Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Myfortic 360 mg skrandyje neirios tabletės
mikofenolio rūgštis (mikofenolato natrio druskos pavidalu)
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Myfortic ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Myfortic
3. Kaip vartoti Myfortic
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Myfortic
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Myfortic ir kam jis vartojamas
Myfortic sudėtyje yra mikofenolio rūgšties. Ji priklauso imunosupresantais vadinamų vaistų grupei.
Myfortic vartojama tam, kad organizmo imuninė sistema neatmestų inkstų transplantato. Jis vartojamas kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra ciklosporino ir kortikosteroidu.
2. Kas žinotina prieš vartojant Myfortic
ĮSPĖJIMAS
Mikofenolatas sukelia apsigimimus ir persileidimą. Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, prieš pradedant vartoti vaisto Jūs turite pateikti neigiamą nėštumo testo rezultatą, taip pat Jūs privalote naudoti gydytojo rekomenduotas kontracepcijos priemones.
Gydytojas pakalbės su Jumis ir duos Jums rašytinę informaciją, ypatingai apie mikofenolato poveikį negimusiam kūdikiui. Atidžiai perskaitykite šią informaciją ir laikykitės visų nurodymų.
Jeigu iki galo nesupratote šių nurodymų, prieš pradėdami vartoti mikofenolato paklauskite gydytojo, kuris dar kartą paaiškins. Išsami informacija taip pat pateikiama šio skyriaus poskyriuose „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“ bei „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.
Myfortic vartoti negalima:
Jeigu aukščiau išvardintos būklės Jums atitinka, nevartokite Myfortic ir praneškite savo gydytojui.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, prieš pradėdami vartoti Myfortic
Taip pat turite žinoti, kad:
Vaikams ir paaugliams
Nepakanka duomenų, kad būtų galima rekomenduoti Myfortic vaikams ir paaugliams.
Senyviems žmonėms
Senyvi pacientai (65 metų ir vyresni) gali vartoti Myfortic ir jiems nereikia koreguoti įprastinės rekomenduojamos dozės.
Kiti vaistai ir Myfortic
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate kurį iš šių vaistų:
Taip pat pasakykite gydytojui, jeigu planuojate skiepytis.
Myfortic vartojimo metu ir dar bent 6 savaites nuo gydymo pabaigos Jums draudžiama būti kraujo donorais.
Myfortic vartojimo metu ir dar bent 90 dienų nuo gydymo pabaigos vyrams draudžiama būti spermos donorais.
Myfortic vartojimas su maistu ir gėrimais
Myfortic galima vartoti ir valgio metu, ir nevalgius. Jums reikia nuspręsti, ar gersite tabletes valgio metu, ar nevalgę, ir vėliau vartoti jas tuo pačiu metu kiekvieną dieną. To reikia tam, kad kiekvieną dieną vienodas kiekis vaisto būtų absorbuotas į organizmą.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Gydytojas aptars su Jumis galimą riziką, jeigu pastotumėte, ir nuo persodinto organo atmetimo apsaugančio alternatyvaus gydymo galimybes, jeigu:
• Jūs planuojate pastoti;
• Jums neprasidėjo mėnesinės arba manote, kad jos neprasidėjo laiku, arba jeigu Jums pasireiškia neįprastinis menstruacinis kraujavimas, arba įtariate, kad galite būti nėščia;
• turėjote lytinių santykių nenaudojant veiksmingo kontracepcijos metodo.
Jeigu mikofenolato vartojimo metu pastotumėte, Jūs privalote nedelsdama pranešti apie tai savo gydytojui. Tačiau nenutraukite mikofenolato vartojimo, kol neapsilankysite pas gydytoją.
Nėštumas
Vartojant mikofenolato labai dažnai pasireiškia persileidimas (50 % atvejų) ir sunkių apsigimimų negimusiam kūdikiui (23‑27 % atvejų). Gauta pranešimų apie pasireiškusius tokius apsigimimus: ausų, akių ar veido apsigimimus (lūpos ar gomurio nesuaugimą), nenormaliai susiformavusius pirštus, širdies apsigimimus, stemplės (ryklę su skrandžiu jungiančio organo), inkstų ir nervų sistemos apsigimimus (pavyzdžiui, įskilą stuburą (kai stuburo kaulai nebūna tinkamai susiformavę)). Jūsų kūdikiui gali pasireikšti kuris nors vienas iš šių ar keli apsigimimai.
Jeigu esate galinti pastoti moteris, prieš pradedant vartoti vaisto Jūsų nėštumo testo rezultatas turi būti neigiamas, taip pat Jūs privalote naudoti gydytojo rekomenduotas kontracepcijos priemones. Gydytojas gali nurodyti atlikti daugiau nei vieną nėštumo testą, kad įsitikintų, jog prieš pradedant vartoti vaisto Jūs nesate nėščia.
