Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Buronil 25 mg plėvele dengtos tabletės
Buronil 50 mg plėvele dengtos tabletės
Melperono hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Buronil ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Buronil
3. Kaip vartoti Buronil
4. Galimas šalutinis poveikis.
5. Kaip laikyti Buronil
6. Kita informacija
1. Kas yra BURONIL kam jis vartojamas
Buronil priklauso antipsichozinių vaistų (kitaip vadinamų neuroleptikais) grupei.
Šis vaistinis preparatas veikia tam tikras smegenų sritis ir padeda atitaisyti smegenyse esančių cheminių medžiagų pusiausvyrą, kurios sutrikimas sukelia Jūsų ligos požymius.
Indikacijos
Buronil yra vartojamas
Tačiau Jūsų gydytojas gali skirti Buronil ir dėl kitų priežasčių. Jeigu Jums neaišku, kodėl skiriamas Buronil, pasiteiraukite savo gydytojo.
2. Kas žinotina prieš vartojant BURONIL
Buronil vartoti negalima:
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Pasitarkite su gydytoju, net jei aukščiau išvardytų sutrikimų buvo praeityje.
Visi atipiniai antipsichoziniai vaistai gali sukelti piktybinį neurolepsinį sindromą (jo požymiai: prakaitavimas, raumenų kietumas, kintanti sąmonė, nenormalus širdies ritmas ir kvėpavimas). Tokiu atveju, Buronil vartojimas turi būti nutrauktas, gydytojas Jums pasakys, kaip elgtis toliau.
Šių tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Kitų vaistų vartojimas
Kartais vieni vaistai keičia kitų vaistų veikimą, ir dėl to gali kilti sunkių nepageidaujamų reiškinių. Yra padidėjusi širdies aritmijos rizika, kuri gali būti pavojinga, kuomet antipsichoziniai vaistai yra vartojami kartu su kai kuriais vaistais. Buronil reikia atsargiai vartoti kartu su šiais vaistais:
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Buronil vartojimas su maistu ir gėrimais
Buronil gali sustiprinti slopinamąjį alkoholio poveikį ir padidinti mieguistumą. Vartojant Buronil patartina negerti alkoholio.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia, ketinate pastoti, maitinate krūtimi arba planuojate pastoti, prieš pradėdama gerti Buronil, aptarkite vaisto naudą ir jo sukeliamą pavojų su savo gydytoju.
Naujagimiams, kurių motinos paskutinio trimestro (paskutinių trijų nėštumo mėnesių) metu vartojo Buronil, gali pasireikšti šie simptomai: drebulys, raumenų sąstingis ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo problemos ir mitybos sunkumai. Jeigu Jūsų kūdikiui pasireiškia kuris nors iš šių simptomų, gali tekti kreiptis į gydytoją.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Buronil gali sukelti mieguistumą ir galvos svaigulį, ypač gydymo pradžioje.
Jei gerdami šį vaistą, ypač gydymo pradžioje, jaučiatės apsvaigę ar mieguisti, nevairuokite ir nedirbkite kitais įrengimais, kol šie reiškiniai neišnyks.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Buronil medžiagas
Vaisto sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti BURONIL
Buronil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozės labai skiriasi ir priklauso nuo ligos sunkumo.
Suaugusieji
Alkoholio vartojimo nutraukimo sindromas: ūminės abstinencijos metu skiriama nuo 50 mg tris kartus per dieną (150 mg per dieną) iki 100 mg keturis kartus per dieną (400 mg per dieną). Kai simptomai išnyksta, dozė palaipsniui mažinama iki palaikomosios nuo 25 mg tris kartus per parą (75 mg per dieną) iki daugiausiai 50 mg tris kartus per dieną (150 mg per dieną).
Šizofrenija: Pradinė dozė yra 75-100 mg per parą. Ją galima palaipsniui didinti iki 300 mg per parą.
Kartais gali prireikti gerokai didesnių dozių (800 mg per parą).
Palaikomoji dozė paprastai yra nuo 100 mg iki 200 mg per parą.
Minčių susipainiojimo, nerimo, įtampos ir neramumo gydymas senyvo amžiaus žmonėms
Pradedama nuo 25 mg tris kartus per parą (75 mg per dieną). Po to skiriama dozė, kuri būtų koreguojama nuo 25 mg iki 400 mg per parą, geriausiam gydymo rezultatui gauti. Naktiniam neramumui gydyti galima vartoti nuo 50 mg iki 100 mg prieš miegą.
Vartojimas vaikams
Nenustatytas vaistų veiksmingumas vaikams, todėl paprastai vaikams Buronil nerekomenduojamas.
Buronil galima gerti su maistu ar be jo. Paprastai Buronil geriamas tris – keturis kartus per parą.
Nurykite tabletes užsigerdami vandeniu. Nekramtykite jų.
