Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Serevent Diskus 50 mikrogramų/dozėje dozuoti įkvepiamieji milteliai
Salmeterolis
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Serevent Diskus ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Serevent Diskus
3. Kaip vartoti Serevent Diskus
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Serevent Diskus
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Serevent Diskus ir kam jis vartojamas
Jūsų vaistas vadinasi Serevent Diskus (salmeterolio ksinafoatas). Tai plastikinis inhaliacijų įtaisas, kuriame yra dvisluoksnė juostelė su 60 pūslelių. Kiekvienoje pūslelėje yra 50 mikrogramų veikliosios medžiagos salmeterolio ksinafoato ir laktozės, kuri veikia kaip „nešėjas“. Pūslelės apsaugo miltelius, skirtus inhaliacijoms, nuo atmosferos poveikio. Įtaise yra dozių skaitiklis, kuris parodo, kiek liko dozių. Jos skaičiuojamos mažėjančia tvarka nuo 60 iki 1. Paskutinių penkių dozių skaičiai – raudoni.
Salmeterolio ksinafoatas priklauso medžiagų, vadinamų bronchų plečiamaisiais vaistais, grupei. Jis atpalaiduoja plaučiuose esančių smulkiųjų kvėpavimo takų sienelių raumenis. Tai padeda atsiverti kvėpavimo takams, dėl to oras lengviau patenka į plaučius ir išeina iš jų. Salmeterolio ksinafoato poveikis trunka mažiausiai 12 valandų. Kai vaistas vartojamas nuolat, smulkūs kvėpavimo takai visada lieka atviri.
Gydytojas šį vaistą Jums parinko todėl, kad jis tinka Jums ir Jūsų būklei gydyti.
Serevent Diskus padeda, kai būna sunku kvėpuoti sergant astma ir kitomis plaučių ligomis.
Labai svarbu, kad vartotumėte savo Serevent Diskus kiekvieną dieną – ryte ir vakare. Tai Jums padės nejausti simptomų visą dieną ir naktį.
Serevent Diskus nereikėtų vartoti, ištikus staigiam švokštimo ar dusulio priepuoliui. Jei Jums staiga prasideda švokštimo ar dusulio priepuolis, Jums reikėtų įkvėpti vaistų iš greitai veikiančio inhaliatoriaus, pvz., Ventolin. Jei pastebite, kad Jums dažniau nei įprastai pradeda reikštis dusulio ar švokštimo priepuoliai, turėtumėte kreiptis į savo gydytoją.
2. Kas žinotina prieš vartojant Serevent Diskus
Serevent vartoti negalima:
Specialių atsargumo priemonių reikia:
Kiti vaistai ir Serevent Diskus
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jūsų gydytojas įvertins, ar šiuo laikotarpiu galite vartoti Serevent Diskus.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Tikėtina, kad galimas šalutinis poveikis, susijęs su Serevent Diskus, nepaveiks Jūsų gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus.
3. Kaip vartoti Serevent Diskus
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Nevartokite šio vaisto staigiems dusulio priepuoliams gydyti – jis Jums nepadės. Jums reikia visiškai kitokios rūšies vaisto. Jei vartojate daugiau nei vieną vaistą, būkite atidūs, kad jų nesupainiotumėte.
Vartokite kitus gydytojo paskirtus vaistus astmai gydyti taip pat, kaip ir anksčiau, nepaisydami to, kad jaučiatės daug geriau, nebent gydytojas Jums nurodo kitaip.
Labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų, kiek Serevent Diskus dozių reikia įkvėpti ir kaip dažnai jį vartoti. Nevartokite daugiau, nei nurodyta.
Medžiagą, esančią Serevent Diskus, reikia vartoti įkvepiant į plaučius. Jūs negalite paragauti ar pajusti miltelių ant savo liežuvio net teisingai vartodami Serevent Diskus. Vaisto vartojimo instrukcija pateikiama toliau.
Jei Jums kyla kokių klausimų ar abejonių, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.
Serevent Diskus būtina įkvėpti per burną.
