Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Alfuzosin-Teva 10 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
alfuzozino hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Alfuzosin-Teva ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Alfuzosin-Teva
3. Kaip vartoti Alfuzosin-Teva
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Alfuzosin-Teva
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Šis vaistas priklauso vaistų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei.
Jis vartojamas gerybinės priešinės liaukos hiperplazijos (GPH) funkcinių simptomų, sukeltų priešinės liaukos padidėjimo, gydymui. Padidėjusi priešinė liauka gali sukelti šlapinimosi negalavimus, tokius kaip dažnas ir varginantis šlapinimasis.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Prieš pradedant gydymą Alfuzosine-Teva gydytojas jus patikrins, ar nėra kitų sutrikimų, kurie gali sukelti simptomus panašius į GPH simptomus. Prieš gydymą ir reguliariais laiko tarpais vėliau, Jums gali būti atliktas digitalinis tiesiosios žarnos tyrimas, prireikus - kraujo tyrimas.
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Alfuzosin-Teva:
Alfuzozinas, kaip ir kiti šios grupės vaistai, gali sukelti priapizmą (ilgalaikę skausmingą erekciją). Jeigu taip atsitinka, nedelsiant kreipkitės į skubios pagalbos skyrių.
Chirurginės operacijos vartojant Alfuzosin-Teva
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Kai kurie žemiau išvardyti vaistai gali padidinti hipotenzijos (kraujospūdžio sumažėjimo) riziką, jeigu jie vartojami kartu su Alfuzosin-Teva.
Vaistai, kurių negalima vartoti kartu:
Vaistai, kuriuos kartu reikia vartoti atsargiai:
Be to, alfuzozinu gydomiems pacientams pavartojus bendro poveikio anestetikų, gali pasireikšti nestabilus kraujospūdis, todėl jeigu Jums numatoma operacija, reikia įspėti anesteziologą, kad vartojate Alfuzosin-Teva 10 mg pailginto atpalaidavimo tabletes.
Tabletę reikia gerti po valgymo.
Alfuzosin-Teva skirtas tik vyrams.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gydymo Alfuzosin-Teva pradžioje Jūs galite jausti kvaitulį, svaigimą, silpnumą. Atsisakykite vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti bet kokias pavojingas užduotis, kol paaiškės, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą.
Alfuzosin-Teva sudėtyje yra laktozės
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Alfuzosin-Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiems
Rekomenduojama paros dozė yra viena pailginto atpalaidavimo tabletė (10 mg alfazuzino); tai yra didžiausia paros dozė. Išgerkite pirmą tabletę prieš einant gultis. Tabletę išgerkite tuojau pat po to paties valgymo kiekvieną dieną. Ją nurykite visą užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Tabletę traiškyti, kramtyti ar dalyti negalima.
Senyviems pacientams
Senyviems pacientams (vyresniems negu 65 metų) dozavimo koreguoti nereikia.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų nepakankamumas, rekomenduojma pradėti vaisto vartojimą mažesne doze, kurią, priklausomai nuo atsako į vaisto vartojimą, galima padidinti iki 10 mg.
Pacientams, kurie serga sunkiu inkstų veiklos sutrikimu,vartoti Alfuzosin Teva 10 mg nerekomenduojama, nes apie vartojimo saugumą šiai pacientų grupei duomenų nėra.
Vaikams ir paaugliams
Alfuzozino veiksmingumas vaikams nuo 2 iki 16 metų amžiaus nebuvo įrodytas, dėl šios priežasties Alfuzosin-Teva netinka vartoti šiai pacientų grupei.
Pavartojus per didelę Alfuzosin-Teva dozę
Jeigu Jūs išgėrėte per daug Alfuzosin-Teva tablečių, gali staiga sumažėti kraujospūdis, todėl Jūs galite pajusti galvos svaigimą ar net nualpti. Jeigu pradedate jausti galvos svaigimą, pasėdėkite ar pagulėkite, kol pagerės savijauta. Jeigu simptomai neišnyksta, kvieskite gydytoją, kadangi kraujospūdžio sumažėjimą gali reikėti gydyti ligoninėje.
Pamiršus pavartoti Alfuzosin-Teva
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, kadangi tai gali sukelti staigų kraujospūdžio sumažėjimą, ypač jeigu kartu vartojate kraujo spaudimą mažinančių vaistų. Kitą tabletę vartokite taip, kaip nurodyta.
Nustojus vartoti Alfuzosin-Teva
Nepertraukite ar nenutraukite Alfuzosin-Teva vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP “ ar „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Laikyti žemesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
DTPE buteliukas:
Po pirmo atidarymo vaistinio preparato tinkamumo laikas yra 1 metai, bet ne ilgesnis už tinkamumo laiką nurodytą ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
Alfuzosin-Teva sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra alfuzozino hidrochloridas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 10 mg alfuzozino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, hipromeliozė (E464), povidonas K25 ir magnio stearatas.
Alfuzosin-Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje
Alfuzosin-Teva 10 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios.
Alfuzosin-Teva tiekiamas PVC/PVDC/aliuminio lizdinėse plokštelėse po 10, 28, 30, 50, 90 arba 100 tablečių, arba buteliuke (DTPE) po 100 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojai
Registruotojas
Teva Pharma B.V.
Swensweg 5,
2031 GA Haarlem
Nyderlandai
Gamintojas
Merckle GmbH
Ludwig-Merckle-Str. 3
89143 Blaubeuren
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB Teva Baltics Molėtų pl. 5 LT-08409 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 266 02 03 |
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje) registruotas tokiais pavadinimais:
Estija: ALFUZOSIN-TEVA
Latvija: Alfuzosin-Teva 10 mg ilgstosâs darbibas tablets
Lietuva: Alfuzosin-Teva 10 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Portugalija: Alfuzosina Teva 10 mg comprimido de libertação prolongada
Ispanija: Alfuzosina Teva 10 mg comprimidos de liberación prolongada EFG
Jungtinė Karalystė (Šiaurės Airija): Fuzatal XL 10mg prolonged release tablets
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-09-23.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.