Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Genotropin 5,3 mg milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
Genotropin 12 mg milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
somatropinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Genotropin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Genotropin
3. Kaip vartoti Genotropin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Genotropin
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Genotropin ir kam jis vartojamas
Genotropin yra rekombinantinis žmogaus augimo hormonas (dar vadinamas somatropinu). Somatropinas yra toks pats kaip natūralus žmogaus augimo hormonas, kurio reikia kaulų ir raumenų augimui. Be to, augimo hormonas padeda susiformuoti reikiamam riebalinio ir raumeninio audinio kiekiui. Šis hormonas yra rekombinantinis, tai reiškia, kad gaminamas ne iš žmogaus ar gyvūnų audinių.
Genotropin gydomi šie vaikų augimo sutrikimai:
- augimo sutrikimas dėl natūralaus augimo hormono stokos;
- Turner sindromas. Turner sindromas pasireiškia mergaitėms dėl chromosomų patologijos, dėl kurios gali sutrikti augimas (gydytojas pasakys, ar yra šis sutrikimas);
- lėtinis inkstų funkcijos nepakankamumas. Sutrikus inkstų funkcijai, gali sutrikti augimas;
- Prader-Willi sindromas, kuris pasireiškia dėl chromosomos pakitimo. Augimo hormonas padės užaugti, jei augimas tebevyksta, bei pagerins kūno sudėjimą: sumažės riebalų perteklius, padidės sumažėjusi raumenų masė;
- per mažas ūgis ar svoris nuo gimimo. Augimo hormonas gali padėti priaugti ar palaikyti normalų augimą ketvirtaisiais gyvenimo metais ar vėliau.
Be to, Genotropin skiriamas suaugusiesiems, kurių organizme nepakanka natūralaus augimo hormono.
Toks trūkumas gali pasireikšti jau suaugus arba tęstis nuo vaikystės.
Jei vaikystėje dėl augimo hormono trūkumo buvote gydomi Genotropin, pasibaigus augimui Jūsų augimo hormono būklė bus tiriama pakartotinai. Jei bus patvirtintas sunkus augimo hormono trūkumas, gydytojas pasiūlys tęsti gydymą Genotropin.
Šį vaistą Jums turi skirti tik gydytojas, kuri turi gydymo augimo hormonu patirties ir kuris patvirtino Jūsų diagnozę.
2. Kas žinotina prieš vartojant Genotropin
Genotropin vartoti draudžiama
- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
- jeigu sunkiai sergate (pvz., atsirado komplikacijų po atviros širdies operacijos, pilvo operacijos, dėl ūminio kvėpavimo nepakankamumo, dauginės atsitiktinės traumos ar panašių priežasčių). Jeigu numatoma ar ruošiatės didelės apimties operacijai arba esate guldomas į ligoninę dėl bet kokių priežasčių, pasakykite savo gydytojui ir priminkite kitiems Jus prižiūrintiems gydytojams, kad vartojate augimo hormoną.
- jeigu kaulų epifizinės kremzlės (augimo zonos) užsidariusios.
Genotropin vartoti negalima ir apie tai reikia pasakyti gydytojui, jeigu jums aptiktas aktyvus navikas (vėžys). Prieš pradedant gydymą Genotropin būtina įsitikinti, kad navikai yra neaktyvūs, ir prieš tai būtina baigti priešvėžinį gydymą.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti somatropiną.
- Jeigu yra cukrinio diabeto rizika, vartojant Genotropin, gydytojas stebės gliukozės koncentraciją kraujyje.
- Jeigu sergate cukriniu diabetu, vartojant Genotropin, turite stebėti gliukozės koncentraciją kraujyje ir tyrimo duomenis aptarti su gydytoju, kuris nustatys, ar reikia koreguoti vaistų nuo cukrinio diabeto dozes.
- Pradėjus gydymą Genotropin, kai kuriems ligoniams gali tekti pradėti pakaitinį gydymą skydliaukės hormonais.
- Jeigu vartojate skydliaukės hormonų, gali prireikti keisti jų dozę.
- Jeigu šlubuojate arba pradedate šlubuoti vartojant augimo hormoną, pasakykite gydytojui.
