PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
ELIGARD 7,5 mg milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
leuprorelino acetatas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra ELIGARD ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant ELIGARD
3. Kaip vartoti ELIGARD
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti ELIGARD
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra ELIGARD ir kam jis vartojamas
Veiklioji ELIGARD medžiaga priklauso taip vadinamų gonadotropino išsiskyrimą skatinančių hormonų grupei. Šie vaistai yra naudojami sumažinti tam tikrų lytinių hormonų (testosterono) gamybą.
ELIGARD vartojamas suaugusių vyrų nuo hormonų priklausomo metastazavusio prostatos vėžio ir didelės rizikos nuo hormonų priklausomo nemetastazavusio prostatos vėžio gydymui kartu su gydymu spinduliais.
2. Kas žinotina prieš vartojant ELIGARD
ELIGARD vartoti draudžiama:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti ELIGARD:
Gydymo pradžios komplikacijos
Pirmosiomis gydymo savaitėmis trumpam padidėja vyriško lytinio hormono testosterono kiekis kraujyje. Tai gali laikinai pasunkinti su liga susijusius simptomus ir gali atsirasti kitų simptomų, kurie iki tol nebuvo jaučiami. Dažniausiai tai kaulų skausmas, šlapinimosi sutrikimai, nugaros smegenų spaudimas ar kraujo išsiskyrimas į šlapimą. Tęsiant gydymą, šie simptomai dažniausiai palengvėja. Jei šie simptomai nepalengvėja, kreipkitės į gydytoją.
Jei ELIGARD neveikia
Dalies pacientų navikai bus nejautrūs sumažėjusiam testosterono kiekiui serume. Pasakykite savo gydytojui, jei Jums atrodo, kad ELIGARD veikia per silpnai.
Kiti vaistai ir ELIGARD
ELIGARD gali trikdyti kai kurių vaistų, vartojamų širdies rimto sutrikimams gydyti (pvz., chinidino, prokainamido, amjodarono ir sotalolio), veikimą arba padidinti širdies ritmo sutrikimų riziką, jei vartojamas kartu su kai kuriais kitais vaistais, pvz., metadonu (jo skiriama skausmui malšinti ir kartu su kitomis priemonėmis – vaistais piktnaudžiaujančių pacientų detoksikacijai), moksifloksacinu (antibiotiku) ar vaistais nuo sunkios psichikos ligos – psichozės.
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
ELIGARD neskirtas vartoti moterims.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nuovargis, galvos svaigimas ir regos sutrikimai gali būti ELIGARD sukeliami nepageidaujami reiškiniai arba ligos pasekmė. Jei Jums pasireiškia šie nepageidaujami reiškiniai, būkite atsargūs vairuodami ar valdydami mechanizmus.
3. Kaip vartoti ELIGARD
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas
Jei nepaskirta kitaip, ELIGARD 7,5 mg sušvirkščiama vieną kartą kiekvieną mėnesį.
Sušvirkštas tirpalas suformuoja depą, iš kurio palaipsniui per vieną mėnesį atsipalaiduoja veiklioji medžiaga leuprorelino acetatas.
Papildomi tyrimai
Atsakas į gydymą ELIGARD turi būti tiriamas gydytojo tikrinant specifinius klinikinius parametrus ir tiriant taip vadinamo prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekį kraujyje.
Vartojimo metodas
ELIGARD turi suleisti gydytojas arba slaugytojas, kurie taip pat paruoš vaistą.
Paruošus tirpalą, ELIGARD sušvirkščiamas po oda (injekcijos vieta – audiniai po oda). Negalima vaisto švirkšti į arteriją ar į veną. Kaip ir kitos medžiagos, kurios švirkščiamos po oda, injekcijos vieta turi būti periodiškai keičiama.
Ką daryti pavartojus per didelę ELIGARD dozę
Perdozavimo pavojaus nėra, nes vaistas bus švirkščiamas Jūsų gydytojo arba specialiai apmokyto personalo.
Jei vis tik bus sušvirkšta daugiau ELIGARD nei numatyta, Jūsų gydytojas Jus specialiai stebės ir paskirs papildomą gydymą, kaip reikalaujama.
Pamiršus pavartoti ELIGARD
Pasakykite savo gydytojui, jei manote, kad po mėnesio vaisto buvo pamiršta sušvirkšti.
