Mibrex

plėvele dengtos tabletės
Receptinis
Registruotojas:
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A., Lenkija
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Mibrex 10 mg plėvele dengtos tabletės

Rivaroksabanas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Mibrex ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Mibrex

3. Kaip vartoti Mibrex

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Mibrex

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Mibrex ir kam jis vartojamas

Mibrex sudėtyje yra veikliosios medžiagos rivaroksabano. Jis vartojamas suaugusiems žmonėms:

  • po klubo arba kelio sąnario keitimo operacijų, siekiant išvengti kraujo krešulių susidarymo venose. Jūsų gydytojas Jums paskyrė šį vaistą, nes po operacijos Jums yra padidėjusi kraujo krešulių susidarymo rizika;
  • kraujo krešulių kojų venose (giliųjų venų trombozės) ir plaučių kraujagyslėse (plaučių embolijos) gydymui ir pakartotinio kraujo krešulių susidarymo kojų ir (arba) plaučių kraujagyslėse profilaktikai.

Mibrex priklauso vaistų grupei, vadinamai antitrombozinėmis medžiagomis. Jis veikia blokuodamas kraujo krešėjimo faktorių (Xa faktorių) ir taip sumažindamas polinkį formuotis kraujo krešuliams.

2. Kas žinotina prieš vartojant Mibrex

Mibrex vartoti draudžiama:

- jeigu yra alergija rivaroksabanui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

  • jeigu stipriai kraujuojate;

- jeigu Jums yra liga arba būklė, dėl kurios padidėja stipraus kraujavimo rizika (pvz., skrandžio opa, galvos smegenų pažeidimas arba kraujavimas į smegenis, neseniai atlikta chirurginė smegenų arba akių operacija);

- jeigu vartojate vaistų, apsaugančių nuo kraujo krešulių susidarymo (pvz., varfarino, dabigatrano, apiksabano arba heparino), išskyrus atvejus, kai keičiamas nuo kraujo krešulių apsaugantis gydymas arba kai per venos ar arterijos kateterį Jums leidžiama heparino, kad šis kateteris išliktų pralaidus;

- jeigu sergate kepenų liga ir todėl gali būti padidėjusi kraujavimo rizika;

- jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį.

Jeigu Jums tinka bet kuris iš minėtų atvejų, nevartokite Mibrex ir pasakykite savo gydytojui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Mibrex.

Specialių atsargumo priemonių reikia:

  • jeigu Jums yra padidėjusi kraujavimo rizika, kuri galima šiais atvejais:
  • vidutinio sunkumo ar sunki inkstų liga, nes inkstų funkcija gali turėti įtakos Jūsų organizmą veikiančio vaisto kiekiui;
  • jeigu vartojate kitų vaistų, apsaugančių nuo kraujo krešulių susidarymo (pvz., varfarino, dabigatrano, apiksabano arba heparino), kai keičiamas nuo kraujo krešulių apsaugantis gydymas arba kai per venos ar arterijos kateterį Jums leidžiama heparino, kad šis kateteris išliktų pralaidus (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Mibrex“);
  • kraujavimo sutrikimai;
  • labai aukštas kraujospūdis, nekontroliuojamas gydymu;
  • skrandžio arba žarnyno ligos, galinčios sukelti kraujavimą, pvz., žarnyno arba skrandžio uždegimas, arba stemplės uždegimas, pvz., dėl gastroezofaginio refliukso ligos (ligos, kai skrandžio rūgštis atpilama į stemplę) arba navikai, esantys skrandyje, žarnyne, lytiniuose takuose ar šlapimo takuose;
  • akių dugno kraujagyslių sutrikimai arba pažeidimai (retinopatija);
  • plaučių liga, kuria sergant bronchai yra išsiplėtę ir prisipildę pūlių (bronchektazės), arba anksčiau buvęs kraujavimas iš plaučių;
  • jeigu Jums protezuoti širdies vožtuvai;
  • jeigu žinote, kad sergate liga, vadinama antifosfolipidiniu sindromu (imuninės sistemos sutrikimas, dėl kurio padidėja kraujo krešulių susidarymo rizika), pasakykite apie tai savo gydytojui, kuris nuspręs, ar reikės keisti jums taikomą gydymą;
  • jeigu gydytojas nustatė, kad Jūsų kraujospūdis nestabilus, arba Jums planuojama taikyti kitokį gydymą arba chirurginę procedūrą, norint pašalinti kraujo krešulį iš plaučių.

