PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Leponex 25 mg tabletės
Klozapinas
2. VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Vienoje tabletėje yra 25 mg klozapino.
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės. Daugiau informacijos pateikiama pakuotės lapelyje.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
50 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
Vaistas gali sukelti mieguistumą. Todėl nevairuokite transporto priemonių ir nedirbkite su įrenginiais.
8. TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki/EXP: MMMM-mm.
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. LYGIAGRETUS IMPORTUOTOJAS
Lygiagretus importuotojas UAB „Limedika“.
12. LYGIAGRETAUS IMPORTO LEIDIMO NUMERIS
LT/L/18/0649/001
13. SERIJOS NUMERIS
Serija/Lot: { }.
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistas.
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
leponex 25mg tabletės
17. UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – 2D BRŪKŠNINIS KODAS
2D brūkšninis kodas su nurodytu unikaliu identifikatoriumi.
18. UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – ŽMONĖMS SUPRANTAMI DUOMENYS
SN:
Gamintojas: Mylan Hungary KFT, H-2900, Mylan utca 1, Komarom, Vengrija arba Novartis Farma S.P.A., Largo Umberto Boccioni 1, Origgio, Italija, arba McDermott Laboratories Limited T/A Gerard Laboratories T/A Mylan Dublin, Unit 35/36 Baldoyle Industrial Estate, Grange Road, Dublin 13, Airija.
Perpakavo: Lietuvos ir Norvegijos UAB „Norfachema“.
Perpak. serija: { }.
B. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija pacientui
Klozapinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Leponex ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Leponex
3. Kaip vartoti Leponex
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Leponex
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Leponex ir kam jis vartojamas
Leponex priklauso vaistų nuo psichozės grupei. Šiais vaistais gydomi specifiniai psichikos sutrikimai, pvz., psichozė.
Leponex skiriama žmonėms, sergantiems šizofrenija, kuriems kiti vaistai nepadėjo. Šiuo vaistu gydomi žmonės, kurie jau vartojo mažiausiai du kitus antipsichozinius vaistus, įskaitant vieną iš naujesnių atipinių antipsichozinių vaistų, skirtų šizofrenijai gydyti, ir šie buvo neefektyvūs, arba tie, kurie netoleruoja kitų antipsichozinių vaistų dėl nepageidaujamo poveikio.
Leponex taip pat skiriama Parkinsono liga sergantiems pacientams, kuriems yra psichikos sutrikimų ir kitoks gydymas nepadeda.
2. Kas žinotina prieš vartojant Leponex
Leponex vartoti negalima, jeigu:
Jei Jums tinka nors vienas iš išvardintų teiginių, pasakykite gydytojui ir nevartokite Leponex be gydytojo nurodymo.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Leponex.
Atsargumo priemonės, paminėtos šiame skyriuje, yra labai svarbios. Jūs privalote jų laikytis, siekdami sumažinti riziką sunkiems gyvybei gręsiantiems šalutiniams poveikiams.
Prieš pradedant gydymą Leponex, pasakykite gydytojui, jei Jums yra ar anksčiau yra buvusios šios būklės:
Nedelsiant pasakykite gydytojui prieš vartojant kitą Leponex tabletę, jei:
Vartojant Leponex gali išsivystyti širdies pažeidimas kartu arba be vožtuvo nesandarumo.
Sveikatos patikrinimai ir kraujo tyrimai
Prieš gydymo Leponex pradžią gydytojas susipažins su Jūsų sveikatos istorija ir atliks kraujo tyrimus, kad įsitikintų, jog baltųjų kraujo ląstelių kiekis yra normalus. Šis tyrimas yra labai svarbus, kadangi baltosios kraujo ląstelės būtinos organizmo kovai su infekcija.
Įsitikinkite, kad Jums reguliariai atliekami kraujo tyrimai prieš pradedant gydymą Leponex, gydymo metu ir po jo.
Prieš gydymo pradžią gydytojas taip pat atliks Jūsų fizinį ištyrimą. Be to, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, gydytojas gali atlikti elektrokardiogramą (EKG), kad patikrintų širdies veiklą, tačiau tik tuo atveju, jei tai yra būtina ar dėl kitų specialių priežasčių.
Vartojant Leponex gali išsivystyti širdies raumens liga, pasireiškianti širdies nepakankamumu, kartu su vožtuvo nesandarumu ar be jo. Gydytojas gali tai nustatyti atlikęs echoskopinį širdies tyrimą.
Jeigu Jūsų kraujyje padidėjęs cukraus kiekis (sergate diabetu), gydytojas gali reguliariai Jums tirti cukraus kiekį kraujyje. Vartojant Leponex, gali pakisti lipidų kiekis kraujyje. Vartojant Leponex, gali padidėti kūno svoris. Jūsų gydytojas gali stebėti Jūsų kūno svorį ir tirti lipidų kiekį kraujyje.
Jei jau jaučiate apsvaigimą, galvos sukimąsi ar silpnumą arba taip imate jaustis pavartoję Leponex, stenkitės atsargiai pakilti iš sėdimos ar gulimos padėties, nes yra padidėjusi galimybė nugriūti.
Jei Jums planuojama atlikti operaciją ar dėl kokių nors priežasčių negalite ilgai vaikščioti, pasitarkite su gydytoju dėl Leponex vartojimo. Jums gali būti trombozės rizika (pavyzdžiui, kraujo krešulių susidarymas venose).
Vaikams ir paaugliams jaunesniems kaip 16 metų
Leponex negalima vartoti, jei esate jaunesnis nei 16 metų amžiaus, nes nėra pakankamai duomenų apie vaisto vartojimą šioje amžiaus grupėje.
Senyviems pacientams (60 metų amžiaus ir vyresniems)
Senyviems žmonėms (60 metų amžiaus ir vyresniems) Leponex vartojimo laikotarpiu tam tikro šalutinio poveikio rizika gali būti didesnė. Toks poveikis yra alpulys ar svaigulys keičiant kūno padėtį, galvos svaigimas, dažnas širdies plakimas, sunkesnis šlapinimasis ir vidurių užkietėjimas.
Kiti vaistai ir Leponex
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nevartokite Leponex kartu su vaistais, kurie stabdo tinkamą kaulų čiulpų veiklą ir (arba) mažina organizmo gaminamą kraujo ląstelių kiekį kraujyje, tokiais kaip:
Šie vaistai didina riziką susirgti agranulocitoze (baltųjų kraujo ląstelių nebuvimas).
Pasakykite gydytojui, jei Jūs planuojate, vartojate (net jei gydymo kursas eina į pabaigą) arba neseniai nustojote vartoti bet kurį iš šių vaistų:
Šis sąrašas nėra galutinis. Gydytojas ar vaistininkas suteiks Jums daugiau informacijos, kuriuos vaistus reikėtų vartoti atsargiai, o kurių reikėtų vengti, jei vartojate Leponex. Jie taip pat pasakys, ar Jūsų vartojami vaistai priklauso išvardintiesiems.
Leponex vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Vartojant Leponex, negalima gerti alkoholinių gėrimų. Pasakykite gydytojui, jei rūkote ar dažnai geriate kofeino turinčių gėrimų (kavos, arbatos, kolos). Leponex poveikis gali keistis, jei nustojate rūkyti ar pradedate vartoti kitokį kofeino turinčių gėrimų kiekį.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jei esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju. Gydytojas su Jumis aptars Leponex naudą ir galimą riziką.
Jei pastojote Leponex gydymo laikotarpiu, nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui. Nėštumo metu vaistą vartoti galima tik paskyrus gydytojui.
Naujagimiams, kurių motinos trečiąjį nėštumo trimestrą (tris paskutiniuosius nėštumo mėnesius) vartojo Leponex, gali pasireikšti toliau išvardyti simptomai: drebėjimas, raumenų sustingimas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo problemos ir maitinimosi sunkumai. Jei Jūsų kūdikiui pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, Jums gali tekti kreiptis į gydytoją.
Moterims, vartojančioms vaistų, skirtų psichikos ligų gydymui, gali sutrikti menstruacijų ciklas. Jums pradėjus vartoti Leponex, jis vėl turėtų susitvarkyti, todėl gydymo metu labai svarbu naudoti patikimas kontracepcijos priemones.
Vartojančioms Leponex moterims žindyti negalima, nes klozapino patenka į motinos pieną ir gali pakenkti kūdikiui.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Leponex gali sukelti nuovargį, mieguistumą ir priepuolius, ypač gydymo pradžioje. Jei Jums pasireiškė šie simptomai, negalima vairuoti ir valdyti mechanizmų.
Leponex sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Leponex.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Privalote griežtai laikytis nurodymų, kaip ir kada vartoti vaistą, taip pat svarbu, kad nekeistumėte dozės ir nenutrauktumėte Leponex vartojimo, jeigu kitaip nenurodė gydytojas. Jei Jūs esate 60 metų amžiaus ar vyresni, gydytojas gali pradėti gydymą mažesne vaisto doze ir palaipsniui ją didinti, siekiant išvengti nepageidaujamų poveikių (žr. 2 skyrių).
Šizofrenijos gydymas
Dažniausiai gydyti pradedama nuo 12,5 mg (pusės 25 mg tabletės) vieną ar du kartus pirmąją dieną. Antrą parą reikia gerti 25 mg vieną ar du kartus per parą. Jeigu vaistas toleruojamas gerai, gydytojas per kitas 2‑3 savaites paros dozę gali laipsniškai didinti 25‑50 mg, tačiau paros dozė negali būti didesnė kaip 300 mg. Vėliau, jei reikia, paros dozę kas pusę savaitės arba (pageidautina) kas savaitę galima didinti 50‑100 mg.
Įprastinė veiksminga Leponex dozė yra 200‑450 mg per parą. Padalyta paros dozė išgeriama per kelis kartus. Kai kuriems žmonėms gali prireikti didžiausios 900 mg dozės per parą. Jei vartojate didesnę nei 450 mg dozę per parą, gali padidėti šalutinių poveikių (ypač priepuolių) rizika. Paprastai padalyta paros dozė suvartojama ryte ir vakare, tačiau gydytojas Jums tiksliai pasakys kaip Jums vartoti vaisto paros dozę. Jei vaisto vartojate tik 200 mg dozę per parą, ją galite išgerti kaip vienetinę dozę vakare. Jei Leponex vartojama tam tikrą laikotarpį ir poveikis yra geras, gydytojas gali bandyti mažinti dozę. Leponex gydoma mažiausiai šešis mėnesius.
Parkinsono liga sergančių pacientų sunkių psichikos sutrikimų gydymas
Dažniausiai gydyti pradedama nuo 12,5 mg (pusės 25 mg) tabletės, geriamos vakare, paskui dozė laipsniškai didinama po 12,5 mg ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Antrosios gydymo savaitės pabaigoje dozė negali būti didesnė kaip 50 mg. Jei padidinus vaisto dozę Jums pasireiškė alpimas, svaigimas ar sumišimas, tolesnis dozės didinimas turi būti sustabdytas arba atidėtas. Siekiant išvengti šių simptomų, pirmąją gydymo savaitę Jums bus matuojamas kraujospūdis.
Įprastinė veiksminga dozė yra 25‑37,5 mg per parą, paprastai ji geriama vieną kartą vakare. Didesnė kaip 50 mg dozė per parą gali būti skiriama tik išskirtiniais atvejais. Kai kuriems žmonėms gali prireikti didžiausios 100 mg dozės per parą.
Tabletes nurykite užgerdami vandeniu.
Ką daryti pavartojus per didelę Leponex dozę?
Jei Jūs ar kas nors kitas išgėrė per daug vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausią skubiosios pagalbos skyrių.
Vaisto perdozavimo simptomai: mieguistumas, nuovargis, energijos trūkumas, sąmonės praradimas, koma, sumišimas, haliucinacijos, sujaudinimas, nerišli kalba, sustingusios galūnės, drebančios rankos, apopleksijos smūgiai (priepuoliai), padidėjęs seilėtekis, išsiplėtę akių vyzdžiai, neryškus matymas, žemas kraujospūdis, kolapsas, greitas ar nereguliarus širdies plakimas, paviršutiniškas ar pasunkėjęs kvėpavimas.
Pamiršus pavartoti Leponex
Jei pamiršote išgerti dozę, kitą išgerkite iš karto prisiminę. Jei jau laikas vartoti kitą dozę, pamirštosios negerkite, o kitą gerkite nustatytu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Svarbu prisiminti, kad, nepavartoję Leponex ilgiau kaip 48 valandas, kuo greičiau turite kreiptis į gydytoją.
Nustojus vartoti Leponex
Negalima nutraukti gydymo Leponex be gydytojo sutikimo, nes gali pasireikšti vaisto nutraukimo reakcijos, tokios kaip prakaitavimas, galvos skausmas, pykinimas (šleikštulys), vėmimas ir viduriavimas.
Jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš anksčiau nurodytų požymių, nedelsdami pasakykite gydytojui, kadangi tinkamai negydant gali pasireikšti ir sunkesnių šalutinių reiškinių.
Visi anksčiau buvę požymiai gali atsinaujinti. Norint nutraukti gydymą, rekomenduojama vaisto dozę laipsniškai mažinti po 12,5 mg per vieną ar dvi savaites. Gydytojas Jums patars kaip sumažinti Jūsų dienos dozę. Gydytojas turės patikrinti Jūsų sveikatos būklę, jei staiga nustojote vartoti Leponex. Jei gydytojas nuspręs atnaujinti gydymą Leponex ir po paskutinės Leponex dozės suvartojimo bus praėjusios daugiau kaip 2 paros, pradinė dozė bus 12,5 mg.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Kai kurie šalutiniai poveikiai gali būti sunkūs ir reikalauti skubios medicininės pagalbos.
Nedelsiant pasakykite gydytojui prieš vartojant kitą Leponex tabletę, jei pasireiškė toliau nurodyti nepageidaujami reiškiniai.
Labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 vartojusiajam iš 10):
Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 vartojusiųjų):
Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100 vartojusiųjų):
Reti (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1 000 vartojusiųjų):
Reti (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1 000 vartojusiųjų) arba labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 vartojusiajam iš 10 000):
Labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 vartojusiajam iš 10 000):
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Jeigu Jums yra kuris nors iš aukščiau išvardytų sutrikimų, prieš vartojant kitą Leponex tabletę prašome nedelsiant pasitarti su gydytoju.
Kiti šalutiniai poveikiai:
Labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 vartojusiajam iš 10)
Mieguistumas, galvos svaigimas, padidėjęs seilėtekis.
Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 vartojusiųjų)
Padidėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis (leukocitozė), padidėjęs tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių – eozinofilų, kiekis (eozinofilija), kūno svorio didėjimas, neryškus matymas, galvos skausmas, drebulys, sąstingis, neramumas, traukuliai, mėšlungiški trūkčiojimai, nenormalūs judesiai, negalėjimas pradėti judėti, negalėjimas nejudėti, pokyčiai širdies elektrokardiogramoje (EKG), aukštas kraujospūdis, silpnumas ar apsvaigimas keičiant padėtį, pykinimas (šleikštulys), vėmimas, apetito stoka, burnos sausumas, nedideli pakitimai kepenų funkcijos tyrimuose, šlapinimosi nekontroliavimas, pasunkėjęs šlapinimasis, nuovargis, karščiavimas, padidėjęs prakaitavimas, pakilusi kūno temperatūra.
Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100 vartojusiųjų)
Baltųjų kraujo ląstelių nebuvimas (agranulocitozė), kalbos sutrikimai (pvz., mikčiojimas).
