Biphozyl

hemodializės ar hemofiltracijos tirpalas
Receptinis
Registruotojas:
Baxter Holding B.V. , Nyderlandai
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Biphozyl hemodializės ar hemofiltracijos tirpalas

Magnio chloridas heksahidratas, natrio chloridas, natrio-vandenilio karbonatas, kalio chloridas, dinatrio fosfatas dihidratas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  1. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  2. Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
  3. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Biphozyl ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Biphozyl

3. Kaip vartoti Biphozyl

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Biphozyl

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Biphozyl ir kam jis vartojamas

Šis vaistas – tai tirpalas dializei (hemofiltracijai, hemodializei ir hemodiafiltracijai) atlikti. Jis vartotinas nereikalingoms medžiagoms iš kraujo pašalinti, kai sutrikusi inkstų funkcija. Šis vaistas skirtas vartoti ligoninėse vykdant intensyviąją terapiją, kai atliekama nuolatinė ilgalaikė inkstų pakaitinė terapija (IIPT ). Jis ypač tinka vartoti gydant ypač sunkios būklės ligonius, kuriems nustatytas ūminis inkstų pažeidimas ir:

  • įprastas kalio kiekis kraujyje (normokalemija);
  • įprastas kraujo pH;
  • įprastas fosfato kiekis kraujyje (normofosfatemija);
  • didelis kalcio kiekis kraujyje (hiperkalcemija).

Šis vaistas taip pat gali būti vartojamas:

  • kai yra galimi kiti vandenilio karbonato šaltiniai arba kai citratinis antikoaguliantas taikomas ekstrakorporinėje apytakoje;
  • apsinuodijimo vaistais atveju arba intoksikacija kitomis medžiagomis, kurias galima pašalinti dializės arba filtracijos būdu.

2. Kas žinotina prieš vartojant Biphozyl

Biphozyl vartoti negalima, jei:

  • yra alergija vienai iš veikliųjų medžiagų arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • mažas kalcio kiekis kraujyje (hipokalcemija);
  • didelis kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija);
  • didelis fosfato kiekis kraujyje (hiperfosfatemija).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Įspėjimai

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Biphozyl.

Biphozyl negalima vartoti pacientams, kuriems nustatyta didelė kalio koncentracija kraujyje. Jūsų kalio koncentracija kraujyje bus reguliariai stebima prieš gydymą ir gydymo laikotarpiu.

Kadangi Biphozyl tirpalo sudėtyje yra kalio, pradėjus gydymą gali laikinai atsirasti hiperkalemija. Jūsų gydytojas sumažins infuzijos greitį, kol bus pasiekta norima kalio koncentracija. Jei būklė neišnyksta, gydytojas turi nedelsdamas nutraukti vaistinio preparato vartojimą. Trumpą laiką gali būti skiriama tirpalo, kurio sudėtyje nėra kalio, kad būtų atkurta jūsų kalio koncentracija kraujyje.

Kadangi Biphozyl tirpalo sudėtyje yra fosfato, pradėjus gydymą gali laikinai atsirasti hiperfosfatemija. Jūsų gydytojas sumažins infuzijos greitį, kol bus pasiekta norima fosfato koncentracija. Jei būklė neišnyksta, gydytojas turi nedelsdamas nutraukti vaistinio preparato vartojimą.

Kadangi Biphozyl sudėtyje nėra gliukozės, jį vartojant gali sumažėti gliukozės koncentracija kraujyje. Gliukozės koncentracija kraujyje bus reguliariai stebima. Jei gliukozės koncentracija kraujyje sumažėja, jūsų gydytojas gali skirti tirpalo, kurio sudėtyje yra gliukozės. Norint išlaikyti pageidaujamą gliukozės koncentraciją kraujyje, gali prireikti taikyti kitas koreguojamąsias priemones.

Gydytojas turi reguliariai stebėti Biphozyl vartojančių pacientų elektrolitų bei rūgščių ir šarmų pusiausvyrą kraujyje. Biphozyl sudėtyje yra vandenilio fosfato, silpnos rūgšties, galinčios paveikti paciento rūgščių–šarmų pusiausvyrą. Jei gydymo Biphozyl metu mažėja vandenilio karbonato koncentracija plazmoje, gydytojas sumažins infuzijos greitį. Jei būklė neišnyksta, gydytojas turi nedelsdamas nutraukti vaistinio preparato vartojimą.

Būtina griežtai laikytis naudojimo instrukcijoje pateikiamų reikalavimų.

