Lorazepam SanoSwiss [Lorazepam Rivopharm]

tabletės
Receptinis
Registruotojas:
SanoSwiss, UAB, Lietuva
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Lorazepam SanoSwiss 2,5 mg tabletės

lorazepamas (lorazepamum)

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Lorazepam SanoSwiss ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Lorazepam SanoSwiss

3. Kaip vartoti Lorazepam SanoSwiss

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Lorazepam SanoSwiss

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Lorazepam SanoSwiss ir kam jis vartojamas

Jūsų vaisto pavadinimas yra Lorazepam SanoSwiss tabletės. Lorazepam SanoSwiss sudėtyje yra veikliosios medžiagos lorazepamo. Lorazepam SanoSwiss priklauso vaistų, vadinamų benzodiazepinais, grupei. Jis gali padėti sumažinti nerimą.

Lorazepam SanoSwiss gali būti skiriamas suaugusiesiems trumpalaikiam sunkaus ir veiklą ribojančio nerimo arba miego sutrikimų, atsiradusių dėl reikšmingai įprastą gyvenimą veikiančio nerimo, gydymui.

Vaistas taip pat gali būti vartojamas suaugusiesiems kaip raminamasis vaistas prieš operaciją arba chirurginį dantų gydymą. Jeigu Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

2. Kas žinotina prieš vartojant Lorazepam SanoSwiss

Lorazepam SanoSwiss vartoti draudžiama:

  • jeigu yra alergija lorazepamui, kitiems benzodiazepinams ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu Jums yra sunkių kvėpavimo ar krūtinės ląstos sutrikimų;
  • jeigu sergate generalizuota miastenija (lot. Myasthenia gravis) (didelis raumenų silpnumas arba nuovargis dėl raumenų ligos);
  • jeigu Jums yra sunkių kepenų sutrikimų (sunkus kepenų nepakankamumas);
  • jeigu Jus kamuoja liga, vadinama miego apnėja (nereguliarus kvėpavimas ir kvėpavimo sustojimas miego metu);
  • jeigu esate arba kada nors buvote priklausomi nuo kokių nors vaistų ar alkoholio;
  • jeigu yra ūmus apsinuodijimas alkoholiu ar centrinę nervų sistemą slopinančiais vaistais (pvz., migdomaisiais, analgetikais, neuroleptikais, antidepresantais ar ličiu);
  • jeigu esate nėščia arba žindote;
  • jaunesniems kaip 6 metų vaikams. Lorazepam SanoSwiss 2,5 mg tabletės netinka gydyti vaikams ir paaugliams.

Jeigu kuris nors iš anksčiau paminėtų atvejų Jums tinka, nevartokite Lorazepam SanoSwiss.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lorazepam SanoSwiss:

  • jeigu Jums yra asmenybės sutrikimas. Tai gali reikšti, kad Jums yra didesnė galimybė tapti priklausomu nuo Lorazepam SanoSwiss;
  • jeigu Jums yra inkstų ar kepenų sutrikimų;
  • jeigu esate senyvas arba nusilpęs (silpnas). Kai kuriems senyviems pacientams, pavartojusiems Lorazepam SanoSwiss, gali svaigti galva ir kilti pavojus griūti;
  • jeigu anksčiau sirgote depresija, nes gydymo Lorazepam SanoSwiss metu ji gali pasikartoti;
  • jeigu sergate depresija, nes Lorazepam SanoSwiss gali sustiprinti bet kokį polinkį į savižudybę;
  • jeigu anksčiau sirgote psichikos liga;
  • jeigu Jums yra buvę traukulių ir (arba) priepuolių;
  • jeigu Jums yra kvėpavimo sutrikimų;
  • jeigu sergate akių liga, vadinama glaukoma;
  • jeigu vartojate kokių nors kitų vaistų, įskaitant tuos, kurių neskyrė gydytojas, nes jie gali turėti įtakos Lorazepam SanoSwiss poveikiui. Lorazepam SanoSwiss taip pat gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui (taip pat žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Lorazepam SanoSwiss“).

