PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Vienoje tabletėje yra 2,2 mg natrio fluorido.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: vienoje tabletėje yra 68 mg laktozės monohidrato.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
Tabletė.
Apskritos, baltos tabletės plokščiu paviršiumi ir nuožulniais kraštais.
Dantų ėduonies profilaktika vaikams nuo 5 iki 15 metų amžiaus (jei fluoro jonų koncentracija geriamajame vandenyje ne didesnė kaip 0,7 mg/l).
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Vaikams nuo 5 iki 15 metų amžiaus reikia vartoti 1 tabletę vieną kartą per parą.
Vaistiniai preparatai, kurių sudėtyje yra fluoro, yra veiksmingiausi, juos vartojant reguliariai ir nuolatos.
Vaistinio preparato vartojimo kursas yra mažiausiai 250 dienų per metus iki 15 metų amžiaus (atsižvelgiant į dantų formavimosi periodus). Pertrauką tarp vartojimo kursų rekomenduojama daryti vasaros metu 3 mėnesius.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Kadangi fluorido daugiausia išsiskiria per inkstus, todėl vaikams, segantiems inkstų nepakankamumu, dozę reikia koreguoti.
Vartojimo metodas
Tabletes reikia vartoti prieš miegą, išsivalius dantis. Tabletė burnoje turi visiškai ištirpti ir tada nuryti. Vaikams, kuriems vaistinį prepratą nuryti sunku, rekomenduojama tabletę sutrinti ir ištirpinti nedideliame kiekyje vandens, arbatos ar vaisių sulčių, bet ne piene. Pavartojus preparato trisdešimt (30) minučių negalima valgyti ar gerti.
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
Fluoro jonų koncentracija geriamajame vandenyje didesnė kaip 0,7 mg/l.
Fluorozė.
Virškinimo trakto veiklos sutrikimai, kuriems priklauso ir skrandžio opaligė.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, taip pat sergantiems cukriniu diabetu, natrio fluorido reikia vartoti atsargiai, kad būtų išvengta fluoro jonų kaupimosi organizme.
Vartojant šio vaistinio preparato yra svarbu užtikrinti, kad nėra vartojami jokie kiti vaistiniai preparatai ar produktai, kurių sudėtyje yra fluoridų, nes fluoro perdozavimas sukelia fluorozę. Fluorozės profilaktikos tikslu būtina vieną ar du kartus per metus tikrintis dantis pas odontologą.
Jeigu pakinta dantų spalva, tai gali būti fluoro perdozavimo požymis.
Pacientams, sergantiems artralgija arba reumatoidiniu artritu, šio vaistinio preparato reikėtų vartoti atsargiai.
Pacientams, turintiems vitamino A deficitą, natrio fluorido reikia vartoti atsargiai (šiuo atveju, vartojant didesnes fluoridų dozes, žymiai sumažėja fluoro koncentracija skeletą sudarančiuose kauluose).
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas gliukozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Patartina vengti kartu su natrio fluoridu skirti preparatų, kuriuose yra aliuminio hidroksido, kalcio ir magnio, nes šios medžiagos lėtina natrio fluorido absorbciją. Jeigu reikia, minėtus preparatus reikėtų vartoti iki natrio fluorido vartojimo likus arba nuo jo praėjus 2 valandoms.
Vartojant natrio fluoridą kartu su pienu, pieno mišiniais ar maistu, ypač tokiais, kurių sudėtyje yra daug kalcio ar kitų dvivalenčių ar trivalenčių katijonų, kurie sudaro su fluoridais netirpias druskas, fluorido absorbcija gali sumažėti iki 20–25 %.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Šis vaistinis preparatas yra skirtas vartoti vaikams.
Žinoma, kad fluoridai nėra hemotoksiški. Duomenų apie fluorido poveikį nėščioms moterims nėra. Tačiau reikia žinoti, kad fluoro jonai pereina placentą ir nedideliais kiekiais išsiskiria su motinos pienu.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Šis vaistinis preparatas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
Nepageidaujamas poveikis išvardytas žemiau pagal MedDRA organų sistemų klases ir dažnį.
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Vaistinis preparatas, vartojamas nustatyta doze, nepageidaujamo poveikio paprastai nesukelia.
Imuninės sistemos sutrikimai
Reti (nuo ≥1/10000 iki <1/1000): odos išbėrimas, odos paraudimas ar kitos padidėjusio jautrumo vaistiniam preparatui reakcijos (vaikams, kurių jautrumas padidėjęs).
Skeleto raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Dažnis nežinomas: dantų ir kaulų fluorozė.
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato pateikimo į rinką, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir atsiųsti ją paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt.
