Clarinase

pailginto atpalaidavimo tabletės
Receptinis
Registruotojas:
Bayer, UAB, Lietuva
Tiekimas:
Nuolatinis sutrikimas

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Clarinase 10 mg/240 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Loratadinas, pseudoefedrino sulfatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Clarinase ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Clarinase

3. Kaip vartoti Clarinase

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Clarinase

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Clarinase ir kam jis vartojamas

Kas yra Clarinase

Clarinase tablečių sudėtyje yra du vaistai (loratadinas ir pseudoefedrino sulfatas). Loratadinas yra antihistamininis vaistas, o pseudoefedrino sulfatas - dekongestantas (gleivinės paburkimą mažinantis vaistas).

Kaip veikia Clarinase

Clarinase tabletės padeda sumažinti alergijos ar peršalimo simptomus, blokuodamos histamino, kuris gaminamas organizme jei Jūs esate kam nors alergiški, poveikį. Dekongestantai mažina nosies gleivinės paburkimą.

Kada vartoti Clarinase

Clarinase tabletės palengvina simptomus, susijusius su sezoniniu alerginiu rinitu (šienlige): čiaudulį, nosies ir akių niežulį, ašarojimą, nosies užgulimą ar varvėjimą suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams.

2. Kas žinotina prieš vartojant Clarinase

Clarinase tablečių vartoti negalima, jei:

  • yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

Dėl Clarinase tablečių sudėtyje esančio pseudoefedrino, jų vartoti negalima, jei:

- Jūs kartu vartojate širdį veikiančių ar kraujospūdį mažinančių vaistinių preparatų.

- Jūs sergate glaukoma, Jums sunku šlapintis, sutrikęs šlapimo nutekėjimas, yra padidėjęs kraujospūdis, sergate širdies ar kraujagyslių ligomis, jei Jums yra buvęs insultas arba yra suaktyvėjusi skydliaukės veikla;

  • Jūs vartojate monoaminooksidazę slopinančius vaistus (MAO) ar nustojote juos vartoti per pastarąsias 14 dienų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Dėl žemiau pateiktų būklių, Jūs galite tapti neįprastai jautrus šio vaisto sudėtyje esančiam gleivinės paburkimą mažinančiam pseudoefedrinui.

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Clarinase, jei:

- esate 60  metų ar vyresnis, nes vyresni pacientai gali būti jautresni šio vaisto poveikiui;

- sergate cukriniu diabetu, stenozuojančia pepsine opa (sukeliančia skrandžio, plonojo žarnyno ir stemplės susiaurėjimą), prievarčio ir dvylikapirštės žarnos nepraeinamumu, šlapimo pūslės kaklelio nepraeinamumu, kažkada yra buvęs bronchospazmas (apsunkintas kvėpavimas dėl plaučių lygiųjų raumenų susitraukimo), kepenų, inkstų ar šlapimo pūslės veiklos sutrikimais;

- Jums bus atliekama operacija, turėtumėte kelioms dienoms nutraukti Clarinase vartojimą;

- vartojate digitalio preparatų – vaistų, kuriais gydomi tam tikri širdies sutrikimai - tuo atveju reikia koreguoti dozę;

- jei vartojate α-metildopą, mekamilaminą, rezerpiną, čemerio alkaloidus ir guanitidiną kraujospūdžiui mažinti, tuomet gali tekti koreguoti dozę;

- vartojate gleivinės paburkimą mažinančių vaistų (geriamųjų ar vartojamų į nosį), apetitą slopinančių vaistinių preparatų ar amfetamino grupės vaistų - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistiniai preparatai gali padidinti Jūsų kraujospūdį;

- vartojate skalsių alkaloidų (tokių kaip dihidroergotaminas, ergotaminas ar metilergometrinas) migrenai gydyti - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistai gali padidinti Jūsų kraujospūdį;

- vartojate linezolido (antibiotikas), bromokriptino (nevaisingumo ar Parkinsono ligos gydymui), kabergoliną, lizuridą ir pergolidą (Parkinsono ligos gydymui) - vartojant juos kartu su Clarinase, šie vaistiniai preparatai gali padidinti Jūsų kraujospūdį;

- vartojate skrandžio sulčių rūgštingumą neutralizuojančių vaistų - jie gali padidinti Clarinase veiksmingumą;

- vartojate kaolino - jis gali sumažinti Clarinase veiksmingumą.