Prieš vartojant reikia sumaišyti abiejuose skyriuose esančius tirpalus.

Vartoti tik kartu su dializės aparatu, skirtu IIPT atlikti.

Vartoti tik jei pakuotės plėvelė ir tirpalo maišelis nepažeisti. Negali būti pažeista nė viena izoliacinė juostelė. Vartojant užterštą tirpalą, gali būti užkrėstas kraujas arba įvykti šokas.

Tirpalas skirtas naudoti tik kartu su tinkama ekstrakorporaline inkstų pakeičiamosios terapijos įranga.

Atsargumo priemonės

Šio vaisto sudėtyje nėra kalcio, tad jį vartojant gali atsirasti hipokalcemija. Gali reikėti atlikti kalcio infuziją.

Biphozyl tirpalą galima pašildyti iki 37 °C, kad leidžiant jį pacientas jaustųsi komfortiškai. Prieš naudojimą tirpalą reikia pašildyti prieš ruošiant tik naudojant šiltą orą. Tirpalas negali būti šildomas vandenyje ar mikrobangų krosnelėje. Prieš pradedant leisti Biphozyl, reikia vizualiai patikrinti, ar nepakitusi jo spalva ir ar jame nėra dalelių. Nevartoti, jei tirpalas neskaidrus ar pažeistas sandariklis.

Per visą procedūrą jūsų gydytojas atidžiai stebės hemodinaminę būklę, skysčių pusiausvyrą, elektrolitų ir rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, įskaitant visus įeinančius skysčius (infuzijas į veną) ir išeinančius skysčius (šlapimą), net jei jie tiesiogiai nėra susiję su IIPT.

Šio vaisto sudėtyje yra vandenilio karbonato, kurio kiekis yra mažojoje įprasto jo koncentracijos kraujyje intervalo pusėje. Taip turi būti, jei taikomas citratinės antikoaguliacijos metodas, nes metabolizuojamas citratas virsta vandenilio karbonatu, arba kai atkuriamos įprastos pH vertės. Privaloma įvertinti būtinybę vartoti buferį ir dėl to pakartotinai atlikti kraujo rūgščių–šarmų pusiausvyros matavimus ir apžvelgti visą terapiją. Gali reikėti vartoti tirpalą, kurio vandenilio karbonato kiekis yra didesnis.

Jeigu organizme yra labai daug skysčių (hipervolemija), galima padidinti IIPT įrenginyje nustatytą bendrosios ultrafiltracijos greitį ir (arba) sumažinti kitų tirpalų, ne pakaitinio skysčio, ir (arba) dializato leidimo greitį.

Jeigu organizme yra labai mažai skysčių (hipovolemija), galima sumažinti IIPT įrenginyje nustatytą bendrosios ultrafiltracijos greitį ir (arba) padidinti kitų tirpalų, ne pakaitinio skysčio, ir (arba) dializato leidimo greitį.

Vaikams

Vaikams vartojant šį vaistą, joks konkretus nepageidaujamas poveikis nėra tikėtinas.

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams vartojant šį vaistą, joks konkretus nepageidaujamas poveikis nėra tikėtinas.

Kiti vaistai ir Biphozyl

Jeigu vartojate, neseniai vartojote arba kitų vaistų, įskaitant nereceptinius vaistus, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Tai svarbu, nes atliekant dializę gali sumažėti kitų vaistų kiekis kraujyje. Jūsų gydytojas nuspręs, ar reikia keisti Jūsų vartojamų vaistų dozę.

Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate kuriuos nors iš šių preparatų:

• papildomus fosfato šaltinius (pvz., maistinius skysčius), nes jie gali padidinti didelės fosfato koncentracijos kraujyje riziką (hiperfosfatemija);

• natrio-vandenilio karbonatą, nes tai gali padidinti vandenilio karbonato pertekliaus kraujyje riziką (metabolinė alkalozė);

• jei citratas vartojamas kaip antikoaguliantas, nes jis gali sumažinti kalcio koncentraciją plazmoje.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Nėštumas ir žindymo laikotarpis:

Klinikinių duomenų apie šio vaisto vartojimą nėštumo ar žindymo laikotarpiu nėra. Nėščiosioms ir žindyvėms šį vaistą galima skirti tik esant aiškiam poreikiui.

Vaisingumas:

Poveikis vaisingumui nėra tikėtinas, nes natris, kalis, magnis, chloridas, vandenilio fosfatas ir vandenilio karbonatas yra natūralios organizmo medžiagos.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šio vaisto poveikis gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nežinomas.

