PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Claritine 10 mg tabletės
2. kokybinė ir kiekybinė sudėtis
Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg loratadino.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas:
sudėtyje yra 71,3 mg laktozės monohidrato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ forma
Tabletė.
Baltos arba beveik baltos ovalios tabletės su vagele vienoje pusėje, kita pusė- lygi.
4. klinikinĖ informacija
4.1 Terapinės indikacijos
Simptominis alerginio rinito ir lėtinės idiopatinės dilgėlinės gydymas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Suaugusiesiems
Viena 10 mg tabletė vieną kartą per parą.
Vaikų populiacija
6 metų ir vyresniems vaikams ir paaugliams, sveriantiems daugiau negu 30 kg
Viena 10 mg tabletė vieną kartą per parą.
Jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba sveriantiems mažiau negu 30 kg
Jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba sveriantiems mažiau negu 30 kg vartoti 10 mg tablečių nerekomenduojama.
Jaunesni kaip 2 metų vaikai
Claritine saugumas ir veiksmingumas jaunesniems kaip 2 metų vaikams neištirti.
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, kurių kepenų veikla labai sutrikusi, būtina vartoti mažesnę pradinę dozę, nes jiems loratadino išsiskyrimas gali būti sulėtėjęs. Suaugusiems ir daugiau kaip 30 kg sveriantiems vaikams rekomenduojama pradinė dozė yra po 10 mg dozę kas antrą dieną.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kuriems yra inkstų veiklos nepakankamumas, dozės keisti nereikia.
Senyviems pacientams
Senyviems pacientams dozės keisti nereikia.
Vartojimo metodas
Vartoti per burną. Tabletę galima vartoti kartu su maistu ar be jo.
4.3 Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų veiklos nepakankamumas, Claritine skirti reikia atsargiai (žr. 4.2 skyrių).
Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės. Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – galaktozės netoleravimas, visiškas laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
Loratadino vartojimą reikia nutraukti likus bent 48 valandoms iki numatomų alerginių odos mėginių, nes antihistamininiai preparatai gali susilpninti arba maskuoti teigiamas odos alergines reakcijas.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Psichomotorinės veiklos tyrimais nustatyta, kad Claritine alkoholio poveikio nesustiprina.
Galima sąveika, didinanti loratadino koncentraciją (žr. 5.2 skyrių), gali pasireikšti su visais žinomais CYP3A4 arba CYP2D6 inhibitoriais, dėl kurios nepageidaujamų reiškinių dažnis gali padidėti.
Kontroliuotų klinikinių tyrimų metu loratadino koncentracijos plazmoje padidėjimas yra pastebėtas kartu vartojant jį su ketokonazolu, eritromicinu ar cimetidinu, bet kliniškai reikšmingų pokyčių (tarp jų ir elektrokardiografinių) nebuvo.
Vaikų populiacija
Sąveikos tyrimai atlikti tik suaugusiesiems.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Daug duomenų apie nėščias moteris (duomenys daugiau nei apie 1000 nėštumų baigčių) nerodo loratadino poveikio apsigimimams ar toksinio poveikio vaisiui (ar) naujagimiui. Tyrimais su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio toksinio poveikio reprodukcijai nerodo (žr. 5.3 skyrių). Laikantis atsargumo nėštumo metu Claritine geriau nevartoti.
Žindymas
Loratadino patenka į motinos pieną, todėl žindyvėms nerekomenduojama vartoti loratadino.
Vaisingumas
Duomenų apie poveikį vyrų ar moterų vaisingumui nėra.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Klinikinių tyrimų metu, kai buvo vertinamas gebėjimas vairuoti, pacientams, vartojusiems loratadino, jokių sutrikimų nenustatyta. Claritine gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau, labai retai, kai kuriems pacientams pasireiškia mieguistumas, kuris gali paveikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos klinikinių tyrimų metu
Atliktų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo 2 - 12 metų amžiaus vaikai, metu dažniausiai pasitaikę nepageidaujamos reakcijos, lyginant su placebu, buvo galvos skausmas (2,7 %), nervingumas (2,3 %) ir nuovargis (1 %).
Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo suaugusieji ir paaugliai, sergantys alerginiu rinitu ir lėtine idiopatine dilgėline, vartojant rekomenduojamą 10 mg per parą loratadino dozę, metu 2 % daugiau pacientų pasireiškė nepageidaujamų reakcijų, nei vartojant placebą. Dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos reakcijos, lyginant su placebu, buvo mieguistumas (1,2 %), galvos skausmas (0,6%), padidėjęs apetitas (0,5 %) ir nemiga (0,1 %).
Nepageidaujamų reakcijų santrauka lentelėje
Žemiau esančioje lentelėje pateiktos nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos vaistiniam preparatui esant rinkoje, yra išvardintos pagal organų sistemų klases. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamos reakcijos yra išvardintos mažėjančio sunkumo tvarka.
Organų sistemų klasė | Dažnis | Nepageidaujama reakcija |
Imuninės sistemos sutrikimai | Labai retas | Padidėjusio jautrumo reakcijos (įskaitant angioneurozinę edemą ir anafilaksiją) |
Nervų sistemos sutrikimai | Labai retas | Galvos svaigimas, traukuliai |
Širdies sutrikimai | Labai retas | Tachikardija, širdies plakimas |
Virškinimo trakto sutrikimai | Labai retas | Pykinimas, burnos džiūvimas, gastritas |
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Labai retas | Kepenų veiklos sutrikimas |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Labai retas | Išbėrimas, nuplikimas |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Labai retas | Nuovargis |
Tyrimai | Nežinomas | Padidėjęs kūno svoris |
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), faksu (nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131), elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt), per interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ).
4.9 Perdozavimas
Perdozavus loratadino, padažnėja anticholinerginių simptomų. Perdozavus yra pastebėtas mieguistumas, tachikardija ir galvos skausmas.
Perdozavimo atveju reikia nedelsiant pradėti bendrąjį simptominį ir palaikomąjį gydymą bei tęsti jį tiek, kiek reikia. Galima mėginti duoti gerti aktyvintosios anglies suspensijos vandenyje ir plauti skrandį. Loratadinas hemodializuojant nepašalinamas, o kiek loratadino pašalinama peritonine dialize, nėra žinoma. Suteikus skubią pagalbą, reikia stebėti paciento būklę.
5. FARMAKOLOGINĖS savybės
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – antihistamininiai vaistai, H1 antagonistai, ATC kodas – R06AX13
Veikimo mechanizmas
Loratadinas, veiklioji Claritine medžiaga, yra triciklinis antihistamininis vaistinis preparatas, sukeliantis selektyvų poveikį periferiniams H1 receptoriams.
Farmakodinaminis poveikis
Loratadino vartojant rekomenduojamomis dozėmis, didžiajai daliai populiacijos nepasireiškia kliniškai reikšmingas slopinantis ar anticholinerginis poveikis.
Vaistinio preparato vartojant ilgai, kliniškai reikšmingų gyvybinių funkcijų, laboratorinių tyrimų rodmenų, medicininės apžiūros ar EKG pokyčių nenustatyta.
Loratadinas neturi reikšmingo poveikio H2 receptoriams. Jis neslopina noradrenalino absorbcijos ir praktiškai neturi jokio poveikio širdies ir kraujagyslių funkcijai, bei nedaro tiesioginio poveikio širdies ritmo vedliams.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Absorbcija
Loratadinas yra greitai ir gerai absorbuojamas. Kartu valgomas maistas gali šiek tiek lėtinti loratadino absorbciją, tačiau klinikiniam poveikiui įtakos neturi. Loratadino ir jo aktyvaus metabolito biologinio prieinamumo parametrai yra proporcingi dozei.
Biotransformacija
Išgertas loratadinas greitai ir gerai absorbuojamas, pirmojo prasiskverbimo per kepenis metu daug vaistinio preparato metabolizuoja kepenų fermentai (daugiausiai per CYP3A4 ir CYP2D6). Pagrindinis metabolitas - desloratadinas (DL) – yra farmakologiškai aktyvus ir sukelia didžiąją klinikinio poveikio dalį. Loratadino ir desloratadino (DL) maksimali koncentracija plazmoje (Tmax) pasiekiama praėjus 1‑1,5 valandoms ir atitinkamai 1,5‑3,7 valandoms po vartojimo.
Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad kartu vartojant ketokonazolo, eritromicino ir cimetidino, padidėjo loratadino koncentracija plazmoje, tačiau kliniškai reikšmingų pokyčių, įskaitant ir elektrokardiografinius, nenustatyta.
