Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
IBUSIN 200 mg/6,1 mg dengtos tabletės
ibuprofenas, fenilefrino hidrochloridas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra IBUSIN ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant IBUSIN
3. Kaip vartoti IBUSIN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti IBUSIN
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra IBUSIN ir kam jis vartojamas
IBUSIN sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: ibuprofenas ir fenilefrino hidrochloridas.
Ibuprofenas yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU), kuris malšina skausmą ir mažina uždegimą bei karščiavimą.
Fenilefrino hidrochloridas sutraukia kraujagysles, sumažina nosies ir sinusų gleivinės paburkimą ir palengvina kvėpavimą.
IBUSIN skirtas trumpalaikiam peršalimo ar gripo simptomų, tokių kaip nosies ir (arba) sinusų gleivinės užburkimo ir užsikimšimo, lydimo galvos skausmo ir (arba) karščiavimo, lengvinimui.
Vaistas skirtas tik suaugusiesiems.
Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
2. Kas žinotina prieš vartojant IBUSIN
IBUSIN vartoti draudžiama:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti IBUSIN. Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui, jeigu Jums yra bet kuri iš šių ligų ar būklių:
Infekcijos
IBUSIN gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant IBUSIN, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.
Jei sergate arba anksčiau sirgote virškinimo trakto liga arba esate senyvo amžiaus, pasireiškus neįprastiems su virškinimu susijusiems požymiams (ypač kraujavimui), ypač gydymo pradžioje, pasitarkite su savo gydytoju. Kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno, opos ar perforacijos, kurios gali baigtis mirtimi, gali pasireikšti su įspėjamaisiais ženklais arba be jų. Jeigu pastebėjote kraujavimo iš virškinimo trakto požymių (stiprų pilvo skausmą, juodos arba deguto spalvos išmatas, vemiate krauju ar tamsiomis dalelėmis, panašiomis į kavos tirščius), nedelsiant nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją (žr. „Galimas šalutinis poveikis“).
Tokie vaistai, kaip IBUSIN, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar 3 dienų gydymo laiko.
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.
Prieš pradėdami vartoti IBUSIN dėl gydymo pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:
Vartojant IBUSIN buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas. Jei Jums pasireikštų odos išbėrimas, gleivinių pažeidimas, pūslės ar kitų alergijos požymių, IBUSIN vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, nes tai gali būti pirmieji labai sunkios odos reakcijos požymiai. Žr. 4 skyrių.
Ilgalaikis bet kurių vaistų nuo skausmo vartojimas gali sukelti ar padidinti galvos skausmą. Jei tokia situacija pasireikštų, nutraukite IBUSIN vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Ilgalaikis vaistų nuo skausmo vartojimas, ypač kartu vartojant skirtingų vaistų nuo skausmo, gali sukelti rimtų inkstų pažeidimų.
Jeigu IBUSIN reikia vartoti ilgą laiką, turi būti reguliariai atliekami kepenų, inkstų bei kraujo tyrimai.
Tokie vaistai kaip ibuprofenas gali paslėpti įprastus infekcijos simptomus.
Šalutinio poveikio pavojų galima sumažinti vartojant mažiausią vaisto dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti simptomams.
Vaikams
Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams.
Kiti vaistai ir IBUSIN
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba nesate dėl to tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
IBUSIN gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas. Tokie vaistai yra:
Kai kurie kiti vaistai taip pat gali turėti įtakos gydymui IBUSIN arba gali būti jo veikiami. Todėl, prieš vartodami IBUSIN su kitais vaistais, visada pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
IBUSIN vartojimas su maistu ir alkoholiu
Vaisto galima vartoti neatsižvelgiant į valgymo laiką. Negerkite alkoholio, kol vartojate šį vaistą, nes padidėja nepageidaujamų reiškinių (pvz., galvos svaigimo, dirglumo, sujaudinimo, nemigos, mieguistumo) rizika.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
IBUSIN tablečių nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu vartoti draudžiama.
IBUSIN priklauso vaistų, kurie gali daryti poveikį moterų vaisingumui, grupei. Šis poveikis išnyksta nutraukus vaisto vartojimą. Mažai tikėtina, kad IBUSIN, vartojamas retkarčiais, galėtų turėti įtakos Jūsų galimybei pastoti. Tačiau jeigu turite problemų dėl pastojimo, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdama vartoti šį vaistą.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
IBUSIN gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia silpnai.
Ibuprofenas, vartojamas didelėmis dozėmis, gali sukelti nepageidaujamo poveikio reiškinių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Fenilefrinas gali sukelti galvos svaigimą, nemigą, dirglumą, nuovargį, stiprų širdies plakimą.
IBUSIN sudėtyje yra tartrazino, sacharozės ir natrio
Tartrazinas gali sukelti alerginių reakcijų.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto vienoje dengtoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti IBUSIN
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Suaugusiesiems
Rekomenduojama vienkartinė dozė yra 2 tabletės. Ją reikia vartoti 3 kartus per parą (kas 8 valandas). Nevartokite daugiau kaip 6 tablečių per 24 valandas.
Nurykite IBUSIN tabletę visą, užgerdami vandeniu. Tabletės negalima kramtyti ar laužyti.
Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz., karščiavimas ir skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).
Vartokite mažiausią vaisto dozę trumpiausią laiką, reikalingą palengvinti Jūsų simptomams.
Šis vaistas skirtas tik trumpalaikiam vartojimui.
Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
Ką daryti pavartojus per didelę IBUSIN dozę
Jei suvartojote per didelę IBUSIN dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie įvertintų galimą riziką ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.
Gali pasireikšti tokie simptomai kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad, suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.
Jei perdozavimas įvyko ne anksčiau kaip prieš valandą, gydytojas nuspręs, ar vartoti aktyvintos anglies. Labai svarbu nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos, nes Jums gali prireikti specialaus gydymo.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei pasireikštų bet kuris iš žemiau išvardytų atvejų, nustokite vartoti IBUSIN ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
Sunkus šalutinis poveikis pasireiškia labai retai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų:
Tokie vaistai, kaip IBUSIN, gali būti susiję su didesne širdies priepuolio, vadinamojo miokardo infarkto ar insulto pavojaus rizika.
Kiti šalutinio poveikio reiškiniai
Dažni (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Nedažni (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
Reti (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Labai reti (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
Šalutinis poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti IBUSIN
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
IBUSIN sudėtis
IBUSIN išvaizda ir kiekis pakuotėje
Žalios apvalios abipus išgaubtos dengtos tabletės.
Kartono dėžutėje yra 6, 12, 16 arba 18 dengtų tablečių, supakuotų į PVC/PVDC-aliuminio lizdines plokšteles.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
US Pharmacia Sp. z o.o.
Ziębicka 40 str.
50-507, Wrocław
Lenkija
Gamintojas
US Pharmacia Sp. z o.o.
Ziębicka 40 str.
50-507, Wrocław
Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
UAB „USP Baltics“
Konstitucijos pr.15-92
Vilnius LT-09319
Tel. +370 5 279 17 15
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-03-07.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje