Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Ciral 20 mg plėvele dengtos tabletės
citalopramas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Ciral ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ciral
3. Kaip vartoti Ciral
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ciral
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Ciral ir kam jis vartojamas
Ciral veiklioji medžiaga yra citalopramas, juo gydoma depresija, panikos sutrikimas, pasireiškiantis kartu su atvirų erdvių baime arba be jos, ir obsesinis – kompulsinis sutrikimas (pasireiškiantis įkyriomis mintimis ar veiksmais).
Citalopramas priklauso vaistų, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), grupei. Šie vaistai veikia serotonino sistemą smegenyse, didindami serotonino kiekį. Serotonino apykaitos sutrikimas yra svarbus depresijos bei į ją panašių sutrikimų atsiradimo veiksnys.
2. Kas žinotina prieš vartojant Ciral
Ciral vartoti draudžiama:
skyriuje);
inhibitorių (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Ciral“), pvz., moklobemido (vaisto nuo depresijos), ar selegilino (vaisto nuo Parkinsono ligos);
tyrimu, kuriuo galima nustatyti, kaip veikia Jūsų širdis);
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Ciral.
Pasakykite gydytojui, jeigu sergate bet kokia kita liga, kadangi gali prireikti į tai atsižvelgti. Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jeigu:
Atkreipkite dėmesį
Gydant nerimo sutrikimą, paprastai turi praeiti 24 savaitės kol tampa pastebimas bet koks pagerėjimas. Kai kuriems ligoniams gydymo pradžioje gali sustiprėti nerimas, kuris tolesnio gydymo metu išnyksta. Todėl yra labai svarbu tiksliai laikytis savo gydytojo nurodymų ir, nepasikonsultavus su juo, nenutraukti gydymo bei nekeisti dozės.
Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas
Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.
Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:
- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;
- jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.
Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.
Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.
Kai kuriems pacientams, sergantiems maniakiniu-depresiniu sutrikimu, gali prasidėti manijos fazė. Šiai būklei būdinga neįprastai greita idėjų kaita, neadekvatus laimės pojūtis ir pernelyg didelis fizinis aktyvumas. Jeigu pasireiškė šie simptomai, svarbu pasitarti su gydytoju.
Per pirmąsias gydymo savaites taip pat gali atsirasti simptomų, tokių kaip nenustygstamumas ar negalėjimas ramiai sėdėti ar stovėti. Jeigu Jums atsirado šių simptomų, nedelsdami apie tai pasakykite gydytojui.
Tokie vaistai kaip Ciral (vadinamieji SSRI/SNRI) gali sukelti lytinės funkcijos sutrikimo simptomus (žr. 4 skyrių). Kai kuriais atvejais nutraukus gydymą šie simptomai išliko.
Vaikams ir paaugliams
Vartojimas vaikams ir paaugliams iki 18 metų
Ciral paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turite žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės vaistus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo (pasireiškiančio negatyviu, priešišku, užsispyrusiu elgesiu su suaugusiais, mokytojais ir kitais atsakingais asmenimis) ir pykčio) tikimybė.
Nepaisant to, gydytojas gali skirti Ciral jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo (jos) manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Ciral jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Ciral, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat, šiuo metu dar nėra gauta ilgalaikio saugumo duomenų apie Ciral poveikį augimui, brendimui ir pažinimo bei elgsenos vystymuisi šios amžiaus grupės pacientams.
Nutraukimo simptomai
Ciral vartojimą nutraukus, ypač staiga, Jums gali atsirasti nutraukimo simptomų. Nutraukus gydymą, šie simptomai pasireiškia dažnai. Jų atsiradimo rizika yra didesnė, jeigu Ciral buvo vartojama ilgai arba didelėmis dozėmis arba dozė mažinama per greitai. Daugumai žmonių šie simptomai paprastai būna lengvi ir per 2 savaites praeina savaime, tačiau kai kuriems pacientams jie gali būti labai intensyvūs arba trukti ilgiau (23 mėnesius ar daugiau). Jeigu nutraukus Ciral vartojimą atsiranda sunkių nutraukimo simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. Gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti vartoti tablečių ir po to lėčiau nutraukti jų vartojimą.