3. Kaip vartoti Biphozyl

Šis vaistas skirtas leisti į veną ir vartoti atliekant hemodializę. Jis turi būti vartojamas ligoninėse, jį leisti gali tik medicinos specialistai. Naudojamas kiekis, taigi ir vaisto dozė, priklausys nuo Jūsų būklės. Dozę nustatys Jūsų gydytojas.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytoja. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Gydytojas privalo nustatyti bet kurių kitų papildomai skiriamų vaistų suderinamumą su šiuo vaistu, t. y. patikrinti, ar nepakito spalva ir (arba) nesusidarė nuosėdų. Prieš skirdamas papildomų vaistų, jis turi patikrinti, ar jie tirpsta ir išlieka stabilūs šiame vaiste.

Dozavimas

Tėkmės greičio intervalas, kai tirpalas skiriamas kaip pakaitinis hemofiltracijai ar hemodiafiltracijai atlikti:

suaugusiesiems: 500–3000 ml/val.,

< 18 metų amžiaus vaikams: 1000–4000 ml/val./1,73 m2

Tėkmės greičio intervalas, kai tirpalas skiriamas kaip dializatas nuolatinei hemodializei ar hemodiafiltracijai atlikti:

suaugusiesiems: 500–2500 ml/val.,

< 18 metų amžiaus vaikams: 1000–4000 ml/val./1,73 m2

Paaugliams (12–18 metų amžiaus) taikoma rekomenduojama suaugusiųjų dozė, jei apskaičiuota vaikų dozė viršija didžiausią suaugusiųjų dozę.

Naudojimo nurodymai

Šis vaistas Jums bus skirtas ligoninėje. Jūsų gydytojas žinos, kaip jį vartoti.

Naudojimo nurodymai pateikti šio pakuotės lapelio pabaigoje.

Ką daryti pavartojus per didelę Biphozyl dozę?

Jeigu šio vaisto pavartojote daugiau, negu rekomenduojama šiame pakuotės lapelyje arba negu skyrė gydytojas, ir jaučiatės negerai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

Perdozavimo požymiai: nuovargis, edema arba dusulys.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kad pastebėtų galimą šalutinį poveikį, Jūsų kraujo ir sveikatos būklę reguliariai stebės gydytojas arba slaugytoja. Vartojant šį tirpalą, gali pasireikšti toks šalutinis poveikis:

• pakitęs druskų kiekis kraujyje (sutrikti elektrolitų pusiausvyra), pavyzdžiui, sumažėjęs kalcio kiekis (hipokalcemija), padidėjęs kalio kiekis (hiperkalemija) arba fosfato kiekis (hiperfosfatemija);

• sumažėjusi vandenilio karbonato koncentracija plazmoje (metabolinė acidozė).

Atliekant gydymą dialize gali pasireikšti ir toks šalutinis poveikis:

• labai smarkiai padidėjęs arba sumažėjęs skysčių kiekis organizme (atitinkamai, hipervolemija arba hipovolemija);

• sumažėjęs kraujospūdis;

• pykinimas, vėmimas;

• raumenų mėšlungis.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ).

Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Biphozyl

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant etiketės ir pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Negalima užšaldyti.

Paruošto tirpalo cheminės ir fizikinės savybės išlieka stabilios 24 valandas, esant +22 °C temperatūrai. Jeigu paruoštas tirpalas vartojamas ne iš karto, už jo laikymo trukmę ir sąlygas atsako vartotojas, tačiau negalima laikyti ilgiau nei 24 valandas (įskaitant gydymo trukmę).

Tirpalą be žalos aplinkai galima išpilti į kanalizaciją.

Pastebėjus, kad pakuotė pažeista arba jei tirpale yra matomų dalelių, šio vaisto vartoti negalima. Negali būti pažeistas nė vienas sandariklis.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Biphozyl sudėtis

Prieš ruošiant

Mažasis skyrius, A (250 ml)

Magnio chloridas heksahidratas 3,05 g/l

Didysis skyrius, B (4 750 ml)