Nustojus vartoti ELIGARD
Dažniausiai prostatos vėžio gydymas ELIGARD yra ilgalaikis. Todėl gydymas neturi būti nutrauktas net tada, jei simptomai palengvėja arba visai išnyksta.
Jei gydymas ELIGARD nutraukiamas per anksti, ligos simptomai gali pasunkėti.
Negalima nutraukti gydymo prieš tai nepasitarus su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepageidaujami reiškiniai, stebėti gydymo ELIGARD metu buvo susiję su specifiniu veikliosios medžiagos leuprorelino acetato veikimo, būtent dėl tam tikrų hormonų kiekio sumažėjimo ar padidėjimo. Dažniausiai stebimas nepageidaujamas poveikis yra karščio bangos (58 % pacientų), pykinimas, bendras negalavimas ir nuovargis, taip pat laikinas injekcijos vietos sudirginimas.
Gydymo pradžios šalutiniai poveikiai
Pirmosiomis gydymo ELIGARD savaitėmis, gali pablogėti specifiniai ligos simptomai, nes iš pradžių trumpai padidėja vyriško lytinio hormono testosterono kiekis kraujyje.
Todėl, gydytojas gydymo pradžioje gali paskirti tinkamą antiandrogeną (medžiaga, kuri slopina testosterono poveikį) tam, kad sumažėtų galimas “po to“ poveikis (žr. 2 skyrių Kas žinotina prieš vartojant ELIGARD, Gydymo pradžios komplikacijos).
Vietiniai šalutiniai poveikiai
Vietiniai šalutiniai poveikiai po ELIGARD injekcijos yra tokie pat, kaip ir sušvirkštus po oda panašių vaistų (vaistai, kurie yra sušvirkščiami į audinius po oda). Vidutinio stiprumo deginimo pojūtis dažnai pasireiškia iš karto po injekcijos. Po injekcijos dažnai atsiranda dilginimas ir skausmas, taip pat dažnai atsiranda kraujosrūvos injekcijos vietoje. Paraudimas injekcijos vietoje yra dažnas nepageidaujamas reiškinys. Retai pasitaiko audinių sukietėjimo ir opų atsiradimo atvejų.
Šie vietiniai šalutiniai poveikiai injekcijos vietoje yra nesunkūs ir yra trumpalaikiai. Jie nepasireiškia laikotarpiu tarp injekcijų.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau nei 1 iš 10 asmenų):
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip1 iš 10 asmenų):
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Labai reti šalutinio poveikio (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Kiti šalutiniai poveikiai
Literatūroje nurodomi kiti šalutiniai poveikiai susiję su gydymu leuprorelino acetatu – ELIGARD veikliąja medžiaga – yra edema (skysčių kaupimasis audiniuose, pasireiškiantis kojų ir rankų tinimu), plaučių embolija (sukeliami simptomai yra dusimas, sunkumas kvėpuoti ir krūtinės skausmas), palpitacijos (širdies plakimo padažnėjimas), raumenų silpnumas, šaltkrėtis, bėrimas, sutrikusi atmintis ir pablogėjęs matymas. Po ilgalaikio gydymo ELIGARD gali sumažėti kaulų tankis (osteoporozė). Dėl osteoporozės padidėja kaulų lūžių rizika.
Vartojant tos pačios klasės vaistus kaip ELIGARD retai buvo pranešta apie sunkias alergines reakcijas, kurios gali apsunkinti kvėpavimą ar sukelti svaigulį.
Vartojant tos pačios klasės vaistus kaip ELIGARD buvo pranešta apie traukulius.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant išorinės pakuotės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikymo sąlygos
Laikyti šaldytuve (2 °C-8 °C).
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Prieš suleidžiant šis vaistas turi būti palaikytas kambario temperatūroje. Išimkite jį iš šaldytuvo maždaug 30 min. prieš vartojimą. Išimtas iš šaldytuvo vaistas gali būti laikomas gamintojo pakuotėje kambario temperatūroje (žemesnėje kaip 25 °C) ne ilgiau kaip 4 savaites.
Atidarius dėklą, vaistą reikia nedelsiant paruošti ir suvartoti. Tik vienkartiniam vartojimui.
