Pakuotės lapelis: informacija pacientui
Azitrox 500 mg plėvele dengtos tabletės
azitromicinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Azitrox ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Azitrox
3. Kaip vartoti Azitrox
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Azitrox
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Azitrox ir kam jis vartojamas
Azitrox sudėtyje yra veikliosios medžiagos azitromicino, kuris yra vadinamųjų makrolidų grupės antibiotikas. Jis slopina jam jautrių mikroorganizmų baltymų sintezę.
Azitromicinas yra plataus poveikio antibiotikas, veikiantis daugumą gramneigiamų ir gramteigiamų aerobinių, anaerobinių, viduląstelinių ir kitų mikroorganizmų.
Azitrox gydomos toliau išvardytos infekcinės ligos, sukeltos azitromicinui jautrių mikroorganizmų:
- viršutinių kvėpavimo takų infekcinės ligos, įskaitant bakterijų sukeltą gerklės uždegimą (faringitą), migdolų uždegimą (tonzilitą), prienosinių ančių uždegimą (sinusitą) ir vidurinės ausies uždegimą;
- apatinių kvėpavimo takų infekcinės ligos, įskaitant bronchitą ir bendruomenėje įgytą plaučių uždegimą;
- odos ir poodinio audinio infekcinės ligos, įskaitant vidutinio sunkumo paprastuosius spuogus, migruojančią raudonę (I stadijos Laimo liga, kuria susergama įgėlus užsikrėtusiai erkei), rožę, pūlinėlinę ir antrinę mikrobų sukeltą ligą (antrinę piodermiją);
- lytiniu keliu plintančios ligos: Chlamydia trachomatis sukeltos nekomplikuotos lyties organų infekcinės ligos.
2. Kas žinotina prieš vartojant Azitrox
Azitrox vartoti draudžiama:
- jeigu yra alergija azitromicinui, eritromicinui, bet kuriam makrolidų ar ketolidų grupės antibiotikui, arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Azitrox, jeigu:
- sergate kepenų ar inkstų liga. Jeigu Jums yra kepenų sutrikimas, gydytojas gali norėti stebėti Jūsų kepenų funkciją ar nutraukti gydymą;
- Jums yra QT intervalo prailgėjimas;
- Jūs vartojate kitų QT intervalą ilginančių vaistų, pvz., I A (chinidino arba prokainamido) arba III klasės (dofetilido, amjodarono ir sotalolo) antiaritminių vaistų, cisaprido ir terfenadino;
- Jūs vartojate tam tikrų vaistų nuo psichozės (pvz., pimozido), tam tikrų vaistų nuo depresijos (pvz., citalopramo), vaistų, kurie yra fluorochinolonų dariniai (moksifloksacino ir levofloksacino);
- Jūsų kraujyje yra per mažas kalio arba magnio kiekis;
- Jums yra kliniškai reikšmingai suretėjęs širdies ritmas, širdies ritmo sutrikimas ar sunkus širdies nepakankamumas;
- sergate generalizuota miastenija (autoimunine liga, kuriai būdingas raumenų silpnumas).
Gydant Azitrox, rekomenduojama stebėti, ar neatsiranda nejautrių mikroorganizmų, įskaitant grybelius, superinfekcijos požymių.
Jeigu gydymo metu Jums pasireiškė kuris nors toliau nurodytas poveikis, pasitarkite su gydytoju:
Retais atvejais azitromicinas sukėlė sunkių alerginių reakcijų, pavyzdžiui, audinių patinimą (angioneurozinę edemą) ir gyvybei pavojingą ūmiai besivystančią alerginę reakciją (anafilaksiją). Kartais tokios reakcijos sukėlė pasikartojančių simptomų ir prireikė ilgalaikio stebėjimo bei gydymo.
Kiti vaistai ir Azitrox
Galima Azitrox ir kitų vaistų sąveika. Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Negalima vartoti kartu su ergotaminu ir jo dariniais, tokiais kaip dihidroergotaminu, nes gali pasireikšti ergotizmas (t. y. galūnių niežulys, raumenų mėšlungis ir plaštakų bei pėdų gangrena (audinių apmirimas ir irimas), kurią sukelia kraujotakos sutrikimas).
Azitrox su kitais toliau išvardintais vaistais galima vartoti po kruopštaus gydytojo įvertinimo.
Kliniškai reikšmingos azitromicino sąveikos su cetirizinu, didanozinu, atorvastatinu, karbamazepinu, cimetidinu, efavirenzu, flukonazolu, indinaviru, metilprednizolonu, midazolamu, nelfinaviru, rifabutinu, sildenafiliu, terdenafinu, teofilinu, triazolamu, trimetoprimu ir sulfametoksazolu nepastebėta. Vis dėlto, azitromicino vartoti kartu su šiais vaistais reikia atsargiai.
Azitrox vartojimas su maistu ir gėrimais
Azitrox tabletės gali būti geriamos valgio metu arba nevalgius.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu azitromiciną galima vartoti tik tada, jeigu neabejotinai būtinu atveju jį paskyrė gydytojas.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Požymių, rodančių, kad azitromicinas gali daryti poveikį paciento gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, nėra.
