Pyrazinamide Krka

tabletės
Receptinis
Registruotojas:
KRKA, d.d., Novo mesto, Slovėnija
Tiekimas:
Laikinas sutrikimas

Pakuotės lapelis:informacija vartotojui

Pyrazinamide Krka 500 mg tabletės

pirazinamidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Pyrazinamide Krkair kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Pyrazinamide Krka

3. Kaip vartoti Pyrazinamide Krka

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Pyrazinamide Krka

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Pyrazinamide Krka ir kam jis vartojamas

Pirazinamidas vartojamas visoms tuberkuliozės formoms gydyti (kartu su kitais vaistais nuo tuberkuliozės).

2. Kas žinotina prieš vartojant Pyrazinamide Krka

Pyrazinamide Krka vartoti negalima

  • jeigu yra alergija pirazinamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;
  • ištikus ūminiam podagros priepuoliui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Pyrazinamide Krka.

Prieš pradėdami vartoti Pirazinamide Krka, pasakykite savo gydytojui, jeigu esate gydomi nuo cukrinio diabeto, kepenų ligos, inkstų ligos, podagros ar porfirijos.

Cukriniu diabetu sergančių pacientų gydymo metu gali būti sunku palaikyti norimą cukraus kiekį kraujyje.

Pacientams, sergantiems porfirija, pirazinamidas gali sukelti šios ligos pūmėjimą.

Jei yra inkstų nepakankamumas, pirazinamidas gali pradėti kauptis organizme.

Prieš gydymą bei jo metu gydytojas Jums kartais nurodys atlikti kraujo tyrimus. Tokių kontrolinių patikrinimų dažnį nurodys gydytojas.

Svarbu, kad vaistą vartotumėte reguliariai ir gydymą tęstumėte net tuo atveju, jei pasijusite geriau. Jei reakcija į gydymą nepasireikš per dvi ar tris savaites arba jei liga pasunkės, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.

Nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją, jei pasireiškia:

  • skausmas viršutinėje dešiniojoje pilvo dalyje, apetito netekimas, rytinis pykinimas, šlapimo patamsėjimas ir (arba) gelta;
  • kojos nykščio ar bet kurio kito sąnario patinimas, paraudimas ir skausmas.

Be to, pasakykite gydytojui, jeigu yra padidėjęs jautrumas etionamidui, izoniazidui, niacinui arba kitam panašios cheminės struktūros vaistui (jautrumas pirazinamidui taip pat gali būti padidėjęs).

Kiti vaistai ir Pyrazinamide Krka

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigyjamus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Būtina pasakyti gydytojui, jei vartojate vaisų nuo epilepsijos (fenitoino), cukrinio diabeto, virusinės infekcijos (zidovudino) arpodagros, šlapimo rūgšties išsiskyrimą skatinančių vaistų (alopurinolio, kolchicino, probenecido, sulfinpirazono) bei imuninę reakciją slopinančių vaistų (ciklosporino).

Jei kartu vartojama pirazinamido ir fenitoino, gali pasireikšti intoksikacija fenitoinu. Jei kombinuotojo gydymo pirazinamidu ir fenitoinu metu atsirandanekoordinuotų judesių (ataksija), sustiprėja refleksai (hiperrefleksija), atsiranda nevalingų akių judesių (nistagmas) ir (arba) pasireiškia rankų virpėjimas ar drebulys (tremoras), būtina nutraukti vaisto vartojimą ir pasitarti su gydytoju.

Pirazinamidas gali stiprinti gliukozės kiekį kraujyje mažinančių vaistų poveikį.

Zidovudinas gali reikšmingai sumažinti pirazinamido kiekį ir padidinti mažakraujystės riziką.

Kombinuotojo gydymo pirazinamidu ir izoniazidu metu gali sumažėti izoniazido kiekiskraujo serume, ypač jei paciento organizme izoniazidas metabolizuojamas lėtai.

Jei kartu vartojama pirazinamido ir etionamido, padidėja kepenų funkcijos sutrikimo pavojus (ypač cukriniu diabetu sergantiems pacientams).

Jei kartu vartojama pirazinamido ir bet kurio aukščiau paminėto vaisto, jo arba pirazinamido poveikis gali sustiprėti arba susilpnėti.

Pyrazinamide Krka vartojimas su maistu ir gėrimais

Gydymo metu alkoholio vartoti nerekomenduojama, kadangi pirazinamidas gali sustiprinti žalingą alkoholiopoveikį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kenksmingo pirazinamido poveikio vaisiui nepastebėta, tačiau jo pavojus nepaneigtas. Nėščioms moterims šį vaistą galima vartoti tik tada, kai laukiamas gydomasis poveikis moteriai yra didesnis už galimą pavojų vaisiui. Truputis pirazinamido išsiskiria su motinos pienu, todėl šį vaistą vartojančioms moterims žindyti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Pirazinamido poveikio gebai sutelkti dėmesį, vairuojant transporto priemones ir dirbant su technika, nepastebėta.

