PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
IbuViva 200 mg/5 ml geriamoji suspensija
Ibuprofenas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra IbuViva ir kam ji vartojama
2. Kas žinotina prieš vartojant IbuViva
3. Kaip vartoti IbuViva
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti IbuViva
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra IbuViva ir kam jis vartojamas
Veiklioji IbuViva medžiaga yra ibuprofenas. Jis priklauso vaistams, vadinamiems nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU).
IbuViva vartojamas jaunesniems kaip 12 metų vaikams lengvam ar vidutinio sunkumo raumenų, galvos ir dantų skausmui (įskaitant susijusį su dantų augimu) malšinti. Be to, šis vaistas mažina karščiavimą (pvz., susijusį su gripu ar peršalimu arba atsiradusį po skiepijimo). Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų vaikams IbuViva dar galima vartoti nugaros skausmui, migrenai, neuralgijai bei su nesunkiu sąnarių uždegimu susijusiam skausmui malšinti.
2. Kas žinotina prieš vartojant IbuViva
IbuViva vartoti ar jos girdyti vaikui draudžiama:
Nėščiosioms negalima vartoti šio vaisto paskutinius 3 nėštumo mėnesius, taip pat planuojančioms pastoti.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Odos reakcijos
Vartojant IbuViva buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas. Jei Jums pasireikštų odos išbėrimas, gleivinių pažeidimas, pūslės ar kitų alergijos požymių, IbuViva vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, nes tai gali būti pirmieji labai sunkios odos reakcijos požymiai. Žr. 4 skyrių.
Vaistai nuo uždegimo/skausmo, pvz., ibuprofenas, gali būti susiję su nedidele padidėjusia širdies priepuolio arba insulto rizika, ypač vartojant didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduojamos dozės arba gydymo trukmės.
Prieš vartodami IbuViva, turite aptarti gydymą su gydytoju arba vaistininku, jeigu Jums:
Jei mėginate pastoti, prieš šio vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Ibuprofenas priklauso vaistų, galinčių mažinti moters vaisingumą, grupei. Toks poveikis vaisto vartojimą nutraukus išnyksta, be to, netikėtina, kad protarpiais vartojamas ibuprofenas mažintų pastojimo tikimybę, tačiau jei turite su pastojimu susijusių problemų, prieš šio vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju.
Jei bet kuri minėta būklė Jums tinka, prieš vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Jei gydymosi ibuprofenu metu vartosite alkoholį, gali padidėti tam tikro šalutinio poveikio rizika.
Jeigu organizme trūksta skysčių padidėja inkstų funkcijos sutrikimo rizika vaikams ir paaugliams.
Infekcijos
IbuViva gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant IbuViva, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.
Kiti vaistai ir IbuViva Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. IbuViva gali veikti kitų vaistų poveikį arba atvirkščiai. Pavyzdžiui:
Kai kurie kiti vaistai taip pat gali veikti gydymą IbuViva arba atvirkščiai. Todėl prieš pradėdami vartoti IbuViva kartu su kitais vaistais, visada turite pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Paskutinius 3 nėštumo mėnesius ibuprofeno vartoti negalima, nes jis gali pakenkti vaisiui arba pasunkinti gimdymą. Vaistas vaisiui gali sukelti inkstų ir širdies sutrikimus. Jis gali veikti Jūsų ir Jūsų kūdikio polinkį į kraujavimą, taip pat gimdymas gali prasidėti vėliau arba užtrukti ilgiau, nei tikimasi. Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius ibuprofeno vartoti negalima, nebent tai yra aiškiai būtina ir nurodyta gydytojo. Jeigu Jums reikalingas gydymas šiuo laikotarpiu arba kol bandote pastoti, reikia kiek galima trumpiau vartoti mažiausią galimą dozę. Vartojant ilgiau kaip kelias dienas nuo 20 osios nėštumo savaitės, ibuprofenas gali sukelti inkstų funkcijos sutrikimų vaisiui, dėl kurių gali sumažėti vaisių supančio amniono skysčio kiekis (oligohidramnionas) arba susiaurėti vaisiaus širdies kraujagyslė (arterinis latakas). Jeigu reikalingas ilgiau nei kelias dienas trunkantis gydymas, gydytojas gali rekomenduoti papildomą stebėseną.
Į moters pieną patenka labai mažai ibuprofeno ir jo skilimo produktų. Iki šiol duomenų apie žalingą poveikį vaikui negauta, todėl trumpalaikio rekomenduojamų ibuprofeno dozių vartojimo atveju žindymo paprastai nutraukti nereikia.
IbuViva 200 mg/5 ml geriamojoje suspensijoje yra maltitolio (E965), natrio benzoato (E211), propilenglikolio ir natrio
Benzoato druska naujagimiams (iki 4 savaičių) gali sunkinti geltą (odos ir akių pageltimą).
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Prieš matuodami reikiamą dozę, buteliuką gerai pakratykite. Kad dozavimas būtų tikslus, tiekiama matavimo priemonė.