Ne visas nerimu, įtampa ir sujaudinimu pasireiškiančias būkles ar miego sutrikimus būtina gydyti vaistais. Dažnai tai būna fizinės ar psichikos ligos išraiška, kurią galima palengvinti kitomis priemonėmis ar skiriant pagrindinės ligos gydymą. Nerimu ir įtampa pasireiškiančias būkles, kurias sukelia įprastinis kasdienis stresas, paprastai gydyti raminamuoju vaistu nereikia. Lorazepamo kaip raminamojo vaisto vartojimas yra pagrįstas tik tuo atveju, jei laikomas reikalingu benzodiazepino poveikis dienos laikotarpiu.

Lorazepamas nėra skirtas pirminiam psichikos ligų ar depresija pasireiškiančių sutrikimų gydymui ir vien juo gydyti pacientus, kuriems yra depresija, negalima. Pacientų, kuriems yra depresija, gydymas benzodiazepinais gali padidinti savižudybės riziką ir jų draudžiama vartoti neskiriant tinkamo gydymo antidepresantais. Jei Jums pasireiškia depresinė nuotaika, atsiranda nepagrįstų baimių ar įkyrių minčių, pradedate galvoti apie savižudybę arba pakenkimą sau, apie tai nedelsdami pasakykite gydytojui.

Gydymo pradžioje gydytojas stebės Jūsų individualų atsaką į šį vaistą, kad kiek įmanoma greičiau nustatytų galimą perdozavimą. Jei esate senyvi arba nusilpę, Jūsų atsakas į Lorazepam SanoSwiss gali būti stipresnis. Dėl to gydymo metu Jūsų būklė bus stebima dažniau.

Jei Jūsų inkstų ar kepenų funkcija yra sutrikusi, gydytojas dažniau stebės Jūsų būklę ir koreguos dozę pagal Jūsų atsaką į šį vaistą.

Vartojant lorazepamo gali pasunkėti hepatinė encefalopatija (su kepenų pažeidimu susijęs smegenų sutrikimas). Dėl to lorazepamo negalima vartoti pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas ir (arba) hepatinė encefalopatija.

Gauta pavienių pranešimų apie „paradoksinių“ reakcijų (pvz., nerimo, sujaudinimo, priešiškumo, agresijos, lytinio potraukio sustiprėjimo) pasireiškimą vartojant benzodiazepinų (žr. 4 skyrių). Tokių reakcijų reikia tikėtis, ypač vaikams ir senyviems žmonėms. Jei pasireiškia paradoksinė reakcija, gydymą lorazepamu būtina nutraukti.

Pranešta apie atminties sutrikimus, susijusius su benzodiazepinų vartojimu. Vis dėlto, jei Lorazepam SanoSwiss vartojama kaip raminamojo vaisto, būtina užtikrinti, kad galėsite nepertraukiamai miegoti pakankamą laikotarpį (maždaug 7–8 valandas). Jei laikysitės šios rekomendacijos, liekamojo kitą rytą pasireiškiančio poveikio (pvz., nuovargio, reakcijos pablogėjimo) paprastai galima išvengti. Paprašykite savo gydytojo, kad pateiktų tolesnius tikslius nurodymus, kaip elgtis vykdant kasdienę veiklą, atsižvelgiant į specifinę Jūsų gyvenimo situaciją (pvz., profesiją).

Benzodiazepinų, įskaitant lorazepamą, vartojimas gali sukelti kvėpavimo pasunkėjimą (kvėpavimo slopinimą), kuris gali būti mirtinas. Jei Jūsų kvėpavimo funkcija yra sutrikusi (pvz., sergate lėtine obstrukcine plaučių liga), prieš vartodami lorazepamą pasitarkite su gydytoju.