Vaistą vartokite taip, kaip Jums nurodė Jūsų gydytojas. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Įprastinės dozės:
Suaugusiems žmonėms – 1 dozė (50 mikrogramų) du kartus per dieną. Gydytojas gali Jums patarti padidinti šią dozę iki 2 įkvėpimų (2 x 50 mikrogramų) du kartus per dieną.
Vaikams, vyresniems kaip 4 metų – 1 įkvėpimas (1 x 50 mikrogramų) du kartus per dieną.
Paprastai šis vaistas nerekomenduojamas vaikams, jaunesniems kaip 4 metų.
Serevent Diskus vartojimo instrukcija
UŽDARYTAS
Kai išimsite Serevent Diskus iš dėžutės, jis bus uždarytas.
Naujame Serevent Diskus yra 60 dozių miltelių. Skaitiklyje parodytas likusių dozių skaičius.
ATIDARYTAS
Naujame Serevent Diskus yra 60 pūslelių, kuriose yra dozuoti vaisto milteliai. Miltelių kiekis, esantis kiekvienoje pūslelėje, yra tiksliai pamatuotas ir higieniškai saugus. Serevent Diskus nereikia specialios priežiūros ir papildymo.
Paskutinės 5 dozės pažymėtos raudonai – taip įspėjama, kad Serevent Diskus greitai baigsis.
Serevent Diskus lengva naudoti. Kai prireikia pavartoti vaisto, tiesiog atlikite tai keturiais veiksmais, kurie yra parodyti paveikslėliuose:
1. Atidarymas
2. Paruošimas
3. Įkvėpimas
4. Uždarymas
Kaip veikia Serevent Diskus inhaliatorius
Pastūmus Serevent Diskus svirtelę, kandiklyje atsiveria maža angelė ir išvyniojama vaisto dozė, paruošta įkvėpti. Kai uždarote Serevent Diskus, svirtelė automatiškai pasislenka į pradinę padėtį ir paruošiama kita dozė, kurią vartosite kai reikės. Išorinis korpusas apsaugo Serevent Diskus, kai jo nenaudojate.
1. Atidarymas
Atidarydami Serevent Diskus išorinį korpusą laikykite vienoje rankoje, o kitos nykštį uždėkite ant įdubos. Tada stumkite nykščiu nuo savęs kiek įmanoma.
2. Pastūmimas
Serevent Diskus laikykite dešine arba kaire ranka kandiklį atgręžę į save. Stumkite svirtelę kiek įmanoma nuo savęs, kol išgirsite trakštelėjimą. Dabar Serevent Diskus paruoštas vartoti. Kiekvieną kartą, kai svirtelę stumiate atgal, pūslelė praduriama ir milteliai yra paruošti įkvėpti. Tai rodo dozių skaitiklis.
Be reikalo nestumdykite svirtelės, kad nebūtų be reikalo paruošiama vaisto dozė.
3. Įkvėpimas
– Prieš įkvėpdami vaisto, atidžiai perskaitykite šį skyrelį.
– Laikykite Serevent Diskus kuo toliau nuo burnos. Iškvėpkite iki galo. Atsiminkite – niekada nekvėpuokite į Serevent Diskus.
– Pridėkite Serevent Diskus kandiklį prie lūpų. Greitai ir giliai įkvėpkite per Serevent Diskus (per burną).
– Atitraukite Serevent Diskus nuo burnos.
– Sulaikykite kvėpavimą (maždaug 10 sekundžių arba kiek galima ilgiau).
– Lėtai iškvėpkite.
4. Uždarymas
Uždarydami Serevent Diskus, stumkite rankenėlę į save kiek įmanoma. Serevent Diskus užsidarydamas trakšteli. Svirtelė automatiškai grįžta į savo pirminę padėtį ir Serevent Diskus yra paruoštas vėl naudoti.
Jei reikia suvartoti antrąją pūslelę, turite pakartoti 1–4 veiksmus.
ATMINKITE
- Laikykite Serevent Diskus sausai.
- Kai jo nenaudojate, uždarykite.
- Niekada nekvėpuokite į Serevent Diskus.