- Jeigu yra padidėjęs slėgis kaukolės ertmėje (dėl kurio atsiranda šių simptomų: stiprus galvos skausmas, regėjimo sutrikimai, vėmimas), apie tai pasakykite gydytojui.
- Jeigu anksčiau sirgote vėžiu, tai vartojant Genotropin Jus turi reguliariai tikrinti ar vėžys (navikas) neatsinaujino.
- Jeigu pajutote stiprėjantį pilvo skausmą, apie tai pasakykite gydytojui.
- Jeigu esate vyresnis nei 80 metų.
- Jei Jums taikomas pakeičiamasis gydymas glukokortikoidais, turėtumėte reguliariai konsultuotis su gydytoju, nes Jums gali prireikti pakoreguoti gliukokortikoidų dozę.
Vaikams ir paaugliams
Vaikai, kurie serga lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu
- Prieš pradedant vartoti Genotropin, gydytojas ištirs inkstų funkciją. Po inkstų persodinimo operacijos gydymą šiuo vaistu būtina nutraukti.
Vaikai, kurie serga Prader-Willi sindromu
- Gydytojas patars, kokių dietos apribojimų reikia svoriui reguliuoti.
- Prieš pradedant vartoti Genotropin, gydytojas įvertins viršutinių kvėpavimo takų obstrukcijos, miego apnėjos (kvėpavimo sustojimas miegant) ar kvėpavimo takų infekcijos požymius.
- Jeigu vartojant Genotropin, atsiranda viršutinių kvėpavimo takų obstrukcijos požymių (įskaitant atsiradusį knarkimą ar knarkimo pasunkėjimą), nedelsdami praneškite apie tai gydytojui. Gydytojas turės Jus ištirti ir nutraukti gydymą Genotropin.
- Vartojant Genotropin, gydytojas tikrins, ar neatsiranda skoliozė (tam tikras stuburo iškrypimas).
- Jeigu vartojant Genotropin susergate plaučių infekcija, pasakykite gydytojui, kad galėtų Jus gydyti.
Vaikai, kurie gimė maži pagal savo gestacinį amžių
- Jeigu gimėte mažo ūgio ar svorio ir artėja lytinio brendimo pradžia, pasitarkite su gydytoju.
- Prieš pradedant vartoti Genotropin ir kiekvienais gydymo metais, gydytojas ištirs gliukozės ir insulino koncentraciją kraujyje.
Kiti vaistai ir Genotropin
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate ar neseniai vartojote kokių nors iš toliau išvardytų vaistų. Jūsų gydytojui gali reikėti koreguoti Genotropin ar kitų vaistų dozę:
Genotropin vartojimas su maistu ir gėrimais
Maistas ir gėrimai įtakos gydymui Genotropin neturi.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jeigu esate nėščia arba mėginate pastoti, Genotropin Jums vartoti negalima.
Prieš pradėdama vartoti šį vaistą žindymo laikotarpiu pasitarkite su gydytoju.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.
Genotropin sudėtyje yra natrio
Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
Rekomenduojama dozė
Dozė priklauso nuo organizmo savybių, kurios įvairiems žmonėms skiriasi: kūno dydžio, gydomos ligos ir organizmo atsako į augimo hormono poveikį. Gydytojas nurodys Jums individualią Genotropin dozę, apskaičiuotą pagal Jūsų kūno svorį kilogramais (kg) arba kūno paviršiaus plotą kvadratiniais metrais (m2) ir pasirinktą gydymo schemą. Genotropin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Vaikai, kuriems diagnozuotas augimo hormono trūkumas
Paros dozė yra 0,025‑0,035 mg/kg kūno svorio arba 0,7‑1,0 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Gali būti vartojamos didesnės dozės.
Vaikai, kurie serga Turner sindromu
Paros dozė yra 0,045‑0,050 mg/kg kūno svorio arba 1,4 mg/m2 kūno paviršiaus ploto.
Vaikai, kurie serga lėtiniu inkstų funkcijos nepakankamumu
Paros dozė yra 0,045‑0,050 mg/kg kūno svorio arba 1,4 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Jeigu vaikas auga per lėtai, gali prireikti vartoti didesnes dozes. Po 6 gydymo mėnesių, dozavimą gali prireikti koreguoti.
