I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
MAGUROL 2 mg tabletės
MAGUROL 4 mg tabletės
2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS
MAGUROL 2 mg tabletės: kiekvienoje tabletėje yra 2 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalu).
MAGUROL 4 mg tabletės: kiekvienoje tabletėje yra 4 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalu).
Pagalbinė medžiaga, kurios poveikis žinomas: laktozė.
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
3. FARMACINĖ FORMA
Tabletė
2 mg: baltos ar beveik baltos, apvalios, plokščios, 7,0 mm skersmens tabletės su vagele.
4 mg: baltos ar beveik baltos, apvalios, plokščios, 8,5 mm skersmens tabletės su vagele.
Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
4. KLINIKINĖ INFORMACIJA
4.1 Terapinės indikacijos
- Pirminės arterinės hipertenzijos gydymas.
- Simptominis gerybinės prostatos hiperplazijos gydymas.
4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas
Dozavimas
Pirminė arterinė hipertenzija
MAGUROL vartojamas kartą per parą. Ortostatinės hipotenzijos ir (arba) apalpimo rizikai sumažinti pradinė dozė yra 1 mg (žr. 4.4 skyrių). Prireikus po vienos ar dviejų savaičių dozę galima padidinti iki 4 mg. Daugumai pacientų, kurie reaguoja į gydymą MAGUROL, pakanka 4 mg ar mažesnės dozės. Prireikus dozė toliau gali būti didinama iki 8 mg ar didžiausios rekomenduojamos 16 mg paros dozės.
Gerybinė prostatos hiperplazija
Ortostatinės hipotenzijos ir (arba) apalpimo rizikai sumažinti iš pradžių MAGUROL rekomenduojama vartoti po 1 mg vieną kartą per parą (žr. 4.4 skyrių). Atsižvelgiant į paciento individualų šlapimo srovės pokytį ir gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH) simptomus, dozę paskui galima didinti iki 2 mg ir vėliau iki 4 mg. Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 8 mg. Rekomenduojamas dozės didinimo titruojant intervalas yra 1‑2 savaitės. Įprastinė rekomenduojama dozė yra 2 - 4 mg per parą.
Vaikų populiacija
Doksazosino saugumas ir veiksmingumas vaikams neištirtas.
Senyviems pacientams
Rekomenduojama įprastinė suaugusiųjų dozė.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Kadangi farmakokinetika pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, nepakinta, rekomenduojama vartoti įprastinę doksazosino dozę.
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Apie pacientų, kurių kepenų funkcija sutrikusi, gydymą doksazosinu bei apie jo įtaką vaistinių preparatų, veikiančių kepenyse vykstantį metabolizmą, poveikiui (pvz., cimetidino) duomenų yra mažai. Jeigu yra kepenų funkcijos sutrikimo įrodymų, doksazosinu, kaip ir kitokiais vaistiniais preparatais, kurie visiškai metabolizuojami kepenyse, reikia gydyti atsargiai (žr. 4.4 ir 5.2 skyrius).
Vartojimo metodas
Vartoti per burną. Doksazosiną galima vartoti iš ryto arba vakare.
4.3 Kontraindikacijos
- Padidėjęs jautrumas kvinazolinams (pvz., prazozinui, terazozinui, doksazosinui) arba bet kuriai 6.1 skyriuje nurodytai pagalbinei medžiagai.
- Anksčiau buvusi ortostatinė hipotenzija.
- Šlapimo nelaikymas, anurija arba progresuojantis inkstų nepakankamumas.
- Stemplės, skrandžio ar žarnų spindžio susiaurėjimas arba buvusi obstrukcija.
- Žindymo laikotarpis (aktualu hipertenzijos indikacijai, žr. 4.6 skyrių).
- Hipotenzija (aktualu tik gerybinės prostatos indikacijai).
- Vien doksazosinu draudžiama gydyti pacientus, kuriems yra šlapimo pūslės persipildymas ar anurija kartu su progresuojančiu inkstų funkcijos nepakankamumu arba be jo.
