Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Cytarabine Accord 100 mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas
Citarabinas
Jūsų vaisto pavadinimas yra „Cytarabine Accord 100 mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas“, tačiau toliau pakuotės lapelyje jis bus vadinamas „Cytarabine Accord“.
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Cytarabine Accord ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cytarabine Accord
3. Kaip vartoti Cytarabine Accord
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Cytarabine Accord
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Cytarabine Accord ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cytarabine Accord
Cytarabine Accord vartoti negalima:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Cytarabine Accord. Būkite labai atsargūs su Cytarabine Accord.
Kiti vaistai ir Cytarabine Accord
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Nėštumas
Jeigu Jūsų arba Jūsų partneris vartojate citarabino, venkite pastoti. Nesvarbu ar esate vyras, ar moteris, jeigu esate lytiškai aktyvus, gydymo metu patariama vartoti veiksmingas kontracepcijos priemones. Citarabinas sukelia apsigimimus, todėl svarbu pasakyti gydytojui, jeigu manote, kad esate nėščia. Vyrai ir moterys gydymo metu ir 6 mėnesius po jo turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą.
Žindymo laikotarpis
Prieš pradedant gydymą citarabinu, žindymą reikia nutraukti, nes šis vaistas gali pakenkti žindomam kūdikiui.
Vaisingumas
Citarabinas gali nuslopinti moterų menstruacinį ciklą ir sukelti amenorėją, o pacientams vyrams nuslopinti spermos gaminimą. Vyrai, besigydantys citarabinu, turi naudoti patikimą kontracepcijos priemonę.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Citarabinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau pats vėžio gydymas gali sutrikdyti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu jaučiate neigiamą poveikį, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
3. Kaip vartoti Cytarabine Accord
Vartojimo metodas ir būdai
Ligoninėje, atidžiai prižiūrint specialistui, Jums bus paskirta citarabino infuzija („lašinė“) arba injekcija į veną arba po oda. Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, nuspręs, kokią dozę Jums paskirti ir kiek dienų ją reiks vartoti.
Rekomenduojama dozė
Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, nuspręs, ar jūs vartosite gydymą remisijai sukelti, ar palaikomąjį gydymą, ir koks Jūsų kūno paviršiaus plotas. Jūsų svoris ir ūgis bus panaudotas kūno paviršiaus plotui apskaičiuoti.
Gydymo metu Jums teks reguliariai tirtis, taip pat ir kraują. Gydytojas Jums pasakys, kaip dažnai tai reiks daryti. Jums reguliariai reikės tirtis:
Ką daryti pavartojus per didelę Cytarabine Accord dozę?
Vartojant dideles dozes gali pasunkėti šalutinis poveikis, pavyzdžiui, burnos opos arba sumažėja baltųjų kraujo ląstelių ir kraujo plokštelių (jos padeda kraujui krešėti) kiekis kraujyje. Jeigu taip atsitiktų, Jums gali prireikti antibiotikų ir kraujo perpylimo. Burnos opos reikėtų gydyti, joms gyjant jausite mažesnį diskomfortą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Cytarabine Accord, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Citarabino šalutinis poveikis priklauso nuo dozės. Dažniausiai pasireiškia šalutinis poveikis virškinimo traktui bei kraujodarai.
Jei po vaisto pavartojimo atsiranda toliau išvardytų simptomų, nedelsdamas pasakykite Jus tuo metu prižiūrinčiam gydytojui ar slaugytojui.
Toks šalutinis poveikis yra sunkus. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos.
Šalutinio poveikio dažnis pateikiamas naudojant šiuos apibūdinimus:
Dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100):
Nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1 000):
Labai retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių):
Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):
Kitas šalutinis poveikis
Praėjus 6-12 valandų po gydymo pradžios gali pasireikšti citarabino sindromas. Jo simptomai yra:
Šių simptomų prevencijai arba gydymui gydytojas gali paskirti kortikosteroidų (vaistų nuo uždegimo). Jeigu jie veiksmingi, gydymą citarabinu galima tęsti.
Reakcijos, pastebėtos gydymo didesnėmis dozėmis metu
Centrinė nervų sistema
Gydant didelėmis dozėmis, iki trečdalio pacientų gali pasireikšti toliau išvardytų, dažniausiai grįžtamo pobūdžio, simptomų:
Išvardyti šalutiniai poveikiai gali pasireikšti dažniau:
Nervų sistemos pažeidimo pavojus padidėja, jeigu citarabinas:
Virškinimo traktas
Vartojantiems citarabino, ypatingai tiems, kurie vartoja dideles dozes, kartu su įprastais simptomais gali pasireikšti ir daug sunkesnių reakcijų. Gauta pranešimų apie žarnyno perforacijos, audinių žuvimo (nekrozės) ir nepraeinamumo bei pilvaplėvės uždegimo atvejus. Vartojantiems dideles dozes pastebėta kepenų absceso, kepenų padidėjimo, kepenų venų blokados ir kasos uždegimo atvejų.
