Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
diklofenako natrio druska
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Diclac ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Diclac
3. Kaip vartoti Diclac
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Diclac
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Diclac ir kam jis vartojamas
Diclac veiklioji medžiaga yra diklofenakas. Jis priklauso nesteroidinių vaistų nuo skausmo ir uždegimo (NVNU) grupei. Diclac mažina uždegimo simptomus (pvz., patinimą ir skausmą) bei karščiavimą, tačiau negydo uždegimą ar karščiavimą sukėlusių priežasčių.
Diclac galima vartoti šioms ligoms gydyti:
2. Kas žinotina prieš vartojant Diclac
Diclac vartoti draudžiama:
Kai kuriems žmonėms Diclac VARTOTI DRAUDŽIAMA. Pasakykite gydytojui:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Prieš vartodami Diclac, pasakykite savo gydytojui, jeigu::
Prieš vartojant Diclac pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums neseniai atlikta arba bus atliekama skrandžio arba žarnyno operacija, nes Diclac kartais gali pabloginti žaizdos gijimą Jūsų virškinimo trakte po operacijos.
Šalutinio poveikio riziką galima sumažinti vartojant mažiausią vaisto dozę trumpiausią laiką, reikalingą simptomams palengvinti.
Jeigu Diclac reikia vartoti ilgesnį laiką, turi būti reguliariai atliekami kepenų, inkstų bei kraujo tyrimai.
Diclac gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti bet kokią kitą infekciją ir nuo jos tinkamai gydyti. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam (jai) pasakyti, kad vartojate Diclac.
Poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai
Tokie vaistai, kaip Diclac, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto rizikos padidėjimu. Bet kokia rizika yra labiau tikėtina ilgesnį laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis ir užsitęsus gydymui. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba manote, kad Jums gali grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, yra daug cholesterolio arba rūkote), prieš vartojant Diclac pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jei bet kuriuo metu, kol vartojote Diclac, atsirastų kokių nors širdies ar kraujagyslių sutrikimų požymių, pavyzdžiui, krūtinės skausmas, dusulys, silpnumas ar tarsenos sutrikimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Poveikis virškinimo traktui
Jei sergate arba anksčiau sirgote virškinimo trakto liga arba esate senyvo amžiaus, pasireiškus neįprastiems su virškinimu susijusiems požymiams (ypač kraujavimui), ypač gydymo pradžioje, pasitarkite su gydytoju. Kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, išopėjimai ar prakiurimai, kurie gali baigtis mirtimi ir nebūtinai prieš juos gali pasireikšti įspėjamųjų simptomų.. Jeigu pastebėjote kraujavimo iš virškinimo trakto požymių (stiprų pilvo skausmą, juodos arba deguto spalvos išmatas, vemiate krauju ar tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius), nedelsdami nutraukite Diclac vartojimą ir kreipkitės į gydytoją (žr. „Galimas šalutinis poveikis“).
Odos reakcijos
Labai retais atvejais pacientams, vartojantiems Diclac, kaip ir kitų NVNU, gali pasireikšti sunkios odos reakcijos (įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę). Didžiausia šių sunkių reakcijų rizika yra gydymo pradžioje, ypač pirmąjį mėnesį. Nedelsdami nutraukite Diclac vartojimą pasireiškus pirmiesiems odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo požymiams ar kitiems alerginių reakcijų simptomams.
Kiti vaistai ir Diclac
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Labai svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jūs vartojate bet kurio iš šių vaistų:
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Diclac vartoti draudžiama per paskutinius tris nėštumo mėnesius, kadangi vaistas gali pakenkti Jūsų vaisiui ar sukelti gimdymo komplikacijų. Šis vaistas vaisiui gali sukelti inkstų ir širdies sutrikimų. Jis gali turėti įtakos Jūsų ir Jūsų kūdikio polinkiui kraujuoti ir pavėlinti gimdymą arba pailginti jo trukmę. Pirmus 6 nėštumo mėnesius Diclac vartoti negalima, nebent tai yra būtina ir taip nurodė gydytojas. Vartojant ilgiau nei kelias dienas po 20-os nėštumo savaitės, Diclac gali sukelti vaisiaus inkstų sutrikimų, dėl to gali sumažėti vaisiaus vandenų (oligohidramnionas) arba susiaurėti kraujagyslė kūdikio širdyje (arterinis latakas). Jeigu gydymą reikia tęsti ilgiau nei kelias dienas, gydytojas gali rekomenduoti atlikti papildomą stebėseną.
