Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Ostemax 70 mg tabletės
Alendrono rūgštis
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Ostemax ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ostemax
3. Kaip vartoti Ostemax
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ostemax
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Ostemax ir kam jis vartojamas
Ostemax 70 mg tabletės yra ne hormoninių vaistų grupės, vadinamos bisfosfonatais, vaistas.
Šis vaistas saugo nuo kaulų masės mažėjimo, pasireiškiančio moterims po menopauzės, ir padeda kaulams atsistatyti. Ostemax 70 mg tabletės mažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.
Jūsų gydytojas paskyrė Ostemax, kadangi Jūs sergate liga, kuri vadinama osteoporoze.
Kas yra osteoporozė?
Osteoporozė sukelia kaulų retėjimą ir juos silpnina. Ji dažniau pasireiškia moterims po menopauzės. Šiuo laikotarpiu kiaušidės nustoja gaminti moterišką hormoną, kuris vadinamas estrogenu ir kuris padeda palaikyti moters griaučių sveikatingumą. Dėl minėto pokyčio kaulai pradeda akyti ir silpnėti. Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo būna didesnė osteoporozės rizika.
Ankstyvuoju laikotarpiu osteoporozė paprastai nesukelia jokių simptomų. Jeigu ši liga negydoma, ji gali sukelti kaulų lūžimą. Nors lūžiai paprastai sukelia skausmą, stuburo kaulų lūžių galima nepastebėti tol, kol jie nesukelia ūgio sumažėjimo.
Kaulai gali lūžti įprastinės kasdieninės veiklos, pvz., kėlimo, metu ar dėl nedidelės traumos, kuri normaliai kaulų lūžimo neturėtų sukelti. Paprastai lūžta šlaunies, stuburo ar riešo kaulai. Šis pažeidimas gali sukelti ne tik skausmą, bet ir reikšmingą deformaciją bei negalią, pvz., atsiranda kupra dėl iškrypusio stuburo („našlės kupra“) ir sumažėja judrumas.
Kaip galima gydyti osteoporozę?
Svarbu atsiminti, jog osteoporozę galima gydyti ir tai pradėti niekada nevėlu. Jūsų osteoporozei gydyti gydytojas paskyrė Ostemax.
Ostemax gydomam pacientui gydytojas gali rekomenduoti šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą, kadangi jo pokyčiai gali pagerinti sveikatos būklę.
Rekomenduojama:
2. Kas žinotina prieš vartojant Ostemax
Ostemax vartoti negalima:
- jeigu yra alergija natrio alendronato trihidratui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra stemplės (vamzdelio, jungiančio burną su skrandžiu) sutrikimų sunkinančių rijimą, pvz., susiaurėjimas;
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Ostemax:
- jeigu Jums yra dantenų liga;
Jums gali būti patarta prieš pradedant gydymą Ostemax pasitikrinti dantis.
Gydymo metu reikia laikytis tinkamos profilaktinės dantų priežiūros, kaip rekomenduota odontologo.
Ostemax gydymo metu svarbu palaikyti gerą burnos higieną. Gydymo metu Jūs turėtumėte periodiškai tikrinti dantis ir kreiptis į savo gydytoją ar odontologą, jei pajutote kokias nors burnos ar dantų problemas pvz., paslankius dantis, skausmą ar patinimą.
Nutraukite Ostemax vartojimą ir kreipkitės į gydytoją jeigu pasireiškia stemplės dirginimas, uždegimas ar išopėjimas, kurie dažnai pasireiškia krūtinės skausmu, rėmeniu, sunkumu ar skausmu ryjant. Šis šalutinis poveikis būna sunkesnis, jei atsiradus minėtiems simptomams pacientas toliau vartoja Ostemax. Šio šalutinio poveikio rizika padidėja, jei nesilaikoma 3 skyriaus “Kaip vartoti Ostemax 70 mg tablečių” nurodymų.
Nutraukite Ostemax vartojimą ir kreipkitės į gydytoją jeigu pasireiškia šie simptomai (angioedema):
Vaikams ir paaugliams
Ostemax vartoti vaikams ir paaugliams negalima.
Kiti vaistai ir Ostemax
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (pvz., aspirinas, ibuprofenas, indometacinas) gali dirginti virškinimo traktą, todėl su Ostemax jų reikia vartoti atsargiai.
Ostemax gali sąveikauti su kalcio papildais, antacidiniais preparatais ir kai kuriais geriamaisiais vaistais. Nurijus Ostemax, privalote bent 30 min. nevartoti kitų vaistų.