Nepanaudotų arba pasenusių ELIGARD pakuočių naikinimas
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
ELIGARD sudėtis
Veiklioji medžiaga yra leuprorelino acetatas. Viename milteliais užpildytame švirkšte (B švirkštas) yra 7,5 mg leuprorelino acetato.
Kitos medžiagos yra tirpikliu užpildytame švirkšte (A švirkštas): Poli (DL-pieno ir glikolio rūgštis) (50:50) ir N-metil-2-pirolidonas.
ELIGARD išvaizda ir kiekis pakuotėje
ELIGARD yra milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui.
Tiekiamos šių dydžių ELIGARD 7,5 mg pakuotės:
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via Matteo Civitali 1
20148 Milan
Italija
Gamintojas
Recordati Industria Chimica e Farmaceutica S.p.A.
Via Matteo Civitali 1
20148 Milano
Italija
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Austrija: Eligard Depot 7,5 mg
Airija: Eligard 7,5 mg
Belgija: Depo-Eligard 7,5 mg
Bulgarija: Eligard 7,5 mg
Čekija: Eligard
Danija: Eligard
Estija: Eligard
Kipras: Eligard
Islandija: Eligard
Ispanija: Eligard Mensual 7,5 mg
Italija: Eligard
Latvija: Eligard 7,5 mg
Lenkija: Eligard 7,5 mg
Lietuva: Eligard 7,5 mg
Liuksemburgas: Depo-Eligard 7,5 mg
Norvegija: Eligard
Olandija: Eligard 7,5 mg
Portugalija: Eligard 7,5 mg
Prancūzija: Eligard 7,5 mg
Rumunija: Eligard 7,5 mg
Slovakija: Eligard 7,5 mg
Slovėnija: Eligard 7,5 mg
Suomija: Eligard
Švedija: Eligard
Vengrija: Eligard 7,5 mg
Vokietija: Eligard 7,5 mg
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-09-22.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:
Palaukite, kol vaistinis preparatas sušils iki kambario temperatūros, išimdami jį iš šaldytuvo maždaug 30 min. prieš vartojimą.
Iš pradžių paruoškite pacientą injekcijai, tuomet paruoškite vaistinį preparatą, vadovaudamiesi toliau pateikta instrukcija. Jei vaistinis preparatas nėra paruoštas naudojant tinkamą techniką, jo vartoti negalima, nes klinikinio veiksmingumo stoka gali pasireikšti dėl netinkamo vaistinio preparato ruošimo.
1 veiksmas
Ant švaraus paviršiaus atplėškite dėklą nuplėšdami foliją nuo kampų, išimkite jo turinį. Džioviklio maišelį išmeskite. Išimkite sujungtą švirkštų sistemą (1.1 pav.) iš dėklo. Atidarykite saugios adatos pakuotę (1.2 pav.), nuo jos nugarėlės nuplėšdami popierinę plombą. Pastaba: švirkštas A ir švirkštas B dar nėra sulygiuoti.
1.1 pav. Dėklo turinys: sujungta švirkštų sistema | 1.2 pav. Po dėklu: saugi adata ir dangtelis |
2 veiksmas
Suimkite jungties fiksavimo mygtuką pirštu ir nykščiu ir paspauskite (2 pav.), kol išgirsite spragtelėjimą. Du švirkštai bus sulygiuoti. Jungties aktyvavimui nereikia jokios konkrečios švirkštų sistemos padėties. Nelankstykite švirkštų sistemos, nes dėl to gali šiek tiek atsisukti švirkštai ir prasisunkti skysčio.
2 pav. |
3 veiksmas
Švirkštus laikant horizontalioje padėtyje, perkelkite skystą A švirkšto turinį į leuprorelino acetato miltelius, esančius B švirkšte. Gerai sumaišykite vaistinį preparatą horizontalioje padėtyje švelniai švirkšdami abiejų švirkštų turinį iš vieno švirkšto į kitą pirmyn ir atgal, atlikdami 60 ciklų (ciklas yra vienas A švirkšto stūmoklio paspaudimas ir vienas B švirkšto stūmoklio paspaudimas), kad susidarytų vienalytis klampus tirpalas (3 pav.). Nelankstykite švirkštų sistemos, nes dėl to gali šiek tiek atsisukti švirkštai ir prasisunkti skysčio.
