Pakuotės lapelis: informacija pacientui
Olmira 20 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės
Olmira 40 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės
Olmira 40 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės
olmesartanas medoksomilis/amlodipinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Olmira ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Olmira
3. Kaip vartoti Olmira
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Olmira
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Olmira ir kam jis vartojamas
Olmira sudėtyje yra dvi medžiagos, vadinamos olmesartanu medoksomiliu ir amlodipinu (amlodipino besilato pavidalu). Abi šios medžiagos padeda kontroliuoti padidėjusį kraujospūdį.
Abiejų šių medžiagų poveikis stabdo kraujagyslių susiaurėjimą, todėl kraujagyslės atpalaiduojamos ir kraujospūdis sumažėja.
Olmira vartojamas didelio kraujospūdžio ligai gydyti pacientams, kurių kraujospūdžio kontroliavimui nepakanka vien olmesartano medoksomilio arba amlodipino.
2. Kas žinotina prieš vartojant Olmira
Olmira vartoti draudžiama:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Olmira.
Pasitarkite su gydytoju, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:
Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.
Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Olmira vartoti draudžiama“.
Pasakykite gydytojui, jei Jums yra bet kuri toliau paminėta sveikatos problema:
Kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda viduriavimas, kuris yra sunkus, nuolatinis ir sukelia reikšmingą kūno svorio sumažėjimą. Jūsų gydytojas gali įvertinti Jūsų simptomus ir nuspręsti, kaip tęsti kraujospūdį mažinančio vaisto vartojimą.
Vartojant bet kokių kraujospūdį mažinančių vaistų, pernelyg didelis kraujospūdžio sumažėjimas pacientams, kuriems yra kraujotakos sutrikimų širdyje arba smegenyse, gali sukelti širdies priepuolį arba insultą. Dėl šios priežasties gydytojas atidžiai stebės Jūsų kraujospūdį.
Jeigu manote, kad galite būti nėščia (arba galėjote pastoti), pasakykite gydytojui. Olmira nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir negalima vartoti, jeigu esate nėščia ilgiau kaip 3 mėnesius, nes šiuo laikotarpiu vartojamas vaistas gali sukelti sunkią vaisiaus pažaidą (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).
Vaikams ir paaugliams
Olmira nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.
Kiti vaistai ir Olmira
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu:
Olmira vartojimas su maistu ir gėrimais
Olmira galima vartoti tiek valgant, tiek pertraukose tarp valgymų. Tabletę reikia nuryti užsigeriant nedideliu skysčio kiekiu (pvz., stikline vandens). Jei įmanoma, vaistą gerkite kasdien tuo pačiu metu, pvz., prieš pusryčius.
Vartojant Olmira negalima gerti greipfrutų sulčių ir valgyti greipfrutų, kadangi greipfrutai ir jų sultys gali padidinti veikliosios medžiagos amlodipino kiekį kraujyje, o tai gali sukelti nenuspėjamą Olmira kraujospūdį mažinančio poveikio sustiprėjimą.
Senyvi žmonės
Jeigu esate vyresni nei 65 metų, bet kokio dozės didinimo atveju gydytojas reguliariai tikrins kraujospūdį, kad įsitikintų, jog jis netapo per mažas.
Juodaodžiai pacientai
Kaip ir vartojant kitų panašių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti, Olmira poveikis juodaodžiams gali būti silpnesnis.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėštumas
Jeigu manote, kad galite būti nėščia (arba galėjote pastoti), pasakykite gydytojui. Gydytojas įprastu atveju rekomenduos nutraukti Olmira vartojimą prieš pastojant arba iš karto diagnozavus nėštumą ir patars vietoj Olmira vartoti kitokių vaistų. Olmira nerekomenduojama vartoti nėštumo pradžioje ir negalima vartoti, jeigu praėjo daugiau kaip 3 nėštumo mėnesiai, nes vaistas gali sukelti sunkią vaisiaus pažaidą.
Jei pastojote Olmira vartojimo laikotarpiu, nedelsdama informuokite savo gydytoją ir apsilankykite pas jį.
Žindymo laikotarpis
Jeigu žindote arba ketinate pradėti žindyti kūdikį, pasakykite gydytojui. Žindyvėms Olmira vartoti nerekomenduojama. Jeigu norite žindyti, gydytojas gali skirti kitokį gydymą, ypač jeigu žindomas naujagimis arba neišnešiotas kūdikis.
Nustatyta, kad amlodipinas nedideliais kiekiais patenka į motinos pieną.
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant vaistų nuo padidėjusio kraujospūdžio, kartais gali atsirasti mieguistumas, pykinimas, svaigulys ir galvos skausmas. Tokiu atveju nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol simptomai neišnyks. Pasitarkite su gydytoju.
Olmira sudėtyje yra laktozės monohidrato ir natrio
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Ką daryti pavartojus per didelę Olmira dozę
Jeigu išgėrėte daugiau tablečių negu reikia, galite jausti sumažėjusio kraujospūdžio požymius, pvz., svaigulį, dažną arba retą širdies plakimą.