Jeigu Jums tinka bet kuris iš minėtų atvejų, prieš pradedant vartoti Mibrex, pasakykite savo gydytojui. Jūsų gydytojas nuspręs, ar skirti Jums šio vaisto ir ar atidžiau Jus stebėti.

Jeigu Jums reikia atlikti operaciją

  • labai svarbu Mibrex vartoti prieš ir po operacijos, tiksliai tuo laiku, kaip pasakė gydytojas;
  • jeigu Jūsų operacijos metu bus įterpiamas kateteris arba leidžiami vaistai į stuburo kanalą (pvz., epidurinė ar spinalinė anestezija arba skausmo slopinimas):
  • labai svarbu Mibrex vartoti tiksliai tuo laiku, kaip nurodė Jūsų gydytojas;
  • nedelsdami pasakykite savo gydytojui, jei po anestezijos pajusite kojų tirpimą ar silpnumą, arba žarnyno ar šlapimo pūslės veiklos sutrikimą, nes gali prireikti skubios pagalbos.

Vaikams ir paaugliams

Mibrex 10 mg tablečių vartojimas yra nerekomenduojamas jaunesniems kaip 18 metų amžiaus asmenims. Nėra pakankamai informacijos apie jų vartojimą vaikams ir paaugliams.

Kiti vaistai ir Mibrex

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  • Jeigu vartojate:
  • kai kurių kitų vaistų nuo grybelinės infekcijos (pvz., ketokonazolo, itrakonazolo, vorikonazolo, pozakonazolo), nebent jie būtų vartojami tik ant odos;
  • ketokonazolo tablečių (vartojamų gydyti Kušingo sindromą – kai organizmas gamina per daug kortizolio);
  • kai kurių vaistų nuo bakterinių infekcijų (pvz., klaritromicino, eritromicino);
  • kai kurių priešvirusinių vaistų nuo ŽIV / AIDS (pvz., ritonaviro);
  • kitų vaistų, skirtų krešėjimui mažinti (pvz., enoksaparino, klopidogrelio ar vitamino K antagonistų, tokių kaip varfarinas ar acenokumarolis);
  • vaistų nuo uždegimo ir skausmą malšinančių vaistų (pvz., naprokseno arba acetilsalicilo rūgšties);
  • dronedarono, vaisto nuo nenormalaus širdies plakimo;
  • kai kurių vaistų nuo depresijos (selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių [SSRI] arba serotonino-norepinefrino reabsorbcijos inhibitorių [SNRI]).

Jeigu Jums tinka bet kuris iš minėtų atvejų, prieš pradedant vartoti Mibrex pasakykite savo gydytojui, nes Mibrex veiksmingumas gali padidėti. Jūsų gydytojas nuspręs, ar skirti Jums Mibrex ir ar Jus atidžiau stebėti.

Jeigu Jūsų gydytojas mano, kad Jums yra padidėjusi skrandžio ar žarnyno opų rizika, jis taip pat gali skirti profilaktinį gydymą nuo opų.

Jeigu vartojate:

  • kai kurių vaistų nuo epilepsijos (fenitoino, karbamazepino, fenobarbitalio);
  • jonažolių (Hypericum perforatum), augalinio vaisto depresijai gydyti;
  • antibiotiko rifampicino.

Jeigu Jums tinka bet kuris iš minėtų atvejų, prieš pradedant vartoti Mibrex pasakykite savo gydytojui, nes Mibrex veiksmingumas gali sumažėti. Jūsų gydytojas nuspręs, ar skirti Jums Mibrex ir ar Jus atidžiau stebėti.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jei esate nėščia arba žindote, Mibrex vartoti negalima. Jei yra galimybė pastoti, kol vartojate Mibrex, naudokitės patikimu kontracepcijos metodu. Jei vartojant šio vaisto pastojote, nedelsdama pasakykite savo gydytojui, kuris nuspręs, kaip būsite gydoma.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Vartojant Mibrex gali pasireikšti svaigulys (dažnas šalutinis poveikis) arba apalpimas (nedažnas šalutinis poveikis) (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jeigu Jums pasireiškia šie simpromai, vairuoti, važiuoti dviračiu arba naudoti bet kokių įrankių ar valdyti mechanizmų negalima.