  • Jūs turite atlikti alerginius odos testus. Clarinase tablečių vartojimą reikia nutraukti dvi dienas prieš alerginį odos testą, nes šis vaistas gali iškreipti rezultatus.

Pasakykite savo gydytojui, jei Jums buvo diagnozuota arba yra:

  • padidėjęs kraujospūdis;
  • dažnas ir stiprus širdies plakimas;
  • sutrikęs širdies ritmas;
  • pykinimas ir galvos skausmas arba galvos skausmo sustiprėjimas vartojant Clarinase.

Gydytojas gali patarti nutraukti gydymą.

Vienu iš vaistų, esančių Clarinase sudėtyje, pseudoefedrino sulfatu, gali būti piktnaudžiaujama, o didelės pseudoefedrino dozės gali būti toksiškos.

Jeigu Jums pasireiškia karščiavimas ir išplitusi raudonė su pustulėmis (smulkiais pūlinėliais),

nutraukite Clarinase vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar kitus medikus. Žr. 4 skyrių.

Vartojant Clarinase, gali pasireikšti staigus pilvo skausmas ar kraujavimas iš tiesiosios žarnos dėl gaubtinės žarnos uždegimo (išeminio kolito). Jei pasireiškia šie virškinimo trakto simptomai, nustokite vartoti Clarinase ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba medicininės pagalbos. Žr. 4 skyrių.

Vartojant Clarinase gali sumažėti Jūsų regos nervo aprūpinimas krauju. Jeigu staiga netektumėte regos, nustokite vartoti Clarinase ir susisiekite su gydytoju arba skubiai kreipkitės medicinos pagalbos. Žr. 4 skyrių.

Vaikams

Jaunesniems kaip 12 metų amžiaus vaikams šio vaisto vartoti negalima.

Kiti vaistai ir Clarinase

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, taip pat įsigytų be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Clarinase vartojimas su alkoholiu

Clarinase vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais, alkoholio poveikis nesustiprėja.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku

Nėštumas

Jei esate nėščia, Clarinase vartoti negalima.

Žindymo laikotarpis

Jei žindote kūdikį, Clarinase tablečių vartoti nerekomenduojama. Loratadino ir pseudoefedrino išsiskiria į motinos pieną. Vartojant pseudoefedrino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie pieno gamybos sumažėjimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, Clarinase neturėtų sukelti mieguistumo ar sumažinti budrumo. Tačiau, labai retais atvejais, kai kurie pacientai jaučia mieguistumą, kuris gali paveikti jų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

Clarinase sudėtyje yra sacharozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Laboratoriniai tyrimai

Sportininkams, vartojantiems Clarinase, dopingo mėginių rezultatai gali būti teigiami.

3. Kaip vartoti Clarinase

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems bei 12 metų ir vyresniems vaikams

Rekomenduojama dozė yra viena Clarinase pailginto atpalaidavimo tabletė kartą per parą su maistu ar be jo. Tabletę reikia užgerti stikline vandens.

Šis vaistas yra skirtas vartojimui per burną.

Nurykite iškart visą tabletę – prieš nuryjant jos negalima skaldyti, laužyti ar kramtyti.

Negalima viršyti rekomenduojamos paros dozės arba preparatą vartoti dažniau nei rekomenduojama pakuotės lapelyje.

Nepasitarus su gydytoju, nevartokite vaisto ilgiau kaip 10 dienų.

Ką daryti pavartojus per didelę Clarinase dozę?

Nedelsiant praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pavartojote per didelę Clarinase dozę.

Perdozavus loratadino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie mieguistumą, dažną širdies plakimą ir galvos skausmą.