4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
Su kūno padėties pokyčiu susijusi hipotenzija arba sinkopė
Gydymo pradžia. Doksazosinas, kaip ir kiti alfa adrenoblokatoriai, pacientams gali sukelti, ypač gydymo pradžioje, su kūno padėties pokyčiu susijusią hipotenziją, pasireiškiančią galvos svaigimu ir silpnumu, retais atvejais − sąmonės praradimu (sinkope) (žr. 4.2 skyrių). Todėl pradedant gydymą vaistiniu preparatu reikia reguliariai matuoti kraujospūdį, siekiant sumažinti ortostatinio poveikio galimybę.
Pradedant gydyti bet kokiu veiksmingu alfa adrenoreceptorių blokatoriumi, pacientas turi būti informuotas, kaip išvengti ortostatinės hipotenzijos sukeltų simptomų ir kokių priemonių imtis, jeigu jie pasireiškia. Pacientas turi būti įspėtas vengti situacijų, kurioms esant galima susižeisti, jeigu gydymo doksazosinu pradžioje atsirastų galvos svaigimas ar silpnumas.
Vartojimas pacientams, kuriems yra ūminis širdies sutrikimas
Doksazosino, kaip ir kitų kraujagysles plečiančių antihipertenzinių vaistinių preparatų, patariama atsargiai skirti pacientams, kuriems yra kuris nors iš šių ūminių širdies sutrikimų:
- plaučių edema, sukelta aortos arba dviburio vožtuvo stenozės;
- dėl širdies perkrovos atsiradęs nepakankamumas;
- dešiniosios širdies pusės nepakankamumas, sukeltas plaučių embolijos arba skysčio perikarde;
- kairiojo širdies skilvelio nepakankamumas, susijęs su mažu spaudimu prisipildymo metu.
Vartojimas pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Vartoti doksazosino, kaip ir kitų visiškai kepenyse metabolizuojamų vaistinių preparatų, reikia labai atsargiai pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimo požymių (žr. 4.2 skyrių). Doksazosino nerekomenduojama vartoti pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, nes tokių pacientų gydymo šiuo vaistiniu preparatu patirties nėra.
Vartojimas kartu su fosfodiesterazės-5 inhibitoriais
Doksazosino vartoti kartu su fosfodiesterazės-5 inhibitoriumi (pvz., sildenafiliu, tadalafiliu ar vardenafiliu) būtina atsargiai, kadangi abu šie vaistiniai preparatai plečia kraujagysles, todėl kai kuriems pacientams gali pasireikšti simptominė hipotenzija. Siekiant sumažinti ortostatinės hipotenzijos pavojų, gydymą fosfodiesterazės-5 inhibitoriumi rekomenduojama pradėti tik tada, kai alfa receptorių blokatorių vartojančio paciento hemodinamika tampa stabili. Be to, rekomenduojama pradėti vartoti mažiausią įmanomą fosfodiesterazės-5 inhibitoriaus dozę bei šio vaistinio preparato vartoti po doksazosino pavartojimo praėjus ne mažiau kaip 6 valandoms.
Vartojimas pacientams kataraktos operacijos atveju
Atliekant kataraktos operaciją, kai kuriems pacientams, gydomiems ar ankščiau gydytiems tamsulozinu, pasireiškė intraoperacinis suglebusios rainelės sindromas (angl. Intraoperative Floppy Iris syndrome, IFIS, mažo vyzdžio sindromo variantas). Gauta pavienių pranešimų, kad tokį poveikį sukėlė ir kiti alfa-1 receptorių blokatoriai, todėl negalima paneigti, kad tai yra klasei būdingas poveikis. IFIS gali sąlygoti didesnes procedūrines komplikacijas kataraktos operacijos metu, todėl akių chirurgai dar prieš operaciją turi žinoti, kad pacientas yra ar buvo gydomas alfa-1 receptorių blokatoriais.