Pasiskirstymas
Loratadinas stipriai jungiasi su plazmos baltymais (nuo 97 % iki 99 %), o jo aktyvus metabolitas vidutiniškai jungiasi su plazmos baltymais (nuo 73 % iki 76 %).
Sveikų žmonių organizme loratadino ir jo aktyvaus metabolito pusinis pasiskirstymo plazmoje laikas atitinkamai yra apytiksliai 1 ir 2 valandos.
Eliminacija
Per 10 parų apie 40 % vaistinio preparato dozės išsiskiria su šlapimu, o 42 % išsiskiria konjuguotų metabolitų pavidalu su išmatomis. Apie 27 % dozės išsiskiria su šlapimu per pirmąsias 24 valandas. Mažiau nei 1 % veikliosios medžiagos išsiskiria nepakitusios loratadino ar desloratadino pavidalu.
Loratadino vidutinis pusinės eliminacijos laikas sveikiems suaugusiems žmonėms yra 8,4 valandos (svyruoja nuo 3 iki 20 valandų), o pagrindinio aktyvaus metabolito – 28 valandos (svyruoja nuo 8,8 iki 92 valandų).
Loratadino ir jo aktyvaus metabolito išsiskiria su žindyvės pienu.
Senyvi pacientai
Sveikų savanorių ir sveikų senyvų savanorių organizme loratadino ir jo metabolitų farmakokinetika yra panaši.
Sutrikusi inkstų funkcija
Lėtiniu inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams AUC ir maksimali koncentracija plazmoje (Cmax) buvo didesnės už analogiškus pacientų, kurių inkstų funkcija normali, rodmenis. Loratadino ir jo aktyvaus metabolito vidutinis pusinės eliminacijos laikas nereikšmingai skyrėsi nuo sveikų asmenų rodmenų. Pacientų, sergančių lėtiniu inkstų veiklos sutrikimu, organizme loratadino ar jo veiklių metabolitų farmakokinetikai kraujo dializė įtakos nedaro.
Sutrikusi kepenų funkcija
Alkoholio sukelta lėtine kepenų liga sergančių pacientų loratadino AUC ir maksimali koncentracija plazmoje (Cmax) buvo dvigubai didesnės, o aktyvaus metabolito farmakokinetika nereikšmingai skyrėsi nuo pacientų, kurių kepenų funkcija normali. Loratadino ir jo aktyvaus metabolito pusinės eliminacijos laikas buvo atitinkamai 24 ir 37 valandos, o kuo sunkesnis kepenų pažeidimas, tuo jis buvo ilgesnis.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastinių ikiklinikinių farmakologinių saugumo, toksinio kartotinių dozių poveikio, genotoksinio bei kancerogeninio poveikio tyrimų duomenimis, specifinio pavojaus žmogui vaistinis preparatas nekelia.
Toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų metu teratogeninio poveikio nebuvo stebėta. Tačiau žiurkėms, kurioms vaistinio preparato koncentracija plazmoje (AUC) buvo 10 kartų didesnė nei naudojant terapines dozes, pailgėjo gimdymo trukmė ir sumažėjo palikuonių gyvybingumas.
6. farmacinė informacija
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozė monohidratas
Kukurūzų krakmolas
Magnio stearatas
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
3 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Aliuminio folijos/vinilo/PVC lizdinės plokštelės
Kartono dėžutėje yra 10 tablečių (nereceptinio vaistinio preparato).
Kartono dėžutėje yra 30 tablečių (receptinio vaistinio preparato).
Kiekvienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 arba 15 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
7. REGISTRUOTOJAS
UAB „Bayer“
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
8. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO numeriAI
N10 - LT/1/97/1686/001
N30 - LT/1/97/1686/002
9. REGISTRAVIMO / PERREGISTRAVIMO DATA
Registravimo data 1997 m. balandžio mėn. 9 d.
Paskutinio perregistravimo data 2009 m. rugsėjo mėn. 16 d.
10. teksto peržiūros data
2019 m. sausio 14 d.
Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje http://www.vvkt.lt/
II PRIEDAS
REGISTRACIJOS SĄLYGOS
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
Bayer Bitterfeld, OT Greppin, Salegaster Chaussee 1, 06803 Bitterfeld-Wolfen, Vokietija
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Claritine 10 mg tabletės N10
Nereceptinis vaistinis preparatas
Claritine 10 mg tabletės N30
Receptinis vaistinis preparatas
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS KARTONO DĖŽUTĖ |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS |
Claritine 10 mg tabletės
Loratadinum
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS |
Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg loratadino.
