Cinie

tabletės
Receptinis
Kompensuojamas
Registruotojas:
Zentiva k.s., Čekija
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Cinie 50 mg tabletės

Cinie 100 mg tabletės

sumatriptanas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  1. Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  2. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Cinie ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Cinie

3. Kaip vartoti Cinie

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Cinie

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Cinie ir kam jis vartojamas

Cinie yra vaistas nuo skausmo, kuris priklauso antimigreninių preparatų grupei. Cinie veiklioji medžiaga yra sumatriptanas – 5-HT1 receptorių agonistas.

Manoma, kad migreniniai galvos skausmai atsiranda dėl kraujagyslių išsiplėtimo. Cinie sutraukia šias kraujagysles, taip malšindamas migreninį galvos skausmą.

Cinie vartojamas migrenos priepuoliams su aura arba be jos (perspėjamieji jutimai, kurie paprastai pasireiškia iškreiptu regėjimu, pvz., šviesos blyksnių, zigzago pavidalo linijų, žvaigždžių ar bangų matymu) gydyti.

2. Kas žinotina prieš vartojant Cinie

Cinie vartoti negalima:

- jeigu yra alergija sumatriptanui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jeigu buvo širdies priepuolis;

- jeigu sergate bet kokia širdies liga;

- jeigu yra nusiskundimų, kurie gali rodyti širdies ligą, pvz., laikinas krūtinės skausmas ar spaudimas krūtinėje;

- jeigu buvo ištikęs insultas arba praeinantis smegenų išemijos (kraujotakos sutrikimo) priepuolis (PSIP, mažoji smegenų insulto forma, trunkanti mažiau negu 24 valandas);

- jeigu yra kojų kraujotakos sutrikimų (vadinamoji periferinių kraujagyslių liga), dėl kurių atsiranda mėšlungis, skausmas vaikščiojant;

- jeigu labai padidėjęs kraujospūdis arba jeigu kraujospūdis išlieka didelis, nors vartojate vaistų;

- jeigu yra sunkių kepenų sutrikimų;

- jeigu vartojate ar neseniai vartojote vaistų, kuriuose yra ergotamino ar jo darinių (įskaitant metizergidą), arba bet kurio triptano ar 5-HT1 receptorių agonisto (pvz., naratriptanas, rizatriptanas ar zolmitriptanas);

- jeigu vartojate ar neseniai vartojote vaistų, skirtų depresijos gydymui, kurie priklauso monoaminooksidazės inhibitorių grupei (MAOI).

Jeigu manote, kad gali būti bet kuri iš išvardytų problemų, arba jeigu abejojate, prieš pradėdami vartoti Cinie, kreipkitės į gydytoją.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš paskirdamas Cinie gydytojas nustatys, kad Jūsų galvos skausmas sukeltas migrenos, bet ne kitokios būklės.

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Cinie, jeigu yra bet kuris išvardytas atvejis.

  1. Jeigu žinote, kad yra kepenų ar inkstų sutrikimų.
  2. Jeigu jums diagnozuota epilepsija ar bet kokia kitokia liga, kuri mažina epilepsijos traukulių priepuolių slenkstį.
  3. Jeigu esate alergiškas antibakteriniams vaistams, priklausantiems sulfonamidų grupei.

- Jeigu didelis kraujospūdis sureguliuotas vaistais (mažam skaičiui sumatriptano vartojusių pacientų kraujospūdis padidėjo).

- Jeigu vartojate antidepresantus, tokius kaip selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius (SSRI, pvz., fluoksetinas, paroksetinas, fluvoksaminas ar sertralinas), serotonino noradrenalino reabsorbcijos inhibitorius (SNRI, pvz., venlafaksinas) arba buprenorfiną, stiprų vaistą nuo skausmo. Šių vaistų vartojimas kartu su Cinie gali sukelti serotonino sindromą, gyvybei pavojingą būklę (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Cinie“).

- Jeigu jaučiate skausmą ir (ar) ankštumą krūtinėje ar kakle. Toks poveikis paprastai būna trumpalaikis, tačiau jeigu jis išlieka ir kelia nerimą arba pasunkėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

- Jeigu jaučiate nuolatinius kasdieninius galvos skausmus (per dažnas Cinie vartojimas gali sukelti nuolatinį skausmą). Tokiais atvejais reikia kreiptis į gydytoją, nes gali tekti nutraukti Cinie vartojimą.

- Jeigu yra rizikos veiksnių atsirasti širdies ligai (pvz., sergate cukriniu diabetu, daug rūkote ar vartojate nikotino pakeičiamosios terapijos preparatų) ir ypač jeigu esate postmenopauzinio amžiaus moteris ar vyresnis negu 40 metų vyras, kuriems yra šių rizikos veiksnių, gydytojas prieš paskirdamas Cinie turės ištirti Jūsų širdies funkciją. Labai retai, pavartojus Cinie, atsirado sunkių širdies sutrikimų, net jei prieš tai nebuvo rasta jokių širdies ligos požymių. Jeigu kiltų bet kokių klausimų, pasitarkite su gydytoju.