Priapizmas
Po vaistinio preparato pateikimo į rinką pranešta apie ilgalaikės erekcijos ir priapizmo atvejus, susijusius su alfa-1 adrenoreceptorių blokatorių, įskaitant doksazosiną, vartojimu. Jeigu priapizmas negydomas nedelsiant, gali būti pažeisti varpos audiniai ir negrįžtamai išnykti potencija, todėl pacientas nedelsdamas turi kreiptis pagalbos į medikus.
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės
Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius ar gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.
4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
Fosfodiesterazės-5 inhibitoriai (pvz., sildenafilis, tadalafilis, vardenafilis)
Vartoti doksazosiną kartu su fosfodiesterazės-5 inhibitoriais reikia atsargiai, nes kai kuriems pacientams gali pasireikšti simptominė hipotenzija (žr. 4.4 skyrių). Sąveika su doksazosino pailginto atpalaidavimo formos vaistiniais preparatais netirta.
Nors daug (98 %) doksazosino prisijungia prie kraujo plazmos baltymų, tačiau tyrimų in vitro su žmogaus kraujo plazma duomenys rodo, kad digoksino, fenitoino, varfarino ar indometacino prisijungimo prie baltymų doksazosinas neveikia.
Pacientams, doksazosino vartojusiems kartu su tiazidų grupės diuretikais, furozemidu, beta adrenoreceptorių blokatoriais, nesteroidiniais vaistiniais preparatais nuo uždegimo, antibiotikais, geriamaisiais vaistiniais preparatais nuo diabeto, vaistiniais preparatais, skatinančiais šlapimo rūgšties šalinimą, bei antikoaguliantais, jokios nepageidaujamos sąveikos nenustatyta. Vis dėlto, oficialių vaistinių preparatų sąveikos tyrimų duomenų nėra.
Atviro atsitiktinių imčių placebu kontroliuoto tyrimo, kuriame dalyvavo 22 sveiki savanoriai vyrai, metu 1-ąją keturių dienų gydymo geriamuoju cimetidinu (po 400 mg du kartus per parą) kurso dieną pavartojus vienkartinę 1 mg doksazosino dozę, vidutinis jo AUC padidėjo 10 %, o Cmax ir pusinės eliminacijos laikas statistiškai reikšmingai nepakito. Šis vartojamo kartu su cimetidinu doksazosino vidutinio AUC padidėjimas 10 % atitiko vidutinio AUC svyravimą (27 %) pacientams, kurie kartu vartojo placebą.
4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis
Hipertenzijos indikacijai
Nėštumas
Kadangi išsamių ir gerai kontroliuojamų klinikinių tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, doksazosino vartojimo nėštumo metu saugumas yra nežinomas. Taigi nėščiosioms doksazosino turi būti skiriama tik tada, kai, gydytojo nuomone, galima nauda persveria galimą riziką. Nors tyrimų su gyvūnais metu teratogeninio poveikio nepastebėta, labai didelės dozės padažnino vaisiaus žuvimą (žr. 5.3 skyrių). Šios dozės buvo apytiksliai 300 kartų didesnės už didžiausią žmogui rekomenduojamą dozę.
Žindymas
Žindymo laikotarpiu doksazosino vartoti draudžiama, kadangi tyrimai su gyvūnais parodė, kad doksazosinas kaupiasi jauniklius maitinančių žiurkių piene ir nėra informacijos apie vaistinio preparato išskyrimą su žindyvės pienu (žr. 4.3 sk.). Žindymo laikotarpiu vartojamo doksazosino klinikinis saugumas nenustatytas, todėl žindyvėms jo vartoti draudžiama.
Jeigu gydymas doksazosinu yra būtinas, reikia nutraukti žindymą (žr. 5.3 skyrių).
Gerybinės prostatos hiperplazijos indikacijai
Šis skyrius neaktualus.
4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
MAGUROL gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, ypač gydymo pradžioje, vidutiniškai, kadangi doksazosinas gali sukelti galvos sukimąsi, svaigimą, kartais − silpnumą.
