Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Qlaira plėvele dengtos tabletės
Estradiolio valeratas / Dienogestas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti apie sudėtinius hormoninius kontraceptikus (SHK)
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Qlaira ir kam ji vartojama
2. Kas žinotina prieš vartojant Qlaira
3. Kaip vartoti Qlaira
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Qlaira
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Bendros pastabos
Prieš pradėdamos vartoti Qlaira, turite perskaityti 2 skyriuje pateikiamą informaciją apie kraujo krešulius. Ypač svarbu perskaityti kraujo krešulio simptomus (žr. 2 skyriuje poskyrį „Kraujo krešuliai“).
Prieš pradedant vartoti Qlaira, Jūsų gydytojas paklaus kai kurių klausimų apie Jūsų asmeninę ir Jūsų artimiausių giminių sveikatos būklę. Gydytojas pamatuos Jums kraujospūdį ir, priklausomai nuo Jūsų sveikatos būklės, gali būti atliekami kiti tyrimai.
Šiame lapelyje aprašoma keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti Qlaira arba kai jos patikimumas gali būti sumažėjęs. Tokiomis situacijomis reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pvz., prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes Qlaira pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.
Qlaira, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ar kitų lytiškai plintančių ligų.
Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, Qlaira vartoti negalima. Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, reikia pasakyti gydytojui. Gydytojas su Jumis aptars, koks būtų tinkamesnis kitas kontracepcijos metodas.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Kada reikia kreiptis į gydytoją? Kreipkitės skubios medicininės pagalbos
Šio sunkaus šalutinio poveikio simptomai aprašyti poskyrį „Kaip atpažinti kraujo krešulį“. |
Jeigu Jums tinka bent viena iš toliau nurodytų būklių, pasakykite gydytojui.
Kai kuriais atvejais, vartojant Qlaira ar kitas sudėtines kontraceptines tabletes, Jums reikės imtis specialių atsargumo priemonių ir gydytojui gali prireikti periodiškai tikrinti Jūsų sveikatą. Jeigu tokia būklė pasireiškia arba pasunkėja vartojant Qlaira, taip pat reikia pasakyti gydytojui.
Pasitarkite su gydytoju prieš vartodama Qlaira.
Papildoma informacija ypatingoms populiacijoms
Vartojimas vaikams
Qlaira negalima vartoti merginoms, kurioms dar neprasidėjo mėnesinių ciklas.
KRAUJO KREŠULIAI
Vartojant sudėtinį hormoninį kontraceptiką, pvz., Qlaira, Jums yra didesnė kraujo krešulio atsiradimo rizika nei jo nevartojant. Retais atvejais kraujo krešulys gali užkimšti kraujagysles ir sukelti sunkius sutrikimus.
Kraujo krešulių gali atsirasti
Kraujo krešuliai ne visada visiškai išnyksta. Retais atvejais krešuliai gali sukelti sunkius ilgalaikius padarinius arba labai retais atvejais jie gali baigtis mirtimi.
Svarbu atsiminti, kad bendra kenksmingo kraujo krešulio dėl Qlaira vartojimo rizika yra maža.
KAIP ATPAŽINTI KRAUJO KREŠULĮ
Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių požymių ar simptomų, kreipkitės skubios medicininės pagalbos.
Ar Jums pasireiškia bent vienas iš šių požymių? | Kokia Jums gali būti būklė? |
| Giliųjų venų trombozė |
Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, nes kai kurie iš šių simptomų, pvz., kosulys ar dusulys, gali būti neteisingai palaikyti lengvesne būkle, pvz., kvėpavimo takų infekcija (pvz., paprastu peršalimu). | Plaučių embolija |
Simptomai, dažniausiai pasireiškiantys vienoje akyje:
| Tinklainės venos trombozė (kraujo krešulys akyje) |
| Širdies priepuolis (miokardo infarktas) |
Kartais insulto simptomai gali būti trumpalaikiai ir jie gali beveik iš karto ir visiškai išnykti, tačiau vis tiek turite kreiptis skubios medicininės pagalbos, nes Jums gali būti kito insulto rizika. | Insultas |
| Kraujo krešuliai, užkemšantys kitas kraujagysles |
KRAUJO KREŠULIAI VENOJE
Kas gali atsitikti, jeigu venoje susidarė kraujo krešulys?