Pyrazimide Krka sudėtyje yra natrio

Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

3. Kaip vartoti Pyrazinamide Krka

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Įprastinė suaugusiesiems skiriama pirazinamido paros dozė yra 25 mg (20-30 mg)/kg kūno svorio; didžiausia paros dozė negali būti didesnė kaip 2,5 g (5 tabletės), o mažiausia paros dozė negali būti mažesnė kaip 1,5 g (3 tabletės).

Jei paciento būklė yra nuolat stebima, jis nėra infekuotas ŽIV ir gyvena vietovėje, kur ŽIV paplitimas yra mažas, galima taikyti alternatyvią protarpinio dozavimo schemą. 35 (30-40) mg/kg kūno svorio dozę reikia vartoti 3 kartus per savaitę. Didžiausia paros dozė negali būti didesnė kaip 3,5 g (7 tabletės).

Jei paciento inkstų funkcija sutrikusi (kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.), tris kartus per savaitę reikia vartoti 25 mg/kg kūno svorio dozę.

Jei pacientas yra gydomas dializėmis, reikia taikyti protarpinio dozavimo (3 kartus per savaitę) schemą. Pyrazinamide Krka reikia gerti iki dializės likus 4-6 valandoms arba iš karto po jos.

Pacientams, kuriems yra lengvas kepenų funkcijos sutrikimas, kurie yra hepatito viruso nešiotojai, yra sirgę virusiniu hepatitu arba serga alkoholizmu (tačiau nėra klinikinių lėtinės kepenų ligos požymių), reikia vartoti įprastinę dozę. Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, yra didesnė toksinio poveikio rizika, todėl būtina stebėti tokių ligonių kepenų funkciją.

Pirazinamido vartojama kartu su kitais vaistais tuberkuliozei gydyti. Pyrazinamide Krka vartojama kartą per parą, prieš valgį arba iš karto po jo. Tabletes reikia vartot per burną, užgeriant pakankamu kiekiu vandens. Tablečių kramtyti negalima.

Pyrazinamide Krka paprastai vartojama 8 savaites. Kai kuriais atvejais gydymas gali trukti 3 mėnesius ar ilgiau. Tai nuspręs Jūsų gydytojas.

Vartojimas vaikams

Įprastinė pirazinamido paros dozė vaikams yra 35 mg/kg kūno svorio (30-40 mg/kg kūno svorio); didžiausia paros dozė negali būti didesnė kaip 2 g. Protarpinio dozavimo (tris kartus per savaitę) vaikams taikyti negalima.

Duomenų, kuriais remiantis būtų galima nustatyti dozę jaunesniems kaip 3 mėnesių vaikams, nepakanka.

Ką daryti pavartojus per didelę Pyrazinamide Krka dozę?

Išgėrę didesnę vaisto dozę nei reikia, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jeigu per daug tablečių išgėręs pacientas turi sąmonę, reikėtų sukelti vėmimą ir pasitartisu gydytoju.

Pamiršus pavartoti Pyrazinamide Krka

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei pasireikš skausmas viršutinėje dešiniojoje pilvo dalyje, karščiavimas, apetito netekimas, silpnumas, rytinis pykinimas, vėmimas, šlapimo patamsėjimas ir (arba) gelta.

Dažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10) yra pykinimas, apetito netekimas ir sąnarių skausmas (šlapimo rūgšties kiekis kraujo serume gali padidėti arba nepadidėti).

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100) yra vėmimas, odos išbėrimas, dilgėlinė, niežėjimas, padidėjęs jautrumas šviesai ir raumenų ir (arba) sąnarių skausmas (su karščiavimu), mažakraujystė ir trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas.

Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000) yra skausmingas šlapinimasis (dizurija), inkstų uždegimas (intersticinis nefritas), spuogai, vitamino B3 (niacino) stoka, pasireiškianti odos pokyčiais, viduriavimu ir psichikos sutrikimais (pelagra), įgimtas ar įgytas porfirino apykaitos sutrikimas (porfirija), gelta, kepenų padidėjimas, besimptomis kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, ūminė kepenų atrofija ir mirtis.

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Pyrazinamide Krka

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant tablečių talpyklės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaistovartoti negalima. Vaistas tinkamas iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Pyrazinamide Krka sudėtis

Veiklioji medžiaga yra pirazinamidas. Kiekvienoje tabletėje yra 500 mg pirazinamido.

Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, talkas, magnio stearatas, natrio laurilsulfatas. Žr. 2 skyrių „Pyrazinamide Krka sudėtyje yra natrio“.

Pyrazinamide Krka išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletės yra baltos, apvalios, šiek tiek abipus išgaubtos, vienoje pusėje yra vagelė.

Vagelė nėra skirta tabletei perlaužti.

Dėžutėje yra gintaro spalvos stiklo tablečių talpyklė su aliumininiu dangteliu ir vata. Tablečių talpyklėje yra 100 tablečių..

Registruotjas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT – 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-05-20.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/