Žindymo laikotarpiu vartoti Diclac draudžiama, kadangi vaisto išsiskiria į motinos pieną.
Diclac priklauso vaistų, kurie gali daryti poveikį moterų vaisingumui, grupei. Šis poveikis išnyksta nutraukus vaisto vartojimą. Mažai tikėtina, kad Diclac, vartojamas retkarčiais, galėtų turėti įtakos Jūsų galimybei pastoti. Tačiau jeigu turite problemų dėl pastojimo, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdama vartoti šį vaistą.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Diclac gali sukelti regos sutrikimų, galvos svaigimą ar mieguistumą. Jeigu jaučiate tokį poveikį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.
Diclac sudėtyje yra laktozės ir natrio
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Diclac
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės. Yra labai svarbu vartoti mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laiką, reikalingą Jūsų skausmui palengvinti.
Suaugusiems žmonėms
Gydytojas tiksliai nurodys, kiek Jums reikia gerti Diclac tablečių. Pagal vaisto sukeltą poveikį, gydytojas gali patarti gerti didesnę ar mažesnę dozę.
Rekomenduojama dozė yra viena Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletė per parą.
Didžiausia paros dozė yra100 mg diklofenako (viena Diclac 100 mg pailginto atpalaidavimo tabletė).
Senyviems žmonėms
Senyviems žmonėms šalutinio poveikio rizika yra didesnė, todėl juos reikia stebėti gydymo Diclac laikotarpiu.
Pacientams, kurių inkstų veiklasutrikusi
Esant lengvam ir vidutiniam inkstų veiklos sutrikimui, vaisto vartoti reikia atsargiai. Jeigu yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas, šio vaisto vartoti draudžiama.
Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi
Esant lengvam ir vidutiniam kepenų veiklos sutrikimui, vaisto reikia vartoti atsargiai. Jeigu yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas, šio vaisto vartoti draudžiama.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Vaikams ir paaugliams šis vaistas netinka.
Vartojimo metodas
Diclac vartokite valgio metu.
Tabletę nurykite visą, užsigerdami pakankamu skysčio kiekiu.
Gydymo trukmė
Gydytojas pasakys, kiek laiko turėsite vartoti Diclac.
Ką daryti pavartojus per didelę Diclac dozę
Jeigu Jūs išgėrėte per daug Diclac tablečių, tuoj pat kreipkitės į gydytoją ar vaistininką arba vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jums gali prireikti medikų pagalbos.
Pamiršus pavartoti Diclac
Jeigu pamiršote išgerti vieną dozę, išgerkite ją kai tik prisiminsite. Jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, pamirštą dozę praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių atvejų:
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų) arba labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Kitas šalutinis poveikis
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Galvos skausmas, svaigulys, galvos sukimasis, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, apetito netekimas, nenormalūs kepenų veiklos tyrimo rezultatai (pvz., kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas), odos išbėrimas.
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Apsnūdimas, pilvo skausmas (skrandžio uždegimo požymiai), kepenų sutrikimas, niežtintis išbėrimas(dilgėlinės požymiai).
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
Mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (mažakraujystė), mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (leukopenija), orientacijos sutrikimas, depresija, miego sutrikimas, košmariški sapnai, irzlumas, plaštakų ar pėdų dilgčiojimas ar tirpimas, drebulys, skonio jutimo pokytis, spengimas ausyse, vidurių užkietėjimas, žaizdos burnoje (stomatito požymiai), liežuvio patinimas, paraudimas ir skausmas (liežuvio uždegimo požymiai), stemplės (vamzdelio, kuriuo maistas slenka iš burnos į skrandį) pažeidimas, viršutinės pilvo dalies diegliai, ypač pavalgius, juntamas širdies plakimas, krūtinės skausmas, išbėrimas su niežuliu, paraudimu ir deginimu (egzemos požymiai), odos paraudimas (raudonės požymiai), plaukų slinkimas, kraujas šlapime.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Diclac
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Diclac sudėtis
Diclac išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra baltos, apvalios, abipus išgaubtos.
Tabletės tiekiamos supakuotos po 10 į lizdines plokšteles. Kartono dėžutėje yra 20 arba 50 pailginto atpalaidavimo tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57
SI-1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojas
Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Alee 1
39179 Barleben
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3A Vilnius LT-09312 Tel. +370 5 2636 037 El. paštas info.lithuania@sandoz.com |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-03-02.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.