Kada kraujo krešulio susidarymo venoje rizika yra didžiausia?
Didžiausia kraujo krešulio susidarymo venoje rizika yra pirmaisiais metais, kai sudėtinis hormoninis kontraceptikas vartojamas pirmą kartą. Ši rizika taip pat gali būti didesnė, jeigu vėl pradėsite vartoti sudėtinį hormoninį kontraceptiką (tą patį arba kitą vaistą) po 4 savaičių arba ilgesnės pertraukos.
Po pirmųjų metų ši rizika mažėja, tačiau lieka šiek tiek didesnė nei nevartojant sudėtinio hormoninio kontraceptiko.
Nutraukus Qlaira vartojimą, Jums esanti kraujo krešulio atsiradimo rizika vėl tampa normali per kelias savaites.
Kokia yra kraujo krešulio susidarymo rizika?
Ši rizika priklauso nuo natūralios Jums esančios VTE rizikos ir vartojamo sudėtinio hormoninio kontraceptiko tipo.
Bendra kraujo krešulio atsiradimo kojoje ar plaučiuose (GVT arba PE) rizika vartojant Qlaira yra maža.
Kraujo krešulio susidarymo per metus rizika | |
Moterys, kurios nevartoja sudėtinių hormoninių tablečių, pleistro ar žiedo ir nėra nėščios | Maždaug 2 iš 10000 moterų |
Moterys, vartojančios sudėtines hormonines tabletes, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio, noretisterono ar norgestimato | Maždaug 5‑7 iš 10000 moterų |
Moterys, kurios vartoja Qlaira | Maždaug tokia pati, kaip ir vartojant kitų sudėtinių hormoninių kontraceptikų, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio. |
Veiksniai, kurie didina kraujo krešulių venose riziką
Kraujo krešulių susidarymo rizika vartojant Qlaira yra maža, tačiau kai kurios būklės šią riziką didina. Ši rizika yra didesnė:
Kuo daugiau šių sąlygų Jums tinka, tuo kraujo krešulio susidarymo rizika yra didesnė.
Keliavimas oro transportu (> 4 valandas) gali laikinai padidinti kraujo krešulio susidarymo riziką, ypač jeigu Jums yra kitų išvardytų rizikos veiksnių.
Svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jums tinka bet kuri iš šių sąlygų, net jeigu nesate tikra. Gydytojas gali nuspręsti, kad Qlaira vartojimą reikia nutraukti.
Jeigu vartojant Qlaira pasikeitė bet kuri iš pirmiau išvardytų sąlygų, pvz., kraujo giminaičiui pasireiškė trombozė be žinomos priežasties arba priaugote daug svorio, pasakykite gydytojui.
KRAUJO KREŠULIAI ARTERIJOJE
Kas gali atsitikti, jeigu arterijoje susidarė kraujo krešulys?
Arterijoje, kaip ir venoje, susidaręs kraujo krešulys gali sukelti sunkių sutrikimų. Pavyzdžiui, jis gali sukelti širdies priepuolį (miokardo infarktą) arba insultą.
Veiksniai, kurie didina kraujo krešulio arterijoje riziką
Svarbu atkreipti dėmesį, kad širdies priepuolio (miokardo infarkto) arba insulto dėl Qlaira vartojimo rizika yra labai maža, bet ji gali padidėti:
Jeigu Jums tinka daugiau nei viena iš išvardytų sąlygų arba bet kuri iš šių būklių yra sunki, kraujo krešulio susidarymo rizika gali būti dar didesnė.
Jeigu vartojant Qlaira pasikeitė bet kuri iš pirmiau išvardytų sąlygų, pvz., pradėjote rūkyti, kraujo giminaičiui pasireiškė trombozė be žinomos priežasties arba priaugote daug svorio, pasakykite gydytojui.
Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas sudėtines kontraceptines tabletes vartojančioms moterims, bet nežinoma, ar jį sukelia gydymas. Pvz., galbūt moterys, vartojančios kontraceptines tabletes, yra dažniau tiriamos, todėl navikai diagnozuojami dažniau. Nutraukus sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimą, krūties vėžys palaipsniui pasireiškia rečiau. Svarbu nuolat tikrintis krūtis ir, jei apčiuopiate kokį nors gumbą, kreiptis į gydytoją.