Nutraukimo simptomai gali būti galvos svaigimas, dilgčiojimo, „badymo adatėlėmis“, deginimo ir, rečiau, elektros šoko pojūtis, miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga), nerimas, galvos skausmas, pykinimas ir (arba) vėmimas, prakaitavimas, drebulys, sumišimas, emocinis nestabilumas arba dirglumas, viduriavimas, regos sutrikimai, pernelyg smarkus širdies plakimas, daužymasis.
Kiti vaistai ir Ciral
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jį reikia informuoti ir tuo atveju, jeigu kokių nors vaistų vartojote per paskutines dvi savaites arba vartosite per kitas 8 paras.
Cimetidinas, lansoprazolas ir omeprazolas (jais gydoma skrandžio opaligė), flukonazolas (juo gydomos grybelinės infekcijos), fluvoksaminas (antidepresantas) ir tiklopidinas (vartojamas siekiant sumažinti insulto riziką). Vartojant šiuos vaistus, gali padidėti citalopramo koncentracija.
NEVARTOKITE CIRAL, jeigu vartojate vaistų nuo širdies ritmo problemų ar vaistų, kurie gali paveikti širdies ritmą, pvz., tokių, kaip IA ir III klasės antiaritminiai vaistai, antipsichoziniai vaistai (pvz., fenotiazino dariniai, pimozidas, haloperidolis), tricikliai antidepresantai, kai kurie antibiotikai (pvz., sparfloksacinas, moksifloksacinas, į veną vartojamas eritromicinas, pentamidinas, antimaliariniai vaistai, ypač halofantrinas), kai kurie antihistamininiai vaistai (astemizolas, mizolastinas). Jeigu Jums kyla bet kokių kitų klausimų apie tai, turite pasikalbėti su savo gydytoju.
Taip pat kartu su Ciral negalima vartoti MAO inhibitorių (žr. skyrių „Ciral vartoti negalima“). Keičiant vaistus, reikės daryti pertrauką.
Nutraukus negrįžtamojo poveikio MAO inhibitorių (pvz., selegilino (nuo Parkinsono ligos)) vartojimą, Ciral tablečių galima gerti ne anksčiau kaip po 2 savaičių, o nutraukus grįžtamojo poveikio MAO inhibitorių (pvz., moklobemido (nuo depresijos ir su ja susijusių ligų)) vartojimą - tiek laiko, kiek nurodyta to vaisto pakuotės lapelyje.
Baigus gydymą Ciral tabletėmis, MAO inhibitorių galima pradėti vartoti ne anksčiau kaip po 7 parų.
Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų:
opai gydyti);
(NVNU);
profilaktikai);
vidurių laisvinamieji vaistai, kortikosteroidai).
Ciral vartojimas su maistu ir gėrimais
Ciral galima gerti kartą per parą, iš ryto ar vakare, nepriklausomai nuo valgymo laiko (žr. skyrių „Kaip vartoti Ciral“).
Kaip ir daugelio kitų vaistų atveju, nerekomenduojama kartu vartoti Ciral ir alkoholio, nors įrodymų apie Ciral sąveiką su alkoholiu nėra.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Nevartokite Ciral, jeigu esate nėščia, nebent šį vaistą vartoti pataria gydytojas.
Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ir (arba) gydytojas žino, jog vartojate Ciral. Vartojami nėštumo metu, ypač per paskutinius 3 nėštumo mėnesius, vaistai, tokie kaip Ciral, gali didinti sunkios kūdikio ligos, vadinamos nuolatine naujagimio plautine hipertenzija (NNPH), riziką. Dėl jos kūdikis dažniau kvėpuoja ir atrodo pamėlęs. Šių simptomų paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po kūdikio gimimo. Jeigu tai atsitinka Jūsų kūdikiui, turite nedelsdami kreiptis į savo akušerę ir (arba) gydytoją.
Jeigu Ciral vartojamas nėštumo metu, negalima staiga nutraukti jo vartojimo.
Jeigu Jūs vartojate Ciral nėštumo laikotarpio pabaigoje, Jums gali kilti didesnis stipraus kraujavimo iš makšties tuoj po gimdymo pavojus, ypač jeigu Jums praeityje buvo diagnozuota kraujavimo sutrikimų. Jūsų gydytojui arba akušeriui reikia pranešti apie tai, kad Jūs vartojate Ciral kad jie galėtų Jums patarti.
Žindymo laikotarpis
Ciral patenka į motinos pieną. Nevartokite Ciral, jeigu žindote kūdikį, nebent šį vaistą vartoti pataria gydytojas.