Ostemax vartojimas su maistu ir gėrimais
Ostemax gali sąveikauti su maistu, gėrimais ir kitais vaistais, kurių Jūs geriate, todėl yra svarbu tiksliai laikytis 3 skyriaus “Kaip vartoti Ostemax” patarimų.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Ostemax skirtas tik moterims po menopauzės. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia ar planuojate pastoti, vartoti Ostemax negalima.
Jeigu žindote kūdikį, vartoti Ostemax negalima.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ostemax 70 mg tabletės Jūsų gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti veikiančius mechanizmus įtakos nedaro. Vis dėlto, tam tikras šalutinis poveikis gali paveikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Įsitikinkite, kad jūs žinote, kaip veikia šis vaistas prieš pradėdami vairuoti ar valdyti mechanizmus.
Ostemax sudėtyje yra laktozės ir natris
Ostemax sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti Ostemax
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vaistas skirtas tik suaugusiems pacientams.
Rekomenduojama Ostemax dozė yra viena tabletė, kurią reikia gerti kartą per savaitę.
Kad Ostemax 70 mg tabletės padėtų, reikia laikytis toliau pateiktų nurodymų.
Jeigu nesilaikysite šių veiksmų ir nurodymų, Jums gali pasireikšti šalutinis poveikis (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“)
1. Pasirinkite dieną. Pasirinkite Jums tinkamiausią savaitės dieną, kurią vartosite vaistą. Kiekvieną savaitę, Jūsų pasirinktą dieną išgerkite vieną Ostemax 70 mg tabletę;
Labai svarbu įvykdyti 2, 3, 4 ir 5 veiksmus, kurie padeda Ostemax greitai patekti į Jūsų skrandį ir sumažina stemplės (vamzdelio, jungiančio burną su skrandžiu) dirginimo galimybę.
2. Prieš vartojimą nevalgyti ir negerti. Ostemax reikia gerti ryte, tik pabudus, prieš valgymą, gėrimą ar kitų vaistų vartojimą. Tabletę reikia nuryti, užsigeriant pilna stikline (ne mažiau kaip 200 ml) geriamojo vandens.
Nevartokite:
- mineralinio vandens;
- kavos ar arbatos;
- sulčių.
3. Gultis negalima. Išgėrus Ostemax, gultis negalima. Jūs turite likti vertikalioje padėtyje, t. y. sėdėti, stovėti ar vaikščioti, mažiausiai 30 minučių ir vėl neatsigulti iki pirmojo Jūsų dienos maitinimosi. Ostemax negalima gerti vakare, prieš miegą, ir neatsikėlus iš lovos ryte.
5. Jei ryjant atsiranda skausmas ar sunkumas, pradeda skaudėti krūtinę, atsiranda ar pasunkėja rėmuo, reikia nutraukti Ostemax vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
Jeigu manote, kad Ostemax 70 mg tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Ką daryti pavartojus per didelę Ostemax dozę?
Netyčia nurijus per daug tablečių reikia išgerti pilną stiklinę vandens ir nedelsiant kreiptis į gydytoją. Atsigulti ar sau sukelti vėmimą negalima.
Pamiršus pavartoti Ostemax
Neišgėrus Ostemax, prisiminus ją reikia išgerti kitą rytą. Negalima vartoti dviejų tablečių per parą. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta, t. y. konkrečią dieną kartą per savaitę.
Nustojus vartoti Ostemax
Labai svarbu Ostemax vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Šis vaistas gydo osteoporozę tik tokiu atveju, jeigu jo vartojama ilgai.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai dažni (pastebėti daugiau kaip 1 iš 10 gydytų ligonių)
Dažni (pastebėti mažiau kaip 1 iš 10 gydytų ligonių)
Nedelsiant kreipkitės į gydytoją jeigu pasireiškia stemplės dirginimas (žr. poskyrį „Specialių atsargumo priemonių vartojant Ostemax reikia“).
Nedažni (pastebėti mažiau kaip 1 iš 100 gydytų ligonių)
Reti (pastebėti mažiau kaip 1 iš 1000 gydytų ligonių)
Labai reti (pastebėti mažiau kaip 1 iš 10000 gydytų ligonių)
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Ostemax
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės po ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Ostemax sudėtis
Ostemax išvaizda ir kiekis pakuotėje
Ostemax tabletės yra baltos, pailgos, abipus išgaubtos.
Kartono dėžutėje yra 4 tabletės lizdinėje plokštelėje.
Registruotojas ir gamintojas
Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
19 Pelplińska Street, 83-200 Starogard Gdański
Lenkija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė E. Ožeškienės g. 18A LT-44254 Kaunas Tel./faks. +370 37 32 51 31 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-12-15.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/