Mibrex sudėtyje yra laktozės ir natrio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto tabletės sudėtyje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

3. Kaip vartoti Mibrex

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Kiek vartoti

  • Po klubo arba kelio sąnario keitimo operacijų, siekiant išvengti kraujo krešulių susidarymo venose rekomenduojama dozė yra viena Mibrex 10 mg tabletė vieną kartą per parą.
  • Kraujo krešulių kojų venose bei kraujo krešulių plaučių kraujagyslėse gydymui ir pakartotinio kraujo krešulių susidarymo profilaktikai
    Po kraujo krešulio gydymo, trukusio ne mažiau kaip 6 mėnesius, rekomenduojama dozė yra viena 10 mg tabletė kartą per parą arba viena 20 mg tabletė kartą per parą. Gydytojas Jums paskyrė Mibrex 10 mg kartą per parą.

Nurykite tabletę, geriausia užsigerdami vandeniu.

Mibrex galima vartoti valgio metu arba nevalgius.

Jeigu sunku nuryti visą tabletę, pasikalbėkite su gydytoju apie kitus Mibrex vartojimo būdus. Prieš pat vartojant tabletę galima susmulkinti ir sumaišyti su vandeniu arba obuolių tyre.

Jeigu būtina, gydytojas gali Jums paskirti vartoti susmulkintą Mibrex tabletę ir per skrandžio vamzdelį.

Kada vartoti Mibrex

Gerkite po vieną tabletę per parą, kol gydytojas pasakys, kada nustoti.

Stenkitės vartoti tabletę tuo pačiu laiku kiekvieną dieną, nes taip geriau prisiminsite.

Jūsų gydytojas nuspręs, kiek laiko reikės tęsti gydymą.

Po klubo arba kelio sąnario keitimo operacijų, siekiant išvengti kraujo krešulių susidarymo venose:

Išgerkite pirmąją tabletę praėjus 6‑10 valandų po operacijos.

Jei Jums atlikta didesnė klubo sąnario operacija, paprastai tablečių turėsite gerti 5 savaites.

Jei Jums atlikta didesnė kelio sąnario operacija, paprastai tablečių turėsite gerti 2 savaites.

Ką daryti pavartojus per didelę Mibrex dozę

Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jei išgėrėte per daug Mibrex tablečių. Pavartojus per daug Mibrex, didėja kraujavimo rizika.

Pamiršus pavartoti Mibrex

Jei pamiršote išgerti tabletę, suvartokite ją iš karto, kai tik tai prisimenate. Kitą tabletę gerkite kitą dieną ir po to gerkite vieną tabletę per parą, kaip įprasta.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Mibrex

Nenutraukite Mibrex vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju, nes Mibrex užkerta kelią sunkios būklės išsivystymui.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Kaip ir kiti panašūs vaistai, mažinantys kraujo krešulių susidarymą, Mibrex gali sukelti kraujavimą, kuris gali būti pavojingas gyvybei. Per didelis kraujavimas gali sukelti staigų kraujosūdžio kritimą (šoką). Kai kuriais atvejais kraujavimas gali būti nepastebimas.

Nedelsdami pasakykite savo gydytojui, jei pasireiškia bet kuris iš šių šalutinio poveikio reiškinių:

  • Kraujavimo požymiai
  • kraujavimas į smegenis ar į kaukolės vidų (simptomams priskiriama galvos skausmas, silpnumas vienoje kūno pusėje, vėmimas, traukuliai, sumažėjęs sąmonės lygis ir sprando sąstingis.

Tai sunki, neatidėliotina medicininė būklė. Nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos!)

  • ilgai trunkantis ar sunkus kraujavimas;
  • neįprastas silpnumas, nuovargis, blyškumas, svaigulys, galvos skausmas, nepaaiškinamas tinimas, dusulys, krūtinės skausmas arba krūtinės angina.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti Jus atidžiau stebėti arba pakeisti gydymą.

  • Sunkių odos reakcijų požymiai
  • plintantis intensyvus odos išbėrimas, pūslės arba gleivinių pažeidimai, pvz., burnos arba akių (Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas ir [arba] toksinė epidermio nekrolizė).
  • vaisto sukelti išbėrimas, karščiavimas, vidaus organų uždegimas, nenormalūs kraujo rodiklių pokyčiai ir sisteminis pažeidimas (DRESS sindromas).

Šie šalutinio poveikio reiškiniai yra labai reti (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų).