Ūminis perdozavimas
Klinikiniais duomenimis, suaugusius žmones mirtis gali ištikti iškart suvartojus 5–10 g natrio fluorido (priklauso nuo individualaus jautrumo). Tačiau sunkių apsinuodijimų atvejų pasitaiko ir pavartojus mažesnę negu 1 g dozę. Vaikams nuodinga dozė yra 5 mg/kg kūno svorio.
Ūmiai apsinuodijus natrio fluoridu, paciento skrandyje susidaro daug vandenilio fluorido rūgšties, kuri pažeidžia skrandžio ir žarnyno sieneles. Be to, natrio fluoridas trikdo metabolinius procesus ir elektrolitų balansą ir sukelia hipokalcemiją.
Ūminio fluorido perdozavimo simptomai yra: juodos išmatos, padidėjęs seilėtekis, pykinimas, vėmimas su krauju, pilvo skausmai ir spazmai, diarėja, mieguistumas, galvos svaigimas, paviršutinis kvėpavimas, tremoras, padidėjęs dirglumas, ašarojimas, silpnumas.
Sunkaus apsinuodijimo atvejais gali pasireikšti parestezija, tetanija, traukuliai, širdies ritmo sutrikimai ir ūmus širdies veiklos nepakankamumas, šokas, kvėpavimo sustojimas.
Pacientas per 2–4 val. gali numirti.
Reikia imtis tokių pirmosios pagalbos priemonių, kaip skrandžio plovimas geriamosios sodos vandeniu arba silpnu kitos kalcio druskos tirpalu (fluoridų nusodinimui). Išplovus skrandį, fluoridų absorbcijai mažinti reikia skirti aliuminio hidroksido. Skatinama diurezė. Jei pasireiškia tetanija, reikia į veną suleisti 10 % kalcio gliukonato tirpalo. Rekomenduojamas simptominis gydymas ir hemodializė. Reikia monitoruoti kvėpavimą, kraujo spaudimą ir EKG.
Lėtinis perdozavimas
Ilgas didelių natrio fluorido dozių vartojimas sukelia kaulų ir dantų fluorozę, dėl kurios didėja kaulų tankis, kalcifikuojasi raiščiai ir sausgyslės. Dėl šių sutrikimų sunkiau judėti, deformuojasi sąnariai, juos skauda. Patamsėja dantų emalis.
Farmakoterapinė grupė – preparatas ėduonies profilaktikai, ATC kodas – A01AA01.
Natrio fluoridas - veiksminga dantų ėduonies profilaktikos priemonė.
Žinoma, kad fluoras kartu su kalciu (apatitų pavidalu) dalyvauja dantų kietųjų audinių mineralizacijoje, skatina bręsti ir tvirtėti dantų emalį. Fluoras stabdo pieno rūgšties susidarymą iš angliavandenių. Be to, jis baktericidiškai veikia ėduonį sukeliančius mikroorganizmus.
Natrio fluorido veikimo prieš ėduonį mechanizmas yra fluoro jonų reakcija su hidroksiapatitu, kurios metu susidaro fluorapatitas. Ši reakcija vyksta ir natrio fluoridui patenkant į kraujotaką, ir jam vietiškai veikiant dantų emalį.
Dantų audinys, praturtintas fluorapatitu, atsparesnis rūgščių, dantų apnašų ir seilių, turinčių ėduonį sukeliančių bakterijų, poveikiui.
Natrio fluoridas virškinimo trakte lengvai absorbuojasi. Jo absorbcija mažėja dėl kalcio, magnio ir aliuminio druskų poveikio. Jei natrio fluorido vartojama valgant ar su pienu, jo absorbuojama mažiau. Fluoridas žmonių plazmoje yra jonų ir anijonų pavidalu (pvz., pagrinde kaip perfluoro ir riebiųjų rūgščių dariniai). Jonų forma gali vyrauti kai vartojama daug fluoridų. Apie 99 % visų fluoridų esančių organizme yra stipriai (tačiau ne negrįžtamai) surišti kauliniame audinyje.
Daugiausia fluoridų organizme kaupiasi kauluose ir dantyse, taip pat naguose ir plaukuose. Diduma fluoridų išsiskiria su šlapimu, mažesnioji dalis – su išmatomis, prakaitu ir seilėmis.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Tiriant eksperimentinius gyvūnus nenustatyta, kad natrio fluoridas, skiriant terapinėmis dozėmis, sukeltų teratogeninį, embriotoksinį ir mutageninį poveikį. Šiuo metu nėra duomenų, kad natrio fluoridas yra kancerogeniškas ir didina mirštamumo nuo piktybinių auglių.
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozė monohidratas
Bulvių krakmolas
Kalcio stearatas
Kalcio, magnio ir aliuminio druskos skatina iškristi fluoridų nuosėdas.