Vaikai, kurie serga Prader-Willi sindromu
Paros dozė yra 0,035 mg/kg kūno svorio arba 1 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Didesnių nei 2,7 mg paros dozių vartoti negalima. Gydyti paauglių, kurie visiškai nustojo augti, negalima.
Vaikai, kurie gimė per mažo ūgio ar svorio ir kuriems pasireiškia augimo sutrikimas
Paros dozė yra 0,035 mg/kg kūno svorio arba 1,0 mg/m2 kūno paviršiaus ploto. Svarbu gydytis tol, kol pasiekiamas galutinis ūgis. Jei nėra organizmo atsako į gydymą arba jeigu pasiekėte savo galutinį ūgį ir nustojote augti, po metų gydymą reikia nutraukti.
Suaugusieji, kuriems diagnozuotas augimo hormono trūkumas
Jei tęsiate gydymą Genotropin po gydymo vaikystėje, turėtumėte pradėti vartoti 0,2–0,5 mg per parą. Šią dozę reikia palaipsniui didinti arba mažinti atsižvelgiant į kraujo tyrimų rezultatus, klinikinį atsaką ir šalutinį poveikį. Jeigu augimo hormono trūkumas Jums ima reikštis suaugus, paros dozė yra 0,15‑0,3 mg. Po to, atsižvelgiant į kraujo tyrimo duomenis, organizmo atsaką į vaistą ir šalutinį poveikį, dozė palaipsniui didinama. Palaikomoji paros dozė negali būti didesnė nei 1,0 mg. Moterims gali prireikti didesnės dozės nei vyrams. Dozavimą reikia koreguoti kas 6 mėnesius. Senstant, augimo hormono gamyba organizme natūraliai mažėja, taigi dozę gali prireikti sumažinti. Genotropin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.
Genotropin sušvirkštimas
Genotropin reikia švirkšti po oda. Tai yra, naudojant mažą injekcinę adatą vaisto reikia sušvirkšti į po oda esantį riebalinį audinį. Kaip sušvirkši Genotropin, visada turi išmokyti gydytojas. Genotropin visada sušvirkškite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
GoQuick® užpildyto švirkštiklio naudojimo instrukcijos yra užpildyto švirkštiklio dėžutėje.
Genotropin dviejų skyrių užtaiso naudojimo su Genotropin švirkštikliu instrukcijos pateikiamos kartu su Jūsų prietaisu.
Prieš vaisto vartojimą perskaitykite naudojimo instrukcijas.
Jeigu naudojate GoQuick užpildyto švirkštiklio ar švirkštiklį, adatą reikia prisukti prieš vaisto paruošimą. Kiekvienai injekcijai naudokite naują adatą. Adatą naudoti dar kartą draudžiama.
Augimo hormoną išimkite iš šaldytuvo likus pusvalandžiui iki injekcijos. Per šį laiką vaistas šiek tiek sušils ir švirkščiant bus jaučiamas mažesnis diskomfortas.
GoQuick užpildytame švirkštiklyje yra Genotropin dviejų kamerų užtaisas, kuriame yra augimo hormono ir tirpiklio. Augimo hormonas ir tirpiklis sumaišomi pasukant užtaiso laikiklį (procedūra detaliai aprašyta naudojimo instrukcijoje). Atskiro prietaiso nereikia.
Genotropin dviejų kamerų užtaisas, kuriame yra augimo hormono ir tirpiklio, naudojamas su Genotropin švirkštikliu. Dviejų kamerų užtaise esantį augimo hormoną galima sumaišyti su jame esančiu tirpikliu, naudojant ruošimo priemonę arba Genotropin švirkštiklį.
Naudojant GoQuick užpildytą švirkštiklį ar dviejų kamerų užtaisą, miltelius reikia ištirpinti atsargiai 5‑10 kartų pasukiojus pirmyn ir atgal, kol milteliai ištirps.
Ruošiant augimo hormoną, tirpalo kratyti negalima, o reikia švelniai jį sukioti. Tirpalą kratant, augimo hormonas gali pradėti putoti ir suirti veiklioji medžiaga. Patikrinkite, ar tirpalas skaidrus. Jeigu tirpalas drumstas arba jame yra neištirpusių dalelių, vaisto vartoti negalima.
