Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Meriofert 900 TV milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui
menotropinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Meriofert ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Meriofert
3. Kaip vartoti Meriofert
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Meriofert
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Meriofert yra labai išgrynintas žmogaus menopauzinis gonadotropinas, priklausantis vaistų grupei, vadinamai gonadotropinais.
Kiekviename flakone yra liofilizuotų miltelių, kurių aktyvumas atitinka 900 TV žmogaus folikulus stimuliuojančio hormono (FSH) aktyvumo ir 900 TV žmogaus liuteinizuojančio hormono (LH) aktyvumo.
Žmogaus menopauzinis gonadotropinas (žMG) yra išskiriamas iš moterų po menopauzės šlapimo. Žmogaus chorioninis gonadotropinas (žCG), išskiriamas iš nėščių moterų šlapimo, pridedamas siekiant padidinti bendrąjį LH aktyvumą.
Šį vaistą galima vartoti tik prižiūrint gydytojui.
Prieš pradedant gydymą, bus įvertintas Jūsų ir Jūsų partnerio vaisingumas.
Meriofert vartoti draudžiama, jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių:
Šio vaisto draudžiama vartoti, jei Jums prasidėjusi ankstyvoji menopauzė, nustatytas lytinių organų formavimosi ydos arba yra tam tikrų gimdos navikų, dėl kurių neįmanomas normalus nėštumas.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Nors dar nebuvo pranešta apie jokias alergines reakcijas į Meriofert, turite pasakyti savo gydytojui, jei Jums pasireiškė alerginių reakcijų vartojant panašius vaistus.
Šis gydymas padidina riziką išsivystyti būklei, vadinamai kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromu (KHSS) (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jei pasireiškia kiaušidžių hiperstimuliacija, gydymas bus nutrauktas ir išvengta nėštumo. Pirmieji kiaušidžių hiperstimuliacijos požymiai yra skausmas pilvo apačioje, taip pat pykinimas, vėmimas ir svorio didėjimas. Jei pasireiškė šie simptomai, Jus turi kuo skubiau apžiūrėti gydytojas. Rimtais, tačiau retais atvejais gali padidėti kiaušidės, o pilve arba krūtinėje imti kauptis skysčiai.
Vaistas, vartojamas galutiniam subrendusių kiaušinėlių išskyrimui (sudėtyje yra žCG), gali padidinti KHSS tikimybę. Dėl to, išsivysčius KHSS, nepatartina vartoti žCG ir turėti lytinių santykių, net jei naudojate barjerinės kontracepcijos priemones, mažiausiai 4 dienas.
Reikia pažymėti, kad vaisingumo problemų turinčių moterų persileidimų skaičius yra didesnis nei normalioje populiacijoje.
Pacientėms, kurioms taikomas gydymas, stimuliuojantis ovuliaciją, daugiavaisių nėštumų ir gimdymų tikimybė yra didesnė, nei natūraliai pastojus. Tačiau laikantis rekomenduojamo dozavimo šią riziką galima sumažinti.
Moterims, kurių kiaušintakiai yra pažeisti, nėštumo ne gimdoje (negimdinio nėštumo) rizika yra šiek tiek didesnė.
Tiek daugiavaisis nėštumas, tiek nuo nevaisingumo gydytų pacientų ypatybės (pvz., moters amžius, spermos charakteristikos) gali būti susiję su didesne apsigimimų rizika.
Gydymas Meriofert, kaip ir pats nėštumas, gali padidinti trombozės tikimybę. Trombozė yra kraujo krešulio susidarymas kraujagyslėje, dažniausiai kojų ar plaučių venose.
Prieš pradėdamos gydymą, pasitarkite su gydytoju, ypač jeigu:
Vaikams
Vaistas nėra skirtas vaikams.
Kiti vaistai ir Meriofert
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Meriofert vartoti negalima, jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Meriofert gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.