3. Kaip vartoti Azitrox
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Azitrox tabletės geriamos kartą per parą, valgio metu arba nevalgius. Tabletę reikia nuryti visą.
Suaugusiems žmonėms ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 45 kg
Gydant viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų bei odos ir poodinio audinio infekcines ligas (išskyrus migruojančią raudonę) reikia 3 paras gerti po vieną 500 mg tabletę kartą per parą.
Paprastiesiems spuogams gydyti pirmąsias 3 paras reikia gerti po vieną 500 mg tabletę vieną kartą per parą. Po to 9 savaites iš eilės reikia gerti po vieną 500 mg tabletę vieną kartą per savaitę. Antrosios savaitės dozę reikia išgerti praėjus 7 paroms nuo pirmosios dozės suvartojimo, o kitas 8 dozes gerti kas 7 paras.
Migruojančiai raudonei gydyti pirmą parą reikia iš karto išgerti dvi 500 mg tabletes, nuo antros iki penktos paros – vartoti po vieną 500 mg tabletę kartą per parą.
Chlamydia trachomatis sukeltos nekomplikuotos lyties organų užkrečiamosios ligos gydomos vienkartine 1000 mg doze (dvi 500 mg tabletės).
Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 45 kg
Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 45 kg, tabletės nėra skiriamos. Gali būti skiriamos kitokios azitromicino farmacinės formos, pvz. suspensija.
Senyviems pacientams
Senyviems žmonėms dozės koreguoti nereikia.
Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
Jeigu sutrikusi Jūsų inkstų ar kepenų veikla, turite apie tai pasakyti savo gydytojui, kadangi jis gali keisti įprastinę dozę.
Ką daryti pavartojus per didelę Azitrox dozę
Jeigu iš karto išgėrėte daugiau tablečių negu reikia arba atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją net jeigu simptomai nepasireiškė. Parodykite jam likusių tablečių pakuotę. Galimi azitromicino perdozavimo simptomai yra laikinas klausos netekimas, stiprus pykinimas, vėmimas ir viduriavimas.
Pamiršus pavartoti Azitrox
Pamirštąją dozę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o kitą dozę gerkite po 24 valandų. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Azitrox
Vaisto vartokite tiek laiko, kiek gydytojo skirta, net ir jausdamiesi gerai. Jeigu jo vartojimą nutrauksite nebaigę gydymo kurso, bakterijos gali tapti aktyvios ir sukelti infekcinės ligos atkritį.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu atsiranda bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
• Sunkus odos išbėrimas, dažnai atsirandantis kartu su burnos, gerklės, nosies ir lytinių organų išopėjimu bei junginės uždegimu (akių paraudimu ir patinimu) ir galintis progresuoti iki išplitusio odos pūslių atsiradimo ir lupimosi (tokio poveikio dažnis nežinomas)
Vartojant Azitrox gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis (jis suskirstytas pagal galimą pasireiškimo dažnumą).
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Galimas su Mycobacterium Avium komplekso profilaktika ir gydymu susijęs šalutinis poveikis skiriasi nuo šalutinio poveikio, atsirandančio šio vaisto vartojant nuo kitų ligų.
Vartojant Azitrox Mycobacterium Avium komplekso profilaktikai ir gydymui, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis (jis suskirstytas pagal galimą pasireiškimo dažnį).
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
- viduriavimas, pilvo skausmas, pykinimas (šleikštulys), pilvo pūtimas, nemalonus pojūtis pilve.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
- anoreksija (apetito netekimas);
- svaigulys, galvos skausmas, parestezija (jutimų sutrikimas: kutenimas, dilgčiojimas, niežulys), skonio pojūčio sutrikimas;
- regos sutrikimas;
- kurtumas;
- išbėrimas, niežulys;
- sąnarių skausmas;
- nuovargis.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
- pojūčių jautrumo sumažėjimas;
- klausos sutrikimas, spengimas ausyse;
- juntamas širdies plakimas (palpitacija);
- kepenų uždegimas;
- sunkus odos išbėrimas (Stivenso-Džonsono sindromas), jautrumas saulės šviesai;
- astenija (bendrojo fizinio silpnumo pojūtis), negalavimas (bendrojo diskomforto pojūtis).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Azitrox
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant kartono dėžutės po „EXP“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Azitrox sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra azitromicinas.
Vienoje Azitrox 500 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 524 mg azitromicino dihidrato (atitinka 500 mg azitromicino).
- Pagalbinės medžiagos. Tabletės šerdis: pregelefikuotas kukurūzų krakmolas, karmeliozės natrio druska, kalcio-vandenilio fosfatas, magnio stearatas, natrio laurilsulfatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė 2910/5, titano dioksidas (E 171), makrogolis 6 000, talkas, simetikono emulsija SE 4, polisorbatas 80.
Azitrox išvaizda ir kiekis pakuotėje
Plėvele dengtos tabletės yra baltos arba balkšvos, ovalios.
Pakuotės dydis
3 plėvele dengtos tabletės
Registruotojas ir gamintojas
Zentiva, k.s.
U kabelovny 130
Dolní Měcholupy
102 37 Praha
Čekija
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-07-13.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/