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS |
Sudėtyje yra laktozės. Daugiau informacijos rasite pakuotės lapelyje.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE |
Tabletė
10 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS |
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE |
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA) |
8. TINKAMUMO LAIKAS |
EXP {mm/MMMM}
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS |
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA) |
11. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS |
UAB Bayer
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
12. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS |
LT/1/97/1686/001
13. SERIJOS NUMERIS |
Lot {numeris}
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA |
Nereceptinis vaistas.
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA |
Simptominis alerginio rinito ir lėtinės idiopatinės dilgėlinės gydymas.
Suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų (sveriantiems daugiau kaip 30 kg): 1 tabletė kartą per parą užgeriant stikline vandens. Tabletę galima vartoti su maistu ar be jo.
Vaikams, sveriantiems mažiau kaip 30 kg, vartoti nerekomenduojama.
1 tabletė kartą per parą
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Claritine 10 mg
17. UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – 2D BRŪKŠNINIS KODAS
Duomenys nebūtini.
18. UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – ŽMONĖMS SUPRANTAMI DUOMENYS
Duomenys nebūtini.
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Claritine 10 mg tabletės
Loratadinum
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg loratadino.
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės. Daugiau informacijos rasite pakuotės lapelyje.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Tabletė
30 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS
EXP {mm/MMMM}
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
UAB Bayer
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
12. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS
LT/1/97/1686/002
13. SERIJOS NUMERIS
Lot {numeris}
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistas
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Claritine 10 mg
2D brūkšninis kodas su nurodytu unikaliu identifikatoriumi.
18. UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – ŽMONĖMS SUPRANTAMI DUOMENYS
PC: {numeris} [preparato kodas]
SN: {numeris} [nuoseklusis numeris]
NN: {numeris} [nacionalinis kompensacijos rūšies kodas arba kitas nacionalinis vaistinio preparato identifikacinis numeris]
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ LIZDINĖ PLOKŠTELĖ |
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS |
Claritine 10 mg tabletės
Loratadinum
2. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS |
Bayer (logo)
3. TINKAMUMO LAIKAS |
EXP {mm/MMMM}
4. SERIJOS NUMERIS |
Lot {numeris}
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Claritine 10 mg tabletės
Loratadinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Claritine ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Claritine
3. Kaip vartoti Claritine
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Claritine
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Claritine ir kam jis vartojamas
Claritine priskiriamas antihistamininiams vaistams. Antihistamininiai vaistai, slopindami histamino - medžiagos, išsiskiriančios organizme – veikimą, mažina alergijos simptomus.
Claritine vartojamas:
- alerginės slogos (pvz., šienligės) simptomų (čiaudulio, slogos, nosies ir akių niežulio bei peršėjimo) lengvinimui;
- lėtinės dilgėlinės sukelto odos niežulio, paraudimo ir pūkšlių skaičiaus ir dydžio mažinimui.
2. Kas žinotina prieš vartojant Claritine
Claritine vartoti negalima:
- jeigu yra alergija loratadinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Claritine, jeigu:
- sergate kepenų liga;
- Jums numatoma atlikti kokius nors odos mėginius dėl alergijos. Nevartokite Claritine 2 dienas iki numatomų alerginių odos mėginių. To reikia, nes šis vaistas gali paveikti šio tyrimo rezultatus.
Jeigu bet kuri iš paminėtų sąlygų Jums tinka arba nesate dėl to tikri, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Claritine.
Vaikams
Claritine tablečių negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba vaikams, kurie sveria mažiau nei 30 kg.
Jaunesni kaip 2 metų vaikai
Claritine saugumas ir veiksmingumas neištirti. Duomenų nėra.
Kiti vaistai ir Claritine
Claritine nepageidaujamų reiškinių dažnis gali padidėti kartu vartojant vaistų, kurie keičia kai kurių fermentų veiklą, atsakingų už vaistų metabolizmą kepenyse. Tačiau klinikinių tyrimų metu nepageidaujamų reiškinių dažnio padaugėjimo vartojant su vaistais, kurie keičia šių fermentų veiklą, nenustatyta.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, įskaitant įsigytus be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Claritine vartojimas su maistu ir alkoholiu
Claritine galima vartoti su maistu ar be jo.
