Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
ACCUPRO 5 mg plėvele dengtos tabletės
ACCUPRO 10 mg plėvele dengtos tabletės
ACCUPRO 20 mg plėvele dengtos tabletės
kvinaprilis
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra ACCUPRO ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant ACCUPRO
3. Kaip vartoti ACCUPRO
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti ACCUPRO
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra ACCUPRO ir kam jis vartojamas
ACCUPRO yra vaistas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) ir širdies veiklos nepakankamumui gydyti. Jis priklauso AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitorių grupei. Hipertenziją veiksmingai galima gydyti vien ACCUPRO arba juo kartu su diuretikais. Širdies nepakankamumas ACCUPRO gydomas kartu su diuretikais (šlapimą varančiais vaistais) ir (arba) širdį veikiančiais glikozidais. Pacientams, ACCUPRO gydomiems nuo širdies nepakankamumo, būtina atidi gydytojo priežiūra.
2. Kas žinotina prieš vartojant ACCUPRO
ACCUPRO vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija kvinapriliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti ACCUPRO vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“);
- jeigu yra polinkis į audinių pabrinkimą (buvo angioneurozinė edema, susijusi su AKF inhibitorių vartojimu, yra paveldėta ar idiopatinė angioneurozinė edema);
- jeigu yra dinaminė kairiojo širdies skilvelio išstūmimo trakto obstrukcija (kliūtis kraujui ištekėti iš kairiojo širdies skilvelio);
- jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;
- jeigu jūs vartojate sakubitrilo/valsartano, vaisto širdies nepakankamumui gydyti.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ACCUPRO.
Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje.
Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „ACCUPRO vartoti negalima“.
ACCUPRO galima vartoti tik atidžiai matuojant kraujospūdį ir (arba) sekant tam tikrų laboratorinių tyrimų duomenis, ypač gydymo pradžioje, ligoniams:
- jeigu sutrikusi inkstų funkcija;
- jeigu yra sunki hipertenzija;
- jeigu esate vyresnis kaip 65 metų.
Jeigu, vartojant ACCUPRO, prasideda karščiavimas, gerklės uždegimas, patinsta limfmazgiai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Vartojant AKF inhibitorių, gali pasireikšti sausas kosulys, kuris išnyksta, nutraukus gydymą.
Kiti vaistai ir ACCUPRO
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Sąveika pasireiškė vartojant ACCUPRO arba kitokį AKF inhibitorių kartu su:
- tetraciklinais;
- vaistais, kurie didina kalio koncentraciją serume (kalio preparatais, kalį organizme sulaikančiais diuretikais, druskų pakaitalais, kuriuose yra kalio, sulfametoksazolu/trimetoprimu (antibakteriniu vaistu) ir kitais kalio koncentraciją kraujyje didinančiais vaistais);
- kitais diuretikais;
- kitais vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio, įskaitant aliskireną;
- anestezijai vartojamais vaistais (jeigu bus taikoma bendroji narkozė, apie ACCUPRO vartojimą būtina pasakyti anesteziologui);
- ličio preparatais;
- skausmą malšinančiais vaistais (pavyzdžiui, aspirinu, indometacinu), įskaitant selektyvaus poveikio ciklooksigenazės inhibitorius (COX-2 inhibitorius (pavyzdžiui celekoksibo), gali pabloginti inkstų funkciją ir net sukelti ūminį inkstų nepakankamumą (toks poveikis paprastai būna laikinas), taip pat gali susilpnėti ACCUPRO kraujospūdį mažinantis poveikis.
- aukso preparatais;
- alopurinoliu, vaistais, slopinančiais apsaugines reakcijas (pvz.: citostatikais, imunosupresantais, sisteminio poveikio kortikosteroidais), prokainamidu;
- alkoholiu, barbitūratais, narkotikais;
- atorvastatinu;
- skrandžio rūgštingumą mažinančiais vaistais;
- geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto, insulinu;
Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių,
jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „ACCUPRO vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
ACCUPRO vartojimas su maistu ir gėrimais
Valgomoji druska silpnina kraujospūdį mažinantį ACCUPRO poveikį. Stiprėja kartu su ACCUPRO vartojamo alkoholio poveikis. Vartojant ACCUPRO, alkoholio gerti negalima.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje ACCUPRO. ACCUPRO yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.