5 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
250 tabletės polietileno (PE) tablečių talpyklėje.
1 talpyklė kartono dėžutėje.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS
AS GRINDEKS.
Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija
Telefonas: +371 67083205
Faksas: +371 67083505
el. paštas: grindeks@grindeks.lv
8. RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
LT/1/95/1667/001
9. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA
Rinkodaros teisė pirmą kartą suteikta 1996 m. gegužės mėn. 17 d.
Rinkodaros teisė paskutinį kartą atnaujinta 2009 m. rugpjūčio mėn. 07 d.
2015-02-26
Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt
II PRIEDAS
RINKODAROS SĄLYGOS
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
AS GRINDEKS.
Krustpils iela 53,
Rīga LV-1057,
Latvija
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Nereceptinis vaistinis preparatas
III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Natrii fluoridum
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Vienoje tabletėje yra 2,2 mg natrio fluorido.
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės monohidrato. Daugiau informacijos rasite pakuotės lapelyje.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Tabletės
250 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {MM YYYY}
[mėnuo, metai]
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
AS GRINDEKS. Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija
<Logo>
12. RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS
LT/1/95/1667/001
13. SERIJOS NUMERIS
Serija {numeris}
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Nereceptinis vaistinis preparatas
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
Dantų ėduonies profilaktika 5–15 metų vaikams.
Vartojimo metodas:
Vartoti po vieną tabletę (2,2 mg) vieną kartą per dieną. Vaisto reikia vartoti prieš einant miegoti, išsivalius dantis. Reikėtų leisti tabletei pačiai ištirpti burnoje.
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
FLURODEKS 2,2 mg
INFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖS
TABLEČIŲ TALPYKLĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Natrii fluoridum
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Vienoje tabletėje yra 2,2 mg natrio fluorido.
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės monohidrato. Daugiau informacijos rasite pakuotės lapelyje.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
Tabletės
250 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {MM YYYY}
[mėnuo, metai]
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
AS GRINDEKS. Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija
<Logo>
12. RINKODAROS PAŽYMĖJIMO NUMERIS
LT/1/95/1667/001
13. SERIJOS NUMERIS
Serija {numeris}
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Nereceptinis vaistinis preparatas
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
Dantų ėduonies profilaktika 5–15 metų vaikams.
Vartojimo metodas
Vartoti po vieną tabletę (2,2 mg) vieną kartą per dieną. Vaisto reikia vartoti prieš einant miegoti, išsivalius dantis. Reikėtų leisti tabletei pačiai ištirpti burnoje.
B. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
FLURODEKS 2,2 mg tabletės
Natrio fluoridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra FLURODEKS ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant FLURODEKS
3. Kaip vartoti FLURODEKS
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti FLURODEKS
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra FLURODEKS ir kam jis vartojamas
FLURODEKS – veiksminga dantų ėduonies profilaktikos priemonė. Natrio fluorido svarbu vartoti dantų formavimosi ir mineralizacijos periodu. Šie procesai kūdikiui prasideda prieš jo gimimą ir tęsiasi vaikystės ir paauglystės laikotarpiu. Vartojant fluoro turinčių preparatų dar prieš išdygstant dantims, fluoro jonai su krauju patenka į dantų užuomazgas ir įsijungia į dantų emalio sudėtį. Dantims išdygus, jų paviršiai būna atsparesni žalingam rūgščių, kurios atsiranda dėl demineralizacijos ir skylant angliavandeniams, poveikiui. Kai fluoro turinčių preparatų vartojama jau išdygus dantims, preparatai stiprina dantų emalį, neleidžia ant dantų paviršiaus daugintis bakterijoms, tuo būdu saugo dantis nuo pažeidimo. Fluoro turinčių preparatų poveikis veiksmingiausias tada, kai jie vartojami reguliariai ir nuolat.
FLURODEKS yra vartojamas dantų ėduonies profilaktikai vaikams nuo 5 iki 15 metų amžiaus (jeigu fluoro jonų koncentracija geriamajame vandenyje neviršija 0,7 mg/l).
2. Kas žinotina prieš vartojant FLURODEKS
FLURODEKS vartoti negalima:
- jeigu yra nustatytas apsinuodijimas fluoru (fluorozė);
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradedant vartoti FLURODEKS, jeigu :
Svarbu užtikrinti, kad vaikas negautų fluoro papildomai su kitais vaistais ar produktais, nes fluoro perdozavimas sukelia apsinuodijimą fluoru (fluorozę). Patartina reguliariai (1 – 2 kartus per metus) vaiką nuvesti pasitikrinti dantis pas odontologą. Jeigu pastebėjote dantų spalvos pakitimų, tai gali būti fluoro perdozavimo simptomas.