Claritine vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais, alkoholio poveikis nesustiprėja.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Laikantis atsargumo nėštumo metu Claritine geriau nevartoti.
Loratadino patenka į motinos pieną, todėl žindyvėms nerekomenduojama vartoti Claritine.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Klinikinių tyrimų metu, kai buvo vertinamas gebėjimas vairuoti, pacientams, vartojusiems loratadino, jokių sutrikimų nenustatyta. Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, Claritine neturėtų sukelti mieguistumo ar sumažinti budrumo. Vis dėlto labai retais atvejais, kai kurie žmonės jaučia mieguistumą, kuris gali paveikti jų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.
Claritine sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Claritine
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiesiems:
Vartoti vieną tabletę kartą per parą, užgeriant stikline vandens; tabletę galima vartoti su maistu ar be jo.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Vaikams nuo 6 metų, kurie sveria daugiau nei 30 kg
Vartoti vieną tabletę kartą per parą, užgeriant stikline vandens; tabletę galima vartoti su maistu ar be jo.
Jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba sveriantiems mažiau negu 30 kg
Claritine tablečių neduokite. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba sveriantiems mažiau negu 30 kg tablečių vartoti nerekomenduojama.
Jaunesni kaip 2 metų vaikai
Jaunesniems kaip 2 metų vaikams Claritine vartoti nerekomenduojama.
Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi
Suaugusiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 30 kg.
Vartoti vieną 10 mg tabletę kas antrą parą, užgeriant stikline vandens; tabletę galima vartoti su maistu ar be jo.
Ką daryti pavartojus per didelę Claritine dozę?
Vartokite Claritine taip, kaip nurodyta. Atsitiktinai perdozavus, neturėtų kilti sunkių sutrikimų.
Nedelsiant praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pavartojote per didelę Claritine dozę.
Pamiršus pavartoti Claritine
Jeigu pamiršote laiku išgerti vaisto, padarykite tai iš karto, kai tik prisiminsite ir toliau vartokite kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausi suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams nustatyti nepageidaujami poveikiai buvo:
Dažniausi 2 - 12 metų vaikams nustatyti nepageidaujami poveikiai buvo:
Šalutiniai poveikiai pastebėti vaistui esant rinkoje
Labai reti (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 vartojusiųjų):
Dažnis yra nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Claritine
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus, kad atsirado kokių nors tabletės išvaizdos pokyčių, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Claritine sudėtis
Veiklioji medžiaga yra loratadinas. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg loratadino.
Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas ir magnio stearatas.
Claritine išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos arba beveik baltos, ovalios tabletės su vagele vienoje pusėje, kita pusė- lygi.
Aliuminio folijos/vinilo/PVC lizdinės plokštelės.
Kartono dėžutėje yra 10 tablečių (nereceptinio vaistinio preparato).
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
UAB „Bayer“
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
Gamintojas
Bayer Bitterfeld
OT Greppin
Salegaster Chaussee 1
06803 Bitterfeld-Wolfen
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB „Bayer“
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
Tel: +370 5 233 68 68
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-01-14.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje http://www.vvkt.lt/
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Claritine 10 mg tabletės
Loratadinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Claritine ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Claritine
3. Kaip vartoti Claritine
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Claritine
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Claritine ir kam jis vartojamas
Claritine priskiriamas antihistamininiams vaistams. Antihistamininiai vaistai, slopindami histamino - medžiagos, išsiskiriančios organizme – veikimą, mažina alergijos simptomus.
Claritine vartojamas:
- alerginės slogos (pvz., šienligės) simptomų (čiaudulio, slogos, nosies ir akių niežulio bei peršėjimo) lengvinimui;
- lėtinės dilgėlinės sukelto odos niežulio, paraudimo ir pūkšlių mažinimui.
2. Kas žinotina prieš vartojant Claritine
Claritine vartoti negalima:
- jeigu yra alergija loratadinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Claritine, jeigu:
- sergate kepenų liga;
- Jums numatoma atlikti kokius nors odos mėginius dėl alergijos. Nevartokite Claritine 2 dienas iki numatomų alerginių odos mėginių. To reikia, nes šis vaistas gali paveikti šio tyrimo rezultatus.