Gauta pranešimų apie sunkias alergines reakcijas, susijusias su benzodiazepinų vartojimu. Buvo pranešta apie angioneurozinės edemos (odos ir (arba) gleivinės patinimo), apėmusios liežuvį, gerklas ar balso klostes (gerklų dalį) atvejus pacientams, suvartojusiems pirmąją ar kitas benzodiazepinų dozes. Kai kuriems benzodiazepinų vartojantiems pacientams atsirado papildomų simptomų, tokių kaip dusulys (dispnėja), gerklės patinimas ar pykinimas ir vėmimas. Kai kuriems pacientams buvo reikalingas medicininis gydymas skubios pagalbos skyriuje. Jei pasireiškusi angioneurozinė edema apima liežuvį, gerklas ar balso klostes (gerklų dalį), galimas kvėpavimo takų užsikimšimas, kuris gali būti mirtinas. Pacientus, kuriems po gydymo benzodiazepinu išsivystė angioneurozinė edema, pradėti gydyti šiuo vaistu negalima.

Vaikams ir paaugliams

Lorazepamo 2,5 mg dozė netinka gydyti vaikams ir paaugliams.

Senyviems pacientams

Senyviems pacientams lorazepamo reikia vartoti atsargiai dėl slopinimo ir (arba) raumenų silpnumo rizikos, nes tai gali didinti griuvimo, kurio pasekmės šiai pacientų grupei yra sunkios, riziką. Senyviems pacientams reikia vartoti sumažintą dozę.

Kiti vaistai ir Lorazepam SanoSwiss

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti, jeigu vartojate:

  • kitų raminamųjų vaistų, vaistų nuo nerimo (pvz., barbitūratų);
  • antidepresantų;
  • stipraus poveikio skausmą malšinančių vaistų (pvz., tramadolio, kodeino, morfino, metadono);
  • vaistų, skirtų epilepsijai gydyti (pvz., natrio valproato);
  • vaistų, skirtų alergijai gydyti (pvz., antihistamininių vaistų);
  • antipsichozinių vaistų, skirtų nuotaikos ar psichikos sutrikimams gydyti (pvz., loksapino ar klozapino);
  • anestetikų – vaistų, sukeliančių nejautrą (laikiną jutimų praradimą);
  • vaistų, skirtų astmai gydyti (teofilino, aminofilino);
  • vaistų podagrai gydyti (probenecido);
  • vaistų, mažinančių raumenų įtampą (raumenis atpalaiduojančių vaistų).

Prieš pradedant vartoti Lorazepam SanoSwiss, gali reikėti sumažinti šių vaistų dozę.

Jei kartu vartojama Lorazepam SanoSwiss ir opioidų (vaistų stipriam skausmui malšinti, vaistų pakaitiniam gydymui ir kai kurių vaistų nuo kosulio), didėja mieguistumo, kvėpavimo pasunkėjimo (kvėpavimo slopinimo) ir komos rizika, toks poveikis gali būti pavojingas gyvybei. Dėl to vartojimas kartu turi būti svarstomas tik nesant kitų gydymo galimybių.

Vis dėlto, jei gydytojas skiria Lorazepam SanoSwiss vartoti kartu su opioidais, jis apribos dozę ir vartojimo kartu trukmę.

Pasakykite gydytojui apie visus vartojamus opioidinius vaistus ir tiksliai laikykitės gydytojo nurodytų dozavimo rekomendacijų. Gali būti naudinga informuoti draugus ar giminaičius apie paminėtus požymius ir simptomus. Atsiradus tokių simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Gali sustiprėti raumenų įtampą mažinančių (raumenis atpalaiduojančių) vaistų ir vaistų nuo skausmo poveikis.

Jei kartu vartojama Lorazepam SanoSwiss ir kitų centrinę nervų sistemą slopinančių vaistų (tokių kaip barbitūratai, vaistai nuo psichozių, raminamieji / migdomieji vaistai, antidepresantai ir kt.), gali pasireikšti suminis slopinantis poveikis centrinei nervų sistemai, įskaitant kvėpavimo slopinimą.

Vartojat benzodiazepinų gali stiprėti narkotinių analgetikų sukelta euforija, o tai gali pasunkinti psichinę priklausomybę.

Kartu vartojant lorazepamo ir klozapino, gali pasireikšti ryškus slopinimas, gausus seilėtekis ir judesių koordinacijos sutrikimas.

Kartu vartojant Lorazepam SanoSwiss ir valpro rūgšties, gali padidėti lorazepamo koncentracija kraujyje. Kartu su valpro rūgštimi vartojamo Lorazepam SanoSwiss dozė turi būti sumažinta maždaug perpus.