Kiti vaistai ir Cinie

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kai kurie vaistai gali daryti įtaką Cinie veiksmingumui, o Cinie gali keisti kitų vaistų veiksmingumą. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:

  • kitokių vaistų nuo migrenos:

- ergotaminas taip pat skiriamas migrenai gydyti arba panašūs vaistai, pvz., metilsergidas. Vartoti minėtų vaistų ir Cinie tuo pačiu laiku negalima. Nutraukite šių vaistų vartojimą likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki Cinie vartojimo. Nevartokite vėl ergotamino anksčiau kaip po 6 valandų pavartojus Cinie;

- bet koks triptanas ar 5-HT1 receptorių agonistas (pvz., naratriptanas, rizatriptanas, zolmitriptanas) taip pat skiriamas migrenai gydyti. Vartoti minėtų vaistų ir Cinie tuo pačiu laiku negalima. Nutraukite šių vaistų vartojimą likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki Cinie vartojimo. Nevartokite vėl bet kokio triptano ar 5-HT1 receptorių agonisto anksčiau kaip po 24 valandų pavartojus Cinie;

  • vaistų depresijai gydyti ar stiprių vaistų nuo skausmo:

- MAOI (monoaminooksidazės inhibitoriai). Nevartokite Cinie, jeigu paskutines 2 savaites vartojote MAOI (žr. taip pat skyrių „Cinie vartoti draudžiama“);

- SSRI (Selektyvūs Serotonino Reabsorbcijos Inhibitoriai)/ SNRI (Serotonino Noradrenalino Reabsorbcijos Inhibitoriai), buprenorfinas (stiprus vaistas nuo skausmo). Vartojant Cinie su šiais vaistais, gali pasireikšti serotonino sindromo požymių (simptomai, apimantys neramumą, sujaudinimą, minčių susipainiojimą, stiprų prakaitavimą, didesnę nei 38 0C kūno temperatūrą, haliucinacijas, komą, sustiprėjusius refleksus, raumenų spazmus, nekontroliuojamus raumenų trūkčiojimus, įskaitant raumenų, kontroliuojančių akių judesius, drebėjimą, padažnėjusį širdies plakimą ir virpėjimą). Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškė šie simptomai;

  • vaistų nuo manijos ir depresijos sutrikimų (bipolinio afektinio sutrikimo), pvz., ličio preparatų.

Šalutinis poveikis pasireiškia dažniau, jei sumatriptano vartojama kartu su augaliniais preparatais, kuriuose yra paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Yra šiek tiek duomenų apie sumatriptano saugumą nėščioms moterims. Kol kas šie duomenys nerodo, kad padidėja apsigimimo rizika. Nėštumo metu Cinie vartoti be gydytojo leidimo nerekomenduojama.

Žindymas

Sumatriptanas (veiklioji Cinie medžiaga) patenka į motinos pieną. Nežindykite kūdikio 12 valandų po Cinie pavartojimo. Per šį laikotarpį išsiskyrusį pieną išpilkite ir jo neduokite kūdikiui.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Migrena arba Cinie gali sukelti mieguistumą. Jeigu toks poveikis pasireiškia, vairuoti ir valdyti mechanizmus draudžiama.

Cinie sudėtyje yra laktozės ir natrio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaistinio preparato tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

3. Kaip vartoti Cinie

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Migrenos priepuolio profilaktikai Cinie vartoti negalima, nes šis vaistas skirtas migrenos priepuoliui gydyti. Prasidėjus migreniniam galvos skausmui, Cinie reikia gerti kiek galima greičiau, nors migrenos priepuolio metu vėliau išgerto vaisto veiksmingumas yra toks pats.

Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms yra 50 mg. Kai kuriems pacientams gali prireikti 100 mg dozės. Jei Cinie nedelsiant palengvėjimo nesukėlė, gerti kitą dozę to paties priepuolio metu nenaudinga. Kito migrenos priepuolio metu vėl galima gerti Cinie. Jei pavartojus pirmąją dozę migrenos simptomai išnyko, tačiau vėliau atsinaujino, praėjus mažiausiai 2 valandoms po pirmosios dozės išgėrimo galima vartoti kitą Cinie tabletę.

Negerkite daugiau kaip 300 mg (šešių 50 mg tablečių arba trijų 100 mg tablečių) per 24 valandas.

Vaikai ir paaugliai

Cinie vartoti vaikams, paaugliams ir vyresniems kaip 65 metų žmonėms nepatariama.

Pacientams, kuriems yra lengvas ar vidutinio sunkumo kepenų pažeidimas, rekomenduojamos mažesnės, t. y. 25 – 50 mg, dozės.

Tabletę reikia nuryti visą užsigeriant vandeniu.

Cinie 50 mg tabletės vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Ką daryti pavartojus per didelę Cinie dozę?