Žindymo laikotarpis
Nevartokite Myfortic, jei žindote kūdikį. To negalima daryti, kadangi nedidelis vaisto kiekis gali patekti į motinos pieną.
Kontracepcija moterims vartojančioms Myfortic
Jeigu esate galinti pastoti moteris, gydymosi Myfortic metu privalote visada naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą:
• prieš pradėdama vartoti Myfortic;
• visą gydymosi Myfortic laikotarpį;
• 6 savaites po to, kai nustosite vartojusi Myfortic.
Pasitarkite su gydytoju dėl Jums tinkamiausio kontracepcijos metodo. Tai priklausys nuo Jūsų individualios situacijos. Geriau būtų naudoti dviejų vieną kita papildančių formų kontracepciją, nes tai sumažintų nelaukto nėštumo riziką. Jeigu manote, kad Jūsų naudojamas kontracepcijos metodas galėjo būti neveiksmingas, arba jeigu pamiršote išgerti kontraceptinę piliulę, kaip galima greičiau kreipkitės į gydytoją.
Jūs negalite pastoti, jeigu Jums tinka bet kuri iš toliau nurodytų sąlygų:
• Jums pasibaigusi menopauzė, t. y., Jums yra bent 50 metų ir Jūsų paskutinės mėnesinės buvo anksčiau nei prieš vienerius metus (jeigu Jums mėnesinės baigėsi dėl skirto gydymo nuo vėžio, tuomet vis dar yra galimybė, kad galite pastoti);
• Jūsų kiaušintakiai ir abi kiaušidės buvo pašalinti chirurginės operacijos metu (atlikta abipusė salpingooforektomija);
• Jūsų gimda buvo pašalinta chirurginės operacijos metu (atlikta histerektomija);
• Jūsų kiaušidės daugiau nefunkcionuoja (pasireiškė priešlaikinis kiaušidžių veiklos nepakankamumas, kurį patvirtino gydytojas ginekologas);
• Jums nustatyta viena iš toliau nurodytų retų įgimta būklių, dėl kurių neįmanoma pastoti: XY genotipas, Turnerio sindromas ar gimdos nebuvimas;
• Jūs esate mergaitė ar paauglė, kuriai dar neprasidėjo mėnesinės.
Kontracepcija vyrams vartojantiems Myfortic
Turimi įrodymai nerodo didesnės apsigimimų ar persileidimo rizikos, jeigu tėvas vartoja mikofenolato. Vis dėlto tokios rizikos visiškai atmesti negalima. Atsargumo dėlei, Jums ar Jūsų partnerei moteriai rekomenduojama naudoti patikimą kontracepcijos metodą, gydymosi metu ir dar 90 dienų baigus gydymą Myfortic.
Jeigu planuojate tapti kūdikio tėvu, gydytojas aptars su Jumis galimą riziką ir nuo persodinto organo atmetimo apsaugančio alternatyvaus gydymo galimybes.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia silpnai.
Myfortic sudėtyje yra natrio
Kiekvienoje šio vaisto 360 mg tabletėje yra 26 mg natrio (valgomosios druskos sudedamosios dalies). Tai atitinka 1,3 % didžiausios rekomenduojamos natrio paros normos suaugusiesiems.
Myfortic sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių (pvz., laktozės, galaktozės ar gliukozės), kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
3. Kaip vartoti Myfortic
Myfortic visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Gydymą Myfortic skirs tik gydytojas, turintis pacientų po transplantacijos gydymo patirties. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Kiek vartoti
Rekomenduojama Myfortic paros dozė yra 1440 mg (4 Myfortic 360 mg tabletės). Ji dalijama į dvi atskiras dozes po 720 mg (po 2 Myfortic 360 mg tabletes). Gerkite tabletes ryte ir vakare.
Per pirmąsias 72 valandas po transplantacijos operacijos Jums paskirs pirmąją 720 mg dozę.
Jei yra sunkus inkstų sutrikimas
Paros dozė negali būti didesnė nei 1440 mg (4 Myfortic 360 mg tabletės).
Kaip vartoti Myfortic
Nurykite nesmulkintas tabletes, užgerdami stikline vandens.
Tablečių nedalinkite ar netraiškykite.
Nevartokite sulūžusių ar subyrėjusių tablečių.
Gydymas bus tęsiamas tol, kol reikia slopinti imuninę sistemą, kad transplantatas nebūtų atmestas.
Ką daryti pavartojus per didelę Myfortic dozę?
Jeigu išgėrėte daugiau Myfortic tablečių negu nurodyta ar kas nors kitas netyčia išgėrė Jūsų vaistų, nedelsdami praneškite gydytojui ar vykite į artimiausią ligoninę. Gali prireikti medicininės pagalbos. Kartu pasiimkite tabletes ir parodykite jas gydytojui ar ligoninės personalui. Jeigu tabletės pasibaigė, pasiimkite tuščią pakuotę.