Kartu vartojant Lorazepam SanoSwiss ir probenecido, gali greičiau pasireikšti ar ilgiau tęstis lorazepamo poveikis. Kartu su probenecidu vartojamo Lorazepam SanoSwiss dozė turi būti sumažinta maždaug perpus.

Teofilinas ar aminofilinas gali susilpninti Lorazepam SanoSwiss raminamąjį poveikį.

Lorazepam SanoSwiss vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Alkoholis sustiprina raminamąjį Lorazepam SanoSwiss poveikį, todėl jo vartoti kartu su Lorazepam SanoSwiss reikia vengti (žr. 3 skyrių).

Tolerancija ir priklausomybė

Gali atsirasti tolerancija benzodiazepinams. Todėl po kelių vaisto vartojimo savaičių palankus Lorazepam SanoSwiss poveikis gali būti mažiau pastebimas.

Vartojant lorazepamo galimas piktnaudžiavimas, ypač pacientams, kurie yra piktnaudžiavę vaistais ir (arba) alkoholiu.

Priklausomybė mažai tikėtina, tačiau priklausomybės rizika didėja vartojant didesnes dozes ir ilgesnį laiką, be to, yra didesnė pacientams, kurie yra sirgę alkoholizmu ar piktnaudžiavę vaistais arba kuriems yra asmenybės sutrikimų. Todėl asmenims, kurie yra sirgę alkoholizmu ar piktnaudžiavę vaistais, lorazepamo vartojimo reikėtų vengti.

Priklausomybė gali sukelti nutraukimo simptomus, ypač jei gydymas nutraukiamas staiga. Dėl šios priežasties vaisto vartojimą visada būtina nutraukti laipsniškai.

Jeigu Lorazepam SanoSwiss Jums paskirtas ilgiau negu 4 savaitėms, retkarčiais Jūsų gydytojas gali norėti paimti kraujo mėginius, kad patikrintų Jūsų kraują ir kepenis, nes tokie vaistai kaip Lorazepam SanoSwiss retkarčiais paveikia kepenų funkciją.

Po ilgo gydymo gali atsirasti priklausomybė nuo benzodiazepinų. Dėl to Lorazepam SanoSwiss paprastai skiriama trumpalaikiam gydymui, trunkančiam nuo kelių dienų iki 4 savaičių, įskaitant dozės mažinimą gydymo pabaigoje. Tai sumažina riziką tapti priklausomu nuo Lorazepam SanoSwiss arba, nutraukus jo vartojimą, patirti nepageidaujamą poveikį (žr. 3 skyriuje „Nustojus vartoti Lorazepam SanoSwiss“ toliau).

Lorazepamo dozę būtina didinti laipsniškai, nes tai padeda išvengti nepageidaujamo poveikio. Vakarinę dozę reikia didinti prieš dienos dozių didinimą.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Lorazepam SanoSwiss nėštumo laikotarpiu, ypač pirmąjį ir paskutinįjį trimestrą, vartoti negalima. Benzodiazepinai, įskaitant Lorazepam SanoSwiss, gali pakenkti vaisiui, jeigu jie vartojami ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Jeigu vartojate šį vaistą vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu arba gimdymo metu, Jūsų gimęs kūdikis kurį laiką gali būti mažiau aktyvus, negu kiti kūdikiai, jo kūno temperatūra gali būti žema, gali būti suglebęs arba kurį laiką turėti kvėpavimo ar žindimo sunkumų. Taip pat gali būti laikinai sutrikusi kūdikio reakcija į šaltį. Jeigu vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu reguliariai vartosite šį vaistą, Jūsų kūdikiui po gimimo gali atsirasti nutraukimo simptomų.

