Biseptol

geriamoji suspensija
Receptinis
Kompensuojamas
Registruotojas:
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., Lenkija
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Biseptol 200 mg/40 mg/5 ml geriamoji suspensija

Sulfametoksazolas ir trimetoprimas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jei jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Biseptol ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Biseptol

3. Kaip vartoti Biseptol

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Biseptol

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Biseptol ir kam jis vartojamas

Biseptol yra vaistas, kuris veikia daugelį bakterijų rūšių. Jo sudėtyje yra sulfametoksazolo ir trimetoprimo derinys santykiu 5:1 (kotrimoksazolas).

Biseptol vartojamas sulfametoksazolo ir trimetoprimo deriniui jautrių mikroorganizmų sukeltų infekcinių ligų gydymui:

- ūminių nekomplikuotų inkstų ir šlapimo takų (cistito, pielito, pielonefrito);

- apatinių kvėpavimo takų, pvz., lėtinio paūmėjusio bronchito, Pneumocystis jiroveci (anksčiau vadintos P. carinii) sukelto plaučių uždegimo;

- ausų, nosies ir gerklės, pvz., vidurinės ausies uždegimo;

- Pneumocystis jiroveci (P. carinii) sukeliamo plaučių uždegimo profilaktikai rizikos grupės pacientams, pvz., sergantiems ŽIV liga.

Biseptol skirtas suaugusiesiems, paaugliams, vaikams ir vyresniems kaip 6 savaičių amžiaus kūdikiams.

Bakterijų jautrumas antibiotikams skiriasi priklausomai nuo geografinės vietos ir laiko, todėl renkantis priešbakterinį gydymą, visada reikia atsižvelgti į vietinę informaciją apie atsparumą.

2. Kas žinotina prieš vartojant Biseptol

Biseptol vartoti negalima:

- jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu yra ženklus kepenų parenchimos pažeidimas arba sunkus inkstų nepakankamumas, kai negalima reguliariai nustatyti vaisto koncentracijos plazmoje; kotrimoksazolio nerekomenduojama vartoti pacientams, kuriems yra pažengęs kepenų ar inkstų nepakankamumas (kreatinino klirensas mažesnis nei 15 ml/min.);

- jeigu yra sunkių kraujo ir limfinės sistemos sutrikimų.

Biseptol negalima skirti jaunesniems nei 6 savaičių kūdikiams.

Yra gauta pranešimų apie galimai gyvybei pavojingus odos bėrimus (Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) vartojant Biseptol, kurie paprastai prasideda ant liemens, kaip rausvos panašios į taikinius dėmės ar apvalios dėmės dažnai su pūsle centre.

Papildomi požymiai į kuriuos reikia atkreipti dėmesį yra opos burnoje, gerklėje, nosyje, ant lyties organų ir konjunktyvitas (paraudusios ir patinusios akys).

Šie galimai gyvybei pavojingi odos bėrimai gali pasireikšti kartu su į gripą panašiais simptomais. Bėrimas gali progresuoti į išplitusį odos pūslėtumą ar lupimąsi.

Didžiausia sunkių odos reakcijų atsiradimo rizika yra pirmosiomis gydymo savaitėmis.

Jei vartojant Biseptol pasireiškė Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė, daugiau niekada Biseptol gydyti nebegalima.

Jei Jums pasireiškė bėrimas ar šie simptomai, nedelsiant nutraukite Biseptol vartojimą ir skubiai susisiekite su gydytoju ir jam pasakykite, kad vartojate šį vaistą.

Biseptol buvo skiriama citotoksinių vaistų vartojantiems pacientams, ir jiems nepasireiškė ar pasireiškė nežymus papildomas poveikis kaulų čiulpams ar periferinio kraujo sudėčiai.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Biseptol.

Kai vaisto vartoja senyvi pacientai, kadangi šioje grupėje pasireiškia daugiau nepageidaujamų reakcijų ir jos būna sunkesnės, ypač tuomet, kai yra gretutinių sutrikimų, pvz., sutrikusi inkstų ir (arba) kepenų funkcija, ir (arba) kai kartu vartojama kitų vaistų.