3 pav. |
Gerai sumaišytas klampus tirpalas bus nuo bespalvio iki balto ar rusvo (galimi atspalviai nuo balto iki blyškiai geltono).
Svarbu: sumaišius vaistinį preparatą reikia tuoj pat ruošti toliau, nes ilgainiui didėja jo klampumas. Sumaišyto vaistinio preparato negalima šaldyti.
Pastaba: vaistinį preparatą būtina maišyti kaip aprašyta, kratymas NEUŽTIKRINA tinkamo sumaišymo.
4 veiksmas
Sumaišius, laikykite švirkštus vertikaliai (švirkštą B apačioje). Jie turi likti tvirtai sujungti. Spausdami žemyn švirkšto A stūmoklį ir švelniai traukdami švirkšto B stūmoklį, sutraukite visą sumaišytą vaistinį preparatą į trumpą ir platų švirkštą B (4 pav.).
4 pav. |
5 veiksmas
Užtikrinus, kad švirkšto A stūmoklis yra pilnai nuspaustas žemyn, laikykite jungtį ir atsukite ją nuo švirkšto B. Švirkštas A liks prijungtas prie jungties (5 pav.). Sukite taip, kad vaistinis preparatas nelašėtų, nes kitaip paskui tinkamai neužsifiksuos adata.
Pastaba: tirpale gali likti vienas didelis arba keli maži oro burbuliukai – tai normalu. Šiuo momentu dar nestumkite oro burbuliukų iš švirkšto B, nes galite prarasti dalį vaistinio preparato!
5 pav. |
6 veiksmas
Nesukite per stipriai, nes adatos įvorėje gali atsirasti įtrūkių, per kuriuos atliekant injekciją gali pratekėti vaistinis preparatas. Jeigu adatą suksite per stipriai, apsauginis dėklas gali taip pat pasižeisti.
Jeigu adatos įvorėje atsiranda įtrūkių ar matomų pažeidimų arba adatos jungtis yra nesandari, vaistinio preparato vartoti negalima. Sugadintos adatos negalima keisti, o vaistinio preparato – sušvirkšti. Visą vaistinį preparatą reikia saugiai išmesti.
Jeigu adatos įvorė pažeista, reikia naudoti naują vaistinį preparatą.
6 pav. |
7 veiksmas
Prieš pat švirkšdami, patraukite apsauginį dėklą toliau nuo adatos ir nuimkite apsauginę adatos makštį (7 pav.).
Svarbu: iki vartojimo nieko nedarykite su saugios adatos mechanizmu. Jeigu adatos įvorė atrodo pažeista, arba adatos jungtis yra nesandari, vaistinio preparato leisti NEGALIMA. Sugadintos adatos NEGALIMA keisti, o vaistinio preparato – NEGALIMA suleisti. Jeigu adatos įvorė pažeista, reikia naudoti kitą ELIGARD pakuotę.
|
8 veiksmas
Prieš vartojimą išstumkite didelius oro burbuliukus iš švirkšto B. Suleiskite vaistinį preparatą po oda laikydami apsauginį dėklą toliau nuo adatos.
Leidimo procedūra:
| 8 pav. |
|
9 veiksmas
Po injekcijos privirtinkite saugios adatos makštį kuriuo nors žemiau nurodytu aktyvavimo būdu.
Prispauskite apsauginį dėklą svirtelės puse žemyn prie plokščio paviršiaus (9a pav.), kad apsauginis dėklas uždengtų adatą ir užsifiksuotų.
Tuo, kad apsauginis dėklas užsifiksavo, įsitikinkite išgirdę spragtelėjimą ir pajutę jį pirštu. Užfiksuotoje padėtyje adatos viršūnė bus pilnai uždengta.
Uždėję nykštį ant apsauginio dėklo (9b pav.), uždenkite juo adatos viršūnę ir užfiksuokite dėklą.
Tuo, kad apsauginis dėklas užsifiksavo, įsitikinkite išgirdę spragtelėjimą ir pajutę jį pirštu. Užfiksuotoje padėtyje adatos viršūnė bus pilnai uždengta.
9a pav. Uždarymas ant plokščio paviršiaus | 9b pav. Uždarymas nykščiu |
Pritvirtinę saugios adatos makštį, nedelsdami išmeskite ją ir švirkštą į tinkamą aštrių atliekų dėžę.