Žindymo laikotarpis
Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. ACCUPRO vartojimo metu naujagimių (pirmąsias kelias savaites po gimimo) ir ypač prieš laiką gimusių kūdikių žindyti nerekomenduojama.
Planuojant žindyti vyresnio amžiaus kūdikį, Jūsų gydytojas patars dėl galimos ACCUPRO vartojimo naudos ir rizikos, lyginant ją su kitais gydymo būdais.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dėl vaisto poveikio gali sutrikti, dažniausiai gydymo pradžioje, didinant dozę arba pakeitus vaistą bei pavartojus alkoholio, gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus bei dirbti pavojingose vietose.
ACCUPRO sudėtyje yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti ACCUPRO
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Hipertenzija
Rekomenduojama pradinė kvinaprilio paros dozė – 10 mg. Priklausomai nuo organizmo reakcijos į vaistą, paros dozę gydytojas gali palaipsniui padidinti iki 20‑40 mg. Paros dozę galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Jeigu kartu vartojama diuretikų, rekomenduojama pradinė ACCUPRO dozė yra 2,5 mg. Vėliau paros dozę gydytojas palaipsniui didins, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą.
Širdies nepakankamumas
Rekomenduojama pradinė ACCUPRO paros dozė – 2,5 mg. Vėliau ją gydytojas palaipsniui didins tol, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą, bet ne daugiau kaip iki 40 mg. Paros dozė geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Kombinuotosios terapijos metu veiksminga ACCUPRO paros dozė dažniausiai yra 10-20 mg.
Senyviems ir pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Rekomenduojama pradinė ACCUPRO dozė – 2,5 mg. Vėliau ją gydytojas palaipsniui didins tol, kol pasireikš optimali organizmo reakcija į vaistą.
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
ACCUPRO nerekomenduojama vartoti pacientams, kurie serga kepenų funkcijos sutrikimu, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą tokiems pacientams nepakanka.
Vartojimas vaikams
Vaikai (6–12 metų)
ACCUPRO nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka.
Kada ir kaip vartoti ACCUPRO
ACCUPRO galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Kad kuo tiksliau vykdytumėte gydytojo nurodymus, kiekvieną dieną vaistą reikėtų gerti tokiu pačiu laiku. Paros dozę galima gerti visą iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.
Kiek laiko vartoti ACCUPRO
Gydymo trukmę nurodys gydytojas.
Jeigu manote, kad ACCUPRO veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją.
Ką daryti pavartojus per didelę ACCUPRO dozę
Simptomai priklauso nuo perdozavimo sunkumo. Gali labai sumažėti kraujospūdis, pasireikšti kardiogeninis šokas, suretėti širdies susitraukimai, sutrikti elektrolitų pusiausvyra ir pasireikšti inkstų funkcijos nepakankamumas.
Jeigu įtariate, kad išgėrėte per daug vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus pavartoti ACCUPRO
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Pamirštąją dozę praleiskite, o toliau ACCUPRO vartokite kaip paskyrė gydytojas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
gali būti SADHSS (sutrikusios antidiurezinio hormono sekrecijos sindromo) simptomai;
Jeigu įtariate, kad pasireiškė sunki odos reakcija, būtinai nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir, jeigu reikia, ACCUPRO vartojimas turi būti nutrauktas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, arba vaistininkui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti ACCUPRO
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
ACCUPRO sudėtis
ACCUPRO išvaizda ir kiekis pakuotėje
ACCUPRO 5 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, ovalo formos, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele abiejose pusėse, abiejose pusėse priešpriešiais įspausta „5“. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
ACCUPRO 10 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, trikampės, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele abiejose pusėse, vienoje tabletės pusėje įspausta “10”. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
ACCUPRO 20 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės su laužimo vagele abiejose pusėse, vienoje tabletės pusėje įspausta “20”. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
ACCUPRO 5 mg. Pakuotėje yra 30 plėvele dengtų tablečių.
ACCUPRO 10 mg. Pakuotėje yra 30 arba 100 plėvele dengtų tablečių.
ACCUPRO 20 mg. Pakuotėje yra 10, 30 arba 100 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Pfizer Europe MA EEIG
Boulevard de la Plaine 17
1050 Bruxelles
Belgija
Gamintojas
Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH
Betriebsstätte Freiburg
Mooswaldallee 1
79090 Freiburg
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje
Goštauto 40a
Vilnius
Tel.: +370 5 251 4000
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-05-16.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/