Neužmirškite nusiplauti rankų ir nuvalyti odos prieš švirkšdami.
Augimo hormoną kasdien švirkškite maždaug tuo pat laiku. Injekcijoms tinka laikas prieš miegą, kadangi jį lengva prisiminti. Be to, normaliomis sąlygomis natūralaus augimo hormono koncentracija būna didesnė naktį.
Dauguma žmonių šio vaisto švirkščiasi į šlaunį arba sėdmenis. Švirkškite vaistą į gydytojo nurodytą vietą. Riebalinis audinys vaisto sušvirkštimo vietoje gali susitraukti. Kad išvengtumėte tokios reakcijos, kaskart švirkškite vaisto šiek tiek kitoje vietoje. Tai leis odai ir poodžio audiniams atsinaujinti, kol vėl sušvirkšite vaisto į tą pačią vietą.
Sušvirkštę augimo hormono, neužmirškite jo tuoj pat vėl padėti atgal į šaldytuvą.
Ką daryti pavartojus per didelę Genotropin dozę
Jeigu atsitiktinai sušvirkštėte šiek tiek didesnę nei reikia augimo hormono dozę, pavojaus nekils. Kitą dieną vaisto švirkškite įprasta tvarka.
Jeigu sušvirkštėte gerokai per daug vaisto, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją. Gali per daug sumažėti, o vėliau per daug padidėti cukraus koncentracija kraujyje. Gali pasireikšti drebulys, prakaitavimas, mieguistumas, bloga savijauta, alpimas.
Pamiršus pavartoti Genotropin
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Augimo hormoną geriausia vartoti reguliariai. Jeigu pamiršote pavartoti vaisto, kitą dozę švirkškite kitą dieną įprastu laiku. Visas užmirštas injekcijas pasižymėkite užrašų knygelėje ir apie tai pasakykite gydytojui kitos apžiūros metu.
Nustojus vartoti Genotropin
Prieš nutraukiant Genotropin vartojimą, visada pasitarkite su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Suaugusiesiems:
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Vaikams:
Suaugusiesiems:
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
Vaikams:
Suaugusiesiems:
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Vaikams:
Suaugusiesiems:
Buvo labai retų ligonių, sergančių Prader-Willi sindromu, staigios mirties atvejų. Visgi šių atvejų sąsajų su gydymu Genotropin, nenustatyta.
Augimo hormonu gydytiems vaikams buvo šlaunikaulio sutrikimų (šlaunikaulio galvos epifiziolizės (šlaunikaulio lūžis per kaulo augimo liniją) ir Legg-Calve-Perthes ligos (šlaunikaulio galvutės suirimas)) atvejų. Visgi šių atvejų sąsajų su gydymu Genotropin, nenustatyta.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Jeigu vaikai gali atidaryti šaldytuvo duris, įtaisykite durų užraktą.
Ant užtaiso, švirkštiklio arba dėžutės po „Tinka iki“ arba EXP (mm/MMMM forma) nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.
Prieš tirpinimą
Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Dviejų skyrių užtaisą laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Prieš pradedant vartoti, užtaisą reikia išimti iš šaldytuvo (atgal užtaisą įdėti nebegalima) ir ne ilgiau kaip 1 mėnesį laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Po to vaistą reikia išmesti.
Po tirpinimo
Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C) ne ilgiau kaip 4 savaites. Negalima užšaldyti. GoQuick užpildytą švirkštiklį laikyti išorinėje jo dėžutėje arba dviejų skyrių užtaisą laikyti švirkštiklio dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Jei tirpale matote dalelių arba jis nėra skaidrus, vaisto vartoti negalima.
Jei injekcinis tirpalas užšalo, jį vartoti draudžiama.
Negalima išmesti adatų su įprastomis šiukšlėmis. Užbaigus darbą su adata, ją būtina saugiai išmesti, kad niekas negalėtų jos panaudoti ar ja įsidurti. Ligoninėje arba augimo klinikoje galima gauti specialią dėžę aštrioms atliekoms.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Genotropin sudėtis
* Žyma “rbe” reiškia, kad šiam vaistui gaminti nenaudojami žmogaus ar gyvūnų audiniai. Gaunamas Escherichia coli ląstelėse, panaudojant rekombinantinės DNR technologiją.