4.8 Nepageidaujamas poveikis
Hipertenzija
Klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo hipertenzija sergantys pacientai, duomenimis, dažniausios su doksazosino gydymu susijusios nepageidaujamos reakcijos buvo ortostatinio tipo (retai susijusios su apalpimu) arba nespecifinės.
Gerybinė prostatos hiperplazija
Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu pastebėtų nepageidaujamų reiškinių apibūdinimas yra panašus į nepageidaujamų reiškinių, pastebėtų hipertenzijos atveju, apibūdinimą.
Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Organų sistemų klasė | Labai dažnas | Dažnas | Nedažnas | Retas | Labai retas | Nežinomas |
Infekcijos ir infestacijos | Kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija | |||||
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai | Leukope-nija, trombocito-penija | |||||
Imuninės sistemos sutrikimai | Alerginė reakcija į vaistinį preparatą | |||||
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai | Anoreksija, podagra, padidėjęs apetitas | |||||
Psichikos sutrikimai | Sujaudi-nimas, nerimas, depresija, nemiga, nervingumas | |||||
Nervų sistemos sutrikimai | Svaigulys, galvos skausmas, mieguistu-mas | Cerebro-vaskulinis priepuolis, hipestezija, apalpimas, drebulys | Nuo kūno padėties priklausantis svaigulys, parestezija | |||
Akių sutrikimai | Neaiškus matymas | Suglebusios rainelės operacijos metu sindromas (žr. 4.4 skyrių) | ||||
Ausų ir labirintų sutrikimai | Galvos sukimosi pojūtis (vertigo) | Spengimas ausyse | ||||
Širdies sutrikimai | Palpitacijos, tachikardija | Krūtinės angina, miokardo infarktas | Bradikardija, aritmijos | |||
Kraujagyslių sutrikimai | Hipotenzija, nuo kūno padėties priklausanti hipotenzija | Karščio pylimas | ||||
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai | Bronchitas, kosulys, dusulys, sloga | Kraujavimas iš nosies | Bronchų spazmas | |||
Virškinimo trakto sutrikimai |
| Pilvo skausmas, virškinimo sutrikimas, burnos džiūvimas, pykinimas | Vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimus žarnose, vėmimas, gastroente-ritas, viduriavimas | |||
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai | Nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų duomenys | Cholestazė, hepatitas, gelta | ||||
Odos ir poodinio audinio sutrikimai | Niežulys | Odos išbėrimas |
| Dilgėlinė, nuplikimas, purpura, | ||
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai | Nugaros skausmas, raumenų skausmas | Sąnarių skausmas | Raumenų spazmai, raumenų silpnumas | |||
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai | Cistitas, šlapimo nelaikymas | Dizurija, dažnas šlapinimasis, hematurija. | Poliurija | Sustiprėjusi diurezė, šlapinimosi sutrikimas, šlapinima-sis nakties metu | ||
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai | Impotencija | Ginekomastija, priapizmas | Retrogradinė ejakuliacija | |||
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai | Astenija, krūtinės skausmas, gripą primenantys simptomai, periferinė edema | Skausmas, veido edema | Nuovargis, negalavimas | |||
Tyrimai | Svorio padidėjimas |
Pranešimas apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas
Svarbu pranešti apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas, pastebėtas po vaistinio preparato registracijos, nes tai leidžia nuolat stebėti vaistinio preparato naudos ir rizikos santykį. Sveikatos priežiūros specialistai turi pranešti apie bet kokias įtariamas nepageidaujamas reakcijas, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius), faksu (nemokamu fakso numeriu (8 800) 20 131), elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt), per interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt).
4.9 Perdozavimas
Jei perdozavimas sukėlė hipotenziją, pacientą reikia nedelsiant paguldyti aukštielninką taip, kad galva būtų žemiau negu kojos. Jei manoma, kad būtina, individualiais atvejais galima taikyti ir kitas palaikomąsias priemones.