Natrio chloridas 7,01 g/l

Natrio-vandenilio karbonatas 2,12 g/l

Kalio chloridas 0,314 

Dinatrio fosfatas dihidratas 0,187 g/l

Paruošus

Paruoštas tirpalas, A + B

Veikliosios medžiagos mmol/l mEq/l

Natris, Na+ 140 140 

Kalis, K+ 4  4 

Magnis, Mg2+ 0,75  1,5 

Chloridas, Cl- 122  122 

Vandenilio fosfatas, HPO42- 1  2 

Vandenilio karbonatas, HCO3- 22  22 

Teorinis osmoliariškumas: 290 mOsm/l

pH = 7,0–8,0

Pagalbinės medžiagos

Praskiesta vandenilio chlorido rūgštis (pH reguliuoti) E 507

Injekcinis vanduo

Anglies dioksidas (pH reguliuoti) E 290

Biphozyl išvaizda ir kiekis pakuotėje

Šis vaistas – tai hemodializės ar hemofiltracijos tirpalas. Jis tiekiamas dviejų skyrių maišelyje, pagamintame iš daugiasluoksnės plėvelės, kurios sudėtyje yra poliolefinų ir elastomerų. Galutinis tirpalas paruošiamas atidarius perplėšiamąjį sandariklį ir sumaišius tirpalus, esančius mažajame ir didžiajame skyriuose. Tirpalas yra skaidrus ir bespalvis.

Kiekviename maišelyje yra 5000 ml tirpalo, maišeliai suvynioti į permatomą apsauginę plėvelę.

Kiekvienoje dėžutėje yra du maišeliai ir vienas pakuotės lapelis.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Baxter Holding B.V.

Kobaltweg 49, 3542CE Utrecht,

Nyderlandai

Gamintojas

Bieffe Medital SpA.

Via Stelvio, 94

23035 Sondalo (SO)

Italija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Baxter Lithuania“

Senasis Ukmergės kelias 4

Užubalių kaimas

LT -14013, Vilnius

Tel. + 370 52 691 690,

+ 370 52 527 100

Faksas +370 52 789 340

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-10-30.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

Dozavimas

Vartotinas Biphozyl tūris ir infuzijos greitis priklausys nuo fosfatų ir kitų elektrolitų koncentracijos, rūgščių ir šarmų pusiausvyros kraujyje, skysčių pusiausvyros bei bendros klinikinės ligonio būklės. Vartotinas pakaitinio tirpalo ir (arba) dializato tūris taip pat priklausys nuo pageidaujamo gydymo intensyvumo (dozės). Vartotiną Biphozyl dozę, infuzijos greitį ir kumuliacinį tūrį turi nustatyti tik gydytojas, turintis intensyvios terapijos taikymo ir ilgalaikės inkstų pakeičiamosios terapijos (IIPT) taikymo patirties.

Tėkmės greičio intervalas, kai tirpalas skiriamas kaip pakaitinis hemofiltracijai ar hemodiafiltracijai atlikti:

suaugusiesiems: 500–3000 ml/val.

Tėkmės greičio intervalas, kai tirpalas skiriamas kaip dializatas nuolatinei hemodializei ar hemodiafiltracijai atlikti:

suaugusiesiems: 500–2500 ml/val.

Paprastai suaugusiesiems taikomas IIPT (dializato ir pakaitinio tirpalo) bendras visas tėkmės greitis yra maždaug 2000–2500 ml/val., ir tai atitinka maždaug 48–60 l kasdien skiriamo pakaitinio skysčio tūrio.

Vaikų populiacija

Vaikams (nuo naujagimių iki paauglių iki 18 metų amžiaus) tėkmės greičio intervalas, kai tirpalas skiriamas kaip pakaitinis hemofiltracijai ar hemodiafiltracijai atlikti ir kaip dializės tirpalas (dializatas) nuolatinei hemodializei ar hemodiafiltracijai atlikti, yra 1000–4000 ml/val./1,73 m2.

Paaugliams (12–18 metų amžiaus) taikoma rekomenduojama suaugusiųjų dozė, jei apskaičiuota vaikų dozė viršija didžiausią suaugusiųjų dozę.

Senyvi pacientai

Suaugusieji virš 65 metų amžiaus: įrodymai iš klinikinių tyrimų ir patirtis rodo, kad vaistinio preparato vartojimas senyviems žmonėms nėra susijęs su saugos ar veiksmingumo skirtumais.

Perdozavimas

Perdozavimo simptomai

Perdozavus Biphozyl gali susidaryti sunki sveikatos būklė, pavyzdžiui, elektrolitų arba rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimas.