Genotropin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Genotropin yra milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui, tiekiamas dviejų skyrių užtaisais: viename skyriuje yra miltelių, kitame – tirpiklio (5,3 mg/ml arba 12 mg/ml). Užtaisą galima laikyti užpildytame švirkštiklyje. Pakuotėje gali būti vienas arba penki užtaisai.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Milteliai yra balti, tirpiklis – skaidrus.
Registruotojas
Pfizer Europe MA EEIG
Boulevard de la Plaine 17
1050 Bruxelles
Belgija
Gamintojas
Pfizer Manufacturing Belgium N.V.
Rijksweg 12, B-2870 Puurs
Belgija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje Goštauto 40a Vilnius LT-03163 Tel.: +370 5 2514000 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-03-21.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
GENOTROPIN GOQUICK NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS |
Svarbi informacija Visas šias instrukcijas perskaitykite prieš GoQuick naudojimą. Jeigu kils bet kokių klausimų apie dozę ar gydymą Genotropin, paskambinkite gydytojui arba slaugytojui. Apie GoQuick GoQuick yra užpildytas daugiadozis vienkartinis švirkštiklis, kuriame yra 5,3 mg somatropino. Genotropin švirkštiklyje sumaišomas tik vieną kartą tuo metu, kai pradedate naudoti naują švirkštiklį. Po preparato sumaišymo švirkštiklį galima naudoti ne ilgiau kaip 28 dienas. Niekada nekeiskite užtaiso. Kai švirkštiklis tampa tuščias, tiesiog pradėkite naudoti naują švirkštiklį. Švirkštiklyje yra dozės atmintis. Dozė nustatoma tada, kai pradedamas naudoti naujas švirkštiklis. Vėliau švirkštikliu kiekvieną kartą sušvirkščiama tokia pati dozė. Švirkštiklį pasirinktinai galite naudoti su adatos apsauga arba be jos. |
Prieš pradedant naudoti GoQuick
|
Naujo GoQuick nustatymas ir naudojimas
1 veiksmas. Prijunkite adatą
f. Abu adatos dangtelius palikite ant jos.
2 veiksmas. Sumaišykite Genotropin
3 veiksmas. Pašalinkite orą
4 veiksmas. Prijunkite adatos apsaugą (pasirinktinai)
a. Nuimkite juodą adatos apsaugos dangtelį (4a paveikslas).
• Jeigu adatos gaubtas išslenka, jį vėl stumkite į adatos apsaugą, kol jis pateks į vietą.
b. Švirkštiklį laikykite viena ranka žemiau mėlyno logotipo. Kita ranka laikykite adatos apsaugą žemiau adatos gaubtelio (4b paveikslas).
c. Juodas logotipas ant adatos apsaugos turi būti vienoje linijoje su mėlynu švirkštiklio logotipu. Atsargiai spauskite adatos apsaugą ant švirkštiklio, kol apsauga atsidurs vietoje.
5 veiksmas. Švirkštiklio užtaisymas
a. Nutraukite vidinį adatos dangtelį. Jį išmeskite (5a paveikslas).
b. Patikrinkite, ar atminties langelyje nustatyta 0,1 mg.
c. Sukite pilką diskelį rodyklės kryptimi tol, kol jis nustos spragsėti
(5b paveikslas).
d. Laikykite švirkštiklį į viršų nukreipta adata
(5c paveikslas su adatos apsauga ir be jos).
e. Spauskite mėlyną injekcijos mygtuką, kol pasirodys skysčio.
f. Jei atliekant „e“ veiksmą skysčio nepasirodo, kartokite šio
skyriaus „b-e“ veiksmus ne daugiau kaip du kartus.
g. Jeigu skysčio vis tiek nepasirodo, švirkštiklio nenaudokite.
• Daugiau informacijos rasite žemiau esančiame
skyriuje „Klausimai ir atsakymai“.
h. Jeigu naudojate adatos apsaugą, paspauskite
juodą mygtuką, kad išlįstų adatos gaubtas (5d paveikslas).