Jeigu šių priemonių nepakanka, šokas visų pirma turi būti gydomas plazmos tūrį didinančiomis priemonėmis. Prireikus vartojama kraujagysles sutraukiančių vaistinių preparatų. Būtina stebėti inkstų funkciją ir prireikus ją palaikyti. Kadangi doksazosinas stipriai jungiasi su kraujo plazmos baltymais, hemodializė netinka.
5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS
5.1 Farmakodinaminės savybės
Farmakoterapinė grupė - antiadrenerginės medžiagos, periferinio poveikio alfa adrenoreceptorių antagonistai, ATC kodas - C02CA04.
Doksazosinas yra stiprus ir selektyvus alfa 1- adrenoreceptorių antagonistas. Dėl šio poveikio sumažėja sisteminis kraujo spaudimas.
Nustatyta, kad doksazosinas nedaro neigiamos įtakos medžiagų apykaitai, todėl jo gali vartoti pacientai, kurie serga cukriniu diabetu, podagra ar esant atsparumui insulinui.
Doksazosinas tinka vartoti pacientams, kurie serga astma, kairiojo skilvelio hipertrofija bei senyviems pacientams. Nustatyta, kad gydant doksazosinu mažėja kairiojo skilvelio hipertrofija, slopinama trombocitų agregacija ir didėja audinių plazminogeno aktyvatoriaus aktyvumas. Be to, doksazosinas didina jautrumą insulinui pacientams, kurių organizme šis jautrumas yra sutrikęs.
Be kraujo spaudimą mažinančio poveikio doksazosinas ilgalaikių tyrimų metu sukėlė nedidelį bendro cholesterolio, mažo tankio lipoproteinų cholesterolio ir trigliceridų koncentracijų sumažėjimą.
Doksazosino paskyrimas pacientams, kuriems yra gerybinės prostatos hiperplazijos (GPH) simptomų, reikšmingai pagerina šlapimo išsiskyrimą bei sumažina ligos simptomus. Manoma, kad palankus poveikis pasireiškia dėl prostatos raumenyse, kapsulėje ir šlapimo pūslės kaklelyje esančių alfa adrenoreceptorių selektyvios blokados.
5.2 Farmakokinetinės savybės
Absorbcija
Išgertas doksazosinas žmonių (jaunų suaugusių vyrų bei senyvų vyrų ir moterų) organizme absorbuojamas gerai, į sisteminę kraujotaką patenka maždaug du trečdaliai pavartotos dozės.
Biotransformacija ir eliminacija
Maždaug 98 % doksazosino prisijungia prie kraujo plazmos baltymų.
Doksazosinas ekstensyviai metabolizuojamas žmogaus ir tirtų gyvūnų rūšių organizme, ekskrecija vyksta daugiausia su išmatomis.
Vidutinis pusinės eliminacijos iš plazmos laikas yra 22 val., todėl vaistinio preparato pakanka gerti kartą per parą.
Išgėrus doksazosino jo metabolitų koncentracijos plazmoje buvo mažos. Labiausiai aktyvaus
6-hidroksimetabolito koncentracija plazmoje buvo lygi vienai keturiasdešimtajai pirminio junginio koncentracijos, kas rodo, kad antihipertenzinį poveikį iš esmės sukelia doksazosinas.
Duomenų apie pacientus, kurių kepenų funkcija sutrikusi, arba doksazosino sąveiką su vaistiniais preparatais, darančiais įtaką metabolizmui kepenyse (pvz., cimetidinu), yra nedaug. Tyrimų, kuriuos dalyvavo 12 pacientų, sergančių vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimu, duomenimis, suvartojus vienkartinę doksazosino dozę, nustatytas 43 % didesnis AUC ir 40 % mažesnis tariamasis klirensas. Doksazosiną, kaip ir bet kuriuos kitus visiškai kepenyse metabolizuojamus vaistinius preparatus, reikia vartoti atsargiai pacientams, kurių sutrikusi kepenų funkcija (žr. 4.4 skyrių)..