Vaisingumas
Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad citalopramas blogina sėklos kokybę.
Teoriškai tai galėtų paveikti vaisingumą, tačiau įtakos žmogaus vaisingumui iki šiol nepastebėta.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Šis vaistas gali mažinti gebėjimą suvokti bei reaguoti. Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol neįsitikinsite, kaip Ciral Jus veikia.
Ciral sudėtyje yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Ciral tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės
3. Kaip vartoti Ciral
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama Ciral tabletes dozuoti taip, kaip nurodyta toliau. Būtina laikytis vartojimo nurodymų, priešingu atveju vaistas gali sukelti nepageidaujamą poveikį.
Ciral galima gerti kartą per dieną, iš ryto ar vakare, nepriklausomai nuo valgymo laiko. Tabletę nurykite užsigerdami stikline vandens.
Jei reikia, tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.
Suaugusiesiems
Depresija
Įprastinė paros dozė yra 20 mg. Šią dozę Jūsų gydytojas gali padidinti daugiausiai iki 40 mg paros dozės.
Panikos sutrikimas
Pradinė dozė pirmąją gydymo savaitę yra 10 mg per parą, po to galima didinti dozę iki 20-30 mg per parą.
Jūsų gydytojas dozę gali padidinti daugiausiai iki 40 mg per parą.
Obsesinis - kompulsinis sutrikimas (OKS)
Pradinė paros dozė yra 20 mg. Šią dozę Jūsų gydytojas gali padidinti daugiausiai iki 40 mg paros dozės.
Senyviems pacientams (vyresniems kaip 65 metų amžiaus)
Senyviems pacientams reikia dozę sumažinti per pusę, tai yra vartoti 10-20 mg per parą. Senyvi pacientai paprastai turi vartoti ne didesnę kaip 20 mg paros dozę.
Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi
Pacientai, kuriems yra kepenų negalavimų, turi vartoti ne daugiau kaip 20 mg per parą.
Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi
Jei yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas, vaisto dozės mažinti nebūtina. Ligoniams, kurių inkstų veikla yra labai sutrikusi, šio vaisto vartoti nepatariama.
Gydymo trukmė:
Ką daryti pavartojus per didelę Ciral dozę?
Jeigu išgėrėte per daug Ciral tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Tai būtina, net jeigu nejaučiate jokių simptomų. Pavartojus per didelę Ciral dozę, gali pasireikšti šie simptomai: svaigulys, drebulys, mieguistumas, sujaudinimas, traukuliai, koma, pykinimas, vėmimas, širdies ritmo sutrikimai, padidėjęs arba sumažėjęs kraujospūdis, prakaitavimas, sąmonės pritemimas, pamėlynavimas, vyzdžių išsiplėtimas, padažnėjęs kvėpavimas. Vykdami pas gydytoją arba į ligoninę pasiimkite šio vaisto pakuotę.
Pamiršus pavartoti Ciral
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamiršote išgerti tik vieną Ciral dozę, toliau vaisto gerkite kaip įprastai, tačiau apie vienkartinės dozės praleidimą būtinai praneškite savo gydytojui.
Nustojus vartoti Ciral
Nenutraukite Ciral vartojimo, kol gydytojas taip nenurodė. Baigiant gydymą, Ciral dozę reikia mažinti palaipsniui, mažiausiai per vieną ar dvi savaites.
Jeigu sumažinus dozę ar nutraukus gydymą atsiranda netoleruojamų simptomų, gydytojas gali paprašyti Jūsų vėl pradėti gerti šių tablečių ir jų vartojimą mažinti dar lėčiau (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Su Ciral vartojimu susijęs šalutinis poveikis paprastai būna silpnas bei trumpalaikis ir išnyksta per pirmąsias gydymo savaites. Dauguma iš poveikių taip pat gali būti Jūsų ligos simptomai ir todėl palengvės, kai pradėsite sveikti.
Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jeigu atsiranda bet kuris iš šalutinių poveikių:
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų).
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų).
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų).
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų).
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų.