Kai vaisto vartoja senyvi asmenys ir pacientai, kuriems įtariama folatų stoka; šiuo atveju reikėtų vartoti folatų papildų.

Visuomet reikia palaikyti tinkamą šalinamo šlapimo kiekį. Kristalurijos (kristalų šlapime) atvejų in vivo pasireiškia retai, nors atvėsusiame Biseptol gydytų pacientų šlapime buvo pastebėta sulfonamidų kristalų. Šio sutrikimo rizika gali būti didesnė blogos mitybos pacientams.

Biseptol vartojant ilgą laiką, rekomenduojama reguliariai kartą per mėnesį ištirti kraujo ląstelių skaičių, kadangi dėl folatų stokos gali atsirasti asimptominių laboratorinių kraujo tyrimo rodiklių pokyčių. Šie pokyčiai yra grįžtami, paskyrus folio rūgšties (5‑10 mg per parą) ir neįtakojant priešbakterinio poveikio.

Pacientams, kuriems yra gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės (G-6-PD) stoka, gali pasireikšti hemolizė.

Biseptol reikia atsargiai vartoti sunkia alergija ar astma sergantiems pacientams.

Biseptol nereikėtų vartoti A grupės beta-hemolizinių streptokokų sukeltam faringitui gydyti; šiems mikroorganizmams naikinti iš gerklės vaistas yra mažiau veiksmingas nei penicilinas.

Nustatyta, kad trimetoprimas sutrikdo fenilalanino metabolizmą, tačiau tai nėra kliniškai reikšmingas poveikis fenilketonurija sergantiems pacientams, kuriems skiriama tinkama dieta.

Biseptol nereikėtų vartoti pacientams, kuriems yra ar gali būti padidėjusi rizika sirgti ūmine porfirija. Tiek trimetoprimo, tiek sulfonamidų (nors būtent sulfametoksazolas tokio poveikio neturi) vartojimas susijęs su kliniškai pablogėjusia porfirija.

Pacientams, kuriems yra padidėjusi hiperkalemijos pasireiškimo rizika, rekomenduojama atidžiai stebėti kalio koncentraciją serume.

Kartu vartojant Biseptol ir tam tikrų vaistų, kalio papildų ar daug kalio turinčio maisto, gali pasireikšti sunki hiperkalemija (padidėjęs kalio kiekis kraujyje). Sunkios hiperkalemijos simptomai gali būti raumenų mėšlungis, neritmiškas širdies plakimas, viduriavimas, pykinimas, galvos svaigimas arba galvos skausmas.

Jeigu Jums netikėtai pasunkėja kosulys ir dusulys, nedelsdami praneškite savo gydytojui.

Hemofagocitinė limfohistiocitozė

Labai retai gauta pranešimų apie stiprias imuninės sistemos reakcijas, pasireiškiančias dėl netinkamai reguliuojamo baltųjų kraujo ląstelių suaktyvėjimo (hemofagocitinės limfohistiocitozės), kurio nediagnozavus ir negydant ankstyvame etape gali kilti pavojus paciento gyvybei. Jeigu Jums tuo pat metu arba kiek uždelstai pasireikštų keli simptomai, pvz., karščiavimas, liaukų patinimas, silpnumas, galvos svaigimas, dusulys, kraujosruvos ar odos išbėrimas, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

Kiti vaistai ir Biseptol

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Būtina laikytis atsargumo priemonių, kai Biseptol vartojama kartu su toliau išvardytais vaistais:

  • diuretikais (ypač tiazidiniais); senyviems pacientams, kurie kartu vartoja diuretikų (ypač tiazidinių), padidėja trombocitopenijos su purpura ar be jos pasireiškimo rizika;
  • pirimetaminu; retais atvejais pastebėta, kad didesnę nei 25 mg per savaitę pirimetamino dozę kartu su Biseptol vartojantiems pacientams gali pasireikšti megaloblastinė anemija;
  • zidovudinu; kai kuriais atvejais kartu vartojamas zidovudinas gali didinti Biseptol sukeliamų hematologinių nepageidaujamų reakcijų pasireiškimo riziką; jei toks vaistų derinys būtinas, reikėtų stebėti kraujo sudėties rodiklius;
  • ciklosporinu; pacientams po inkstų transplantacijos Biseptol vartojant kartu su ciklosporinu, pasireiškia grįžtamai susilpnėjusios inkstų funkcijos atvejų;
  • varfarinu; nustatyta, kad Biseptol stiprina antikoaguliacinį varfarino poveikį stereo-selektyviai slopindamas pastarojo metabolizmą; sulfametoksazolas in vitro gali išstumti varfariną iš pastarojo junginių su plazmos albuminais; todėl kotrimoksazolo vartojant kartu antikoaguliantais, rekomenduojama atidžiai stebėti antikoaguliacinį poveikį;
  • fenitoinu; Biseptol ilgina kartu vartojamo fenitoino pusinės eliminacijos laiką ir todėl gali sukelti pernelyg stiprų fenitoino poveikį; rekomenduojama atidžiai stebėti pacientų būklę ir serumo fenitoino koncentraciją;
  • digoksinu; trimetoprimo vartojant kartu su digoksinu, senyviems pacientams padidėja digoksino koncentracija plazmoje;
  • sulfonilkarbamidų grupės gliukozės koncentraciją mažinančiais vaistais; sąveika su sulfonilkarbamidų grupės gliukozės koncentraciją mažinančiais vaistais yra nedažna, tačiau pranešta padidėjusio hipoglikeminio poveikio atvejų;
  • metotreksatu; Biseptol gali didinti laisvojo metotreksato koncentraciją plazmoje;
  • spironolaktonu; pacientams, vartojantiems bet kuriuos kitus vaistus, kurie gali sukelti hiperkalemiją, reikia būti atsargiems (žr. aukščiau ,,Įspėjimai ir atsargumo priemonės”).

Jei Biseptol reikia gerti kitų folatų kiekį organizme mažinančių vaistų (pvz., metotreksato) vartojantiems pacientams, kartu reikėtų vartoti folatų papildų.

Kai trimetoprimo vartojama kartu su vaistais, kurie fiziologinio pH sąlygomis formuoja katijonus ir kurie taip pat iš dalies šalinami aktyvios inkstų sekrecijos būdu (pvz., prikainamidu, amantadinu), gali pasireikšti konkurencinis pastarojo proceso slopinimas ir dėl to padidėti trimetoprimo arba ir kartu vartojamų minėtų vaistų koncentracija plazmoje.

Biseptol vartojimas su maistu ir gėrimais

Biseptol reikia vartoti po valgio užgeriant dideliu skysčio kiekiu.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Biseptol vartoti negalima.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Jeigu pasireiškia tokių šalutinių reiškinių kaip galvos skausmas ir svaigimas, mieguistumas, depresija ar apatija, būtina pasikonsultuoti su gydytoju dėl galimybės vairuoti automobilį, valdyti judančius mechanizmus ar dirbti kitą greitos psichinės ir fizinės reakcijos reikalaujantį darbą.

Biseptol sudėtyje yra makrogolglicerolio hidroksistearato, metilo parahidroksibenzoato (E218), propilo parahidroksibenzoato (E216), maltitolio, propilenglikolio (E1520) ir natrio.

Šis vaistas gali sukelti skrandžio sutrikimų ir viduriavimą.

Šis vaistas gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto 5 ml geriamosios suspensijos yra 142,72 mg propilenglikolio. Vartojant didesnę nei 1,75 ml (14 mg trimetoprimo ir 70 mg sulfametoksazolo) kilogramui kūno svorio per parą, dozę, reikia atsižvelgti į šiuos įspėjimus dėl propilenglikolio:

  1. jeigu Jūsų vaikas yra jaunesnis kaip 5 metų, prieš jam duodant šio vaisto pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, ypač jeigu vaikas vartoja kito vaisto, kurio sudėtyje yra propilenglikolio ar alkoholio;
  2. jeigu esate nėščia ar žindote, nevartokite šio vaisto, nebent jį rekomendavo gydytojas. Vartojant šio vaisto gydytojas gali papildomai patikrinti Jūsų sveikatą;
  3. jeigu Jus kamuoja kepenų ar inkstų liga, nevartokite šio vaisto, nebent jį rekomendavo gydytojas. Vartojant šio vaisto gydytojas gali papildomai patikrinti Jūsų sveikatą.