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
Įprastų farmakologinio saugumo, kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo ir galimo kancerogeniškumo ikiklinikinių tyrimų duomenys specifinio pavojaus žmogui nerodo. Daugiau informacijos žr. 4.6 skyriuje.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas
Laktozė monohidratas
Mikrokristalinė celiuliozė
Karboksimetilkrakmolo A natrio druska
Magnio stearatas
Natrio laurilsulfatas.
6.2 Nesuderinamumas
Duomenys nebūtini.
6.3 Tinkamumo laikas
2 metai
6.4 Specialios laikymo sąlygos
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ˚C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistinis preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
6.5 Talpyklės pobūdis ir jos turinys
MAGUROL 2 mg ir 4 mg tabletės yra supakuotos PVC ir aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse, kurių kiekvienoje yra 10 tablečių. Kartono dėžutėje yra 20 arba 30 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti
Specialių reikalavimų nėra.
7. RREGISTRUOTOJAS
Medochemie Ltd
p.o box 51409, Limasol
CY-3505, Kipras
8. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIAI
N20 – LT/1/01/1437/001
N30 – LT/1/01/1437/002
MAGUROL 4 mg tabletės
N20 – LT/1/01/1437/003
N30 – LT/1/01/1437/004
9. REGISTRAVIMO / PERREGISTRAVIMO DATA
Registravimo data 2001 m. lapkričio 07 d.
Paskutinio perregistravimo data 2009 m. sausio 23 d.
10. TEKSTO PERŽIŪROS DATA
2017-07-10
Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt
II PRIEDAS
REGISTRACIJOS SĄLYGOS
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
A. GAMINTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ
Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas
Medochemie Ltd, P.O Box 51409, Limassol, CY-3505, Kipras
B. TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI
Receptinis vaistinis preparatas.
ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
MAGUROL 2 mg tabletės
Doksazosinas
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Vienoje tabletėje yra 2 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalu).
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės monohidrato.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
20 tablečių
30 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {MMMM/mm}
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 250C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
Medochemie Ltd.
P.O. Box 51409
Limassol, CY-3505
Kipras
12. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
N20 – LT/1/01/1437/001
N30 – LT/1/01/1437/002
13. SERIJOS NUMERIS
Serija {numeris}
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistas.
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
magurol 2 mg
17 UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – 2D BRŪKŠNINIS KODAS
<2D brūkšninis kodas su nurodytu unikaliu identifikatoriumi.>1
18 UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS1– ŽMONĖMS SUPRANTAMI DUOMENYS
PC: {numeris} [preparato kodas]
SN: {numeris} [nuoseklusis numeris]
NN: {numeris} [nacionalinis kompensacijos rūšies kodas arba kitas nacionalinis vaistinio preparato identifikacinis numeris]>1
1 Bus įgyvendintas ant parduodamų pakuočių ne vėliau kaip 09 02 2019
MINIMALI informacija ant LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ
Lizdinė plokštelė
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
MAGUROL 2 mg tabletės
Doksazosinas
2. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS
Medochemie Ltd
3. TINKAMUMO LAIKAS
EXP {mm-MMMM}
4. SERIJOS NUMERIS
Lot {numeris}
5. KITA
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
MAGUROL 4 mg tabletės
Doksazosinas
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS
Vienoje tabletėje yra 4 mg doksazosino (doksazosino mesilato pavidalu).
3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS
Sudėtyje yra laktozės monohidrato.
4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE
20 tablečių
30 tablečių
5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)
Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASTEBIMOJE IR NEPASIEKIAMOJE VIETOJE
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS
Tinka iki {MMMM/mm}
9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS
Laikyti ne aukštesnėje kaip 250C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS
Medochemie Ltd.