Jeigu bet kuri iš paminėtų sąlygų Jums tinka arba nesate dėl to tikri, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Claritine.
Vaikams
Claritine tablečių negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba vaikams, kurie sveria mažiau nei 30 kg.
Jaunesni kaip 2 metų vaikai
Claritine saugumas ir veiksmingumas neištirti. Duomenų nėra.
Kiti vaistai ir Claritine
Claritine nepageidaujamų reiškinių dažnis gali padidėti kartu vartojant vaistų, kurie keičia kai kurių fermentų veiklą, atsakingų už vaistų metabolizmą kepenyse. Tačiau klinikinių tyrimų metu nepageidaujamų reiškinių dažnio padaugėjimo vartojant su vaistais, kurie keičia šių fermentų veiklą, nenustatyta.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, įskaitant įsigytus be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Claritine vartojimas su maistu ir alkoholiu
Claritine galima vartoti su maistu ar be jo.
Claritine vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais, alkoholio poveikis nesustiprėja.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Laikantis atsargumo nėštumo metu Claritine geriau nevartoti.
Loratadino patenka į motinos pieną, todėl žindyvėms nerekomenduojama vartoti Claritine.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Klinikinių tyrimų metu, kai buvo vertinamas gebėjimas vairuoti, pacientams, vartojusiems loratadino, jokių sutrikimų nenustatyta. Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, Claritine neturėtų sukelti mieguistumo ar sumažinti budrumo. Vis dėlto labai retais atvejais, kai kurie žmonės jaučia mieguistumą, kuris gali paveikti jų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.
Claritine sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Claritine
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiems:
Vartokite viena tabletę kartą per parą, užgeriant stikline vandens; tabletę galima vartoti su maistu ar be jo.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Vaikams nuo 6 metų, kurie sveria daugiau nei 30 kg
Vartoti vieną tabletę kartą per parą, užgeriant stikline vandens; tabletę galima vartoti su maistu ar be jo.
Jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba sveriantiems mažiau negu 30 kg
Claritine tablečių neduokite. Jaunesniems kaip 6 metų vaikams arba sveriantiems mažiau negu 30 kg tablečių vartoti nerekomenduojama.
Jaunesni kaip 2 metų vaikai
Jaunesniems kaip 2 metų vaikams Claritine vartoti nerekomenduojama.
Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi
Suaugusiems ir vaikams, sveriantiems daugiau kaip 30 kg.
Vartoti vieną 10 mg tabletę kas antrą parą, užgeriant stikline vandens; tabletę galima vartoti su maistu ar be jo.
Ką daryti pavartojus per didelę Claritine dozę?
Vartokite Claritine taip, kaip nurodyta. Atsitiktinai perdozavus, neturėtų kilti sunkių sutrikimų.
Nedelsiant praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pavartojote per didelę Claritine dozę.
Pamiršus pavartoti Claritine
Jeigu pamiršote laiku išgerti vaisto, padarykite tai iš karto, kai tik prisiminsite ir toliau vartokite kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausi suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams nustatyti nepageidaujami poveikiai buvo:
Dažniausi 2 - 12 metų vaikams nustatyti nepageidaujami poveikiai buvo:
Šalutiniai poveikiai pastebėti vaistui esant rinkoje
Labai reti (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 000 vartojusiųjų):
Dažnis yra nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Claritine
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus, kad atsirado kokių nors tabletės išvaizdos pokyčių, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Claritine sudėtis
Veiklioji medžiaga yra loratadinas. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg loratadino.
Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas ir magnio stearatas.
Claritine išvaizda ir kiekis pakuotėje
Baltos arba beveik baltos, ovalios tabletės su siaura įdubusia žymele vienoje pusėje, kita pusė- lygi.
Aliuminio folijos/vinilo/PVC lizdinės plokštelės.
Kartono dėžutėje yra 30 tablečių (receptinio vaistinio preparato).
Kiekvienoje lizdinėje plokštelėje yra 15 tablečių.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
UAB „Bayer“
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
Gamintojas
Bayer Bitterfeld
OT Greppin
Salegaster Chaussee 1
06803 Bitterfeld-Wolfen
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB „Bayer“
Sporto 18
LT-09238 Vilnius
Lietuva
Tel: +370 5 233 68 68
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklapyje http://www.vvkt.lt/