Šio vaisto 5 ml yra 38 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 1,9 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems.

3. Kaip vartoti Biseptol

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Prieš vartojimą geriamąją suspensiją reikia suplakti, kad ji taptų homogeniška.

Biseptol reikia vartoti užgeriant skysčiu po valgio, kad būtų sumažinta virškinimo trakto sutrikimų pasireiškimo rizika.

Įprasta dozė

Suaugusiesiems

Vartoti 20 ml geriamosios suspensijos kas 12 valandų.

Įprasta dozė suaugusiesiems yra 6 mg trimetoprimo ir 30 mg sulfametoksazolo 1 kg kūno svorio per parą.

Vaikų populiacija

Įprasta dozė vaikams yra apytiksliai 6 mg trimetoprimo ir 30 mg sulfametoksazolo kilogramui kūno svorio per parą.

Dozavimas vaikams priklauso vaiko amžiaus, ir yra pateikiamas lentelėje žemiau:

Įprasta dozė

Amžius

Geriamosios suspensijos tūris ir vartojimo dažnis

Vyresni kaip 12 metų

20 ml kas 12 valandų

Nuo 6 iki 12 metų

10 ml kas 12 valandų

Nuo 6 mėnesių iki 5 metų

5 ml kas 12 valandų

Nuo 6 savaičių iki 5 mėnesių

2,5 ml kas 12 valandų

Mažiau nei 6 savaitės

Vartoti draudžiama

Gydymą reikia tęsti, kol pacientas dvi paras nejaus infekcijos simptomų; daugumai pacientų vaisto reikia vartoti mažiausiai 5 paras. Jei po 7 gydymo parų klinikinio pagerėjimo negauta, reikia iš naujo apsvarstyti paciento būklę ir gydymą.

Pneumocystis jiroveci sukeltas plaučių uždegimas

Rekomenduojama vartoti didesnę dozę, t.y. 20 mg trimetoprimo ir 100 mg sulfametoksazolo 1 kg kūno svorio per parą per du ar daugiau kartų dvi savaites.

Kepenų ar inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams

Jei kreatinino klirensas yra 15‑30 ml/min., reikia vartoti pusę įprastinės dozės.

Ką daryti pavartojus per didelę Biseptol dozę?

Jei pavartojote didesnę vaisto dozę nei rekomenduojama, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Biseptol

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamas poveikis, kuris gali pasireikšti vartojant Biseptol, pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka naudojant tokius dažnio apibūdinimus.

Labai dažni (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 10 pacientų):

- hiperkalemija.

Dažni (gali pasireikšti ne daugiau nei 1 iš 10 pacientų):

- mieliagrybių sukeliamos infekcijos paūmėjimas;

- galvos skausmas;

- pykinimas, viduriavimas;

- odos išbėrimas.

Nedažni (gali pasireikšti ne daugiau nei 1 iš 100 pacientų):

  1. vėmimas.

Labai reti (gali pasireikšti ne daugiau nei 1 iš 10000 pacientų):

  1. leukopenija, neutropenija, trombocitopenija, agranulocitozė, megaloblastinė anemija, aplazinė anemija, hemolizinė anemija, methemoglobinemija, eozinofilija, purpura, hemolizė tam tikriems pacientams, kuriems įtariama gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės (G-6-PD) stoka.

Dauguma šių sutrikimų yra lengvi ir praeina nutraukus gydymą. Dauguma šių pokyčių nesukelia jokių klinikinių simptomų, tačiau pavieniais atvejais jie gali tapti sunkūs, ypač senyviems asmenims, kuriems yra sutrikusi kepenų ar inkstų veikla arba kurių organizme yra folatų stoka. Rizikos grupių pacientų tarpe buvo mirčių atvejų, todėl šiuos pacientus reikia atidžiai stebėti;

- seruminė liga, anafilaksija, alerginis miokarditas, angioneurozinė edema, vaisto sukeltas karščiavimas, į Henoch-Schoenlein purpurą panašus alerginis vaskulitas, mazginis periarteritas, sisteminė raudonoji vilkligė;

- hipoglikemija, hiponatremija, anoreksija.