Žindymas

Veiklioji Lorazepam SanoSwiss medžiaga išsiskiria į motinos pieną. Dėl to Lorazepam SanoSwiss žindančioms moterims turi būti neskiriama, nebent laukiama nauda moteriai viršija galimą riziką kūdikiui. Kai Lorazepam SanoSwiss vartojamas žindymo laikotarpiu, kūdikiui gali pasireikšti slopinamasis poveikis ir nesugebėjimas žįsti. Rekomenduojamas medicininis kūdikio stebėjimas.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Lorazepam SanoSwiss gali sukelti mieguistumą arba paveikti koncentraciją. Tai gali paveikti Jūsų gebėjimą atlikti įgūdžių reikalaujančias užduotis, pvz., vairuoti ir valdyti mechanizmus, pasireiškiant poveikiui Jūsų regėjimui ar raumenų funkcijai. Jeigu nepakankamai miegojote, gali sumažėti Jūsų gebėjimas pakankamai greitai reaguoti į netikėtus ir staigius įvykius.

Pasitarkite su gydytoju, kuris priims sprendimą įvertinęs Jūsų individualią reakciją ir atitinkamą dozę.

Lorazepam SanoSwiss sudėtyje yra laktozės monohidrato

Lorazepam SanoSwiss sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Lorazepam SanoSwiss

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu Lorazepam SanoSwiss Jums paskirtas nerimo ar miego sutrikimams gydyti, gydymas paprastai trunka nuo kelių parų iki 4 savaičių, įskaitant dozės mažinimą gydymo pabaigoje.

Jums bus paskirta mažiausia veiksminga dozė kiek galima trumpesniam laikotarpiui.

Rekomenduojama dozė:

Suaugusiesiems

Nerimo ir nerimo sukeltų miego sutrikimų gydymui

Paros dozė suaugusiesiems paprastai yra 0,5–2,5 mg lorazepamo, padalyta į 2–3 vienkartines dozes arba kaip viena vakarinė dozė. Lorazepam SanoSwiss tiekiamas tik 2,5 mg stiprumo ir jį galima vartoti tik 1,25 mg ir 2,5 mg dozėmis. Jei reikia kitokio ir (arba) mažesnio stiprumo dozių, gydytojas Jums paskirs kitų į rinką tiekiamų vaistų.

Atskirais atvejais, ypač jei vaisto vartojama ligoninėje, gydytojas, atsižvelgdamas į visas atsargumo priemones, paros dozę gali padidinti iki didžiausios 7,5 mg lorazepamo dozės.

Jei pagrindinis dėmesys skiriamas miego sutrikimams, kuriuos reikia gydyti, paros dozę (0,5–2,5 mg lorazepamo) galima išgerti kaip vieną dozę likus maždaug pusei valandos iki miego.

Jeigu vaistas paskirtas miego sutrikimams gydyti, tabletę turėtumėte išgerti likus maždaug pusvalandžiui iki miego; priešingu atveju užtruks ilgiau, kol ji pradės veikti, ir, priklausomai nuo miego trukmės, kitą rytą greičiausiai pasireikš sunkesnis liekamąsis poveikis.

Raminimui prieš diagnostines procedūras, taip pat prieš chirurgines intervencijas

Suaugusiesiems vartojama 1,25–2,5 mg lorazepamo dozė vakare prieš operaciją ir (arba) 2,5 mg lorazepamo dozė likus maždaug 1,5–2 valandoms iki procedūros.

Vartojimas senyviems ar nusilpusiems pacientams

Senyviems ar nusilpusiems pacientams, taip pat pacientams, turintiems organinių smegenų pakitimų, gydytojas gali paskirti maždaug 50 % mažesnę pradinę bendrą vaisto paros dozę. Tokiems pacientams geriau vartoti vaistus, kurių veikliosios medžiagos kiekis mažesnis. Dozavimas turi būti koreguojamas gydytojo, kiekvienu individualiu atveju atsižvelgiant į reikiamą poveikį ir toleravimą.

Vartojimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Pacientams, kuriems yra inkstų funkcijos sutrikimas, gali būti paskirtos mažesnės dozės. Pradinė dozė paprastai yra pusė rekomenduojamos įprastos suaugusiųjų dozės. Gydytojas stebės, kaip reaguojate į vaistą, ir prireikus pakeis dozę.