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Pavieniais atvejais šie navikai sukelia gyvybei pavojingą kraujavimą į pilvaplėvės ertmę. Jeigu Jums neįprastai stipriai skauda pilvą, kreipkitės į gydytoją.
Kai kurie tyrimai rodo, kad ilgalaikis kontraceptinių tablečių vartojimas gali didinti gimdos kaklelio vėžio atsiradimo riziką. Tačiau nėra aišku, kiek šią riziką didina lytinio gyvenimo būdas ir kiti veiksniai, pvz., žmogaus papilomos virusas (ŽPV).
Psichikos sutrikimai
Kai kurios hormoninius kontraceptikus, įskaitant Qlaira, vartojusios moterys pranešė apie depresiją arba slogią nuotaiką. Depresija gali turėti rimtų pasekmių ir kartais sukelti minčių apie savižudybę. Jeigu Jums pasireiškia nuotaikos svyravimai ir depresijos simptomai, kiek galima greičiau kreipkitės į savo gydytoją dėl tolesnio gydymo.
Per pirmus keletą Qlaira vartojimo mėnesių galite nelauktai pradėti kraujuoti. Dažniausiai kraujavimas prasideda 26‑ą dieną (tą dieną, kai vartojate antrą tamsiai raudoną tabletę) arba artimiausią (‑iomis) dieną (‑omis). Remiantis moterų pateikta informacija kalendoriuose, kuriuos jos pildė Qlaira klinikinio tyrimo metu, nelauktas kraujavimas nėra retas reiškinys (nuo 10 iki 18 % vartotojų per vieną ciklą). Jei toks kraujavimas kartojasi daugiau nei 3 mėnesius iš eilės arba prasideda praėjus keliems mėnesiams, gydytojas turi ištirti priežastį.
Remiantis moterų pateikta informacija kalendoriuose, kuriuos jos pildė Qlaira klinikinio tyrimo metu, įprastinio kraujavimo nebuvimas po 26-os dienos nėra retas reiškinys (nustatyta maždaug 15 % ciklų).
Jei visas tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, stipriai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote.
Jei laukto kraujavimo nebuvo du kartus iš eilės arba vartojote tabletes neteisingai, Jūs galite būti nėščia. Nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujo dėklo, kol įsitikinsite, kad nepastojote.
Visada pasakykite gydytojui, kokius vaistus ar vaistažoles Jūs jau vartojate. Pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar odontologui, skiriančiam kitų vaistų (arba vaistininkui, pas kurį perkate vaistą), kad Jūs vartojate Qlaira. Jie gali Jums patarti, ar reikia papildomų kontracepcijos priemonių (pvz., prezervatyvų) ir, jei taip, kiek laiko jas naudoti.
Kai kurie vaistai turi įtakos Qlaira koncentracijai kraujyje, dėl jų vartojimo gali susilpnėti nuo nėštumo apsaugantis Qlaira poveikis, jie gali sukelti nelauktą kraujavimą. Šie vaistai yra:
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Gydytojas arba vaistininkas gali patarti naudoti papildomas apsaugos priemones, kol kartu su Qlaira vartojate kitų vaistų.
Jei Jums reikia atlikti kraujo tyrimą arba kitus laboratorinius tyrimus, pasakykite gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate kontraceptines tabletes, nes geriamieji kontraceptikai gali paveikti kai kurių tyrimų rezultatus.
Jeigu esate nėščia, Qlaira vartoti negalima. Jeigu, vartodama Qlaira, pastojote, nedelsdama nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Jei norite pastoti, Qlaira vartojimą galite nutraukti bet kuriuo metu (taip pat žr. „Nustojus vartoti Qlaira“).
Žindymo laikotarpiu Qlaira vartoti negalima. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.
Jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį, tai prieš vartodama bet kokį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Duomenų, rodančių, kad vartojant Qlaira pablogėtų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.
Qlaira sudėtyje yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdama vartoti šį vaistą.
Kiekviename dėkle yra 26 spalvotos veikliosios tabletės ir 2 baltos neveikliosios tabletės.
Gerkite po vieną Qlaira tabletę kasdien, jei reikia, užgerkite trupučiu vandens. Jūs galite vartoti tabletes valgio metu arba nevalgius, bet turite jas gerti kasdien maždaug tuo pačiu laiku.