Meriofert sudėtyje yra natrio
Šio vaisto paruoštame tirpale yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
Dozavimas ir gydymo trukmė
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Moterims, kurioms nevyksta ovuliacija ir yra nereguliarios mėnesinės arba visai jų nėra
Paprastai pirmoji 75 TV menotropino injekcija skiriama pirmąją ciklo savaitę po savaiminių ar sukeltų mėnesinių.
Vėliau kasdien leidžiama gydytojo paskirta Meriofert dozė ir gydymas tęsiamas tol, kol kiaušidėje subręs vienas ar daugiau folikulų. Jūsų gydytojas pareguliuos Meriofert dozę, priklausomai nuo kiaušidžių atsako, kuris nustatomas klinikinės apžiūros metu.
Kai vienas folikulas pasiekia reikiamą vystymosi stadiją, gydymas Meriofert bus nutrauktas ir ovuliacija bus skatinama kitu hormonu (chorioniniu gonadotropinu, žCG).
Ovuliacija paprastai įvyksta po 32–48 valandų.
Šiame gydymo etape galimas apvaisinimas. Jums bus patariama turėti lytinių santykių kiekvieną dieną, pradedant nuo tos dienos, kai pradėsite vartoti žCG. Jei nepastojama ovuliacijos metu, gydymą galima pakartoti.
Moterims, kurioms stimuliuojamos kiaušidės, siekiant sukelti keleto folikulų vystymąsi prieš apvaisinimą in vitro ar kitokį dirbtinį apvaisinimą
Šio metodo tikslas yra sukelti keleto folikulų vystymąsi. Gydymas prasidės 2-ą arba 3-ią ciklo dieną suleidžiant 150–300 TV Meriofert. Jei reikia, gydytojas gali nuspręsti skirti didesnes dozes. Leidžiama Meriofert dozė yra didesnė nei natūralaus apvaisinimo metu. Gydymo trukmę gydytojas nustato individualiai.
Kai tik išsivysto pakankamas folikulų skaičius, gydymas Meriofert laikinai sustabdomas ir ovuliacija skatinama suleidžiant kitą hormoną (chorioninį gonadotropiną, žCG).
Kaip vartoti Meriofert
Meriofert leidžiamas po oda (injekcija po oda).
Kiekvienas flakonas turi būti paruošiamas tik vieną kartą, o kiekviena injekcija turi būti atliekama iš karto, kai tik pritraukiama reikiama dozė.
Tinkamai pakonsultavęs ir išmokęs, gydytojas gali pasiūlyti Meriofert injekcijas atlikti savarankiškai.
Prieš pirmąją Jūsų injekciją gydytojas turi:
Prieš leidžiantis Meriofert sau, būtina atidžiai perskaityti šią instrukciją.
Kadangi šiame flakone yra kelioms gydymo dienoms skirtas vaisto kiekis, turite įsitikinti, kad ištraukėte tik tokį kiekį, kokį Jums paskyrė gydytojas. Gydytojas Jums paskyrė Meriofert dozę TV (tarptautiniais vienetais). Norėdami gauti teisingą dozę, turite naudoti vieną iš pridėtų 12 švirkštų, sugraduotų FSH / LH TV vienetais.
Šie vienkartiniai švirkštai yra skirti tik vienkartiniam naudojimui ir po suleidimo juos reikia išmesti laikantis vietinių reikalavimų ir atitinkamoje talpyklėje.
Kaip paruošti ir suleisti 1 flakoną Meriofert
Injekcinį tirpalą, kuriame yra 900 TV menotropino, reikia paruošti prieš pat pirmosios dozės suleidimą, į flakoną su milteliais pridedant paruošimui skirto tirpiklio, esančio užpildytame švirkšte (yra kiekvienoje pakuotėje)
Paruoškite švarų paviršių ir nusiplaukite rankas su muilu ir šiltu vandeniu. Svarbu, kad Jūsų rankos ir naudojami daiktai būtų kuo švaresni.