Vartojimas pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo ar lengvas kepenų funkcijos sutrikimas, gydytojas gali paskirti mažesnes dozes. Pradinė dozė paprastai yra pusė rekomenduojamos įprastos suaugusiųjų dozės.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Lorazepam SanoSwiss netinka gydyti vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams.

Vartojimo metodas

Lorazepam SanoSwiss skirtas vartoti tik per burną. Jei sunku nuryti visą tabletę arba to reikia dozei, tabletę galima perlaužti per laužimo liniją. Tabletę galima padalyti į lygias dozes. Taigi apskaičiuotą dozę galima gauti perlaužiant tabletes į dvi dalis, atsižvelgiant į dozės reikalavimus.

Visą arba per pusę padalytą tabletę reikia nuryti užgeriant skysčiu (pvz., puse stiklinės arba visa stikline vandens). Tabletes galima vartoti neatsižvelgiant į valgį.

Vartojimo trukmė

Gydymo trukmę nustatys gydytojas. Sergant ūminėmis ligomis, vaistas turi būti vartojamas vienkartinėmis dozėmis arba kelias dienas. Sergant lėtinėmis ligomis, vartojimo trukmė priklauso nuo progresavimo. Po 2 savaičių kasdienio vartojimo gydytojas, palaipsniui mažindamas dozę, turi įvertinti, ar gydymas Lorazepam SanoSwiss vis dar yra reikalingas.

Reikia atkreipti dėmesį, kad po ilgalaikio vartojimo (ilgiau nei 1 savaitę) ir staiga nutraukus šio vaisto vartojimą, miego sutrikimai, nerimo ir įtampos būsenos, vidinis neramumas ir sujaudinimas gali laikinai pasikartoti stipresne forma. Todėl gydymo negalima užbaigti staiga, jį reikia nutraukti laipsniškai mažinant dozę.

Ką daryti pavartojus per didelę Lorazepam SanoSwiss dozę

Jeigu pavartojote per daug Lorazepam SanoSwiss (didesnę dozę negu paskyrė gydytojas), reikia nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos – skambinti gydytojui arba vykti į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Su savimi visada pasiimkite paženklintą vaisto talpyklę, net jeigu joje neliko tablečių.

Perdozavimo požymiai yra: slopinimas, sumišimas, mieguistumas, kvėpavimo dažnio sumažėjimas, judėjimo (judesių koordinacijos) sutrikimai, apatija ir sunkiais atvejais – sąmonės netekimas.

Pamiršus pavartoti Lorazepam SanoSwiss tablečių

Jeigu esate gydomas nuo nerimo ir nuo įprasto laiko, kai išgeriate tabletę, praėjo ne daugiau kaip 3 valandos, Jūs turite ją išgerti, kai tik prisiminsite. Jeigu nuo įprasto laiko, kai išgeriate tabletę, praėjo daugiau negu 3 valandos, nesijaudinkite, tiesiog gerkite kitą tabletę, kada numatyta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Jeigu esate gydomas nuo miego sutrikimų, tabletę gerkite tik jeigu po to galėsite miegoti 7 ar 8 valandas.

Nustojus vartoti Lorazepam SanoSwiss

Kai baigsite paskirtą gydymą Lorazepam SanoSwiss, gydytojas nuspręs, ar Jums reikalingas tolesnis gydymas, ar ne.

Lorazepam SanoSwiss tablečių skaičius ir jų vartojimo dažnumas turi būti mažinami lėtai, iki visiško vaisto vartojimo nutraukimo. Tai leidžia Jūsų organizmui atprasti nuo tablečių ir sumažina nepageidaujamų reiškinių riziką po to, kai nutrauksite jų vartojimą. Jūsų gydytojas nurodys, kaip tai padaryti.

Nutraukimo simptomai

Nutraukiant Lorazepam SanoSwiss vartojimą, Jums gali pasireikšti nutraukimo simptomų, tokių kaip galvos skausmas, raumenų skausmas, nerimas, įtampa, depresija, neramumas, svaigulys, pykinimas, viduriavimas, apetito stoka, sumišimas, irzlumas, susijaudinimas, drebulys, skrandžio skausmas, širdies ritmo pokyčiai, trumpalaikis atminties praradimas, kūno temperatūros padidėjimas ir prakaitavimas. Taip pat Jums gali vėl pasireikšti anksčiau buvusi nemiga. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją.