6 veiksmas. Dozės nustatymas
PASTABA. Jeigu negalite pasukti juodo žiedo, spauskite mėlyną injekcijos mygtuką tol, kol jis nustos spragsėti. Tada tęskite savo dozės nustatymą sukdami juodąjį žiedą (daugiau informacijos rasite žemiau esančiame skyriuje „Klausimai ir atsakymai“).
7 veiksmas. Dozės įtraukimas
a. Sukite pilką diskelį rodyklės kryptimi tol, kol jis nustos spragsėti
(7a paveikslas).
b. Jūsų dozė ant juodo cilindro turi būti vienoje linijoje su balta linija.
c. Patikrinkite, ar ant juodo cilindro nurodyta dozė, kurią pritraukėte, yra tokia pati, kokią nustatėte atminties langelyje. 7b paveiksle pateiktas pavyzdys.
d. Jeigu dozės neatitinka, patikrinkite, ar pilkąjį diskelį sukote rodyklės kryptimi tol, kol jis nustojo spragsėti.
8 veiksmas. Švirkštimas
(8 paveikslas).
9 veiksmas. Nuimkite adatą, uždėkite švirkštiklio dangtelį ir padėkite jį laikyti
9a veiksmas: su adatos apsauga
(9a paveikslas).
9b veiksmas: be adatos apsaugos
Ant švirkštiklio uždėkite baltą dangtelį. Švirkštiklį laikykite šaldytuve.
Įprastinis GoQuick naudojimas |
• Vykdykite gydytojo ar slaugytojo nurodymus, ką daryti, kai švirkštiklyje nelieka visos dozės.
• Švirkštiklį statmenai ištraukite iš odos.
PAPILDOMA INFORMACIJA
Laikymas
Darbas su švirkštikliu
Adatos
Bendroji informacija
KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
Klausimas | Atsakymas |
Ką daryti, jei matau, kad po injekcijos ant adatos yra daugiau nei nedidelis lašelis skysčio? | Kitos injekcijos metu išlaukite visas 5 sekundes ir tik tada iš odos ištraukite adatą. Jei ir po to ištraukę adatą matote skysčio, kitą kartą adatą palaikykite įsmeigtą kiek ilgiau. |
Ar yra problema, jei užtaise matau oro burbuliukų? | Ne, įprasto naudojimo metu užtaise gali būti šiek tiek oro burbuliukų. |
Ką daryti, jei matau, kad iš švirkštiklio išteka Genotropin? | Patikrinkite, ar adata prijungta tinkamai. |
Ką daryti, jei savo naudojamo švirkštiklio per naktį nepalikau šaldytuve? | Išmeskite švirkštiklį ir naudokite naują GoQuick. |
Ką daryti, jei negaliu pasukti juodo žiedo? | Tikriausia netyčia pasukote pilką diskelį. Jeigu jį pasukote, švirkštiklis neleis pasukti juodo žiedo, kad injekcijos metu dozė nepakistų. Kad atpalaiduotumėte juodą žiedą, spauskite mėlyną injekcijos mygtuką, kol jis sustos. Iš adatos ištekės šiek tiek skysčio. Tada tęskite dozės nustatymą naudodami juodą žiedą. |
Ką daryti, jei gydytojas pakeitė dozę, o aš jau pradėjau naudoti švirkštiklį? | Nustatykite naują dozę sukdami juodą žiedą. |
Ką daryti, jei sušvirkščiau netinkamą dozę? | Nedelsdami skambinkite gydytojui arba slaugytojui ir vykdykite jo nurodymus. |
Ką daryti, jei mano švirkštiklis neužsitaiso (t. y. atliekant 5g veiksmą nepasirodo skysčio)? | Skambinkite gydytojui arba slaugytojui ir vykdykite jo nurodymus. |
Kokią dozę galima sušvirkšti mano švirkštikliu? | Švirkštikliu galima sušvirkšti 0,10 mg - 1,5 mg Genotropin dozę. Kiekvienas juodo žiedo spragtelėjimas dozę pakeičia 0,05 mg. |
GENOTROPIN GOQUICK NAUDOJIMO INSTRUKCIJOS | ||