Pasiruoškite šiuos daiktus:
ĮSIDĖMĖKITE. Prieš ruošdami ir kiekvieną kartą naudodami, dezinfekuokite dezinfekcine priemone (t. y. alkoholio tirpalu) suvilgytu vatos gumulėliu flakono, kuriame yra paruoštas tirpalas, guminę viršutinę dalį ir leiskite išdžiūti.
Injekcinio tirpalo paruošimas
Užpildyto švirkšto paruošimas
Nuimkite dangtelį nuo užpildyto švirkšto su tirpikliu; uždėkite paruošimo adatą nenuimant jos apsauginio dangtelio ant švirkšto.
Atsargiai padėkite švirkštą ant švaraus paviršiaus.
Flakono paruošimas
Nuimkite spalvotą plastikinį nuplėšiamą dangtelį nuo flakono švelniai stumdami jį nykščiu aukštyn.
Guminę viršutinę dalį nuvalykite vata ir dezinfekuojamuoju tirpalu ir leiskite išdžiūti.
Paimkite švirkštą, nuimkite apsauginį dangtelį nuo adatos ir durkite adatą per guminės flakono dalies vidurį.
Tvirtai nuspauskite stūmoklį, kad visas tirpalas išsisklaidytų ant miltelių.
Pridedant tirpiklio, flakone susidaro šiek tiek per didelis slėgis. Todėl atleiskite švirkšto stūmoklį maždaug 10 sekundžių, kad jis pats pakiltų. Tai pašalins perteklinį slėgį flakone.
NEPURTYKITE paruošto tirpalo, o švelniai sukiokite tol, kol tirpalas taps skaidrus.
Paprastai Meriofert ištirpsta iškart.
Patikrinkite, ar paruoštas tirpalas yra skaidrus
Prieš injekciją
Patikrinkite, ar paruoštas tirpalas yra skaidrus, bespalvis ir jame nėra dalelių. NEVARTOKITE, jei tirpale yra dalelių, jis drumstas arba nėra bespalvis.
Flakono guminį kamštį nuvalykite vata ir dezinfekuojamuoju tirpalu.
Pasiruošimas injekcijai
Paimkite vieną iš pateiktų vienkartinių švirkštų su integruota adata, nuimkite apsauginį adatos dangtelį ir įstatykite adatą vertikaliai į flakono viršutinės dalies centrą.
Spauskite stūmoklį iki galo.
Apverskite flakoną. Įsitikinkite, kad adata yra po vaisto paviršiumi, ir į švirkštą įtraukite nurodytą Meriofert dozę.
Ištraukite adatą iš flakono. Laikykite švirkštą adata į viršų ir lengvai pastuksenkite švirkšto šoną, kad visi oro burbuliukai iškiltų į viršų.
Stumkite stūmoklį lėtai į viršų, kol ant adatos galiuko pasirodys skysčio lašelis.
ĮSIDĖMĖKITE: kadangi šiame flakone yra kelioms gydymo dienoms skirtas vaisto kiekis, turite įsitikinti, kad ištraukėte tik tokį kiekį, kokį Jums paskyrė gydytojas.
Injekcijos atlikimas
Injekcijos vieta
Tirpalo leidimas
Skirkite tiek laiko, kiek Jums reikia, kad suleistumėte paskirtą tirpalo kiekį.
Ištraukite adatą tiesiai ir užspauskite injekcijos vietą dezinfekuojamuoju tirpalu suvilgytu vatos tamponu. Švelniai pamasažuokite (tuo pačiu metu spaudžiant) injekcijos vietą – tai padės vaistui geriau pasiskirstyti ir sumažins diskomfortą.
Tolesnės injekcijos
Kitoms injekcijoms su paruoštu Meriofert tirpalu kartokite veiksmus nuo 4 veiksmo ir toliau.
Ką daryti pavartojus per didelę Meriofert dozę
Nėra pranešimų apie poveikį dėl Meriofert perdozavimo, tačiau gali išsivystyti kiaušidžių hiperstimuliacijos sindromas (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Pavartojus per didelę Meriofert dozę, pasitarkite su savo gydytoju ar slaugytoja.
