Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Rupafin 10 mg tabletės
Rupatadinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Rupafin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Rupafin
3. Kaip vartoti Rupafin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Rupafin
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Rupafin ir kam jis vartojamas
Rupatadinas yra antihistamininis vaistinis preparatas.
Rupafin lengvina alerginės slogos simptomus: čiaudulį, nosies varvėjimą, akių ir nosies niežėjimą.
Rupafin taip pat naudojamas dilgėlinės (alerginis odos bėrimas) simptomams – niežėjimui ir ruplėms (lokalizuotas odos paraudimas ir patinimas) – lengvinti.
2. Kas žinotina prieš vartojant Rupafin
Rupafin vartoti negalima:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Rupafin.
Jeigu Jūs sergate inkstų ar kepenų nepakankamumu, pasitarkite su gydytoju. Šiuo metu
Rupafin 10 mg tablečių nerekomenduojama vartoti pacientams, kuriems yra sutrikusi inkstų ir kepenų funkcija. Jeigu Jūsų kraujyje yra žemas kalio lygis ir (arba) Jums yra tam tikras širdies ritmo sutrikimas (žinomas kaip QTc intervalo pailgėjimas, matomas atliekant EKG), kurie gali pasireikšti esant tam tikroms širdies ligoms, kreipkitės į gydytoją.
Jei Jums daugiau nei 65 metai, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vaikams
Nerekomenduojama vartoti vaikams jaunesniems kaip 12 metų amžiaus.
Kiti vaistai ir Rupafin
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jeigu vartojate Rupafin, kartu nevartokite vaistų, kurių sudėtyje yra ketokonazolo (vaisto grybelio sukeltoms infekcijoms gydyti) ar eritromicino (vaisto bakterijų sukeltoms infekcijoms gydyti). Jeigu vartojate centrinę nervų sistemą slopinančius vaistus, statinus (vaistus, vartojamus aukštam cholesterolio kiekiui gydyti) arba midazolamą (vaistą, vartojamą trumpalaikiam slopinimui), prieš vartodami Rupafin pasitarkite su gydytoju.
Rupafin vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
Rupafin negalima vartoti su greipfrutų sultimis, nes gali padidėti Rupafino kiekis Jūsų organizme.
Rekomenduojamomis dozėmis (10 mg) vartojamas Rupafin nedidina mieguistumo, kurį sukelia alkoholis.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, Rupafin neturėtų veikti gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus. Tačiau, pirmą kartą pradėję vartoti Rupafin, turite stebėti, kaip gydymas veikia Jus, ir tik tada pradėkite vairuoti ar valdyti mechanizmus.
Rupafin sudėtyje yra laktozės
Jeigu gydytojas Jums sakė, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Rupafin yra skirtas vartoti suaugusiems bei vyresniems kaip 12 metų paaugliams. Įprasta dozė yra viena tabletė (10 mg rupatadino) vieną kartą per parą nevalgius arba su maistu. Tabletę užgerti pakankamu kiekiu skysčio (pvz.: stikline vandens).
Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko vartoti Rupafin.
Ką daryti pavartojus per didelę Rupafin dozę?
Jeigu netyčia pavartojote per didelę vaisto dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Pamiršus pavartoti Rupafin
Kuo greičiau išgerkite pamirštą dozę ir toliau vaistą vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Dažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių) šalutinio poveikio reiškiniai yra mieguistumas, galvos skausmas, svaigulys, burnos sausumas, silpnumo pojūtis ir nuovargis.
Nedažni (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių) šalutinio poveikio reiškiniai yra padidėjęs apetitas, irzlumas, sunkumas susikoncentruoti, kraujavimas iš nosies, nosies gleivinės džiūvimas, gerklės skausmas, kosulys, gerklės džiūvimas, sloga, pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, sutrikęs virškinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, išbėrimas, nugaros, sąnarių, raumenų skausmas, troškulys, bendras nemalonus pojūtis, karščiavimas, nenormalūs kepenų funkcijos tyrimai, padidėjęs svoris.
Reti nepageidaujami reiškiniai (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1 000 žmonių) yra palpitacijos, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis ir alerginės reakcijos (niežėjimas, dilgėlinė ir veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Rupafin sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra rupatadinas. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg rupatadino (fumarato pavidalu).
- Pagalbinės medžiagos yra pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), laktozė monohidratas ir magnio stearatas. žr. 2 skyrių „Rupafin sudėtyje yra laktozės“.
Rupafin išvaizda ir kiekis pakuotėje
Rupafin tabletės yra apvalios, šviesiai oranžinės spalvos.
Tiekiamas lizdinių plokštelių pakuotėmis po 3, 7, 10, 15, 20, 30, 50 arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Noucor Health, S.A.
Av. Camí Reial, 51-57
E-08184 Palau-solità i Plegamans
Barcelona
Ispanija
Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Rupatall 10 mg Belgijoje, Liuksemburge
Rinialer 10 mg Portugalijoje, Maltoje
Rupafin 10 mg Austrijoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Kipre, Danijoje, Estijoje
Vokietijoje, Graikijoje, Islandijoje
Italijoje, Airijoje, Latvijoje, Lichtenšteine
Lietuvoje, Nyderlanduose, Norvegijoje
Lenkijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje,
Ispanijoje,
Rupatadine 10 mg Jungtinėje Karalystėje
Wystamm10 mg Prancūzijoje
Tamalis 10 mg Vengrijoje, Čekijoje, Rumunijoje.
Pafinur 10 mg Suomijoje, Švedijoje
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-08-02.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.