Jūsų plaučiuose gali kauptis skystis (plaučių edema), sukeldamas dusulį, kuris gali išsivystyti per 24 – 48 valandas nuo vaisto pavartojimo.
Jeigu išgėrėte daugiau tablečių negu reikia arba jei tablečių atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Pasiimkite vaisto pakuotę arba šį pakuotės lapelį.
Pamiršus pavartoti Olmira
Pamiršę išgerti dozę, kitą dieną įprastu laiku išgerkite įprastą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Olmira
Svarbu Olmira vartoti tol, kol gydytojas nenurodys nutraukti vartojimo.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Toliau išvardytas šalutinis poveikis, nors ir pasireiškiantis nedaugeliui žmonių, gali būti sunkus.
Gydymo Olmira metu gali pasireikšti visą kūną apimanti alerginė reakcija su veido, burnos ir (arba) gerklų (balso aparato) patinimu kartu su niežėjimu ir išbėrimu, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė. Jei pasireiškia toks poveikis, nutraukite Olmira vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Olmira kai kuriems jautriems asmenims arba dėl alerginės reakcijos gali per daug sumažinti kraujospūdį. Tai gali sukelti stiprų svaigulį ar apalpimą. Jei pasireiškia toks poveikis, nedelsdami nutraukite Olmira vartojimą, pasitarkite su gydytoju ir atsigulkite ant plokščio paviršiaus.
Dažnis nežinomas: Jeigu pagelstų Jūsų akių baltymai, patamsėtų šlapimas, imtų niežėti oda, net jei gydymą Olmira pradėjote seniau, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, kuris įvertins Jūsų simptomus ir nuspręs, kaip tęsti Jūsų gydymą vaistais nuo kraujospūdžio.
Kitas galimas šalutinis Olmira poveikis
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Svaigulys, galvos skausmas, kulkšnių, pėdų, plaštakų ar rankų patinimas, nuovargis.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)
Svaigulys atsistojus, energijos stoka, plaštakų ar pėdų dilgčiojimas ar tirpimas, galvos svaigimas, širdies plakimo pojūtis, dažnas širdies plakimas, sumažėjęs kraujospūdis su tokiais simptomais kaip svaigulys ar alpulys, pasunkėjęs kvėpavimas, kosulys, pykinimas, vėmimas, sutrikęs virškinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, viršutinės pilvo dalies skausmas, odos išbėrimas, mėšlungis, rankų ir kojų skausmas, nugaros skausmas, poreikis dažniau šlapintis, lytinis neaktyvumas, erekcijos pasiekimo ar palaikymo sutrikimas, silpnumas.
Gali atsirasti tam tikrų kraujo tyrimų rezultatų pokyčių:
kalio kiekio kraujyje padidėjimas arba sumažėjimas, kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas, šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas, kepenų funkcijos rodmenų (gama gliutamiltransferazės aktyvumo) padidėjimas.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)
Padidėjęs jautrumas vaistui, apalpimas, paraudimas ir šilumos pojūtis veide, raudoni niežtintys iškilimai (dilgėlinė), veido patinimas.
Kitas šalutinis poveikis, pasireiškęs vartojant vien olmesartano medoksomilio arba amlodipino, bet nepasireiškęs vartojant Olmira arba pasitaikantis dažniau
Olmesartanas medoksomilis
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Bronchitas, gerklės skausmas, nosies bėgimas ar užgulimas, kosulys, pilvo skausmas, skrandžio veiklos sutrikimas, viduriavimas, sutrikęs virškinimas, pykinimas, sąnarių ir kaulų skausmas, nugaros skausmas, kraujas šlapime, šlapimo takų infekcija, skausmas krūtinėje, į gripą panašūs simptomai, skausmas. Kraujo tyrimų rezultatų pakitimai: riebalų kiekio kraujyje padidėjimas (hipertrigliceridemija), šlapalo kiekio arba šlapimo rūgšties kiekio kraujyje padidėjimas, kepenų ir raumenų funkciją atspindinčių tyrimų rodmenų padidėjimas.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)
Tam tikrų kraujo ląstelių (trombocitų) skaičiaus sumažėjimas (dėl to gali lengvai atsirasti kraujosruvų arba pailgėti kraujavimo laikas), staigi alerginė reakcija, galinti apimti visą kūną ir sukelti kvėpavimo sutrikimų ir staigų kraujospūdžio sumažėjimą bei net apalpimą (anafilaksinė reakcija), krūtinės angina (skausmas arba nemalonus pojūtis krūtinėje), niežėjimas, odos išbėrimas, alerginis odos išbėrimas, dilgėlinės tipo išbėrimas, veido patinimas, raumenų skausmas, bloga savijauta.
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų)
Veido, burnos ir (arba) gerklų (balso aparato) patinimas, ūminis inkstų veikos sutrikimas arba inkstų nepakankamumas, letargija.
Amlodipinas
Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Edema (skysčių susilaikymas).
Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų)
Pilvo skausmas, pykinimas, kulkšnių patinimas, mieguistumas; paraudimas ir šilumos pojūtis veide, regos sutrikimai (įskaitant dvejinimąsi ir neryškų matomą vaizdą), širdies plakimo pojūtis, virškinimo sutrikimas, silpnumas, pasunkėjęs kvėpavimas.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų)
Neramus miegas, miego sutrikimai, nuotaikos svyravimai (įskaitant nerimą), depresija, dirglumas, drebulys, skonio pojūčio pokytis, tuštinimosi įpročių pokyčiai (viduriavimas, vidurių užkietėjimas), alpulys, ūžesys ausyse, krūtinės anginos pasunkėjimas (skausmas arba nemalonus pojūtis krūtinėje), nereguliarus širdies plakimas, nosies bėgimas ar užgulimas, nuplikimas, rausvi taškeliai arba dėmelės odoje dėl smulkių kraujo išsiliejimų (purpura), odos spalvos pokyčiai, padidėjęs prakaitavimas, išbėrimas odoje, niežėjimas, raudoni niežtintys iškilimai (dilgėlinė), raumenų ar sąnarių skausmas, šlapinimosi sutrikimas, staigus poreikis šlapintis naktį, padažnėjęs poreikis šlapintis, krūtų padidėjimas vyrams, krūtinės skausmas, skausmas, bloga savijauta, kūno svorio didėjimas arba mažėjimas.
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Minčių susipainiojimas.
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų)
Baltųjų ląstelių skaičiaus kraujyje sumažėjimas (dėl to gali padidėti infekcijos rizika), tam tikrų kraujo ląstelių (trombocitų) skaičiaus sumažėjimas (dėl to gali lengvai atsirasti kraujosruvų arba pailgėti kraujavimo laikas), gliukozės kiekio kraujyje padidėjimas, raumenų tonuso padidėjimas arba padidėjęs pasipriešinimas pasyviems judesiams (hipertonija), plaštakų ir pėdų dilgčiojimas ar tirpimas, širdies priepuolis, kraujagyslių uždegimas, kepenų arba kasos uždegimas, skrandžio gleivinės uždegimas, dantenų sustorėjimas, padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas, odos ir akių pageltimas, padidėjęs odos jautrumas šviesai, alerginės reakcijos (niežėjimas, išbėrimas, veido, burnos ir (arba) gerklų (balso aparato) patinimas kartu su niežėjimu ir išbėrimu), sunkios odos reakcijos, įskaitant intensyvų odos išbėrimą, dilgėlinę, viso kūno odos paraudimą, stiprų odos niežėjimą, pūslių atsiradimą, lupimąsi ir patinimą ir gleivinės uždegimą, kurios gali būti pavojingos gyvybei.
Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Drebulys, pozicinis stingulys, į kaukę panašus veidas, lėti judesiai ir kojų vilkimas, nesubalansuota eisena.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
Šio vaisto laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Olmira sudėtis
Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: silikonizuota mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska ir magnio stearatas (E470b). Tabletės plėvelė: polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3350, talkas, geltonasis geležies oksidas (E172) (tik 40 mg/5 mg plėvele dengtose tabletėse ir 40 mg/10 mg plėvele dengtose tabletėse) ir raudonasis geležies oksidas (E172) (tik 40 mg/10 mg plėvele dengtose tabletėse). Žr. 2 skyriaus poskyrį „Olmira sudėtyje yra laktozės monohidrato ir natrio“.
Olmira išvaizda ir kiekis pakuotėje
Olmira 20 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės (tabletės): baltos ar beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės nuožulniais kraštais. Tabletės matmenys: skersmuo – 7 mm, storis – 2,5‑4,2 mm.
Olmira 40 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės (tabletės): šviesiai rusvai geltonos, apvalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės nuožulniais kraštais, vienoje pusėje įspausta „5“. Tabletės matmenys: skersmuo – 9 mm, storis – 3,6‑5,3 mm.
Olmira 40 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės (tabletės): rusvai raudonos, apvalios, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės nuožulniais kraštais, vienoje pusėje yra vagelė. Tabletės matmenys: skersmuo – 9 mm, storis – 3,6‑5,3 mm. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
Olmira pakuotėje yra:
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
Gamintojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija
arba
TAD Pharma GmbH
Heinz-Lohmann-Straβe 5
27472 Cuxhaven
Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB KRKA Lietuva Senasis Ukmergės kelias 4 Užubalių km., Vilniaus r. LT - 14013 Tel. + 370 5 236 27 40 |
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Valstybės narės pavadinimas | Vaisto pavadinimas |
Vengrija | Olmiza |
Austrija | Olmesartan/Amlodipin Krka |
Vokietija | OlmeAmlo |
Ispanija | Olmesartán/Amlodipino TAD |
Suomija | Olmesartan medoxomil/Amlodipine Krka |
Estija | Olmesartan Medoxomil/Amlodipine Krka |
Airija, Belgija, Latvija | Olmesartan/Amlodipine Krka |
Italija | Olmesartan e Amlodipina HCS |
Portugalija | Amlodipina + Olmesartan medoxomilo Krka |
Lenkija, Slovėnija, Slovakija, Kroatija | Olmita |
Lietuva | Olmira |
Bulgarija | Олмита |
Rumunija | Olssa |
Kipras | Alsamod |
Graikija | Polaplom |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-08-13.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.