Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
FOTIL 5 mg/20 mg/ml akių lašai (tirpalas)
Timololis/ Pilokarpino hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra FOTIL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant FOTIL
3. Kaip vartoti FOTIL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti FOTIL
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra FOTIL ir kam jis vartojamas
FOTIL sudėtyje yra timololio ir pilokarpino. Timololis priklauso vaistų vadinamų beta-blokatoriais grupei, o pilokarpinas priklauso vaistų vadinamų miotikais grupei. Dvi sudėtyje esančios medžiagos, timololis ir pilokarpinas, veikia kartu ir mažina akispūdį. FOTIL vartojamas, kai akispūdis yra padidėjęs.
FOTIL yra vartojamas padidėjusio akispūdžio mažinimui pacientams, sergantiems pirmine atviro kampo glaukoma, akių hipertenzija ir kapsuline glaukoma, jeigu gydymas vienu beta-blokatoriumi arba pilokarpinu yra nepakankamas ir reikalingas gydymas deriniu.
2. Kas žinotina prieš vartojant FOTIL
FOTIL vartoti negalima:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti FOTIL, jei yra arba buvo toliau paminėta būklė.
Jei Jums bus atliekama bet kokia operacija, prieš ją pasakykite gydytojui, kad vartojate FOTIL, nes timololis gali keisti kai kurių anestezijai vartojamų vaistų poveikį.
Vaikams ir paaugliams
Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams FOTIL akių lašų vartoti nerekomenduojama, nes nepakanka duomenų apie preparato saugumą ir veiksmingumą.
Kiti vaistai ir FOTIL
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
FOTIL akių lašai gali keisti kitų vaistų (įskaitant akių lašus nuo glaukomos), o jie - FOTIL poveikį.
Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate ar planuojate vartoti:
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo laikotarpiu FOTIL galima vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad toks gydymas yra būtinas.
Jei maitinate krūtimi, FOTIL vartoti negalite. Timololio gali patekti į pieną. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
FOTIL gali paveikti matymą į tolį, ypač tamsoje. Jeigu vairuojate tamsoje arba valdote mechanizmus blogo apšvietimo sąlygomis, turite būti labai atsargūs.
Jeigu pavartojus FOTIL kuriam laikui regėjimas tapo neryškus, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų tol, kol regėjimas vėl netaps ryškus.
FOTIL sudėtyje yra benzalkonio chlorido.
Kiekviename šio vaisto mililitre yra 0,1 mg benzalkonio chlorido, tai atitinka 0,003 mg viename laše.
Benzalkonio chloridas gali sudirginti akis, ypač jei Jums yra akių sausmė ar ragenos (akies priekinę dalį gaubiančio skaidraus sluoksnio) pažeidimų. Jeigu pavartojus šio vaisto jaučiate nenormalų pojūtį akyje, deginimą ar skausmą, pasitarkite su gydytoju.
Minkštieji kontaktiniai lęšiai gali absorbuoti benzalkonio chloridą ir gali pasikeisti kontaktinių lęšių spalva. Prieš šio vaisto vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti ir vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.
3. Kaip vartoti FOTIL
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas suaugusiesiems.
Rekomenduojama dozė yra 1 FOTIL akių lašas į akį arba akis du kartus per parą.
FOTIL vartokite į abi akis tik tuo atveju, jeigu taip nurodė gydytojas.
Vartoti tik kaip akių lašus. Negalima nuryti.
Po FOTIL pavartojimo pirštu prispauskite akies kampą prie nosies (5 paveikslas) 2 minutėms. Tai padės neleisti timololiui patekti į likusią organizmo dalį.
Vartojimo būdas
Pradėjus naują buteliuką:
Jeigu buteliukas buvo atidarytas arba yra pažeistas, jo vartoti negalima. Datą, kada atidarėte buteliuką, užrašykite į tam skirtą laisvą vietą ant kartono dėžutės.
