Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Furosemid Polpharma 40 mg tabletės
Furozemidas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Furosemid Polpharma ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Furosemid Polpharma
3. Kaip vartoti Furosemid Polpharma
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Furosemid Polpharma
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Furosemid Polpharma ir kam jis vartojamas
Furosemid Polpharma priklauso „kilpinių“ diuretikų (šlapimą varančių vaistų) grupei, pasižyminčiai labai stipriu poveikiu. Jis slopina natrio reabsorbciją inkstuose kylančiojoje Henlės kilpos dalyje.
Furosemid Polpharma didina natrio, kalio, kalcio ir magnio jonų bei fosfatų išsiskyrimą su šlapimu, mažina šlapimo rūgšties išsiskyrimą.
Vaistas greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vienkartinę dozę, šlapimą varantis poveikis pasireiškia per 30 minučių – 1 valandą ir paprastai trunka 4-8 valandas.
Apie 50% išgertos vaisto dozės pašalinama su šlapimu per 24 valandas, o likęs kiekis pašalinamas su išmatomis.
Furosemid Polpharma vartojamas:
2. Kas žinotina prieš vartojant Furosemid Polpharma
Furosemid Polpharma vartoti negalima:
- jeigu yra alergija furozemidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje), sulfamidams.
- jeigu neišsiskiria šlapimas (anurija) arba yra su anurija susijusęs inkstų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra inkstų nepakankamumas, pasireiškęs dėl intoksikacijos toksinį poveikį inkstams ar kepenims sukeliančiais vaistais arba susijęs su hepatine koma;
- jeigu sumažėjęs Jūsų kraujo tūris ar netekote vandens;
- jeigu mažas kalio ar natrio kiekis Jūsų kraujyje;
- jei Jums yra su hepatine encefalopatija, susijusi prekoma arba koma;
- jeigu žindote kūdikį.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Furosemid Polpharma:
Kiti vaistai ir Furosemid Polpharma
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, ypatingai jei vartojate:
Furosemid Polpharma vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali sumažėti furozemido absorbcija.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Furozemidas prasikverbia per placentos barjerą. Nėštumo metu vaisto galima vartoti tik nebejotinai būtinu atveju ir tik gydytojo skyrimu.
Furozemido išsiskiria į motinos pieną. Vaistas gali trikdyti laktaciją.
Žindymo laikotarpiu Furosemid Polpharma vartoti draudžiama.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dėl kai kurio nepageidaujamo furozemido poveikio (pvz., didelio kraujospūdžio kritimo) gali sutrikti geba sukaupti dėmesį ir reaguoti. Prieš pradėdami vairuoti ir valdyti mechanizmus įsitikinkite, kad nejaučiate tokio poveikio.
Furosemid Polpharma sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Furosemid Polpharma
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Vaisto reikia skirti gerti ryte, kad būtų išvengta nakties diurezės.
Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali 30% sumažėti furozemido absorbcija.
Edema
Suaugusiems žmonėms
Edemai šalinti įprastinė pradinė furozemido paros dozė yra 40 mg. Ji geriama ryte. Palaikomojo gydymo metu gydytojas gali skirti gerti arba po 20 mg kartą per parą, arba po 40 mg kas antra para. Jei edema atspari vaisto poveikiui, paros dozę gydytojas gali padidinti iki 80 mg arba didesnės (ji geriama iš karto, lygiomis dalimis per 2 kartus arba su pertrūkiais). Sunkiais atvejais gydytojas paros dozę laipsniškai gali padidinti net iki 600 mg. Rekomenduojama didžiausia furozemido paros dozė yra 1500 mg.
Senyviems pacientams
Iš senyvų pacientų organizmo furozemidas šalinamas lėčiau. Jiems gali reikėti vartoti mažesnę pradinę vaisto dozę. Tikslią dozę nustatys gydytojas.
Vartojimas vaikams
Jiems paros dozė yra 1-3 mg/kg kūno svorio, tačiau ne didesnė kaip 40 mg.