Kad Jums būtų patogiau prisiminti, yra 7 lipnios juostelės, kuriose pažymėtos 7 savaitės dienos.
Pasirinkite savaitės dienas žyminčią lipnią juostelę, kurios pradžioje nurodyta diena atitinka tą dieną, kurią pradėsite vartoti tabletes. Pvz., jei tabletes pradėsite vartoti trečiadienį, pasirinkite lipnią juostelę, kurios pradžioje yra raidė „T“.
Savaitės dienas žyminčią lipnią juostelę užklijuokite Qlaira dėklo viršuje, kur užrašyta „Klijuokite lipduką čia“ taip, kad pirma diena būtų virš tabletės, pažymėtos „1“.
Dabar virš kiekvienos tabletės yra nurodyta diena ir Jūs galite matyti, ar konkrečią dieną išgėrėte tabletę. Vadovaukitės rodyklės kryptimi ant dėklo, kol suvartosite 28 tabletes.
Taip vadinamas nutraukimo kraujavimas dažniausiai prasideda, kai išgeriama antra tamsiai raudona tabletė arba baltos tabletės ir, prieš pradedant naują dėklą, gali būti nepasibaigęs. Kai kurioms moterims kraujavimas dar tęsiasi vartojant pirmąsias naujo dėklo tabletes.
Pradėkite naują dėklą nedarydama pertraukos, kitais žodžiais tariant, kitą dieną, kai pabaigsite senąjį dėklą, net jei kraujavimas nepasibaigęs. Tai reiškia, kad naują dėklą Jūs visada turite pradėti tą pačią savaitės dieną, o nutraukimo kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis.
Jei vartosite Qlaira tokiu būdu, būsite apsaugota nuo nėštumo ir tas 2 dienas, kai gersite neveikliąsias tabletes.
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Qlaira tablečių, pasireikštų sunkus žalingas poveikis.
Iškart išgėrus keletą veikliųjų tablečių, gali būti pykinimas ar vėmimas. Jaunoms merginoms gali kraujuoti iš makšties.
Jei išgėrėte per daug Qlaira tablečių arba pastebėjote, kad jų išgėrė vaikas, klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo.
Neveikliosios tabletės. Jei užmiršote išgerti baltą tabletę (2 tabletės dėklo pabaigoje), Jums nereikia jos gerti, nes joje nėra veikliųjų medžiagų. Vis tik svarbu, kad praleistą (‑as) baltą (‑as) tabletę (‑es) išmestumėte, taip užsitikrindama, kad nepadidinsite dienų skaičiaus, kai vartojate tabletes, nes kitaip gali padidėti nėštumo rizika. Kitą tabletę gerkite įprastu laiku.
Veikliosios tabletės. Priklausomai nuo ciklo dienos, kai, kai buvo praleista viena veiklioji tabletė, Jums gali prireikti papildomų kontraceptinių priemonių, pvz., barjerinių priemonių, t. y. prezervatyvų. Vartokite tabletes vadovaudamasi toliau nurodytais principais. Išsamią informaciją taip pat žr. diagramoje apie praleistas tabletes.
Negalima vartoti daugiau kaip 2 veikliųjų tablečių per dieną.
Jei pamiršote pradėti naują dėklą arba jei 3‑9-ą dieną praleidote vieną ar daugiau tablečių, yra rizika, kad pastojote (jei per 7 dienas prieš užmirštant išgerti tabletę turėjote lytinių santykių). Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją. Kuo daugiau tablečių pamiršote (ypač 3‑24‑ą dieną) ir kuo jos yra arčiau neveikliųjų tablečių fazės, tuo didesnė rizika, kad susilpnėjo apsauga nuo nėštumo. Išsamią informaciją taip pat žr. diagramoje apie praleistas tabletes.
Jei buvote užmiršusi bent vieną veikliąją dėklo tabletę ir, baigiant vartoti dėklo tabletes, neprasidėjo kraujavimas, Jūs galite būti nėščia. Prieš pradėdama naują dėklą, kreipkitės į gydytoją.
Praleista daugiau nei 1 spalvota tabletė
Pamiršote pradėti naują dėklą
Iš karto kreipkitės į gydytoją
Taip
Ar turėjote lytinių santykių per 7 dienas prieš praleisdama tabletę?
