Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Ipraalox 20 mg skrandyje neirios tabletės
Pantoprazolas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Ipraalox ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ipraalox
3. Kaip vartoti Ipraalox
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ipraalox
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Ipraalox ir kam jis vartojamas
Ipraalox sudėtyje yra veikliosios medžiagos pantoprazolo, kuris blokuoja tam tikrą siurblį, gaminantį skrandžio rūgštį, todėl mažina rūgšties kiekį skrandyje.
Ipraalox trumpai gydomi suaugusių žmonių gastroezofaginio refliukso simptomai (pvz., rėmuo, rūgštinio turinio regurgitacija).
Gastroezofaginis refliuksas yra rūgšties patekimas iš skrandžio į stemplę (vamzdelį, kuriuo slenka maistas): joje gali pasireikšti uždegimas ir skausmas. Gali atsirasti tokių simptomų: į gerklę kylantis skausmingas deginimo pojūtis krūtinėje (rėmuo) bei rūgštus skonis burnoje (regurgitacija).
Gastroezofaginio refliukso bei rėmens simptomai gali palengvėti jau po vienos gydymo Ipraalox dienos, tačiau šis vaistas nėra skirtas staigiam palengvėjimui sukelti. Kad simptomai palengvėtų, tabletes gali reikėti vartoti 2–3 dienas iš eilės.
Jeigu per 2 savaites Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
2. Kas žinotina prieš vartojant Ipraalox
Ipraalox vartoti negalima:
- jeigu yra alergija pantoprazolui, žemės riešutams, sojai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu vartojate ŽIV proteazės inhibitorių, pvz., atazanaviro, nelfinaviro (skirtas ŽIV infekcijai gydyti), žr. „Kiti vaistai ir Ipraalox“.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Ipraalox:
Gauta pranešimų apie su Ipraalox vartojimu susijusius sunkius odos sutrikimus, tokius kaip Stivenso‑Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas (SJS), Lajelio (Lyell) sindromas ir reakcija į vaistą su eozinofilija ir sisteminiais simptomais (DRESS).
Jei Jums atsiranda sunkių odos reakcijų arba bet kuri aukščiau paminėta reakcija, nedelsdami nutraukite gydymą ir kreipkitės į savo gydytoją ar sveikatos priežiūros specialistą.
Nevartokite šio vaisto ilgiau kaip 4 savaites nepasitarę su gydytoju. Jeigu refliukso požymiai (rėmuo arba rūgšties atpylimas) išlieka ilgiau kaip 2 savaites, pasitarkite su gydytoju, kuris nuspręs, ar reikia vartoti šio vaisto ilgiau.
Vartojant Ipraalox ilgesnį laiką gali kilti papildoma rizika, pvz.:
Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei pastebėsite toliau išvardytų simptomų prieš šio vaisto vartojimą ar po jo (tai gali būti kitos dar sunkesnės ligos požymiai):
Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus.
Jeigu Jums bus atliekamas kraujo tyrimas, pasakykite gydytojui, kad vartojate šio vaisto.
Gastroezofaginio refliukso bei rėmens simptomai gali palengvėti jau po vienos gydymo Ipraalox dienos, tačiau šis vaistas nėra skirtas staigiam palengvėjimui sukelti.
Šio vaisto negalima gerti profilaktikai.
Nepamirškite reguliariai lankytis pas gydytoją, jeigu Jums kurį laiką nuolat kartojasi rėmens ar nevirškinimo simptomai.
Jeigu Jums išbertų odą, ypač saulės apšviestose vietose, kuo skubiau pasakykite apie tai savo gydytojui, kadangi Jums gali tekti nutraukti gydymą Ipraalox. Taip pat nepamirškite pasakyti, jeigu Jums pasireiškia bet koks kitas neigiamas poveikis, kaip antai sąnarių skausmas.
Vaikams ir paaugliams
Ipraalox negalima vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, kadangi nėra informacijos apie tokių jaunesnių pacientų gydymo saugumą.
Kiti vaistai ir Ipraalox
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ipraalox gali sutrikdyti reikiamą kitų vaistų poveikį. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate kurių nors iš šių vaistų, kuriuose yra viena iš toliau išvardytų veikliųjų medžiagų:
- ŽIV proteazės inhibitorių, tokių kaip atazanaviras, nelfinaviras (gydyti nuo ŽIV infekcijos). Jei esate gydomas ŽIV proteazės inhibitoriais, Ipraalox vartoti draudžiama. Žr. poskyrį „Ipraalox vartoti negalima“;
- ketokonazolo (jo vartojama, jei yra grybelinių infekcijų);
- varfarino ir fenprokumono (jais skystinamas kraujas ir slopinamas krešulių susidarymas). Gali reikėti atlikti papildomų kraujo tyrimų;
- metotreksato (juo gydoma nuo reumatoidinio artrito, žvynelinės ir vėžio). Jei vartojate metotreksatą, Jūsų gydytojas gali laikinai nutraukti gydymą Ipraalox, kadangi pantoprazolas gali didinti metotreksato kiekį kraujyje.