Nenutraukite tablečių vartojimo staiga, nes Jums gali atsirasti daug sunkesnių vaisto nutraukimo simptomų, tokių kaip realybės jausmo praradimas, netikrumo ar atsiskyrimo nuo gyvenimo jausmas, nesugebėjimas jausti emocijų. Kai kuriems pacientams buvo pasireiškęs rankų ar kojų sustingimas arba dilgčiojimas, vėmimas, spengimas ausyse (tinnitus), trūkčiojimas, haliucinacijos, traukuliai arba padidėjęs jautrumas šviesai, garsams ir prisilietimams. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Benzodiazepinai, įskaitant lorazepamą, gali sukelti mirtinus kvėpavimo sutrikimus.

Vartojant benzodiazepinus, net ir po pirmosios dozės gali pasireikšti sunkių alerginių reakcijų. Simptomai yra liežuvio ar gerklės patinimas, dusulys, gerklės užgulimas, pykinimas arba vėmimas. Tokiais atvejais reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Retkarčiais vartojant Lorazepam SanoSwiss gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis. Paprastai jis nebūna sunkus ir netrunka ilgai. Tačiau turite pasakyti gydytojui, jeigu kuris nors iš Jums pasireiškiančių simptomų yra sunkus ar pradeda kelti nerimą.

Kitas galintis pasireikšti šalutinis poveikis yra:

Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

- raminamasis poveikis;

- nuovargis (silpnumas);

- mieguistumas.

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

  • raumenų silpnumas;
  • astenija (jėgos praradimas);
  • ataksija (prasta raumenų kontrolė);
  • sumišimas;
  • depresija;
  • depresijos išryškėjimas (išryškėja depresijos požymiai, kurie anksčiau buvo užslėpti);
  • svaigulys.

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

  • pykinimas (šleikštulys);
  • lytinio potraukio pokyčiai;
  • impotencija;
  • sumažėjęs orgazmas.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

- padidėjęs jautrumas šviesai, garsui ir prisilietimams;

- traukuliai (priepuoliai);

- vidurių užkietėjimas, odos ir akių pageltimas;

- drebulys;

- regėjimo sutrikimai (dvejinimasis akyse ir neryškus matomas vaizdas);

- neaiški kalba;

- galvos skausmas;

- atminties praradimas (amnezija);

- sustiprėjusios emocijos;

- koma;

- sutrikęs dėmesys / susikaupimas;

- slopinimo išnykimas;

- mintys apie savižudybę arba bandymai nusižudyti;

- specifinių kepenų fermentų (bilirubino, kepenų transaminazių ir šarminės fosfatazės) aktyvumo padidėjimas;

- nerimas (neramumas), sujaudinimas, susijaudinimas, priešiškumas, įniršis, dirglumas, agresyvumas, lytinis sujaudinimas, miego sutrikimai / košmarai, haliucinacijos (paradoksinės reakcijos);

- pusiausvyros sutrikimas;

- kvėpavimo pasunkėjimas;

- kvėpavimo pasunkėjimas miegant;

- plaučių ligos pasunkėjimas;

- alerginės odos reakcijos (pvz., išbėrimas, patinimas);

- alopecija (galvos arba kūno plaukų slinkimas);

- padidėjusio jautrumo reakcijos;

- angioneurozinė edema (veido, rankų ir kojų patinimas);

- SADHSS – sutrikusios antidiurezinio hormono sekrecijos sindromas (būklė, kai organizmas gamina per daug antidiurezinio hormono (ADH). Dėl padidėjusio ADH kiekio Jūsų organizme gali kauptis per daug skysčių);

- hiponatremija (mažas natrio kiekis kraujyje, dėl to gali pasireikšti nuovargis ir sumišimas, raumenų trūkčiojimas, priepuoliai ir koma);

- kūno temperatūros sumažėjimas (hipotermija);

- kraujospūdžio sumažėjimas;

  • mažas kraujospūdis (hipotenzija);

- trombocitopenija (dėl nežinomos priežasties atsiradusios kraujosruvos, kraujavimas iš nosies ir (arba) dantenų kraujavimas), agranulocitozė (sunki infekcija), pancitopenija (kraujavimas, lengvai atsirandančios kraujosruvos, nuovargis, dusulys ir silpnumas);

- pusiausvyros praradimas ir galvos svaigimas (vertigo);

- miego sutrikimai.