Dėl farmacinės formos Furosemid Polpharma tablečių nerekomenduojama vartoti naujagimiams.
Pacientams, kurių kepenų ar inkstų veikla sutrikusi
Kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams natrį išskiriantis furozemido poveikis gali būti silpnesnis, tačiau kalį išskirantis poveikis paprastai išlieka. Tokius ligonius gydytojas pradės gydyti nedidele doze ir atidžiai seks elektrolitų kiekį kraujo serume.
Ligoniams, kuriems yra ūminis ar lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas furozemido dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į jų būklę.
Hipertenzija
Suaugusiems žmonėms
Pradinė paros dozė yra 80 mg (2 tabletės). Ji geriama per du kartus po 40 mg. Jei poveikis nepakankamas, gydytojas gali skirti kartu vartoti kitokių vaistų nuo hipertenzijos.
Ką daryti pavartojus per didelę Furosemid Polpharma dozę?
Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba į gydantį gydytoją. Pasiimkite su savimi likusias tabletes ir vaisto pakuotę.
Pamiršus pavartoti Furosemid Polpharma
Pamirštą vaisto dozę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o kitą vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/10 pacientų)
Dehidracija (vandens netekimas), sumažėjęs kraujospūdis.
Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/100 pacientų)
Hiponatremija (mažas natrio kiekis kraujyje), hipochloreminė metabolinė alkalozė (kraujo pašarmėjimas), hipokalemija, hipokalcemija, hipomagnezemija (t. y. mažas kalio, kalcio ar magnio kiekis kraujyje), tulžies sąstovis, gelta, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija.
Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/1 000, bet <1/100 pacientų)
Sutrikęs gliukozės toleravimas (dėl hipokalemijos), hiperurikemija (šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje), podagra, sumažėjusi DTL cholesterolio koncentracija serume, padidėjusi MTL cholesterolio ir trigliceridų koncentracija serume, trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje), nuovargis, galvos svaigimas ir skausmas, parestezija, neramumas, sutrikęs regėjimas, sutrikęs širdies ritmas, hipotenzija, hipovolemija, burnos džiūvimas, troškulys, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla, raumenų mėšlungis, sumažėjusi diurezė, šlapimo nelaikymas, šlapimo neišskyrimas (prostatos hiperplazija sergantiems pacientams), nuovargis. dilgėlinė, purpura (taškinės, retai − didesnės kraujosruvos odoje ar gleivinėje), daugiaformė eritema, eksfoliacinis dermatitas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos.
Retas (pasireiškia <1/1 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus)
Ūžimas ausyse, praeinantis ar nepraeinantis klausos sutrikimas (pavartojus didelę furozemido dozę ar vaisto vartojant ilgai), kurtumas (kartais nepraeinantis), kraujagyslių uždegimas, nefrokalcinozė (furozemidu gydomiems neišnešiotiems kūdikiams), intersticinis nefritas (inkstų liga), ūminis inkstų nepakankamumas, karščiavimas.
Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia <1/10 000 pacientų)
Kaulų čiulpų slopinimas, aplazinė anemija (mažakraujystė), agranulocitozė (grūdėtųjų baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje), hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo), pankreatitas (kasos uždegimas).
Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
Ūminė išplitusi egzanteminė pustuliozė (ŪIEP) (ūminis uždegiminis vaistų sukeltas odos išbėrimas);
galvos svaigimas, alpulys ir sąmonės praradimas (sukeltas simptominės hipotenzijos), kaulų čiulpų slopinimas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Furosemid Polpharma
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Furosemid Polpharma sudėtis
Furosemid Polpharma išvaizda ir kiekis pakuotėje
Furosemid Polpharma tabletės yra baltos su gelsvu atspalviu arba baltos, apskritos, abipus išgaubtos.
Kartono dėžutėje yra 50 tablečių.
Registruotojas ir gamintojas
Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
Pelplinska 19, Str.
83-200 Starogard Gdanski
Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
POLPHARMA S.A. atstovybė Lietuvoje
E.Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas
Tel. +370 37 325131
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-10-10.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.