Praleista tik 1 tabletė (praėjo daugiau kaip 12 valandų)
Ne
Duomenų apie vartojimą jaunesnėms nei 18 metų paauglėms nėra.
Jei, išgėrusi veikliąją tabletę, per 3‑4 valandas vėmėte ar stipriai viduriavote, organizmas galėjo ne visiškai pasisavinti veikliąsias tabletės medžiagas.
Tai yra beveik tas pats, lyg būtumėte pamiršusi išgerti tabletę. Po vėmimo ar viduriavimo kuo greičiau išgerkite kitą tabletę. Jei įmanoma, išgerkite ją per 12 valandų nuo Jums įprasto laiko. Jei tai neįmanoma ar jau praėjo 12 valandų, darykite taip, kaip nurodyta skyriuje „Pamiršus pavartoti Qlaira“. Jeigu nenorite keisti įprasto tablečių vartojimo modelio, išgerkite atitinkamą tabletę iš kito dėklo.
Galite nustoti vartoti Qlaira bet kuriuo metu. Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo apie kitus patikimus apsaugos nuo nėštumo būdus. Jei norite pastoti, nutraukite Qlaira vartojimą ir palaukite mėnesinių, prieš bandydama pastoti. Tuomet lengviau galėsite apskaičiuoti tikėtiną gimdymo datą.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, ypač jeigu jis sunkus ir nepraeinantis, arba atsirado sveikatos būklės pakitimas, kurį, Jūsų nuomone, galėjo sukelti Qlaira, pasakykite gydytojui.
Visoms moterims, vartojančioms sudėtinius hormoninius kontraceptikus, kraujo krešulių venose (venų tromboembolijos (VTE)) arba kraujo krešulių arterijose (arterijų tromboembolijos (ATE)) rizika yra padidėjusi. Išsamesnė informacija apie įvairią riziką, susijusią su sudėtinių hormoninių kontraceptikų vartojimu, pateikiama 2 skyriuje „Kas žinotina prieš vartojant Qlaira“.
Sunkus šalutinis poveikis
Sunkios reakcijos, susijusios su tabletės vartojimu, ir susiję simptomai yra aprašyti šiuose skyriuose: „Kraujo krešuliai“ ir „Qlaira ir vėžys“. Atidžiai perskaitykite šiuos skyrius ir, jei reikalinga, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Kitas galimas šalutinis poveikis
Šis šalutinis poveikis yra siejamas su Qlaira vartojimu:
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1‑10 iš 100 vartotojų):
Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1‑10 iš 1000 vartotojų):
Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti 1‑10 iš 10000 vartotojų):
Kraujo krešulio susidarymo tikimybė gali būti didesnė, jeigu yra kitų veiksnių, kurie didina šią riziką (daugiau informacijos apie veiksnius, kurie didina kraujo krešulio susidarymo riziką, ir apie kraujo krešulio simptomus pateikiama 2 skyriuje).
Daugiau informacijos (gautos iš kalendorių, kuriuos moterys pildė Qlaira klinikinio tyrimo metu) apie galimą šalutinį poveikį „nereguliarų kraujavimą (gausų nereguliarų kraujavimą)“ ir „mėnesinių nebuvimą“ pateikta skyriuose „Tarpciklinis kraujavimas“ ir „Ką daryti, jei kraujavimo nebūna 26‑ą dieną arba artimiausią (-ias) dieną (-as)“.
Pasirinktų nepageidaujamų reakcijų aprašymas
Žemiau nurodytos labai retos nepageidaujamos reakcijos arba nepageidaujamos reakcijos su vėlyva simptomų atsiradimo pradžia, kurios yra siejamos su sudėtinių geriamųjų kontraceptikų vartojimu ir gali pasireikšti vartojant Qlaira (žr. „Kada negalima vartoti Qlaira“, „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“):
- kepenų navikai (gerybiniai ir piktybiniai);
- mazginė eritema (minkšti raudoni poodiniai mazgeliai), daugiaformė eritema (odos bėrimas su raudonomis dėmėmis arba žaizdomis);
- padidėjęs jautrumas (įskaitant tokius simpromus kaip bėrimas, dilgėlinė);
- moterims, sergančioms paveldima angioneurozine edema (apibūdinama staigiu, pvz., akių, burnos, ryklės ir kt. patinimu), estrogenai, esantys sudėtinių geriamųjų kontraceptikų sudėtyje, gali sukelti arba paaštrinti angioneurozinės edemos simptomus.