- Pastumkite svirtelę tik tada, kai esate pasiruošę suvartoti vaisto dozę.
- Neviršykite dozės. Laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Ką daryti pavartojus per didelę Serevent Diskus dozę?
Jei pavartojote didesnę, nei rekomenduojama Serevent Diskus dozę, gali pradėti greičiau, nei įprasta, plakti Jūsų širdis, apimti drebulys ir (arba) jausitės apsvaigęs.
Taip pat Jums gali skaudėti galvą. Pasitarkite su gydytoju kiek galima greičiau.
Jei dozė, kurią suvartojote, yra daug didesnė už Jums nurodytą, ir Jūs blogai jaučiatės ar esate susirūpinęs, turėtumėte iškart paskambinti savo gydytojui arba kuo greičiau vykti į artimiausią ligoninę, kurioje teikiama greitoji pagalba. Su savimi pasiimkite šį pakuotės lapelį arba savo vaistą, kad ligoninėje žinotų, ką Jūs vartojote.
Pamiršus pavartoti Serevent Diskus
Jei praleidote vieną dozę, nesirūpinkite. Įkvėpkite dozę tada, kai tik tai prisiminsite, bet jei tuojau priklauso įkvėpti kitą dozę, palaukite iki jos.
Po to vartokite taip, kaip iki tol. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Pavartojus Serevent Diskus
Jei po Serevent Diskus pavartojimo iškart pradedate dusti ar švokšti, nutraukite vartojimą ir kiek galima greičiau pasitarkite su savo gydytoju.
Jei švokštimas ar sunkumas krūtinėje nepalengvėja, kaip įprastai, arba tas palengvėjimas netrunka tiek laiko, kaip įprastai, kiek galima greičiau pasitarkite su savo gydytoju. Gali būti, kad Jūsų kvėpavimo organų būklė blogėja, todėl Jums gali prireikti papildomų vaistų.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Alerginės reakcijos: galite pastebėti, kad pavartojus Serevent Diskus staiga pasunkėjo kvėpavimas. Galite pradėti švokšti ir kosėti. Taip pat galite pastebėti niežėjimą ir paburkimą (paprastai veido, lūpų, liežuvio ar ryklės). Jeigu Jums pasireiškia šie požymiai arba jie atsiranda iškart po Serevent Diskus pavartojimo, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Alerginės reakcijos Serevent Diskus yra labai retos (jos pasitaiko mažiau kaip 1 žmogui iš 10000).
Žemiau išvardyti kiti šalutinio poveikio reiškiniai:
Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 10):
Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 100):
Reti (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 1000):
Labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 žmogui iš 10000):
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Serevent Diskus
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Ant dėžutės ir inhaliatoriaus po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikus pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Serevent Diskus sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra salmeterolis. Vienoje dozėje yra 72,5 mikrogramo salmeterolio ksinafoato, atitinkančio 50 mikrogramų salmeterolio.
- Pagalbinė medžiaga yra laktozės monohidratas.
Serevent Diskus išvaizda ir kiekis pakuotėje
Kartono dėžutėje yra vienas plastikinis disko formos daugiadozis inhaliatorius, maždaug 8,5 cm skersmens ir 3 cm pločio, kuriame yra dvisluoksnė juostelė su 60 vienodais tarpais išdėstytų pūslelių (vienas juostelės sluoksnis susideda iš orientuotu poliamidu (OPA) ir polivinilchloridu (PVC) laminuotos aliuminio folijos, kitas sluoksnis susideda iš baltu popieriumi ir orientuotu polietileno treftalatu (PET) laminuotos aliuminio folijos). Kiekvienoje pūslelėje yra viena įkvepiamųjų miltelių dozė.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
GlaxoSmithKline Trading Services Limited
12 Riverwalk
Citywest Business Campus
Dublin 24
Airija
Gamintojas
GlaxoWellcome Production
Zone Industrielle No 2
23, rue Lavoisier
27000 Evreux
Prancūzija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“ Ukmergės g. 120 LT-08105 Vilnius Lietuva Tel. +370 5 264 90 00 |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-06-01.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/