Kiti vaistai ir FLURODEKS
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Patartina vengti kartu su FLURODEKS skirti preparatų, kuriuose yra aliuminio hidroksido, kalcio ir magnio, nes šios medžiagos slopina natrio fluorido absorbciją. Jeigu būtina, minėtų preparatų reikėtų gerti iki FLURODEKS vartojimo likus arba nuo jo praėjus 2 valandoms.
Vartojant natrio fluoridą kartu su pienu, pieno mišiniais ar maistu, ypač tokiais, kurių sudėtyje yra daug kalcio ar kitų medžiagų, sudarančių su fluoridais netirpias druskas, gali sumažėti fluoridų absorbcija iki 20–25 %.Nevalgykite ir negerkite tokių produktų 2 valandas prieš ir po FLURODEKS vartojimo.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Šis vaistas yra skirtas vartoti vaikams.
Atkreipkite dėmesį, kad nėštumo metu fluoro jonai praeina per placentą ir nedideli kiekiai išsiskiria į motinos pieną. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Šis vaistas gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus neveikia.
FLURODEKS sudėtyje yra laktozės monohidrato
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad Jūs ar Jūsų vaikas netoleruoja kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozavimas
Dozė vaikams nuo nuo 5 iki 15 metų amžiaus yra viena tabletė vieną kartą per dieną. Neviršykite rekomenduojamos dozės.
Vaikams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, reikia koreguoti dozę. Patarimo kreipkitės į gydytoją.
Kaip vartoti
Vaisto reikia vartoti prieš einant miegoti, išsivalius dantis. Reikėtų leisti tabletei pačiai ištirpti burnoje ir tada nuryti. Vaikams, kuriems vaistą nuryti sunku, rekomenduojama tabletę sutrinti ir ištirpinti nedideliame kiekyje vandens, arbatos ar vaisių sulčių, bet ne piene. Pavartojus preparato, bent 30 min. reikėtų nieko negerti ir nevalgyti.
Kaip ilgai vartoti
FLURODEKS yra veiksmingiausias vartojamas reguliariai ir nuolatos.Vaisto vartojimo kursas yra mažiausiai 250 dienų per metus iki 15 metų amžiaus (atsižvelgiant į dantų formavimosi periodus). Pertrauką tarp vartojimo kursų rekomenduojama daryti vasaros metu 3 mėnesius.
Ką daryti pavartojus per didelę FLURODEKS dozę?
Suaugę žmonės gali sunkiai apsinuodyti išgėrę 1 g arba net mažiau natrio fluorido (tai priklauso nuo individualaus jautrumo). Vaikams nuodinga dozė yra 5 mg fluorido 1 kg kūno svorio.
Ūminiais apsinuodijimo atvejais gali pasireikšti šie simptomai: juodos išmatos, padidėjęs seilėtekis, pykinimas, vėmimas krauju, pilvo skausmai ir spazmai, viduriavimas, mieguistumas, galvos svaigimas, paviršutinis kvėpavimas, drebulys, padidėjęs dirglumas, ašarojimas, silpnumas.
Sunkiais atvejais gali tirpti rankos ir kojos, pasireikšti traukuliai, širdies ritmo sutrikimai, ūminis širdies veiklos nepakankamumas, gali ištikti šokas, trumpam sustoti kvėpavimas.
Perdozavimo atveju nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją!
Ilgą laiką vartojant didelę natrio fluorido dozę gali pasireikšti dantų ir kaulų fluorozė, sukelianti sutrikimus, dėl kurių yra ribojami judesiai, sukeliama sąnarių deformacija ir skausmas (žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Patamsėja dantų emalis.
Pamiršus pavartoti FLURODEKS
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Retai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių) gali atsirasti odos išbėrimų, odos paraudimas ar kitų padidėjusio jautrumo preparatui simptomų.
Gali atsirasti dantų ir kaulų fluorozė.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Ant talpyklės ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
FLURODEKS sudėtis
- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, bulvių krakmolas, kalcio stearatas.
FLURODEKS išvaizda ir kiekis pakuotėje
Apskritos, baltos tabletės plokščiu paviršiumi ir nuožulniais kraštais.
250 tablečių plastikinėje talpyklėje. 1 talpyklė kartono dėžutėje.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
AS GRINDEKS.
Krustpils iela 53, Rīga, LV-1057, Latvija
Telefonas: +371 67083205
Faksas: +371 67083505
el. paštas: grindeks@grindeks.lv
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:
AS GRINDEKS filialas Kalvarijų g. 300 Vilnius LT- 08318 Tel.: +370 52101401 Faksas: +370 52101402 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-26
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.