Jeigu pasireiškia kepenų funkcijos sutrikimas, gali prireikti laikinai nutraukti sudėtinių geriamųjų kontraceptikų vartojimą.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėklo po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
Qlaira sudėtis
Veikliosios medžiagos yra estradiolio valeratas arba estradiolio valeratas ir dienogestas.
Kiekviename Qlaira dėkle (28 plėvele dengtos tabletės) yra 26 veikliosios keturių skirtingų spalvų tabletės, išdėstytos 1, 2, 3 ir 4‑oje dėklo eilutėse, ir 2 baltos neveikliosios tabletės 4‑oje dėklo eilutėje.
Spalvotų tablečių, kurių sudėtyje yra viena arba dvi veikliosios medžiagos, sudėtis:
2 tamsiai geltonos tabletės, kurių kiekvienoje yra 3 mg estradiolio valerato,
5 raudonos tabletės, kurių kiekvienoje yra 2 mg estradiolio valerato ir 2 mg dienogesto,
17 šviesiai geltonų tablečių, kurių kiekvienoje yra 2 mg estradiolio valerato ir 3 mg dienogesto,
2 tamsiai raudonos tabletės, kurių kiekvienoje yra 1 mg estradiolio valerato.
Baltų neveikliųjų tablečių sudėtis:
Tabletėse nėra jokių veikliųjų medžiagų.
Spalvotų veikliųjų tablečių pagalbinės medžiagos:
Tabletės šerdis: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, povidonas K25 (E1201), magnio stearatas (E572).
Tabletės plėvelė: hipromeliozė 2910 (E464), makrogolis 6000, talkas (E553b), titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172) ir (arba) raudonasis geležies oksidas (E172).
Baltų neveikliųjų tablečių pagalbinės medžiagos:
Tabletės šerdis: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas K25 (E1201), magnio stearatas (E572).
Tabletės plėvelė: hipromeliozė 2910 (E464), talkas (E553b), titano dioksidas (E171).
Qlaira išvaizda ir kiekis pakuotėje
Qlaira tabletės yra plėvele dengtos tabletės; tabletės šerdis yra padengta plėvele.
Kiekviename dėkle (28 plėvele dengtos tabletės) yra 2 tamsiai geltonos tabletės 1‑oje eilutėje, 5 raudonos tabletės 1‑oje eilutėje, 17 šviesiai geltonų tablečių 2‑oje, 3‑oje ir 4‑oje eilutėse, 2 tamsiai raudonos tabletės 4‑oje eilutėje ir 2 baltos tabletės 4‑oje eilutėje.
Tamsiai geltona veiklioji tabletė yra apvali, abipus išgaubta, su vienoje pusėje taisyklingame šešiakampyje pažymėtomis raidėmis „DD“.
Raudona veiklioji tabletė yra apvali, abipus išgaubta, su vienoje pusėje taisyklingame šešiakampyje pažymėtomis raidėmis „DJ“.
Šviesiai geltona veiklioji tabletė yra apvali, abipus išgaubta, su vienoje pusėje taisyklingame šešiakampyje pažymėtomis raidėmis „DH“.
Tamsiai raudona veiklioji tabletė yra apvali, abipus išgaubta, su vienoje pusėje taisyklingame šešiakampyje pažymėtomis raidėmis „DN“.
Balta neveiklioji tabletė yra apvali, abipus išgaubta, su vienoje pusėje taisyklingame šešiakampyje pažymėtomis raidėmis „DT“.
Qlaira yra tiekiama pakuotėmis po 1, 3 arba 6 dėklus, kurių kiekviename yra po 28 tabletes.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Bayer AG
Kaiser-Wilhelm-Allee 1
51373 Leverkusen
Vokietija
Gamintojas
Bayer Weimar GmbH und Co KG arba Bayer AG
99427 Weimar, Doebereinerstrasse 20, 13342 Berlin, Muellerstrasse 170-178
Vokietija Vokietija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
|
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse ir Jungtinėje Karalystėje (Šiaurės Airijoje) registruotas tokiais pavadinimais:
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-04-21.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/