  • Sunkių alerginių reakcijų požymiai
  • veido, lūpų, burnos, liežuvio ir ryklės tinimas, apsunkintas rijimas, dilgėlinė ir apsunkintas kvėpavimas, staigus kraujospūdžio sumažėjimas.

Sunkios alerginės reakcijos yra labai retos (anafilaksinės reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką; gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų) ir nedažnos (angioneurozinė ir alerginė edema; gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų).

Bendras galimo šalutinio poveikio reiškinių sąrašas:

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

  • raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, dėl ko oda gali būti blyški, o Jūs galite jausti silpnumą ar dusulį;
  • kraujavimas iš skrandžio ar žarnyno, kraujavimas iš šlapimo ir lytinių organų (įskaitant kraują šlapime ir gausų mėnesinių kraujavimą), kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš dantenų;
  • kraujavimas į akį (įskaitant kraujavimą iš akių baltymo);
  • kraujavimas į audinius arba kūno ertmes (kraujosruvos, mėlynės);
  • kraujo atkosėjimas;
  • kraujavimas iš odos arba po oda;
  • kraujavimas po operacijos;
  • kraujo ar skysčio sunkimasis iš chirurginės žaizdos;
  • galūnių tinimas;
  • galūnių skausmas;
  • susilpnėjusi inkstų veikla (gali būti pastebėta Jūsų gydytojo atliktuose tyrimuose);
  • karščiavimas;
  • pilvo skausmas, nevirškinimas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas;
  • sumažėjęs kraujospūdis (simptomai gali būti svaigulys ar alpimas stojantis);
  • jėgos ir energijos sumažėjimas (silpnumas, nuovargis), galvos skausmas, svaigulys;
  • išbėrimas, odos niežulys;
  • kraujo tyrimai gali rodyti kai kurių kepenų fermentų aktyvumo padidėjimą.

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

  • kraujavimas į smegenis ar į kaukolės vidų (žr. aukščiau, „Kraujavimo požymiai“);
  • kraujavimas į sąnarį, sukeliantis skausmą ir tinimą;
  • trombocitopenija ( sumažėjęs kraujo plokštelių, kurios padeda kraujyje susidaryti krešuliui, skaičius);
  • alerginės reakcijos, įskaitant alergines odos reakcijas;
  • susilpnėjusi kepenų funkcija (gali būti pastebėta Jūsų gydytojo atliktuose tyrimuose);
  • kraujo tyrimai gali rodyti bilirubino, kai kurių kasos ar kepenų fermentų kiekio arba trombocitų skaičiaus padidėjimą;
  • nualpimas;
  • bloga savijauta;
  • dažnesnis širdies plakimas;
  • burnos džiūvimas;
  • dilgėlinė.

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):

- kraujavimas į raumenį;

  • cholestazė (sumažėjęs tulžies nutekėjimas), hepatitas, įskaitant hepatoceliulinį pakenkimą (kepenų uždegimas, įskaitant kepenų pakenkimą);
  • odos ir akių pageltimas (gelta);

- lokalus patinimas;

- kraujo susikaupimas (hematoma) kirkšnyje – širdies procedūros, kai į kojos arteriją įstatomas kateteris, komplikacija (pseudoaneurizma).

Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

- inkstų nepakankamumas po stipraus kraujavimo;

- padidėjęs spaudimas kojų ar rankų raumenyse po kraujavimo, dėl ko gali skaudėti, tinti, sutrikti jutimas, pasireikšti tirpimas ar paralyžius (suspaudimo sindromas po kraujavimo).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Mibrex

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Sutraiškytos tabletės

Sutraiškytos tabletės išlieka stabilios vandenyje ir obuolių tyrelėje iki 4 valandų.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Mibrex sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra rivaroksabanas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg rivaroksabano.
  • Pagalbinės medžiagos yra:

Tabletės šerdis: natrio laurilsulfatas, laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, hipromeliozė, magnio stearatas.

Tabletės plėvelė (Opadry II Pink 33G34170): hipromeliozė, titano dioksidas (E171), laktozė monohidratas, makrogolis 3350, triacetinas, geltonasis geležies oksidas (E172), juodasis geležies oksidas (E172), raudonasis geležies oksidas (E172).

Mibrex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Mibrex 10 mg plėvele dengtos tabletės yra rausvos, apvalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės, kurių viena pusė paženklinta „10”.