Pamiršus pavartoti Meriofert
Vartokite kitu įprastu injekcijos laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Meriofert
Vaisto vartojimo savavališkai nutraukti negalima. Visada pasitarkite su gydytoju, prieš nutraukdami šio vaisto vartojimą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Meriofert, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Toliau nurodytas šalutinis poveikis yra svarbus ir jam atsiradus nedelsiant reikia imtis veiksmų. Turite nustoti vartoti Meriofert ir nedelsiant kreiptis į gydytoją, jei pasireiškia toliau išvardytas šalutinis poveikis.
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Taip pat buvo pranešta apie toliau nurodytą šalutinį poveikį.
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Meriofert
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant išorinės dėžutės, flakono ir tirpikliu užpildyto švirkšto po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Prieš paruošimą: laikyti 2 °C – 8 °C temperatūroje.
Po paruošimo tirpalą galima laikyti ne ilgiau kaip 28 paras ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Negalima užšaldyti prieš ir po paruošimo.
Pastebėjus, kad tirpalas nėra skaidrus, Meriofert vartoti negalima. Paruoštas tirpalas turi būti skaidrus ir bespalvis.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Meriofert sudėtis
Veiklioji medžiaga yra menotropinas.
Kiekviename daugiadoziame flakone yra liofilizuotų miltelių, kurių aktyvumas atitinka 900 TV žmogaus folikulus stimuliuojančio hormono aktyvumo (FSH) ir 900 TV žmogaus liuteinizuojančio hormono aktyvumo (LH).
Žmogaus menopauzinis gonadotropinas (žMG) yra išskiriamas iš moterų po menopauzės šlapimo. Žmogaus chorioninis gonadotropinas (žCG) – hormonas, išskiriamas iš nėščių moterų šlapimo, pridedamas siekiant padidinti bendrąjį LH aktyvumą.
Pagalbinės medžiagos yra
Milteliai: laktozė monohidratas, polisorbatas 20, dinatrio fosfatas dihidratas, fosfato rūgštis ir natrio hidroksidas.
Tirpiklis: metakrezolis ir injekcinis vanduo.
Meriofert išvaizda ir kiekis pakuotėje
Milteliai: balti arba beveik balti liofilizuoti milteliai.
Tirpiklis: skaidrus, bespalvis tirpalas.
Meriofert yra milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui.
1 rinkinyje yra:
- 1 flakonas su Meriofert milteliais
- 1 užpildytas švirkštas su tirpikliu paruošimui
- 1 adata paruošimui
- 12 alkoholiu suvilgytų tamponėlių daugkartinėms injekcijoms
- 12 vienkartinių švirkštų su integruotomis adatomis daugkartinėms injekcijoms
Registruotojas ir gamintojas
IBSA Farmaceutici Italia srl
Via Martiri di Cefalonia, 2
26900 Lodi
Italija
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje) registruotas tokiais pavadinimais (stiprumas ir farmacinė forma yra vienodi visose šalyse, skiriasi tik sugalvotas pavadinimas):
Austrija: Meriofert PFS
Belgija: Fertinorm Kit
Bulgarija: Meriofert PFS
Kipras: Meriofert PFS
Čekija: Meriofert Set
Danija: Meriofert Set
Estija: Meriofert
Suomija: Meriofert
Prancūzija: Fertistartkit
Graikija: Meriofert
Vengrija: Meriofert Kit
Italija: Meriofert
Latvija: Meriofert
Lietuva: Meriofert
Liuksemburgas: Fertinorm Kit
Norvegija: Meriofert Set
Lenkija: Mensinorm
Rumunija: Meriofert PFS
Slovakija: Meriofert Kit
Ispanija: Meriofert Kit
Švedija: Meriofert
Nyderlandai: Meriofert spuit
Jungtinė Karalystė (Šiaurės Airija): Meriofert PFS
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-12-29.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.