Perdozavimo požymiai tokie patys, kaip išvardyti 4 skyriuje. Jei išgėrėte per daug tablečių, kreipkitės į gydytoją arba ligoninę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu norite apie jį sužinoti daugiau, kreipkitės į gydytoją.

Toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, kurio tikslus dažnis nežinomas:

  1. Alerginės odos reakcijos: odos išbėrimas, pvz., raudonos dėmelės arba dilgėlinė (odos patinimas).
  2. Anafilaksija (stiprios alerginės reakcijos, pvz., akies vokų, veido arba lūpų patinimas ir staigus švokštimas, plazdėjimas arba ankštumas krūtinėje).

Jeigu pasireiškė sunki alerginė reakcija, reikia nutraukti Cinie vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Toliau išvardytas šalutinis poveikis gali pasireikšti tokiu dažnumu:

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10)

  1. Mieguistumas, svaigulys, dilgčiojimas. Neįprasti jutimai, tokie kaip tirpulys, dilgčiojimas ir karščio arba šalčio jutimas.
  2. Laikinas kraujospūdžio padidėjimas (atsirandantis netrukus po gydymo), karščio bangos.
  3. Pykinimas (šleikštulys) arba vėmimas.
  4. Tempimo pojūtis. Dažniausiai praeinantis (laikinas) tempimas, kuris gali būti stiprus ir atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant krūtinę ir gerklę. Raumenų skausmas.
  5. Dusulys.
  6. Skausmas, karščio arba šalčio, spaudimo, ankštumo pojūtis. Šie požymiai gali būti stiprūs ir gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant krūtinę ir ryklę.
  7. Silpnumas, nuovargis.

Labai retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000)

  1. Jeigu atliekami kraujo tyrimai kepenų funkcijai nustatyti, Cinie gali daryti poveikį jų rezultatams.

Nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

  1. Nistagmas (nevalingas akies obuolio judėjimas atgal ir pirmyn), skotoma (tamsios dėmės regėjimo lauke), tremoras ir distonija (nevalingi raumenų susitraukimai).
  2. Traukulių priepuoliai (paprastai žmonėms, sirgusiems epilepsija).
  3. Regėjimo sutrikimai (mirgėjimas, dvejinimasis, regėjimo susilpnėjimas, regėjimo netekimas, įskaitant nepraeinančius regos defektus), nors migrenos priepuolio metu rega gali sutrikti ir savaime.
  4. Dažnas širdies plakimas, retas širdies plakimas, juntamas širdies plakimas, nereguliarus širdies plakimas ir sunkios širdies vainikinių arterijų komplikacijos, krūtinės skausmas, širdies priepuolis, laikini išemijos sukelti pokyčiai EKG.

Kraujospūdžio sumažėjimas, Reino (Raynaud) fenomenas: liga, pasireiškianti tuo, kad nuo šalčio ar streso oda išblykšta ar tampa melsva ir (ar) atsiranda rankų ir kojų pirštų, ausų, nosies arba smakro skausmingumas.

Gaubtinės žarnos (žarnyno dalies) uždegimas, kuris gali pasireikšti pilvo apatinės kairės pusės skausmu ir viduriavimu krauju. Viduriavimas. Rijimo pasunkėjimas.

  1. Sprando stingulys. Sąnarių skausmas.
  2. Nerimas.
  3. Padidėjęs prakaitavimas.
  4. Jeigu neseniai patyrėte traumą arba Jums pasireiškė uždegimas (pvz., reumatas arba gaubtinės žarnos uždegimas), gali pasireikšti arba pasunkėti skausmas traumos ar uždegimo paveiktoje vietoje.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, ir pateikti ją vienu iš šių būdų: raštu adresu (Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos), Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius; nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131; telefonu (8 6) 143 35 34; el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Cinie

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.

Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Cinie sudėtis

  1. Veiklioji medžiaga yra sumatriptanas. Vienoje tabletėje yra 50 mg, 100 mg sumatriptano (sumatriptano sukcinato pavidalu).
  2. Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, raudonasis geležies oksidas (E 172) (tik Cinie 50 mg tabletės).

Cinie išvaizda ir kiekis pakuotėje

Cinie 50 mg tabletės yra rausvos, abipus išgaubtos, ovalios formos. Vienoje tabletės pusėje yra vagelė. Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Cinie 100 mg tabletės yra baltos, abipus išgaubtos, ovalios formos.

Pakuotės dydžiai

Dėžutėse yra OPA/Al/PVC aliuminio lizdinės plokštelės, kuriose yra 1, 2, 3, 4, 6, 12 ar 18 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Zentiva, k.s.

U Kabelovny 130

Dolní Měcholupy

102 37 Praha 10

Čekija

Gamintojas

Saneca Pharmaceuticals, a. s.

Nitrianska 100

920 27 Hlohovec

Slovakija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Slovakija ir Vengrija Cinie.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-03-04.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/