P.O. Box 51409
Limassol, CY-3505, Kipras
12. REGISTRACIJOS PAŽYMĖJIMO NUMERIS (-IAI)
N20 – LT/1/01/1437/003
N30 – LT/1/01/1437/004
13. SERIJOS NUMERIS
Serija {numeris}
14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA
Receptinis vaistinis preparatas
15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA
16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
magurol 4 mg
17 UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS – 2D BRŪKŠNINIS KODAS
<2D brūkšninis kodas su nurodytu unikaliu identifikatoriumi.>1
18 UNIKALUS IDENTIFIKATORIUS1– ŽMONĖMS SUPRANTAMI DUOMENYS
PC: {numeris} [preparato kodas]
SN: {numeris} [nuoseklusis numeris]
NN: {numeris} [nacionalinis kompensacijos rūšies kodas arba kitas nacionalinis vaistinio preparato identifikacinis numeris]>1
1 Bus įgyvendintas ant parduodamų pakuočių ne vėliau kaip 09 02 2019
MINIMALI informacija ant LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ
Lizdinė plokštelė
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
MAGUROL 4 mg tabletės
Doksazosinas
2. REGISTRUOTOJO PAVADINIMAS
Medochemie Ltd
3. TINKAMUMO LAIKAS
EXP {mm-MMMM}
4. SERIJOS NUMERIS
Lot {numeris}
5. KITA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
MAGUROL 2 mg tabletės
MAGUROL 4 mg tabletės
Doksazosinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra MAGUROL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant MAGUROL
3. Kaip vartoti MAGUROL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti MAGUROL
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra MAGUROL ir kam jis vartojamas
MAGUROL priklauso vaistų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis vartojamas padidėjusio kraujospūdžio ligai gydyti bei padidėjusios vyrų priešinės liaukos (prostatos) sukeltiems simptomams lengvinti.
Pacientams, kurie vartoja MAGUROL didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti, vaistas atpalaiduoja lygiuosius kraujagyslių raumenis, todėl kraujas jomis lengviau teka. Dėl to sumažėja kraujospūdis.
Pacientams, kurių prostata padidėjusi, MAGUROL vartojama per silpnam ir (arba) per dažnam šlapinimuisi gydyti. MAGUROL atpalaiduoja šlapimo pūslės kaklelį ir prostatos raumenis, taigi šlapimas nuteka lengviau.
2. Kas žinotina prieš vartojant MAGUROL
MAGUROL vartoti negalima:
- jeigu yra alergija doksazosinui, bet kuriam kitam chinazolinų grupės vaistui (pvz., prazosinui, terazosinui) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu žindote;
- jeigu nelaikote šlapimo arba yra anurija (šlapimo nebuvimas).
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti MAGUROL.
Toliau išvardytos priežastys, dėl kurių šis vaistas gali Jums netikti:
- jeigu sergate kepenų liga;
- jeigu yra ūminis širdies sutrikimas;
- jeigu vartojate kitų vaistų.
Jeigu Jums bus atliekama akies operacija dėl kataraktos (lęšiuko padrumstėjimo), prieš šią operaciją pasakykite akių gydytojui, kad vartojate arba anksčiau vartojote MAGUROL. Operuojant dėl kataraktos, šis vaistas gali sukelti komplikacijų, tačiau jų galima išvengti, jei Jūsų gydytojas pasiruoš tam iš anksto.
Pradėjus vartoti MAGUROL, stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties gali pasireikšti kraujospūdžio kritimas ir to sukeltas alpulys ar galvos svaigimas. Jei pasireiškia alpulys ar galvos svaigimas, pasėdėkite ar pagulėkite tol, kol pasijusite geriau, bei venkite situacijų, kurių metu galite kristi ar susižaloti. Gydymo pradžioje gydytojui gali reikėti reguliariai matuoti Jūsų kraujospūdį, kad sumažinti minėto poveikio galimybę.
Vartojant MAGUROL, gali pasireikšti ilgalaikis skausmingas varpos sustandėjimas. Tokiu atveju būtina nedelsiant kreiptis į gydytojus.
Vaikams ir paaugliams
MAGUROL saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams neištirti.
Kiti vaistai ir MAGUROL
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Yra keletas vaistų, kurie gali sąveikauti su doksazosinu:
MAGUROL vartojimas su maistu ir gėrimais
MAGUROL gali būti geriama valgant ar kitu laiku.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Ar vartoti doksazosino nėštumo metu saugu, nežinoma. Gydytojas nuspręs, ar MAGUROL Jums tinka.
Negalima vartoti MAGUROL, jeigu žindote kūdikį.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant šio vaisto, atsargiai vairuokite automobilį bei dirbkite su įrenginiais. Vaistas gali veikti Jūsų gebėjimą saugiai vairuoti ar valdyti įrenginius, ypač gydymo pradžioje. Nuo jų galite jausti silpnumą ir galvos svaigimą. Jei toks poveikis pasireiškia, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų bei nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.
MAGUROL sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti MAGUROL
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jūsų gydytojas Jums pasakys, kiek ir kada MAGUROL tablečių gerti. Tai priklausys nuo ligos, kuria Jūs sergate.
Įprasta MAGUROL dozė yra viena tabletė, vartojama kartą per parą kiekvieną dieną.
Jeigu MAGUROL vartojate pirmą kartą, įprastinė pradinė dozė yra 1 mg per parą. Šią dozę Jūsų gydytojas po poros savaičių gali padidinti iki įprastos 2 mg ar 4 mg paros dozės. Tam tikromis aplinkybėmis dozę gydytojas gali didinti iki didžiausios, t. y. 8 mg paros dozės, jeigu esate gydomas nuo prostatos padidėjimo, arba iki didžiausios, t. y. 16 mg paros dozės, jeigu esate gydomas nuo aukšto kraujospūdžio.
MAGUROL galima vartoti iš ryto arba vakare. Šias tabletes geriausia gerti tuo pačiu laiku kiekvieną dieną užsigeriant vandeniu.
Ką daryti pavartojus per didelę MAGUROL dozę?
Išgėrus vienu kartu per daug tablečių, galite pasijusti blogai. Jeigu vartojama po kelias tabletes, tai gali būti pavojinga. Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.
Pamiršus pavartoti MAGUROL
Jeigu pamiršote išgerti tabletę, šią dozę praleiskite. Toliau vartokite vaistą taip, kaip anksčiau. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
NUTRAUKITE MAGUROL vartojimą ir nedelsiant kvieskite greitąją medicinos pagalbą, jeigu Jums pasireiškė bet kuris iš šių sutrikimų:
Nedelsiant pasikalbėkite su savo gydytoju, jeigu pavartojus MAGUROL Jums pasireiškė bet kuris iš šių simptomų:
Buvo pranešta apie toliau išvardytus reiškinius doksazosinu gydomiems pacientams.
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10 žmonių)
Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 100 žmonių)
Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 1000 žmonių):
Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau negu 1 iš 10000 žmonių):
Nežinomo dažnio šalutinis poveikis (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti MAGUROL
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ˚C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.
Ant lizdinės plokštelės po „EXP“ ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, MAGUROL vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
MAGUROL sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra doksazosinas (doksazosino mesilato pavidalu). Jo vienoje tabletėje yra 2 mg ar 4 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra: laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, magnio stearatas, natrio laurilsulfatas.
MAGUROL išvaizda ir kiekis pakuotėje
MAGUROL 2 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, plokščios, su vagele, 7,0 mm skersmens.
MAGUROL 4 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, plokščios, su vagele, 8,5 mm skersmens.
Kartono dėžutėje yra 20 tablečių (2 lizdinės plokštelės po 10 tablečių) arba 30 tablečių (3 lizdinės plokštelės po 10 tablečių).
Registruotojas ir gamintojas
Medochemie Ltd.
P.O. Box 51409
Limassol, CY-3505
Kipras
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Medochemie Ltd atstovybė Gintaro g. 9-36, LT-47198 Kaunas Lietuva |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-07-10
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.