Jei vyresniems kaip 6 mėnesių vaikams ir paaugliams šį vaistinį preparatą reikia vartoti ilgiau kaip 3 paras arba jei simptomai pablogėja, reikia kreiptis į gydytoją. Jei gydomas 3‑5 mėnesių kūdikis, į gydytoją būtina kreiptis, jei simptomai pablogėja, arba nė vėliau kaip per 24 valandas, jei simptomai išlieka.
Šio vaisto NEGALIMA vartoti mažiau kaip 5 kg sveriantiems vaikams. Įprastinė paros dozė yra 20‑30 mg/kg kūno svorio, ji išgeriama per kelis kartus. Tarp dozių vartojimo turi praeiti mažiausiai 4 valandos.
Vartoti tik per burną ir trumpai. Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz., karščiavimas ir skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).
PERSPĖJIMAS: NEVIRŠYKITE NUSTATYTOS DOZĖS
Jaunesniems kaip 3 mėnesių kūdikiams | Vartoti draudžiama, nebent taip nurodė gydytojas |
3‑6 mėnesių kūdikiams (sveriantiems daugiau kaip 5 kg) | Per 24 val. ne daugiau kaip 3 kartus geriama 1,25 ml (50 mg) dozė |
6‑12 mėnesių kūdikiams (sveriantiems 8-10 kg) | Per 24 val. ne daugiau kaip 3‑4 kartus geriama 1,25 ml (50 mg) dozė |
1‑4 metų kūdikiams ir vaikams (sveriantiems 10-15 kg) | Per 24 val. ne daugiau kaip 3 kartus geriama 2,5 ml (100 mg) dozė |
4‑7 metų vaikams (sveriantiems 15-20 kg) | Per 24 val. ne daugiau kaip 3 kartus geriama 3,75 ml (150 mg) dozė |
7‑12 metų vaikams (sveriantiems 20-40 kg) | Per 24 val. ne daugiau kaip 3 kartus geriama 5 ml (200 mg) dozė |
Vyresniems kaip 12 metų žmonėms | Per 24 val. 3 kartus geriama 5‑10 ml (200‑400 mg) dozė. Bet kurių 24 valandų laikotarpiu negalima suvartoti didesnės kaip 30 ml (1200 mg) dozės. |
Karščiavimas po skiepijimo. Vartojama vienkartinė 1,25 ml dozė. Jei reikia, po 6 valandų galima išgerti vieną kartotinę dozę. 24 valandų laikotarpiu negalima vartoti daugiau kaip 2 dozių. Jei karščiavimas nemažėja, būtina kreiptis į gydytoją.
Pamiršus pavartoti IbuViva
Jei pamiršote išgerti ar duoti išgerti vaikui IbuViva dozę, kitą dozę gerkite ar duokite gerti, kai tik atsiminsite, nebent jau beveik laikas gerti kitą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Ką daryti pavartojus per didelę IbuViva dozę?
Jei suvartojote per didelę IbuViva dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.
Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažniausias šalutinis poveikis yra skrandžio dirginimas, kai kuriems pacientams galintis sukelti problemų.
Jei atsiranda toliau išvardytas poveikis, nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į medikus.
Jei pasireiškia toliau išvardytas poveikis, nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsdami pasitarkite su gydytoju.
Toliau išvardytas kitoks galimas neįprastas poveikis.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireiškti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų)
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų)
Šalutinio poveikio reiškiniai kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti IbuViva Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
IbuViva sudėtis
Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. 5 ml geriamosios suspensijos yra 200 mg ibuprofeno.
Pagalbinės medžiagos yra glicerolis, ksantano lipai, maltitolis (E965), polisorbatas 80, sacharino natrio druska (E954), citrinų rūgštis monohidratas, natrio benzoatas (E211), aliuminio-magnio silikatas, išgrynintas vanduo ir žemuogių kvapioji medžiaga (sudėtyje yra propilenglikolio).
IbuViva išvaizda ir kiekis pakuotėje
IbuViva 200 mg/5 ml geriamoji suspensija yra balta, joje nėra dažiklių.
Vaistas tiekiamas gintaro spalvos stiklo 60 ml, 80ml, 100 ml, 150 ml arba 200 ml buteliuke, uždarytame vaikų neatidaromu dangteliu. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės. Kartu tiekiamas dviejų galų matavimo šaukštas su 1,25 ml, 2,5 ml ir 5 ml žymomis. Po pirmojo atidarymo vaistą reikia suvartoti per 12 mėnesių.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Pinewood Laboratories Limited
Ballymacarbry
Clonmel
Co. Tipperary
Airija
Gamintojai
Pinewood Laboratories Limited
Ballymacarbry
Clonmel
Co. Tipperary
Airija
Karo Pharma AS
Østensjøveien 27 NO-0661
Norvegija
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės šalyse narėse yra registruotas tokiais pavadinimais:
Suomija: Burana 40 mg/ml Oraalisuspensio
Lietuva: IbuViva 200 mg/5 ml geriamoji suspensija
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-01-10.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/