Perdozavus pseudoefedrino, esančio Clarinase sudėtyje, buvo gauta pranešimų apie traukulius, dažną širdies plakimą, pykinimą ir nervingumą.

Pamiršus pavartoti Clarinase

  • Jei pamiršote išgerti vaisto, padarykite tai iš karto, kai prisiminsite ir toliau vartokite kaip paskirta.
  • Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kiek galima greičiau susisiekite su gydytoju ar vaistininku, jei vartojant Clarinase, Jums pasireiškia reakcija, kuri yra besitęsianti, varginanti ar manote, kad yra sunki.

Dažniausi su Clarinase 10 mg/240 mg pailginto atpalaidavimo tabletėmis siejamas šalutinis poveikis yra: nervingumas, apetito stoka, mieguistumas, nemiga, svaigulys, nevalingi įvairių kūno dalių judesiai, burnos džiūvimas ir nuovargis.

Rečiau pasitaikęs šalutinis poveikis: juntamas širdies plakimas, dažnas širdies plakimas, sloga, kraujavimas iš nosies, vidurių užkietėjimas ar pykinimas.

Vaistui patekus į rinką, labai retai gauta pranešimų apie stiprias alergines reakcijas, iš jų – išbėrimą, pūkšles ir veido patinimą, galvos svaigimą, traukulius, širdies ritmo sutrikimą, padidėjusį kraujospūdį, kosulį, bronchų spazmą, kepenų veiklos sutrikimą, šlapimo susilaikymą ir plaukų slinkimą.

Kitas šalutinis poveikis, kuris buvo nustatytas loratadino klinikinių tyrimų metu ar po jo šio vaisto patekimo į rinką, buvo apetitas padidėjimas, išbėrimas ir skrandžio veiklos sutrikimas.

Šio šalutinio poveikio dažnis yra nežinomas:

  • Padidėjęs kūno svoris.
  • Per pirmąsias 2 gydymo Clarinase dienas gali staiga prasidėti karščiavimas ir atsirasti odos paraudimas ar daug smulkių pustulių (smulkių pūlinėlių), tai gali būti ūminės išplitusios egzanteminės pustuliozės (AGEP) simptomai. Žr. 2 skyrių. Jeigu Jums atsiranda tokių simptomų, nutraukite Clarinase vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar kitus medikus.
  • Gaubtinės žarnos uždegimas dėl nepakankamo aprūpinimo krauju (išeminis kolitas).
  • Sumažėjęs regos nervo aprūpinimas krauju (išeminė optinė neuropatija).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Clarinase

  • Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
  • Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
  • Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po “EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  • Pastebėjus, kad atsirado kokių nors tabletės išvaizdos pokyčių, šio vaisto vartoti negalima.
  • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Clarinase sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra loratadinas ir pseudoefedrino sulfatas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 10 mg loratadino ir 240 mg pseudoefedrino sulfato.

- Pagalbinės medžiagos tabletės šerdyje yra hipromeliozė 2208, etilceliuliozė, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, povidonas K 29/32, silicio dioksidas ir magnio stearatas; tabletės dangale - makrogolis 3350, hipromeliozė 2910, OPASPRAY baltasis K-1-7000 (titano dioksidas (E171), hidroksipropilceliuliozė (E463)), makrogolis 400, sacharozė, karnaubo vaškas ir baltasis vaškas.

Clarinase išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos ar beveik baltos, ovalios, abipus išgaubtos, dengtos tabletės, lygiu paviršiumi.

Clarinase tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 7 tabletės. Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

Registruotojas

UAB „Bayer“

Sporto 18

LT-09238 Vilnius

Lietuva

Gamintojas

SAG Manufacturing S.L.U.

Km. 36, Carretera Nacional 1

28750 San Agustin de Guadalix

Madrid

Ispanija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „Bayer“

Sporto 18

LT-09238 Vilnius

Lietuva

Tel: +370 5 233 68 68

El. paštas: mi.baltic@bayer.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-07-15.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/