Kiekvieną kartą prieš vartojant FOTIL :
1. Nusiplaukite rankas.
2. Atidarykite buteliuką. Imkitės specialių atsargumo priemonių, kad buteliuko lašintuvo galiukas nepaliestu akies, odos apie akį arba pirštų,
3. Atloškite galvą ir apverstą buteliuką laikykite virš akies. | |
| |
|
Jeigu akių lašas nepataikė į akį, pakartokite.
Jeigu gydytojas liepė vartoti lašus abiems akims, lašinant į kitą akį pakartokite 3 ‑ 6 punktus,
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams FOTIL vartoti nerekomenduojama, nes nepakanka duomenų apie vaisto saugumą ir veiksmingumą.
Ką daryti pavartojus per didelę FOTIL dozę?
Gali būti naudinga iš karto po perdozavimo išplauti akį.
Jums gali pasireikšti galvos skausmas, padidėjęs prakaitavimas, seilėtekis, pykinimas, ašaroti, parausti akys, pasireikšti širdies sutrikimų (retas širdies ritmas, ūmus širdies nepakankamumas), žemas kraujo spaudimas, galvos svaigimas, sumišimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir traukuliai (konvulsijos). Kreipkitės į gydytoją.
Jeigu šio vaisto netyčia išgėrėte, kreipkitės į gydytoją.
Pamiršus pavartoti FOTIL
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti FOTIL
Nepasitarus su gydytoju, FOTIL vartojimo nutraukti negalima. Jeigu nutrauksite FOTIL vartojimą, akispūdis vėl padidės ir gali atsirasti nuolatinis akies pažeidimas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutinis poveikis dažniausiai nebūna sunkus. Paprastai akių lašų vartojimą galima tęsti, nebent pasireiškia sunkus poveikis. Jei Jums neramu, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nenutraukite šio vaisto vartojimo nepasitarę su gydytoju.
Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):
Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių):
Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių):
Timololio, kaip ir kitų į akį vartojamų vaistų, patenka į kraujotaką. Tai gali sukelti šalutinį poveikį, panašų į geriamų ar į veną leidžiamų beta-adrenoblokatorių sukeliamą poveikį. Šalutinis poveikis po lokalaus pavartojimo į akis pasireiškia rečiau, nei, pvz., vaisto išgėrus arba suleidus. Išvardytas šalutinis poveikis apima reakcijas, pastebėtas vartojant beta adrenoblokatorių klasės vaistų akių ligoms gydyti.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt , taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti FOTIL
Šį vaistą laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės irbuteliuko po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C).
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Pirmą kartą atidarius buteliuką:
Po pirmo atidarymo praėjus 28 dienoms, dėl galimo akių lašų užteršimo privalote išmesti buteliuką ir pradėti vartoti naują.
Pastebėjus bet kokių matomų gedimo požymių, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
FOTIL sudėtis
- Veikliosios medžiagos yra timololis ir pilokarpino hidrochloridas.
1 ml akių lašų yra 5 mg timololio (timololio maleato pavidalu) ir 20 mg pilokarpino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas (konservantas), citrinų rūgštis monohidratas, natrio citratas, hipromeliozė ir injekcinis vanduo
FOTIL išvaizda ir kiekis pakuotėje
FOTIL yra skaidrus bespalvis tirpalas. Tiekiamas kartono dėžutėje, kurioje yra 1 permatomas 5 ml plastiko buteliukas su lašintuvu. Plastikinis buteliukas uždarytas mėlynu užsukamu dangteliu.
Registruotojas
Santen Oy
Niittyhaankatu 20
33720 Tampere
Suomija
Gamintojas
Santen Oy
Kelloportinkatu 1
33100 Tampere
Suomija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
,,Santen Oy“ atstovybė, 9-ojo Forto g. 70-329, Kaunas LT-48179 Tel. +370 37 366 628 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-03-15
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/