Jeigu vartojama citarabino infuzija, virškinimo trakto šalutinių poveikių pasireiškia mažiau.
Plaučiai
Ypatingai vartojantiems dideles dozes pastebėta ūmaus, kankinančio sunkumo kvėpuoti ir skysčių kaupimosi plaučiuose (plaučių edemos) atvejų.
Kita
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Cytarabine Accord
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
Negalima šaldyti ar užšaldyti.
Ant flakono po „EXP“ arba kartono dėžutės etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Paruošto vartoti vaisto stabilumas. Cheminės ir fizinės savybės natrio chlorido (0,9% m/V) ir gliukozės (5% m/V) injekciniame tirpale nekinta iki 24 valandų, laikant žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje, arba iki 72 valandų, laikant 2 °C ‑8 °C temperatūroje.
Mikrobiologiniu požiūriu, vaistą reikia suvartoti nedelsiant. Jeigu jis nesuvartojamas iš karto, atsakomybė už paruošto vartoti vaisto laikymo laiką ir sąlygas tenka vartotojui. Įprastai paruoštas vaistas neturėtu būti laikomas ilgiau kaip 24 valandas 2 °C ‑8 °C temperatūroje, nebent skiedimas buvo atliktas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.
Pastebėjus, kad tirpalas nėra skaidrus ir bespalvis, ar jame atsiradus dalelių, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Cytarabine Accord sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra citarabinas.1 ml yra 100 mg citarabino.
Kiekviename 1 ml flakone yra 100 mg citarabino.
Kiekviename 5 ml flakone yra 500 mg citarabino.
Kiekviename 10 ml flakone yra 1 g citarabino.
Kiekviename 20 ml flakone yra 2 g citarabino.
Kiekviename 40 ml flakone yra 4 g citarabino.
Kiekviename 50 ml flakone yra 5 g citarabino.
- Pagalbinės medžiagos yra makrogolis 400, trometamolis ir injekcinis vanduo.
Cytarabine Accord išvaizda ir kiekis pakuotėje
Cytarabine Accord yra skaidrus, bespalvis tirpalas, skirtas injekcijai arba infuzijai.
1 ml flakonai
Injekcinis tirpalas tiekiamas 2 ml talpos I tipo skaidraus stiklo flakonuose, kurie uždaryti 13 mm pilkos gumos kamščiu ir 13 mm nuplėšiamu mėlynu skaidriu aliuminio dangteliu.
5 ml flakonai
Injekcinis tirpalas tiekiamas 5 ml talpos I tipo skaidraus stiklo vamzdelio formos flakonuose, kurie uždaryti 20 mm pilkos gumos kamščiu ir 20 mm nuplėšiamu mėlynu skaidriu aliuminio dangteliu.
10 ml flakonai
Injekcinis tirpalas tiekiamas 10 ml talpos I tipo skaidraus stiklo vamzdelio formos flakonuose, kurie uždaryti 20 mm pilkos gumos kamščiu ir 20 mm nuplėšiamu mėlynu skaidriu aliuminio dangteliu.
20 ml flakonai
Injekcinis tirpalas tiekiamas 20 ml talpos I tipo skaidraus stiklo lietuose flakonuose, kurie uždaryti 20 mm pilkos gumos kamščiu ir 20 mm nuplėšiamu ryškiai mėlynu aliuminio dangteliu.
40 ml flakonai
Injekcinis tirpalas tiekiamas 50 ml talpos I tipo skaidraus stiklo lietuose flakonuose, kurie uždaryti 20 mm pilkos gumos kamščiu ir 20 mm nuplėšiamu ryškiai mėlynu aliuminio dangteliu.
50 ml flakonai
Injekcinis tirpalas tiekiamas 50 ml talpos I tipo skaidraus stiklo lietuose flakonuose, kurie uždaryti 20 mm pilkos gumos kamščiu ir 20 mm nuplėšiamu violetiniu aliuminio dangteliu.
Pakuočių dydžiai:
1 x 1 ml flakonas, 5 x 1 ml flakonai.
1 x 5 ml flakonas, 5 x 5 ml flakonai.
1 x 10 ml flakonas.
1 x 20 ml flakonas.
1 x 40 ml flakonas.
1 x 50 ml flakonas.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
Accord Healthcare B.V.