Pamiršus pavartoti Myfortic
Jei pamiršote pavartoti Myfortic, išgerkite vaistą iškart prisiminę, išskyrus atvejį, kai jau beveik laikas kitai dozei. Tuomet toliau vartokite tabletes įprastai. Pasitarkite su gydytoju. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Myfortic
Nenustokite vartoti Myfortic tol, kol nenurodo gydytojas. Nutraukus gydymą Myfortic, gali padidėti tikimybė, kad organizmas atmes transplantatą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dėl sumažėjusios imuninės apsaugos, vyresnio amžiaus pacientai gali patirti daugiau šalutinių poveikių.
Imunosupresantai, įskaitant Myfortic, silpnina Jūsų organizmo apsauginius mechanizmus, kad neleistų organizmui atmesti transplantuoto organo. Dėl tos priežasties Jūsų organizmas negalės normaliai kovoti su infekcijomis. Todėl vartodami Myfortic, Jūs galite dažniau nei įprastai sirgti infekcinėmis ligomis, pavyzdžiui, galvos smegenų, odos, burnos, skrandžio ir žarnyno, plaučių bei šlapimo takų infekcijomis.
Gydytojas reguliariai tirs kraują tam, kad pastebėtų visus kraujo ląstelių skaičiaus ar kurių kitų kraujyje esančių medžiagų, pavyzdžiui, cukraus, riebalų ir cholesterolio, koncentracijos pokyčius.
Kai kurie reiškiniai gali būti sunkūs:
Jeigu vartojant Myfortic pasireiškė kuris nors iš aukščiau išvardytų reiškinių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kiti šalutiniai reiškiniai:
Labai dažni (pasireiškia daugiau kaip 1 pacientui iš 10)
Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 10)
Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 pacientui iš 100)
Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
Panašių į Myfortic vaistų sukeliami šalutiniai reiškiniai
Kiti šalutiniai reiškiniai, pastebėti pacientams, vartojusiems vaistus, kurie priklauso tai pačiai grupei kaip ir Myfortic:
storosios žarnos uždegimas, citomegalo viruso sukeltas skrandžio gleivinės uždegimas, žarnos sienelės prakiurimas, dėl ko pasireiškia stiprus skausmas ir, galbūt, kraujavimas, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos, sunkios infekcijos, mažas tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių ar visų kraujo ląstelių kiekis,
širdies ir jos vožtuvų, galvos smegenų ir stuburo smegenų dangalų sunkios infekcijos, dusulys, kosulys, kurie gali būti sukelti bronchektazių (būklės, kai kvėpavimo takai yra nenormaliai išsiplėtę) ir kitos mažiau dažnos bakterinės infekcijos, kurių pasekoje išsivysto sunkus plaučių sutrikimas (tuberkuliozė ir atipinė mikobakterinė infekcija). Pasakykite gydytojui jei pasireiškė nepaliaujamas kosulys ar dusulys.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Myfortic
Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šio vaisto laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.
Myfortic laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Myfortic negalima vartoti, jei vaisto pakuotė sugadinta ar yra matomų pažeidimo požymių.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Myfortic sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra mikofenolio rūgštis (mikofenolato natrio druskos pavidalu). Kiekvienoje Myfortic tabletėje yra 360 mg mikofenolio rūgšties.
- Pagalbinės medžiagos:
Myfortic išvaizda ir kiekis pakuotėje
Myfortic 360 mg skrandyje neirios tabletės yra blyškiai oranžinės ar raudonos, plėvele dengtos pailgos tabletės, kurių vienoje pusėje pažymėta “CT”.
Myfortic 360 mg skrandyje neirios tabletės tiekiamos lizdinėse plokštelėse pakuotėse po 50, 100, 120 ar 250 tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas
SIA Novartis Baltics
Gustava Zemgala gatve 76
LV-1039, Rīga
Latvija
Gamintojas
Novartis Pharma GmbH
Roonstrasse 25
D-90429 Nürnberg
Vokietija
arba
Lek d.d., PE PROIZVODNJA LENDAVA
Trimlini 2D, Lendava, 9220
Slovėnija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
SIA Novartis Baltics Lietuvos filialas
Upės g. 19
08128 Vilnius
Tel. + 370 5 269 1650
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse ir Jungtinėje karalystėje (Šiaurės Airijoje) registruotas tokiais pavadinimais:
Myfortic: Airija, Austrija, Belgija, Čekijos Respublika, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė (Šiaurės Airija), Kipras, Latvija, Lietuva, Lenkija, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vokietija, Vengrija.
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-01-23.
Kiti informacijos šaltiniai
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.