Ipraalox negalima gerti su kitais vaistais, kurie mažina rūgšties susidarymą skrandyje, pvz., kitais protonų siurblio inhibitoriais (omeprazolu, lansoprazolu ar rabeprazolu) ar H2 antagonistais (pvz., ranitidinu, famotidinu).
Vis dėlto, esant reikalui, Ipraalox gerti su antacidiniais preparatais (pvz., magaldratu, algino rūgštimi, natrio hidrokarbonatu, aliuminio hidroksidu, magnio karbonatu ar minėtų medžiagų deriniais) galima.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia arba maitinate krūtimi, šio vaisto vartoti negalima. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jeigu Jums atsiranda nepageidaujamos reakcijos, pvz., svaigulys ar regos sutrikimai, patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų.
Ipraalox sudėtyje yra maltitolio, sojų lecitino ir natrio
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Ipraalox sudėtyje yra sojų lecitino. Jei esate alergiškas (alergiška) žemės riešutams arba sojai, Jums šio vaisto vartoti negalima.
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Ipraalox
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame pakuotės lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė yra po vieną tabletę per parą. Neviršykite rekomenduojamos 20 mg pantoprazolo paros dozės.
Ipraalox reikia gerti mažiausiai 2–3 dienas iš eilės. Ipraalox vartojimą nutraukite tada, kai simptomai visiškai išnyks. Gastroezofaginio refliukso bei rėmens simptomai gali palengvėti po vienos gydymo Ipraalox dienos, tačiau šis vaistas nėra skirtas staigiam palengvėjimui sukelti.
Ką daryti pavartojus per didelę Ipraalox dozę?
Jei pavartojote didesnę dozę nei rekomenduojama, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jeigu įmanoma, su savimi pasiimkite vaistą ir šį lapelį.
Pamiršus pavartoti Ipraalox
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jei pasireiškia bet kuris toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, su savimi pasiimkite šį lapelį ir (ar) tabletes.
Gydymo Ipraalox veikliąja medžiaga metu pastebėti šie nepageidaujami poveikiai:
Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10)
Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 100)
Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 1000)
Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000)
Nežinomo dažnio (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Ipraalox
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant kartono dėžutės ar buteliuko etiketės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Tabletėms supakuotoms plastikiniuose buteliukuose: pirmą kartą atidarius buteliuką, Ipraalox suvartoti per tris mėnesius.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Ipraalox sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg pantoprazolo (natrio druskos seskvihidrato pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos:
Tablečių šerdis: maltitolis (E965), krospovidonas B, karmeliozės natrio druska, bevandenis natrio karbonatas ir kalcio stearatas.
Tablečių dangalas: polivinilo alkoholis, talkas, titano dioksidas (E171), makrogolis 3350, sojų lecitinas, geltonasis geležies oksidas (E 172), bevandenis natrio karbonatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras (dispersijos sudėtyje yra polisorbato 80 ir natrio laurilsulfato), trietilo citratas.
Ipraalox išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ovalios, geltonos skrandyje neirios tabletės yra apytiksliai 8,2 x 4,4 mm dydžio.
Ipraalox tiekiamas OPA/Al/PVC/Al lizdinėmis plokštelėmis arba DTPE buteliukais.
Pakuotėje yra 7 arba 14 skrandyje neirių tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Opella Healthcare France SAS
82 Avenue Raspail
94250 Gentilly
Prancūzija
Gamintojas
Opella Healthcare Poland Sp. z o. o.
Oddział w Rzeszowie ul. Lubelska 52
35-233 Rzeszów
Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į registruotoją:
UAB „STADA Baltics“
A. Goštauto g. 40A
03163 Vilnius, Lietuva
Tel. +370 52603926
Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Belgija | Maalox Control 20 mg comprimés gastro-résistants |
Estija | Ipraalox |
Graikija | Ipraalox 20 mg Γαστροανθεκτικό δισκίο |
Italija | Maalox Reflusso 20 mg compresse gastroresistentni |
Latvija | Ipraalox 20 mg zarnās šķīstošā tabletes |
Lietuva | Ipraalox 20 mg skrandyje neirios tabletės |
Nyderlandai | Ipraalox 20 mg maagsapresistente tabletten |
Portugalija | Stomafor |
Prancūzija | Ipraalox 20 mg comprimés gastro-résistants |
Rumunija | Dicarbocal Control 20 mg comprimate gastrorezistente |
Slovėnija | Ipraalox 20 mg gastrorezistentne tablete |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-04-25.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.
____________________________________________________________________________
Toliau išvardytos gyvenimo būdo ir mitybos rekomendacijos gali padėti sumažinti rėmenį ir su rūgštimi susijusius simptomus.