Svarbi informacija Visas šias instrukcijas perskaitykite prieš GoQuick naudojimą. Jeigu kils bet kokių klausimų apie dozę ar gydymą Genotropin, paskambinkite gydytojui arba slaugytojui. Apie GoQuick GoQuick yra užpildytas daugiadozis vienkartinis švirkštiklis, kuriame yra 12 mg somatropino. Genotropin švirkštiklyje sumaišomas tik vieną kartą tuo metu, kai pradedate naudoti naują švirkštiklį. Po preparato sumaišymo švirkštiklį galima naudoti ne ilgiau kaip 28 dienas. Niekada nekeiskite užtaiso. Kai švirkštiklis tampa tuščias, tiesiog pradėkite naudoti naują švirkštiklį. Švirkštiklyje yra dozės atmintis. Dozė nustatoma tada, kai pradedamas naudoti naujas švirkštiklis. Vėliau švirkštikliu kiekvieną kartą sušvirkščiama tokia pati dozė. Švirkštiklį pasirinktinai galite naudoti su adatos apsauga arba be jos. | ||
Prieš pradedant naudoti GoQuick
| ||
Naujo GoQuick nustatymas ir naudojimas | ||
1 veiksmas. Prijunkite adatą a. Nuimkite baltą švirkštiklio dangtelį nuo švirkštiklio. b. Nuplėškite plėvelę nuo naujos adatos. c. Stipriai suimkite užtaiso laikiklį (1 paveikslas) . d. Adatą užstumkite ant užtaiso laikiklio galiuko. e. Švelniai užsukite adatą ant švirkštiklio. Neprisukite per stipriai. f. Abu adatos dangtelius palikite ant jos. | ||
2 veiksmas. Sumaišykite Genotropin a. Laikykite švirkštiklį į viršų nukreipta adata, A turi būti nukreiptas į Jus (2 paveikslas) . b. Stipriai sukite užtaiso laikiklį į švirkštiklį, kol B atsidurs įrantoje.
c. Patikrinkite, ar skystis užtaise yra skaidrus. Visi milteliai turi būti ištirpę.
d. Vėl patikrinkite skystį. Jis turi būti skaidrus.
| ||
3 veiksmas. Pašalinkite orą a. Nutraukite išorinį adatos dangtelį. Jį pasilaikykite, kad vėliau galėtumėte jį užmauti ant adatos (3a paveikslas). b. Vidinį adatos dangtelį palikite. | ||
c. Laikykite švirkštiklį į viršų nukreipta adata (3b paveikslas) . d. Užtaiso laikiklį švelniai pastuksenkite, kad bet koks viduje esantis oras pakiltų į viršų. e. Stipriai sukite užtaiso laikiklį į švirkštiklį, kol C atsidurs įrantoje.
| ||
4 veiksmas. Prijunkite adatos apsaugą (pasirinktinai)
| ||
| ||
5 veiksmas. Švirkštiklio užtaisymas
| ||
c. Sukite pilką diskelį rodyklės kryptimi tol, kol jis nustos spragsėti (5b paveikslas). | ||
d. Laikykite švirkštiklį į viršų nukreipta adata (5c paveikslas su adatos apsauga ir be jos). e. Spauskite violetinį injekcijos mygtuką, kol pasirodys skysčio. f. Jei atliekant „e“ veiksmą skysčio nepasirodo, kartokite šio skyriaus „b-e“ veiksmus ne daugiau kaip du kartus. g. Jeigu skysčio vis tiek nepasirodo, švirkštiklio nenaudokite.
| ||
h. Jeigu naudojate adatos apsaugą, paspauskite juodą mygtuką, kad išlįstų adatos gaubtas (5d paveikslas). | ||
6 veiksmas. Dozės nustatymas
a. Juodą žiedą laikykite taip, kaip parodyta 6 paveiksle. b. Juodą žiedą sukite tol, kol Jūsų dozė atsidurs vienoje linijoje su balta linija. Kokia dozė Jums reikalinga, pasakys gydytojas arba slaugytojas. c. Jei savo dozę nusukote už baltos linijos, juodą žiedą tiesiog pasukite atgal, kad būtų nustatyta tinkama dozė. d. Kai nustatysite savo dozę, jos nekeiskite, nebent lieptų gydytojas arba slaugytojas. PASTABA. Jeigu negalite pasukti juodo žiedo, spauskite violetinį injekcijos mygtuką tol, kol jis nustos spragsėti. Tada tęskite savo dozės nustatymą sukdami juodąjį žiedą (daugiau informacijos rasite žemiau esančiame skyriuje „Klausimai ir atsakymai“) | ||
7 veiksmas. Dozės įtraukimas
| ||
| ||
8 veiksmas. Injekavimas a. Injekcijos vietą parenkite taip, kaip nurodė gydytojas arba slaugytojas. b. Švirkštiklį laikykite virš injekcijos vietos. c. Švirkštiklį stumkite žemyn, kad adata įsmigtų į odą. d. Nykščiu spauskite violetinį injekcijos mygtuką, kol jis nustos spragsėti (8 paveikslas).
e. Švirkštiklį statmenai ištraukite iš odos. | ||
9 veiksmas. Nuimkite adatą, uždėkite švirkštiklio dangtelį ir padėkite jį laikyti 9a veiksmas: su adatos apsauga a. Ant adatos gaubto galiuko uždėkite išorinį adatos dangtelį (9a paveikslas). b. Adatos dangteliu spauskite adatos gaubtą, kol jis pateks į vietą. c. Naudodami adatos dangtelį, nusukite adatą ir įdėkite ją į tinkamą naudotų adatų talpyklę. d. Adatos apsaugą palikite ant švirkštiklio. e. Ant adatos apsaugos uždėkite juodą dangtelį. Švirkštiklį laikykite šaldytuve. | ||
9b veiksmas: be adatos apsaugos a. Nelieskite adatos. b. Ant adatos atsargiai uždėkite išorinį jos dangtelį (9b paveikslas). c. Naudodami adatos dangtelį, nusukite adatą ir įdėkite ją į tinkamą naudotų adatų talpyklę. d. Ant švirkštiklio uždėkite baltą dangtelį. Švirkštiklį laikykite šaldytuve. |
Įprastinis GoQuick naudojimas | |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
|
PAPILDOMA INFORMACIJA
Laikymas
Darbas su švirkštikliu
Adatos
Bendroji informacija
KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI
Klausimas | Atsakymas |
Ką daryti, jei matau, kad po injekcijos ant adatos yra daugiau nei nedidelis lašelis skysčio? | Kitos injekcijos metu išlaukite visas 5 sekundes ir tik tada iš odos ištraukite adatą. Jei ir po to ištraukę adatą matote skysčio, kitą kartą adatą palaikykite įsmeigtą kiek ilgiau. |
Ar yra problema, jei užtaise matau oro burbuliukų? | Ne, įprasto naudojimo metu užtaise gali būti šiek tiek oro burbuliukų. |
Ką daryti, jei matau, kad iš švirkštiklio išteka Genotropin? | Patikrinkite, ar adata prijungta tinkamai. |
Ką daryti, jei savo naudojamo švirkštiklio per naktį nepalikau šaldytuve? | Išmeskite švirkštiklį ir naudokite naują GoQuick. |
Ką daryti, jei negaliu pasukti juodo žiedo? | Tikriausia netyčia pasukote pilką diskelį. Jeigu jį pasukote, švirkštiklis neleis pasukti juodo žiedo, kad injekcijos metu dozė nepakistų. Kad atpalaiduotumėte juodą žiedą, spauskite violetinį injekcijos mygtuką, kol jis sustos. Iš adatos ištekės šiek tiek skysčio. Tada tęskite dozės nustatymą naudodami juodą žiedą. |
Ką daryti, jei gydytojas pakeitė dozę, o aš jau pradėjau naudoti švirkštiklį? | Nustatykite naują dozę sukdami juodą žiedą. |
Ką daryti, jei sušvirkščiau netinkamą dozę? | Nedelsdami skambinkite gydytojui arba slaugytojui ir vykdykite jo nurodymus. |
Ką daryti, jei mano švirkštiklis neužsitaiso (t. y. atliekant 5g veiksmą nepasirodo skysčio)? | Skambinkite gydytojui arba slaugytojui ir vykdykite jo nurodymus. |
Kokią dozę galima sušvirkšti mano švirkštikliu? | Švirkštikliu galima sušvirkšti 0,30 mg - 4,5 mg Genotropin dozę. Kiekvienas juodo žiedo spragtelėjimas dozę pakeičia 0,15 mg. |