Reti (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 1 000 vartojusiųjų)
Sumažėjęs raudonųjų kraujo ląstelių – eritrocitų, kiekis (anemija), nuovargis, sujaudinimas, sumišimas, delyras, nereguliarus širdies ritmas, širdies raumens uždegimas (miokarditas) arba širdiplėvės uždegimas (perikarditas), susikaupęs skystis aplink širdį (šlapiasis perikarditas), padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, cukrinis diabetas, kraujo krešulys plaučiuose (tromboembolizacija), kepenų uždegimas (hepatitas), kitokia kepenų liga, kurios simptomai yra pageltusi oda, patamsėjęs šlapimas, odos niežėjimas, padidėjusi fermento, vadinamo kreatininfosfokinaze, koncentracija kraujyje.
Labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 vartojusiajam iš 10 000)
Padidėjęs trombocitų kiekis kraujyje su galimais krešuliais kraujagyslėse, nekontroliuojami burnos, liežuvio ir galūnių judesiai, įkyrios mintys ir įkyrus pasikartojantis elgesys (įkyrios būsenos simptomai), odos reakcijos, padidėjusios seilių liaukos, pasunkėjęs kvėpavimas, labai padidėjęs trigliceridų ar cholesterolio kiekis kraujyje, širdies padidėjimas ir funkcijos sutrikimas (kardiomiopatija), širdies sustojimas (klinikinė mirtis), staigi nepaaiškinama mirtis.
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Smegenų bangų pokyčiai (matomi atlikus elektroencefalogramą / EEG), viduriavimas, diskomfortas skrandyje, rėmuo, diskomfortas skrandyje pavalgius, raumenų silpnumas, raumenų spazmai, raumenų skausmas, užsikimšusi nosis, naktinis šlapinimasis, staiga, nekontroliuojamai padidėjęs kraujospūdis (pseudofeochromocitoma – antinksčių navikas), nekontroliuojamas kūno linkimas į vieną pusę (pleurototonusas), ejakuliacijos sutrikimas, kai sperma patenka į šlapimo pūslę, o ne išstumiama per varpą (sausas orgazmas ar retrogradinė ejakuliacija), išbėrimas, rausvai raudonos dėmės, karščiavimas ar niežulys dėl uždegimo kraujagyslėse, storosios žarnos uždegimas, pasireiškiantis viduriavimu, pilvo skausmas, karščiavimas, pakitusi odos spalva, „drugelio“ formos išbėrimas veido srityje, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, karščiavimas ir nuovargis (raudonoji vilkligė).
Buvo gauta pranešimų apie šiek tiek padidėjusį senyvų demencija sergančių žmonių, kurie gydomi vaistais nuo psichozės, mirtingumą, lyginant su vaistų nuo psichozės nevartojančiais žmonėmis.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Leponex
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Leponex sudėtis
Leponex išvaizda ir kiekis pakuotėje
Leponex 25 mg tabletės yra geltonos, plokščios ir apvalios, kurių vienoje pusėje yra vagelė ir raidės „L/O“, kitoje – žymė „CLOZ“.
Tabletes galima padalinti į lygias dozes. Leponex tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Pakuotėje yra 50 tablečių.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas eksportuojančioje valstybėje
BGP PROIONTA M.E.P.E.
Agiou Dimitriou 63, Alimos 17456
Graikija
Gamintojas
Novartis Farma SpA
Via Saronnino, 1 21042, 21042 Origgio VA
Italija
arba
Mylan Hungary Kft.
Mylan utca 1. Komárom, 2900
Vengrija
arba
McDermott Laboratories Limited T/A Gerard Laboratories T/A Mylan Dublin
Unit 35/36 Baldoyle Industrial Estate
Grange Road
Dublin 13
Airija
Lygiagretus importuotojas
UAB „Limedika“
Gedimino g. 13, LT-44318 Kaunas
Lietuva
Perpakavo
Lietuvos ir Norvegijos UAB „Norfachema“
Vytauto g. 6, Jonava
Lietuva
UAB „Entafarma“
Klonėnų vs. 1
Širvintų r. sav.
Lietuva
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-04-22.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.