Tiekiamos lizdinėse plokštelėse kartono dėžutėje po 5, 10, 14, 28, 30, 56, 60, 98 arba 100 plėvele dengtų tablečių arba perforuotose dalomosiose lizdinėse plokštelėse kartono dėžutėje po 10x1, 100x1 arba sudėtinėje pakuotėje po 10 kartono dėžučių, kurių kievienoje yra 10x1 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

ul. Pelplińska 19, 83-200 Starogard Gdański

Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė

E. Ožeškienės g. 18A

LT-44254 Kaunas

Tel./faksas +370 37 32 51 31

Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Lenkija

Mibrex

Lietuva

Mibrex 10 mg plėvele dengtos tabletės

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-03-16.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Paciento budrumo kortelė

Mibrex 2,5 mg (paskirtą dozę pažymėti varnele)

Mibrex 10 mg (paskirtą dozę pažymėti varnele)

Mibrex 15 mg (paskirtą dozę pažymėti varnele)

Mibrex 20 mg (paskirtą dozę pažymėti varnele)

♦ Visada turėkite šią kortelę.

♦ Parodykite šią kortelę kiekvienam gydytojui arba odontologui prieš paskiriant Jums gydymą.

Aš vartoju antikoaguliantą Mibrex (rivaroksabaną)

Vardas, pavardė:

Adresas:

Gimimo data:

Svoris:

Kiti vaistai / būklės:

Skubos atveju praneškite:

Gydytojo v., pavardė:

Gydytojo tel.:

Gydytojo antspaudas:

Taip pat praneškite:

Vardas, pavardė:

Telefonas:

Giminystės ryšys:

Informacija sveikatos priežiūros specialistams:

♦ TNS reikšmių nustatyti nereikia, nes tai nėra patikimas tyrimo metodas Mibrex antikoaguliaciniam

aktyvumui įvertinti.

Ką turėčiau žinoti apie Mibrex?

♦ Mibrex suskystina kraują, o tai apsaugo nuo pavojingų kraujo krešulių susidarymo.

♦ Mibrex reikia vartoti tiksliai kaip nurodė gydytojas. Kad geriausiai apsisaugotumėte nuo kraujo

krešulių susidarymo, niekada nepraleiskite dozes.

♦ Negalima nustoti vartoti Mibrex prieš tai nepasitarus su gydytoju, nes gali padidėti kraujo krešulių

susidarymo rizika.

♦ Jeigu vartojate, neseniai vartojote ar ketinate pradėti vartoti kitų vaistų, prieš pradėdami vartoti Mibrex apie tai pasakykite savo sveikatos priežiūros specialistui.

♦ Prieš atliekant bet kokią chirurginę ar invazinę procedūrą, savo sveikatos priežiūros specialistui pasakykite, kad vartojate Mibrex.

Kada turėčiau kreiptis į savo sveikatos priežiūros specialistą?

Vartojant kraują skystinantį vaistą Mibrex, svarbu žinoti, koks yra jo šalutinis poveikis. Dažniausias šalutinis poveikis yra kraujavimas. Jei žinote, kad Jums yra kraujavimo rizika, negalima pradėti vartoti

Mibrex, prieš tai nepasitarus su gydytoju. Nedelsdami pasakykite savo sveikatos priežiūros specialistui, jeigu pasireiškia tokie kraujavimo požymiai arba simptomai:

♦ skausmas

♦ tinimas arba nemalonus jausmas

♦ galvos skausmas, svaigulys arba silpnumas

♦ neįprastos mėlynės, kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš dantenų, ilgai nepraeinantis kraujavimas įsipjovus

♦ gausesnis nei įprastai mėnesinių kraujavimas arba kraujavimas iš makšties

♦ kraujas šlapime, kuris gali būti rausvos arba rudos spalvos, raudonos arba juodos spalvos išmatos

♦ kraujo atkosėjimas arba vėmimas krauju ar į kavos tirščius panašiu skrandžio turiniu.

Kaip vartoti Mibrex?

♦ Norint užtikrinti optimalią apsaugą, Mibrex

– 2,5 mg tabletes galima vartoti valgio metu arba nevalgius;

– 10 mg tabletes galima vartoti valgio metu arba nevalgius;

– 15 mg tabletes reikia vartoti valgio metu;

– 20 mg tabletes reikia vartoti valgio metu.