I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Lomilan 10 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg loratadino.
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: laktozė monohidratas (71,3 mg/tabletėje).
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tabletė.
Tabletės yra baltos ar beveik baltos, apvalios, su įranta vienoje pusėje.
Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1. Terapinės indikacijos
Simptominis alerginės slogos ir lėtinės idiopatinės dilgėlinės gydymas.
4.2. Dozavimas ir vartojimo būdas
Dozavimas
Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams
Viena tabletė vieną kartą per parą.
Vaikams nuo 2 iki 12 metų (kai kūno masė didesnė kaip 30 kg)
Viena tabletė vieną kartą per parą.
Vaikams nuo 2 iki 12 metų (kūno masė mažesnė kaip 30 kg)
Pusė tabletės vieną kartą per parą.
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gydymas pradedamas mažesne, t. y. 5 mg, doze.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.
Senyviems pacientams
Senyviems pacientams dozės koreguoti nereikia.
Vaikams iki 12 metų rekomenduojama skirti suspensiją.
Vartojimo metodas
Vartoti per burną.
4.3. Kontraindikacijos
Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Nors loratadinas paprastai gerai toleruojamas, jo vartoti pacientams, kurių sunkiai sutrikusi kepenų funkcija, reikia atsargiai (žr. 4.2 skyrių).
Lomilan vartojimą reikia nutraukti likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki odos mėginių atlikimo, nes vaistinis preparatas gali daryti mažiau pastebimus padidėjusio odos jautrumo tyrimo rezultatus.
Lomilan sudėtyje yra laktozės. Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – galaktozės netoleravimas, visiškas laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Loratadinas alkoholio, diazepamo ar barbitūratų poveikio nesustiprina. Jis nesukelia kliniškai reikšmingo anticholinerginio poveikio. Loratadino terapinis indeksas yra platus, todėl kliniškai reikšminga sąveika nėra tikėtina ir nebuvo pastebėta atliktuose klinikiniuose tyrimuose.
Potenciali sąveika galima su CYP3A4 ir CYP2D6 inhibitoriais, dėl ko gali padidėti loratadino koncentracija (žr. 5.2 skyrių) ir padaugėti nepageidaujamų reiškinių.
Kontroliuotų klinikinių tyrimų metu loratadino koncentracijos plazmoje padidėjimas yra pastebėtas kartu vartojant jį su ketokonazolu, eritromicinu ar cimetidinu, bet kliniškai reikšmingų pokyčių (tarp jų ir elektrokardiografinių) nebuvo.
Vaikų populiacija
Sąveikos tyrimai atlikti tik suaugusiesiems.
4.6. Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Didelis duomenų kiekis apie nėščias moteris (daugiau negu 1000 vaistiniu preparatu paveiktų nėštumų baigčių) rodo, kad loratadinas nesukelia apsigimimų ir toksinio poveikio vaisiui bei naujagimiui.
Tyrimai su gyvūnais nerodo tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo toksinio poveikio reprodukcijai (žr. 5.3 skyrių). Vis dėlto, atsargumo dėlei, nėštumo metu pageidautina vengti loratadino vartojimo.
Žindymas
Loratadinas išsiskiria su motinos pienu, todėl šio vaistinio preparato žindyvėms vartoti nerekomenduojama.
Vaisingumas
Duomenų apie poveikį vyrų ar moterų vaisingumui nėra.
4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
Klinikinių tyrimų metu, kai buvo vertinamas gebėjimas vairuoti, pacientams, vartojusiems loratadino, jokių sutrikimų nenustatyta. Loratadinas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Vis dėlto pacientai turi būti informuoti, kad labai retai kai kuriems žmonėms atsiranda mieguistumas, kuris gali veikti jų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.
4.8. Nepageidaujamas poveikis
Saugumo duomenų santrauka
Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo suaugusieji ir paaugliai, sergantys alerginiu rinitu ir lėtine idiopatine dilgėline, vartojant rekomenduojamą 10 mg per parą loratadino dozę, metu 2 % daugiau pacientų pasireiškė nepageidaujamų reakcijų, nei vartojant placebą. Dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos reakcijos, lyginant su placebu, buvo mieguistumas (1,2 %), galvos skausmas (0,6 %), padidėjęs apetitas (0,5 %) ir nemiga (0,1 %).
Nepageidaujamų reakcijų santrauka lentelėje
Žemiau esančioje lentelėje pateiktos kitos nepageidaujamos reakcijos, pastebėtos vaistiniam preparatui esant rinkoje, yra išvardytos pagal organų sistemų klases. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamos reakcijos yra išvardytos mažėjančio sunkumo tvarka.
Organų sistemų klasė | Dažnis | Nepageidaujamas poveikis |
Imuninės sistemos sutrikimai | Labai retas | Padidėjusio jautrumo reakcijos (įskaitant angioneurozinę edemą ir anafilaksiją) |
Nervų sistemos sutrikimai | Labai retas | Galvos svaigimas, traukuliai |
Širdies sutrikimai | Labai retas | Tachikardija, širdies plakimas |
Virškinimo trakto sutrikimai | Labai retas | Pykinimas, burnos džiūvimas, gastritas |
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Labai retas | Kepenų veiklos sutrikimas |
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Labai retas | Bėrimas, nuplikimas |
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Labai retas | Nuovargis |
Tyrimai | Nežinomas | Padidėjęs kūno svoris |
Vaikų populiacija
Atliktų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo 2‑12 metų amžiaus vaikai, metu dažniausiai pasitaikiusios nepageidaujamos reakcijos, lyginant su placebu, buvo galvos skausmas (2,7 %), nervingumas (2,3 %) ir nuovargis (1 %).
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), faksu (nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131), elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt), per interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt).
4.9. Perdozavimas
Perdozavus loratadino, padažnėja anticholinerginių simptomų. Perdozavus, pastebėtas mieguistumas, tachikardija ir galvos skausmas.
Jei išgerta per didelė dozė, reikia nedelsiant pradėti bendrąjį simptominį ir palaikomąjį gydymą bei tęsti jį tiek, kiek reikia. Galima mėginti duoti gerti aktyvintosios anglies suspensijos vandenyje ir plauti skrandį. Loratadinas hemodializuojant nepasišalina. Kiek vaistinio preparato pašalinama peritonine dialize, nežinoma. Suteikus skubią pagalbą, reikia stebėti paciento būklę.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1. Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė – sistemiškai veikiantys antihistamininiai vaistiniai preparatai, kiti rezorbcinio veikimo antihistamininiai vaistiniai preparatai, ATC kodas – R06AX13.
Pacientai, sergantys alerginiu rinitu, dilgėline ir dalinai astma, labai veiksmingai gydomi loratadinu. Šis vaistinis preparatas priklauso neturintiems sedatyvinio poveikio ilgai veikiantiems antihistamininiams vaistiniams preparatams. Be to, jis turi dalinį selektyvumą periferiniams H1-receptoriams ir blogai prasiskverbia į centrinę nervų sistemą.
Tyrimais in vitro nustatyta, kad loratadino afinitetas cholinerginiams ir adrenerginiams receptoriams yra nedidelis. Tyrimais in vivo nustatyta, kad loratadinas neturi anticholinerginių savybių.
Tyrimais su jūros kiaulytėmis in vivo nustatyta, kad loratadinas yra veiksmingesnis ir veikia ilgiau (nuo 18 iki 24 val.) nei terfenadinas (pastarojo veikimo trukmė – 6‑8 val.), taip pat astemizolas, prometazinas ir difenhidraminas.
Tyrimais su eksperimentiniais gyvūnais in vivo loratadino antialerginis aktyvumas buvo akivaizdus, atliekant standartinius mėginius. Nustatyta, kad žiurkėms loratadinas slopina histamino atsipalaidavimą iš mastocitų.
Loratadinas neturi poveikio psichomotoriniams rodikliams. Manoma, kad to priežastis yra jo nedidelis afinitetas histamino receptoriams centrinėje nervų sistemoje. Skirtingai nuo terfenadino, nuo vienkartinės intraveninės loratadino dozės (iki 100 mg/kg kūno masės) nestebėta statistiškai reikšmingų elektrokardiogramos pokyčių.
5.2. Farmakokinetinės savybės
Absorbcija
Išgėrus loratadino (nepriklausomai nuo vaistinio preparato formos), jis gerai ir greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Didžiausia loratadino koncentracija kraujo plazmoje susidaro po 1 val. ‑ 1,5 val., jo metabolito deskarboetoksiloratadino – kiek vėliau. Loratadino farmakokinetinės savybės, dozių intervale nuo 10 mg iki 40 mg, nuo dozės nepriklauso; taip pat, ir ilgiau gydant šiuo vaistiniu preparatu, beveik nesikeičia.
Pasiskirstymas
Loratadinas stipriai (jo metabolitas deskarboetoksiloratadinas – vidutiniškai) jungiasi su plazmos baltymais. Loratadinas ir jo metabolitas neprasiskverbia pro hematoencefalinį barjerą. Vaistinio preparato menamas pasiskirstymo tūris yra didelis.
Loratadinas išsiskiria su žindyvės pienu pasyvios difuzijos būdu, per placentą į vaisių patenkančio loratadino kiekis yra minimalus. Didžiausias loratadino kiekis išsiskiria su pienu per 8 valandas, tačiau bendras jo kiekis yra minimalus. Loratadino koncentracija vaisiaus audiniuose yra mažesnė, negu motinos organizme.
Biotransformacija
Išgertas loratadinas dalinai metabolizuojamas kepenyse. Loratadinas metabolizuojamas iki 4 kartus aktyvesnio metabolito; šį procesą katalizuoja citochromas P450 CYP3A4 ir, alternatyviai, citochromas CYP2D6, todėl sąveika su kitais vaistiniais preparatais pasireiškia nedažnai.
Eliminacija
Vienkartinės loratadino dozės pusinės eliminacijos periodas yra 10 val., jo pagrindinio metabolito – 17 val. Įvairių pacientų organizme loratadino farmakokinetiniai rodikliai labai įvairuoja. Loratadino aktyvus metabolitas hidroksilintame pavidale išsiskiria su šlapimu ir išmatomis. Loratadino ir jo aktyvaus metabolito patenka į motinos pieną, todėl vaistinio preparato žindyvėms vartoti nerekomenduojama.
Ypatingos populiacijos
Loratadino farmakokinetika vaikų organizme yra praktiškai tokia pati kaip ir suaugusiųjų organizme.
Senyviems pacientams loratadino vidutinė ir didžiausia koncentracija kraujyje yra didesnė, bet vaistinio preparato eliminacijos laikas ir menamas pasiskirstymo tūris nepakinta. Tas pats pasakytina ir apie inkstų nepakankamumu sergančius pacientus. Hemodializė nekeičia loratadino ir jo aktyvaus metabolito farmakokinetikos.
Sutrikusi kepenų funkcija
Sergantiesiems kepenų ciroze loratadino vidutinė ir didžiausia koncentracija kraujyje yra 2 kartus didesnė, pusinės eliminacijos laikas žymiai pailgėja.
Maisto įtaka
Maistas sumažina loratadino rezorbciją ir didina jo vidutinę koncentraciją kraujo serume; maisto poveikis šiems deskarboetoksiloratadino farmakokinetiniams rodikliams yra mažesnis.
5.3. Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Ūmus toksiškumas
Ūmaus toksiškumo tyrimais nustatyta, kad loratadinas yra mažai toksiška medžiaga.
Sušerto loratadino LD50 pelių patelėms buvo 3918 mg/kg, pelių patinams – 4779 mg/kg kūno masės; žiurkių patelėms 4483 mg/kg, žiurkių patinams – 5738 mg/kg masės.
Lėtinis toksiškumas
Loratadino lėtinio toksiškumo tyrimai buvo atlikti su abiejų lyčių Wistar linijos žiurkėmis ir biglių veislės šunimis (tyrimų trukmė 26 savaitės). Buvo tirtos šios dozės: žiurkėms 15 mg/kg, 25 mg/kg ir 60 mg/kg per dieną, šunims - 12,5 mg/kg, 25 mg/kg ir 50 mg/kg kūno masės per dieną. Tyrimų metu kokių nors klinikinių apsinuodijimo požymių nestebėta.
Dvi iš trijų tirtųjų kalių pykino, joms atsirado ataksija ir tremoras. Tyrimų metu buvo atliekami standartiniai laboratoriniai kraujo ir šlapimo tyrimai.
Žiurkių patinams, kuriems buvo skiriama maksimali loratadino dozė, padidėjo kepenų transaminazės aktyvumas.
Kokių nors tiriamosios ir kontrolinės grupės gyvūnų makroskopinių ir mikroskopinių skirtumų neaptikta.
Teratogeninis poveikis
Loratadino teratogeninio poveikio tyrimams buvo naudotos Wistar linijos žiurkių ir Naujosios Zelandijos triušių patelės.
Žiurkių patelėms nuo šeštosios iki šešioliktosios gestacijos, o triušių - nuo šeštosios iki dvidešimt pirmosios dienos buvo skiriama 5 mg/kg, 15 mg/kg ir 45 mg/kg loratadino per dieną. Tyrimų metu kokių nors klinikinių ar apsinuodijimo požymių pokyčių nepastebėta. Žiurkės, kurios gavo didžiausią loratadino dozę, priaugo mažiau svorio ir dažniau persileido. Šių žiurkių gimę jaunikliai buvo mažesni ir mažiau gyvybingi.
Kokių nors vidaus organų ir griaučių kaulų makroskopinių ar mikroskopinių skirtumų tarp kontrolinės ir tiriamosios grupės žiurkių neaptikta.
Reprodukcijos ir vaisingumo tyrimai
Loratadino poveikio reprodukcijai tyrimai buvo atliekami su abiejų lyčių Wistar linijos žiurkėmis. Per dieną žiurkėms buvo sušeriama 5 mg/kg, 15 mg/kg ir 45 mg/kg loratadino: patinams 63 dienas prieš rują, patelėms - 14 dienų prieš rują, rujos ir viso gestacijos periodo metu.
Loratadino gavusios žiurkių patelės dažniau persileido, jų jaunikliai buvo mažesni, žindymo periodu dažniau žuvo, fiziškai ir protiškai lėčiau vystėsi.
Gimusių jauniklių reprodukcinis pajėgumas buvo normalus.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1. Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozė monohidratas
Kukurūzų krakmolas
Pregelifikuotas krakmolas
Magnio stearatas
6.2. Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3. Tinkamumo laikas
4 metai.
6.4. Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistinis preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės
6.5. Talpyklės pobūdis ir jos turinys
Kartono dėžutėje yra 30 tablečių, supakuotų po 10 PVC/aliuminio lizdinėse plokštelėse.
6.6. Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
7. REGISTRUOTOJOAS
Sandoz d.d.
Verovškova 57
1000 Ljubljana
Slovėnija
8. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
LT/1/97/2325/002
9. REGISTRAVIMO / PERREGISTRAVIMO DATA
Registravimo data 1997 m. gruodžio 22 d.
Paskutinio perregistravimo data 2011 m. vasario 9 d.
10. TEKSTO PERŽIŪROS DATA
2018 m. liepos 25 d.
Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/
II PRIEDAS
REGISTRACIJOS SĄLYGOS
A. GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A. GAMINTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)
Lek Pharmacaeuticals d.d.
Verovškova 57, 1526 Ljubljana
Slovėnija
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas.
III PRIEDAS
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Lomilan 10 mg tabletės
Loratadinas
2. VEIKLIOJI (-IOS) MEDŽIAGA (-OS) IR JOS (-Ų) KIEKIS (-IAI)
Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg loratadino.
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
30 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS
EXP {mm MMMM}
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
Sandoz d.d.
Verovškova 57,
1000 Ljubljana
Slovėnija
12. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
LT/1/97/2325/002
13. SERIJOS NUMERIS
Lot {numeris}
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistas.
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
Lomilan 10 mg
17. UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – 2D BRŪKŠNINIS KODAS
2D brūkšninis kodas su nurodytu unikaliu identifikatoriumi.
18. UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – ŽMONĖMS SUPRANTAMI DUOMENYS
PC: {numeris}
SN: {numeris}
NN: {numeris}
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ
LIZDINĖ PLOKŠTELĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
Lomilan 10 mg tabletės
Loratadinas
2. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS
SANDOZ
3. TINKAMUMO LAIKAS
EXP {mm MMMM}
4. SERIJOS NUMERIS
Lot {numeris}
5. KITA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Lomilan 10 mg tabletės
Loratadinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Lomilan ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lomilan
3. Kaip vartoti Lomilan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Lomilan
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Lomilan ir kam jis vartojamas
Lomilan priklauso antihistamininių vaistų grupei.
Lomilan vartojamas palengvinti:
2. Kas žinotina prieš vartojant Lomilan
Lomilan vartoti negalima:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lomilan:
Žr. dozavimo rekomendacijas 3 skyriaus poskyryje „Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi“.
Gali prireikti pertraukti Lomilan vartojimą likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki tyrimo, nes šis vaistas gali iškreipti jo rezultatus.
Vaikams, jaunesniems nei 2 metų
Lomilan vartoti nerekomenduojama tokio amžiaus vaikams, kadangi saugumas ir veiksmingumas nenustatytas.
Kiti vaistai ir Lomilan
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nebuvo pastebėta reikšmingos sąveikos su kitais vaistais.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu nerekomenduojama vartoti Lomilan tablečių.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vairuoti ir valdyti mechanizmus galima tik įsitikinus, kad Lomilan nesukelia Jums mieguistumo.
Lomilan sudėtyje yra laktozės
Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Lomilan
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rekomenduojama dozė yra:
Suaugusiesiems ir vaikams, vyresniems kaip 12 metų:
Vaikams nuo 2 iki 12 metų:
Pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi
Vartojimo metodas
Vaistą galima vartoti nepriklausomai nuo valgio. Tabletę nurykite užsigerdami stikline vandens.
Gydymo trukmė
Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko reikės vartoti Lomilan.
Ką daryti pavartojus per didelę Lomilan dozę?
Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pavartojus per didelę dozę, gali pasireikšti mieguistumas, greitas širdies plakimas ir galvos skausmas.
Pamiršus pavartoti Lomilan
Išgerkite praleistą dozę, kai tik prisiminsite. Toliau vaisto vartokite kaip įprasta.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Šalutiniai poveikiai gali pasireikšti tokiu dažnumu:
Dažnai, pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 vartotojų
Nedažnai, pasireiškia mažiau negu 1 iš 100 vartotojų
Labai retai, pasireiškia mažiau negu 1 iš 10000 vartotojų
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Lomilan
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės po „EXP“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Lomilan sudėtis
Lomilan išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra baltos ar beveik baltos, apvalios, su įranta vienoje pusėje. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
Lomilan 10 mg tabletės supakuotos lizdinėse plokštelėse po 10 tablečių, kurios sudėtos į dėžutes. Dėžutėje yra 30 tablečių.
Registruotojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57, 1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojas
Lek Pharmaceuticals d.d.
Verovškova 57, 1526 Ljubljana
Slovėnija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių g. 3A,
LT-09312 Vilnius
Tel.: +370 5 26 36 037
Faksas: +370 5 26 36 036
Nemokama linija pacientams +370 800 00877
El. paštas: info.lithuania@sandoz.com
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-02-27.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.