Winthontlaan 200
3526 KV Utrecht
Nyderlandai
Gamintojas
Accord Healthcare Polska Sp.z o.o.,
ul. Lutomierska 50, 95-200 Pabianice, Lenkija
Šis vaistas EEE valstybėse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:
Valstybės narės pavadinimas | Vaisto pavadinimas |
Jungtinė Karalystė | Cytarabine 100 mg/ml Solution for Injection or Infusion |
Bulgarija | Цитарабин Акорд 100 mg/ml инжекционен или инфузионен разтвор |
Estija | Cytarabine Accord 100 mg/ml süste- või infusioonilahus |
Lietuva | Cytarabine Accord 100 mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas |
Latvija | Cytarabine Accord 100 mg/ml šķīdums injekcijām vai infūzijām |
Austrija | Cytarabin Accord 100 mg/ml Injektions-/ Infusionslösung |
Belgija | Cytarabine Accord Healthcare 100 mg/ml Oplossing voor injectie of infusie |
Kipras | Cytarabine Accord 100 mg/ml Solution for Injection or Infusion |
Čekija | Cytarabine Accord 100 mg/ml injekční nebo infuzní roztok |
Vokietija | Cytarabine Accord 100 mg/ml Lösung zur Injektion oder Infusion |
Danija | Cytarabine Accord 100 mg/ml |
Prancūzija | Cytarabine Accord 100 mg/ml solution injectable/pour perfusion |
Vengrija | CYTARABINE Accord 100 mg/ml oldatos injekció vagy infúzió |
Airija | Cytarabine 100 mg/ml Solution for Injection or Infusion |
Italija | Citarabina Accord |
Malta | Cytarabine 100 mg/ml Solution for Injection or Infusion |
Nyderlandai | Cytarabine Accord 100 mg/ml, oplossing voor injectie of infusie |
Norvegija | Cytarabine Accord |
Lenkija | Cytarabina Accord |
Portugalija | Citarabina Accord |
Slovakija | Cytarabine Accord 100 mg/ml Solution for Injection or Infusion |
Švedija | Cytarabine Accord 100 mg/ml Lösningen för injektion eller infusion |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-12-04.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:
Dozavimas ir vartojimo metodas
Vartojamas intraveninės infuzijos arba injekcijos, arba poodinės injekcijos būdu.
Cytarabine Accord 100 mg/ml negalima leisti į povoratinklinę ertmę.
Naudojant nomogramas, pateikiamą pagal kūno svorį (mg/kg) rekomenduojamą dozavimą galima konvertuoti į susijusį su kūno paviršiaus plotu (mg/m2).
1. Remisijai sukelti:
a) Nepertraukiamas gydymas:
i) Greita injekcija - teisingiausia pradinė dozė yra 2 mg/kg per parą. Ją reikia vartoti 10 dienų. Kasdieną atlikinėti kraujo tyrimus. Jeigu leukemiją gydantis poveikis nepasireiškią ir nėra akivaizdaus toksinio poveikio, dozę reikia padidinti iki 4 mg/kg per parą ir tęsti tol, kol pasireikš gydomasis arba toksinis poveikis. Beveik visiems pacientams vartojantiems šias dozes po kurio laiko pasireiškia toksinis poveikis.
ii) Galima skirti iki 24 val. trukmės 0,5-1 mg/kg per parą dozės infuziją. Daugumai pacientų vienos valandos infuzijų poveikis buvo tinkamas. Atsižvelgiant į toksinį poveikį, pradinė paros dozė po 10 dienų gali būti padidinta iki 2 mg/kg per parą. Tęsti tol, kol pasireikš toksinis poveikis arba remisija.
b) Pertraukiamas gydymas:
Penkias dienas iš eilės į veną skiriama 3-5 mg/kg per parą citarabino dozė. Daroma dvejų – devynių dienų pertrauka ir pradedamas kitas kursas. Tęsti tol, kol pasireikš atsakas arba toksinis poveikis.
Pirmieji čiulpų atsinaujinimo požymiai nustatomi po 7-64 dienų (vidutiniškai 28 dienų) nuo gydymo pradžios.
Apibendrinus, jeigu po tinkamo gydymo pacientui nepasireiškia nei remisija, nei toksinis poveikis, galima atsargiai paskirti citarabiną didelėmis dozėmis. Įprastai dideles dozes skiriant greita injekcija į veną pacientai toleruoja geriau nei lėtą infuziją. Šis skirtumas, atsiranda dėl greito citarabino metabolizmo ir, atitinkamai, trumpesnio didelės dozės veikimo laiko.
ii) 5-7 paras skiriama nepertraukiama 24 val. trukmės 100-200 mg/m2 dozės vieno citabirino arba jo derinio su kitais citostatikais, pvz., antraciklinais, infuzija. Papildomi kursai gali būti skiriami kas 2-4 savaites, kol sukeliama remisija arba atsiranda toksinis poveikis.
