Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Senebactum 100 mg/ml odos tirpalas
Joduotas povidonas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Senebactum ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Senebactum
3. Kaip vartoti Senebactum
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Senebactum
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Senebactum ir kam jis vartojamas
Senebactum odos tirpalas yra antimikrobinis vaistas (antiseptikas). Senebactum veiklioji medžiaga joduotas povidonas veiksmingai naikina mikrobus: bakterijas, bakterijų sporas, grybelius, virusus ir pirmuonis (vienaląsčius organizmus). Dėl joduoto povidono veikimo būdo mikrobų atsparumas jam nepasireiškia.
Senebactum vartojamas:
Jeigu per 14 dienų Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
2. Kas žinotina prieš vartojant Senebactum
Senebactum vartoti negalima:
- jeigu yra hipertirozė (padidėjusi skydliaukės funkcija) ir kiti akivaizdūs skydliaukės veiklos sutrikimai (ypač vidutinio sunkumo ar sunki struma, skydliaukės uždegimas, vadinamas Hašimoto tiroiditu);
- jeigu yra Diuringo pūslelinis dermatitas (odos uždegimas);
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Senebactum.
- Jeigu sergate nesunkia mazgine struma arba esate anksčiau sirgę kokia nors kita skydliaukės liga, joduoto povidono vartoti ilgai, tepti juo didelius odos plotus (pavyzdžiui, 10 % kūno paviršiaus plotą tepti ilgiau kaip 14 dienų) be gydytojo priežiūros negalima.
Vaikams ir paaugliams
Senebactum negalima vartoti naujagimiams ir kūdikiams iki 6 mėnesių.
Vyresniems kaip 6 mėnesių vaikams ir paaugliams Senebactum vartoti nerekomenduojama, nes nepakanka duomenų apie šio vaisto saugumą ir veiksmingumą.
Kiti vaistai ir Senebactum
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Joduoto povidono negalima vartoti su vaistais, kurių sudėtyje yra medžiagų, galinčių jį iš dalies inaktyvinti: su chlorheksidinu, sidabro sulfadiazinu.
Sąveika su kitais vaistais gali pasireikšti joduoto povidono spalvos netekimu, kas reiškia, kad vaistas neteko veiksmingumo ir vartojimą reikia pakartoti.
Kartu su joduotu povidonu vartojant fermentinius žaizdų gijimą skatinančius vaistus, dėl fermentinio komponento oksidacijos silpnėja abiejų vaistų poveikis. Vartojant joduotą povidoną kartu su vandenilio peroksidu, taurolidinu bei sidabro turinčiomis dezinfekuojančiomis medžiagomis taip pat silpnėja abiejų vaistų poveikis.
Kartu su joduotu povidonu vartojant ličio, gali sumuotis ar sustiprėti skydliaukės funkciją slopinantis poveikis. Todėl gydantis vaistais savo sudėtyje turinčiais ličio, joduoto povidono reikia vartoti atsargiai ir trumpai.
Vartojant joduoto povidono kartu su oktenidino savo sudėtyje turinčiu antiseptiku ar tuoj po jo vartojimo, vartojimo vietoje gali patamsėti oda.
Senebactum vartojimas su maistu ir gėrimais
Duomenys neaktualūs.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumas
Joduotas povidonas nesukelia teratogeninio poveikio.
Jodas praeina per placentą ir gali sukelti vaisiaus ir naujagimio skydliaukės funkcijos sutrikimus arba strumą. Todėl joduotas povidonas neturėtų būti vartojamas nėščioms moterims dėl galimo neigiamo poveikio vaisiaus skydliaukės funkcijai, išskyrus atvejus, kai tai daryti būtina.
Žindymas
Jodo patenka į motinos pieną.
Joduotą povidoną žindymo laikotarpiu ilgesnį laiką ir ant didesnių odos plotų galima vartoti tik gydytojui griežtai įvertinus naudos ir rizikos santykį. Gydytojas Jums gali rekomenduoti ištirti žindomų naujagimių bei kūdikių skydliaukės funkciją.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Duomenys neaktualūs.
3. Kaip vartoti Senebactum
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, vaistininkas arba slaugytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
Suaugusiesiems
Nepažeista oda padengiama vaistu prieš pat operaciją ar kitą chirurginę manipuliaciją numatytoje intervencijos vietoje.
Pažeistą odą (esant nedidelėms žaizdoms ar nesunkiems nudegimams) padenkite vaistu 3-4 kartus per parą.
Vartojimo metodas
Vartoti ant odos.
Odos tirpalas turi būti vartojamas neskiestas. Jo užtepus ar užpurškus reikėtų palaukti, kol nudžius.
Ką daryti pavartojus per didelę Senebactum dozę?
Atsiradus perdozavimo simptomų (skausmas po duobute, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, nenumaldomas troškulys, pilvo raumenų mėšlungis, tachikardija, galvos skausmai, svaigimas, kolapsas ir kt.) reikia kreiptis į gydytoją.
Pamiršus pavartoti Senebactum
Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Senebactum
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Retas nepageidaujamas poveikis (pasireiškė mažiau kaip 1 iš 1 000 vartojusiųjų)
Odos ir gleivinės sudirginimas.
Alerginė reakcija (alerginis dermatitas).
Labai retas nepageidaujamas poveikis (pasireiškė mažiau kaip 1 iš 10 000 vartojusiųjų)
Jodo sukelta hipertirozė.
Odos nudeginimas.
Anafilaksinė reakcija.
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Nedidelis skydliaukę stimuliuojančio hormono koncentracijos padidėjimas kraujo serume; tiroksino ir trijodtironino koncentracijos sumažėjimas kraujo serume (pasireiškė pavartojus ilgiau dėl padidėjusios jodo koncentracijos kraujo serume, atsiradusios dėl sisteminės jodo absorbcijos). Jodo sukelta hipotirozė (pasireiškė pacientams reguliariai skalavusiems burną joduotu povidonu).
Inkstų funkcijos sutrikimas (pastebėtas gydant didelius nudegimo plotus).
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Senebactum
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Senebactum sudėtis
Senebactum išvaizda ir kiekis pakuotėje
Skaidrus, rudos spalvos, būdingo kvapo tirpalas.
Didelio tankio polietileno (DTPE) buteliukas su mažo tankio polietileno (MTPE) lašintuvu ir užsukamuoju DTPE dangteliu, kuriame yra 25 ml, 30 ml, 100 ml arba 120 ml odos tirpalo, įdėtas į kartoninę dėžutę su pakuotės lapeliu.
DTPE buteliukas su MTPE/PP purškalo pompa, kuriame yra 50 ml arba 100 ml odos tirpalo, įdėtas į kartoninę dėžutę su pakuotės lapeliu.
DTPE buteliukas su MTPE lašintuvu ir užsukamuoju polipropileno dangteliu, paženklintas etikete, kuriame yra 1000 ml odos tirpalo.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
UAB “Valentis”
Molėtų pl. 11
LT-08409 Vilnius, Lietuva
Tel. +37052701225
Faksas +37052701223
Gamintojas
UAB „Valentis“
Molėtų pl. 11
LT‑08409 Vilnius, Lietuva
Tel.: +370 5 2701225
Faksas: +370 5 2701223
arba
UAB „Valentis“
Taikos pr. 102
LT‑51195 Kaunas, Lietuva
Tel.: +370 37 452650
Faksas: +370 37 452664
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB “Valentis”
Molėtų pl. 11
LT-08409 Vilnius, Lietuva
Tel. +37052701225
Faksas +37052701223
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-12-30.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.