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas: Trombocitopenija
Imuninės sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas: padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinė reakcija
Endokrininiai sutrikimai
Dažnis nežinomas: Sutrikęs ADH išsiskyrimas
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Dažni: Kūno svorio sumažėjimas, apetito sumažėjimas
Nedažni: Apetito padidėjimas, kūno svorio padidėjimas
Reti: Hiponatremija
Dažnis nežinomas: Hipokalemija
Psichikos sutrikimai
Labai dažni: Miego sutrikimas
Dažni: Susijaudinimas, lytinio potraukio sumažėjimas, nerimas, nervingumas, konfūzija, nenormalus orgazmas (moterims), nenormalūs sapnai, apatija
Nedažni: Agresyvumas, depersonalizacija, haliucinacijos, manija, lytinio potraukio padidėjimas
Dažnis nežinomas: Panikos priepuoliai, griežimas dantimis, nerimavimas, mintys apie savižudybę, savižudiškas elgesys
Nervų sistemos sutrikimai
Labai dažni: Mieguistumas, nemiga, galvos skausmas
Dažni: Drebulys, parestezija, galvos svaigimas, dėmesio sutrikimas, migrena, amnezija
Nedažni: Apalpimas
Reti: Grand mal tipo priepuoliai, diskinezija, skonio sutrikimas
Dažnis nežinomas: Konvulsijos, serotonino sindromas, ekstrapiramidiniai sutrikimai, akatizija, judėjimo sutrikimas
Akių sutrikimai
Nedažni: Vyzdžių išsiplėtimas (galintis sukelti ūminę uždarojo kampo glaukomą, žr. 4.4 skyrių)
Dažnis nežinomas: Regėjimo sutrikimas
Ausų ir labirintų sutrikimai
Dažni: Spengimas ausyse
Širdies sutrikimai
Dažni: Palpitacijos
Nedažni: Bradikardija, tachikardija
Dažnis nežinomas: QT pailgėjimas, skilvelių ritmo sutrikimas, įskaitant Torsades de pointes (dvikryptę daugiaformę skilvelinę tachikardiją)
Kraujagyslių sutrikimai
Reti: Kraujavimas
Dažnis nežinomas: Ortostatinė hipotenzija
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Dažni: Žiovulys, rinitas
Reti: Kosulys
Dažnis nežinomas: Kraujavimas iš nosies
Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažni: Burnos džiūvimas, pykinimas
Dažni: Viduriavimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, dispepsija, pilvo skausmas, dujų kaupimasis, padidėjęs seilių išsiskyrimas
Dažnis nežinomas: Kraujavimas iš virškinimo trakto (įskaitant kraujavimą iš tiesiosios žarnos)
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Reti: Kepenų uždegimas
Dažnis nežinomas: Nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Labai dažni: Padidėjęs prakaitavimas
Dažni: Išbėrimas
Nedažni: Dilgėlinė, plaukų slinkimas, išbėrimas, purpura, padidėjusio jautrumo reakcijos, padidėjusio jautrumo šviesai reakcija
Dažnis nežinomas: Ekchimozė, angioneurozinė edema
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažni: Sąnarių skausmas, raumenų skausmas
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Nedažni: Šlapimo susilaikymas
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Dažni: Impotencija, ejakuliacijos sutrikimas, ejakuliacijos nebuvimas
Nedažni: Mėnesinių kraujavimas
Dažnis nežinomas: Kraujavimas iš lyties takų moterims, priapizmas, galaktorėja vyrams, kraujavimas po gimdymo, daugiau informacijos pateikta 2 skyriaus poskyryje „Nėštumas“.
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Labai dažni: Astenija
Dažni: Nuovargis
Nedažni: Edema
Reti: Karščiavimas, bendras negalavimas
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486 , ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt ) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Ciral
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės po „EXP“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Ciral sudėtis
Vienoje Ciral 20 mg tabletėje yra 24,99 mg citalopramo hidrobromido (atitinka 20 mg citalopramo).
Ciral išvaizda ir kiekis pakuotėje
Balta, pailga, abipus išgaubta plėvele dengta tabletė, kurios vienoje pusėje yra vagelė ir įspaudas „C20“. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
Pakuotėje yra 14 arba 28 plėvele dengtos tabletės.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57
SI-1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojai
Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Allee 1
D-39179 Barleben, Vokietija
arba
LEK S.A.
Ul. Domaniewska 50 C
02-672 Warszawa
Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A
LT-09312 Vilnius
Tel.+370 5 263 60 37
El. paštas info.lithuania@sandoz.com
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-09-09.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.