Priklausomybė / piktnaudžiavimas

Net jei Lorazepam SanoSwiss kasdien vartojama tik kelias dienas, po gydymo nutraukimo gali atsirasti nutraukimo simptomų (pvz., miego sutrikimai, intensyvesnis sapnavimas), ypač jei vartojimas nutraukiamas staiga. Gali atsinaujinti nerimas, įtampos būklės, sujaudinimas ir vidinis neramumas (tokie simptomai gali būti stipresni). Kiti simptomai, apie kuriuos pranešta po benzodiazepinų vartojimo nutraukimo, yra galvos skausmas, depresija, minčių susipainiojimas, dirglumas, prakaitavimas, depresinė nuotaika (disforija), svaigulys, realybės pojūčio netekimas, elgesio sutrikimai, sustiprėjęs garso suvokimas, galūnių tirpimas ir dilgčiojimas, padidėjęs jautrumas šviesai, jautrumas šviesai, garsui ir prisilietimui, suvokimo pokyčiai, nevalingi judesiai, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, apetito netekimas, haliucinacijos / delyras, priepuoliai / traukuliai, drebulys, pilvo spazmai, raumenų skausmas, sujaudinimas, palpitacijos (širdies plakimo pojūtis), dažnas širdies plakimas, panikos priepuoliai, svaigulys, sustiprėję refleksai, trumpalaikis atminties netekimas ir karščiavimas. Jei Lorazepam SanoSwiss ilgai vartoja epilepsija sergantis pacientas arba jei vartojama kitų traukulių atsiradimo slenkstį mažinančių vaistų (pvz., antidepresantų), staigus vartojimo nutraukimas gali sukelti traukulių pasunkėjimą. Nutraukimo simptomų atsiradimo rizika didėja ilgėjant gydymo trukmei ir didėjant dozei. Tokių simptomų paprastai galima išvengti laipsniškai mažinant dozę.

Gauta duomenų, kad raminamajam benzodiazepinų poveikiui išsivysto pripratimas (dėl pripratimo tenka didinti dozę).

Vartojant lorazepamo galimas piktnaudžiavimas. Ypač didelė rizika yra pacientams, kurie yra piktnaudžiavę vaistais ir (arba) alkoholiu.

Jeigu kuris nors iš šalutinių poveikių pasunkėja arba jeigu pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Lorazepam SanoSwiss

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės arba dvisluoksnės juostelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Lorazepam SanoSwiss sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra lorazepamas. Kiekvienoje tabletėje yra 2,5 mg lorazepamo.

- Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460), polakrilino kalio druska, magnio stearatas (E 470b), geltonasis geležies oksidas (E 172).

Lorazepam SanoSwiss išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lorazepam SanoSwiss 2,5 mg tabletės yra šviesiai geltonos, apskritos, nedengtos tabletės plokščiu paviršiumi ir nuožulniais kraštais, kurių vienoje pusėje įspausta „2.5“, o kitoje pusėje yra gili laužimo vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes.Tabletės skersmuo yra maždaug 8,0 mm, storis − maždaug 3,1 mm.

Lorazepam SanoSwiss tiekiamas aliuminio / MTPE dvisluoksnėse juostelėse arba OPA / aliuminio / PVC//aliuminio lizdinėse plokštelėse po 10, 14, 20, 25, 28 arba 30 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

UAB SanoSwiss

Lvivo g. 25-701,

LT-09320 Vilnius

Lietuva

Tel.: +370 700 01320

El. paštas: info@sanoswiss.com

Gamintojas

Pharmadox Healthcare Ltd.

KW20A Kordin Industrial Park

Paola PLA3000

Malta

Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Latvija: Lorazepam SanoSwiss

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023 03 24.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.