Kaip ir kiti atipiniai antipsichoziniai vaistai, Buronil poveikis pastebimas tik po kelių savaičių nuo vartojimo pradžios.
Gydymo trukmę nustato gydytojas. Gerkite tabletes tol, kol jis rekomenduoja. Nenustokite jų gerti, net jei pasijutote geriau, nebent taip Jums lieptų gydytojas. Per anksti baigus gydymą, ligos simptomai gali vėl atsinaujinti.
Jokiu būdu nekeiskite vaisto dozės nepasitarę su gydytoju.
Jeigu manote, kad Buronil poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Ką daryti pavartojus per didelę Buronil dozę
Jeigu manote, kad Jūs ar kas nors kitas išgėrė per daug Buronil tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės apsinuodijimų skyrių, net jei apsinuodijimo požymių nėra. Jei vykstate pas gydytoją ar į ligoninę, pasiimkite Buronil pakuotę.
Perdozavimo simptomai gali būti šie:
Pamiršus pavartoti Buronil
Jei pamiršote išgerti vaisto, kitą jo dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Buronil
Gydytojas nuspręs, kada galima baigti gydymą. Paprastai tai vyksta palaipsniui, kad būtų išvengta nemalonių staigaus vartojimo nutraukimo simptomų (pvz., nemigos ar prastos savijautos).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Buronil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jei Jums staiga pakyla aukšta temperatūra, atsiranda neįprastas raumenų sustingimas ir silpnumas, ypač jei kartu smarkiai prakaituojama ir padažnėja širdies susitraukimų dažnis, kreipkitės į gydytoją. Tai gali būti retos būklės, vadinamos piktybiniu neurolepsiniu sindromu, simptomai. Šis sindromas buvo stebėtas kelių antipsichozinių vaistų vartojimo atveju.
Žemiau paminėti šalutiniai reiškiniai paprastai yra lengvo pobūdžio ir daugiausia susiję su doze. Jie stipriau pasireiškia gydymo pradžioje ir gydymo metu paprastai išnyksta.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (pastebėti daugiau nei 1 iš 10 pacientų)
Slopinimas.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (pastebėti 1-10 iš 100 pacientų)
Parkinsonizmas (smegenų ligos simptomai, turintys įtakos judesiams, įskaitant drebulį, sukaustytą laikyseną, lėtus judesius ir nevienodą, sutrikusią eiseną). Burnos sausumas. Svaigulys.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (pastebėti 1-10 iš 1000 pacientų)
Kraujo sutrikimai. Galvos skausmas. Kepenų sutrikimai. Senyviems pacientams gali kristi kraujospūdis stojantis ir gali atsirasti galvos svaigimas. Vyresnio amžiaus pacientai turėtų sėstis (ar stotis) lėtai.
Gali pasireikšti rankų ir kojų raumenų sustingimas. Pacientams gali padidėti noras judėti ir sunkumas sėdėti ramiai. Šie simptomai daugiau būdingi gydymo pradžiai. Jei šie simptomai Jums yra įkyrūs, kreipkitės į gydytoją, kad jis Jums geriau pritaikytų dozę arba išrašytų vaistų, palengvinančių šiuos simptomus.
Dažnis nežinomas
Jei Jums atsiranda kurie nors iš žemiau išvardintų simptomų, nutraukite Buronil vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją:
Stiprus ir greitas širdies plakimas, nereguliarus širdies plakimas, gyvybei pavojinga širdies būsena, tame tarpe širdies priepuolis. Veido spazmai, grimasos ir specifiniai liežuvio judesiai. Karščiavimas su raumenų kietumu, drebulys, sąmonės kitimas. Stevens-Johnson‘o sindromas (ant odos gali atsirasti pūslės, kraujavimas iš lūpų, akių, burnos, nosies ir lyties organų).
Kraujo krešuliai venose, ypač kojų venose (pasireiškia tokie simptomai kaip kojų patinimas, skausmas ir paraudimas), kurie keliaudami kraujagyslėmis gali patekti į plaučius ir sukelti krūtinės skausmą, sutrikdyti kvėpavimą. Jeigu pastebėjote kurį nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikytiBURONIL
Šį vaistą laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Buronil vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Buronil sudėtis
Buronil išvaizda ir kiekis pakuotėje
25 mg tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, šviesiai geltonos, apytiksliai 8,1 mm skersmens dengtos plėvele tabletės.
50 mg tabletės yra apvalios, abipus išgaubtos, baltos, apytiksliai 8,1 mm skersmens dengtos plėvele tabletės.
Buronil tiekiamas DTPE (didelio tankio polietileno) buteliukuose su užsukamu dangteliu po 100 25 mg ir 50 mg plėvele dengtų tablečių.
Registruotojas ir gamintojas
Medilink A/S
klintehøj Vænge 6
3460 Birkerød
Danija
Gamintojas
Paramedical A/S
Vassingerødvej 3
DK-3540 Lynge
Danija
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-06-23.
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/