Perdozavimo gydymas

  • Hipervolemija / hipovolemija
  • Jei pasireiškia hipervolemija arba hipovolemija, būtina griežtai laikytis nurodymų, kaip elgtis hipervolemijos ir hipovolemijos atvejais, pateiktų 2 skyriaus dalyje „Įspėjimai“.
  • Metabolinė acidozė

Jei perdozavimo atveju pasireiškia metabolinė acidozė ir (arba) hiperfosfatemija, reikia nedelsiant nutraukti gydymą. Specialių priemonių perdozavimui gydyti nėra. Rizika gali būti sumažinta atidžiai stebint paciento būklę gydymo metu.

Paruošimas ir (arba) vartojimas

Prieš pat vartojimą perplėšę sandariklį sumaišykite tirpalą, esantį mažajame skyriuje, su tirpalu, esančiu didžiajame skyriuje. Paruoštas tirpalas turi būti skaidrus ir bespalvis.

Leidžiant tirpalą pacientui, turi būti taikoma aseptinė technika.

Vartokite tik tuomet, kai įsitikinsite, kad išorinė apsauginė plėvelė nepažeista, visi sandarikliai sveiki, perplėšiamasis sandariklis neperplėštas ir tirpalas yra skaidrus. Stipriai suspauskite maišelį, kad patikrintumėte, ar nėra nuotėkio. Pastebėjus nuotėkį tirpalą reikia nedelsiant išmesti, nes jis nebegali būti laikomas steriliu.

Didžiajame skyriuje yra speciali anga injekcijoms, skirta tam atvejui, jeigu, paruošus tirpalą, reikia pridėti kitų būtinų vaistų. Asmuo, leidžiantis vaistą, yra atsakingas už pridedamo vaisto suderinamumą su Biphozyl, todėl privalo atidžiai patikrinti, ar nėra spalvos pokyčio ir (arba) precipitacijos, netirpių junginių arba kristalų. Prieš pridedant vaistą, patikrinkite ar jis tirpus ir stabilus šiame tirpale ir ar Biphozyl pH ribos yra tinkamos (paruošto tirpalo pH yra 7,0–8,0). Priedai gali būti nesuderinami. Reikia atidžiai perskaityti informaciją pridedamo vaisto pakuotės lapelyje.

Pridėjus papildomo vaisto reikia gerai sumaišyti tirpalą. Priedus pridėti ir sumaišyti visada būtina prieš prijungiant tirpalo maišelį prie ekstrakorporinės apytakos.

I. Atidarykite sandariklį: abiem rankomis laikykite mažąjį skyrių ir suspauskite jį, kol perplėšiamajame sandariklyje atsiras plyšys tarp abiejų skyrių (žr. toliau I pav.).

II. Abiem rankomis spauskite didįjį skyrių, kol perplėšiamasis sandariklis tarp abiejų skyrių visiškai atsivers (žr. toliau II pav.).

III. Švelniai kratydami maišelį, gerai sumaišykite tirpalą. Dabar jis paruoštas vartoti; maišelį galima kabinti ant įrangos (žr. toliau III pav.).

IV. Dializės arba pakaitinę liniją galima prijungti prie vieno iš dviejų prievadų.

IVa. Jeigu naudojama Luer jungtis, pasukdami ir patraukdami nuimkite dangtelį, paskui paspausdami ir pasukdami tvirtai įstatykite dializės arba pakaitinės linijos kištukinę Luer jungtį į atitinkamą maišelio Luer jungties lizdą. Patikrinkite, ar kištukas įstatytas iki galo, ir pritvirtinkite. Dabar jungiamasis elementas atvertas. Patikrinkite, ar skystis gali laisvai tekėti (žr. toliau IV.a pav.).

Dializės arba pakaitinę liniją atjungus nuo Luer jungties, jungiamasis elementas užsivers ir skystis nustos tekėti. Luer jungtis yra be adatų ir ją galima valyti tamponu.

IVb. Jeigu naudojama injekcijos (arba adatinė) jungtis, pirma nuimkite dangtelį. Pradurkite guminę pertvarą adata. Patikrinkite, ar skystis gali laisvai tekėti (žr. toliau IV.b pav.).

Paruoštas tirpalas skirtas vartoti tik vieną kartą. Nesuvartotą tirpalą reikia sunaikinti.

Tirpalą be žalos aplinkai galima išpilti į kanalizaciją.

ATC:
Veikliosios medžiagos:
Dinatrio fosfatas dihidratas (0,187 g)
Kalio chloridas (0,314 g)
Magnio chloridas heksahidratas (3,05 g)
Natrio chloridas (7,01 g)
Natrio-vandenilio karbonatas (2,12 g)