2. Palaikomasis gydymas:
i)Remisijai, atsiradusiai dėl citarabino ar kitokių vaistinių preparatų poveikio, išsaugoti kartą arba du kartus per savaitę skiriama 1 mg/kg injekcija į veną arba po oda.
ii) 5 paras kas mėnesį skiriama nepertraukiama 100-200 mg/m2 dozės citabirino monoterapijos arba jo derinio su kitais citostatikais infuzija.
Taikant didelių dozių gydymą, griežtai prižiūrint gydytojui, 2-6 paras, kas 12 valandų, skiriama 2-3 g/m2 dozės vieno citarabino arba jo derinio su kitais citostatikais dozės, 1-3 valandų trukmės intraveninė infuzija. (Iš viso 12 dozių per vieną kursą). Negalima viršyti bendros 36 g/m2 gydymo dozės.
Vaikai
Šio vaistinio preparato saugumas kūdikiams nėra pakankamai ištirtas.
Pacientai su sutrikusia kepenų ar inkstų funkcija
Pacientams su sutrikusia kepenų ar inkstų funkcija dozė turi būti sumažinta.
Senyvi pacientai
Informacijos, kad senyviems pacientams reiktų keisti dozavimą nėra. Tačiau, senyvi pacientai yra jautresni vaistinio preparato toksiniam poveikiui nei jaunesni. Vyresniems nei 60 metų pacientams, didelių dozių gydymą galima taikyti tik atidžiai įvertinus gydymo keliamo pavojaus ir naudos santykį.
Nesuderinamumas
Vaistinis preparatas nesuderinamas su karbenicilino natrio druska, cefalotino natrio druska, gentamicino sulfatu, heparino natrio druska, hidrokortizono natrio sukcinatu, įprastiniu insulinu, metotreksatu, 5-fluorouracilu, nafcilino natrio druska, oksacilino natrio druska, penicilino G natrio druska (benzilpenicilinu), metilprednizolono natrio sukcinatu ir prednizolono sukcinatu.
Vartojimo ir vaistinio preparato ruošimo nurodymai
Tik vienkartiniam vartojimui.
Jei tirpalo spalva pakito ar pastebite jame matomų dalelių, jį reikia sunaikinti.
Atidarius, kiekvieno flakono turinį reikia nedelsiant suvartoti. Nesuvartotą turinį reikia sunaikinti.
Cytarabine Accord gali būti skiedžiamas injekciniu vandeniu, 0,9% m/V natrio chlorido arba 5% m/V gliukozės injekciniu tirpalu (žr. 6.3 skyrių). Cytarabine Accord negalima maišyti su kitais vaistiniais preparatais, išskyrus nurodytus 6.6 skyriuje.
Citotoksinių vaistinių preparatų ruošimo gairės
Skyrimas
Vaistinį preparatą turi leisti arba jo leidimą prižiūrėti tik gydytojas, turintis gydymo chemoterapiniais preparatais patirties.
Paruošimas
Atliekų tvarkymas ir užterštumas
Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Norėdami sunaikinti, įdėkite į maišelį labai pavojingoms (citotoksinėms) atliekoms ir sudeginkite 1100 oC temperatūroje. Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.
Jeigu vaistinio preparato išsiliejo, reikia apriboti patekimą į užterštą vietą ir dėvėti tinkamas apsaugos priemones, įskaitant pirštines ir apsauginius akinius. Apribokite vaistinio preparato plitimą ir išvalykite užterštą plotą absorbuojančiu popieriumi ar medžiaga. Išsiliejusį vaistinį preparatą galima apdoroti 5 % natrio hipochloritu. Vietą, kur buvo išsilieję vaistinio preparato, reikia išplauti gausiu vandens kiekiu. Užterštas medžiagas, įdėkite į sandarų maišelį citotoksinėms atliekoms ir sudeginkite 1100oC temperatūroje.
Tinkamumo laikas
2 metai.
Paruošto vartoti vaistinio preparato stabilumas. Cheminės ir fizinės savybės 0,9% m/V natrio chlorido ir 5% m/V gliukozės injekciniame tirpale nekinta iki 24 valandų, laikant žemesnėje kaip 25° C temperatūroje, ir iki 72 valandų, laikant 2 °C -8 °C temperatūroje. Mikrobiologiniu požiūriu, vaistinį preparatą reikia suvartoti nedelsiant. Jeigu vaistinis preparatas nesuvartojamas iš karto, atsakomybė už paruošto vartoti vaistinio preparato laikymo laiką ir sąlygas tenka vartotojui. Įprastai paruoštas vaistinis preparatas neturėtu būti laikomas ilgiau kaip 24 valandas 2 °C - 8 °C temperatūroje, nebent skiedimas buvo atliktas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.
Laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
Negalima šaldyti ar užšaldyti.