Kai kotrimoksazolio vartoja senyvi asmenys arba kai vartojama didelė jo dozė, šiuos pacientus rekomenduojama atidžiai stebėti, kadangi jiems gali padidėti hiperkalemijos ir hipernatremijos pasireiškimo rizika;

- depresija, haliucinacijos;

- aseptinis meningitas, traukuliai, periferinė neuropatija, ataksija, svaigulys, spengimas ausyse, galvos svaigimas.

Nutraukus vaisto vartojimą, aseptinis meningitas greitai išnyko, tačiau daugeliu atvejų vėl atsinaujino pradėjus vartoti kotrimoksazolio ar vien tik trimetoprimo;

  1. kosulys, dusulys, plaučių infiltratai.

Pasireiškę kosulys, dusulys ir plaučių infiltratai gali būti ankstyvi padidėjusio kvėpavimo takų jautrumo, kuris labai retais atvejais lėmė pacientų mirtį, požymiai;

- glositas, stomatitas, pseudomembraninis kolitas, pankreatitas;

- padidėjusi transaminazių koncentracija serume, padidėjusi bilirubino koncentracija, cholestazinė gelta, kepenų nekrozė.

Cholestazinė gelta ir kepenų nekrozė gali lemti mirtį;

  1. padidėjęs jautrumas šviesai, eksfoliacinis dermatitas, fiksuotos lokalizacijos vaisto sukeltas bėrimas, daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė (žr. 2 skyrių).

Toksinei epidermio nekrolizei būdingas didelis mirtingumas;

- sąnarių ir raumenų skausmas;

- sutrikusi inkstų veikla (kai kuriais atvejais pranešama kaip inkstų nepakankamumas), intersticinis nefritas.

Nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  1. violetinės spalvos iškilios skausmingos žaizdos ant galūnių ir kai kuriais atvejais ant veido ir kaklo kartu su karščiavimu (Svyto (Sweet) sindromas)).

Nepageidaujamas poveikis, susijęs su Pneumocystis jiroveci (P. carinii) sukelto plaučių uždegimo (PCP) gydymu

Labai reti (gali pasireikšti ne daugiau nei 1 iš 10000 pacientų): sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, bėrimas, karščiavimas, neutropenija, trombocitopenija, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, hiperkalemija, hiponatremija.

PCP gydymui vartojant dideles vaisto dozes, pasireiškė sunkių padidėjusio jautrumo reakcijų, dėl kurių reikėjo nutraukti vaisto vartojimą. Jei pasireiškia kaulų čiulpų slopinimo požymių, pacientui reikia skirti kalcio folinato papildų (5‑10 mg per parą). PCP sergantiems pacientams padidėjusio jautrumo reakcijų pasireiškė ir vėl atnaujinus kotrimoksazolio vartojimą, kartais po kelių dienų vaisto vartojimo pertraukos.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Biseptol

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Tinkamumo laikas po buteliuko pirmojo atidarymo: 8 mėnesiai.

Ant buteliuko ir dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Biseptol sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra sulfametoksazolas ir trimetoprimas. 5 ml geriamosios suspensijos yra 200 mg sulfametoksazolo ir 40 mg trimetoprimo.

- Pagalbinės medžiagos yra makrogolglicerolio hidroksistearatas, karmeliozės natrio druska, aliuminio-magnio silikatas, citrinų rūgštis monohidratas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), skystasis maltitolis, sacharino natrio druska, propilenglikolis (E1520), miško žemuogių kvapo medžiaga, išgrynintas vanduo.

Biseptol išvaizda ir kiekis pakuotėje

Biseptol yra baltos ar šviesios drobės spalvos, miško žemuogių kvapo geriamoji suspensija.

Kartono dėžutėje yra vienas tamsaus stiklo buteliukas, kuriame yra 80 ml geriamosios suspensijos, matavimo taurelė ir pakuotės lapelis.

Registruotojas

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

ul. Pelplińska 19

83-200 Starogard Gdański

Lenkija

Gamintojas

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Oddział Medana w Sieradzu

ul. Władysława Łokietka 10

98-200 Sieradz

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje

E. Ožeškienės g. 18A

LT-44254 Kaunas

Tel. +370 37 325131

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-08-05.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.