Pakuotės lapelis: informacija pacientui
Sollazon 50 mg tabletės
Sollazon 100 mg tabletės
Cilostazolas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Sollazon ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Sollazon
3. Kaip vartoti Sollazon
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Sollazon
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Sollazon ir kam jis vartojamas
Veiklioji Sollazon medžiaga (cilostazolas) priklauso vaistų grupei, vadinamai fosfodiesterazės 3 tipo inhibitoriais.
Jis sukelia kelių rūšių poveikį, įskaitant kai kurių kraujagyslių išplėtimą ir kai kurių kraujo ląstelių, vadinamų trombocitais, krešėjimo aktyvumo (sulipimo) slopinimą kraujagyslių viduje.
Jums buvo paskirtas Sollazon „protarpiniam šlubumui“ gydyti. „Protarpinis šlubumas“ yra panašus į mėšlungį, skausmą kojose, vaikščiojimo metu, kurį sukelia nepakankamas Jūsų kojų aprūpinimas krauju. Sollazon gali pailginti nueitą be skausmo atstumą, kadangi jis pagerina kraujotaką Jūsų kojose. Sollazon rekomenduojamas tik pacientams, kurių simptomai pakankamai nesumažėjo pakoregavus gyvenimo būdą (pvz., metus rūkyti ir intensyviau mankštinantis) ir atlikus kitas reikiamas intervencijas. Vartojant cilostazolą svarbu toliau tęsti koreguotą gyvenimo būdą.
2. Kas žinotina prieš vartojant Sollazon
Sollazon vartoti negalima:
- aktyvi skrandžio opa (-os);
- insultas per paskutinius šešis mėnesius;
- akių sutrikimai, jeigu sergate cukriniu diabetu;
- nepakankamai gerai reguliuojamas kraujo spaudimas;
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Sollazon:
Gydymo Sollazon metu nepamirškite, kad:
Vaikams ir paaugliams
Sollazon vaikams yra netinkamas.
Kiti vaistai ir Sollazon
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Jūs turite specialiai informuoti gydytoją, jeigu vartojate kai kurių vaistų, paprastai vartojamų raumenų arba sąnarių skausmingoms ir (arba) uždegiminėms būklėms gydyti, arba jeigu vartojate vaistų kraujo krešėjimui slopinti. Šiems vaistams priklauso:
Jeigu vartojate šių vaistinių preparatų kartu su Sollazon, Jūsų gydytojas gali atlikti kai kuriuos įprastus kraujo tyrimus.
Kai kurie kartu vartojami vaistai gali daryti įtaką Sollazon. Jie gali arba stiprinti Sollazon šalutinį poveikį, arba mažinti Sollazon veiksmingumą. Sollazon gali taip pat gali daryti įtaką kitiems vaistiniams preparatams. Prieš pradedant vartoti Sollazon pasakykite gydytojui, jeigu vartojate:
Jeigu abejojate, ar tai tinka Jūsų vartojamiems vaistams, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Prieš vartojant Sollazon pasakykite gydytojui, jeigu vartojate vaistų nuo per didelio kraujo spaudimo, kadangi Sollazon gali sukelti papildomą kraujospūdį mažinantį poveikį. Per stiprus Jūsų kraujospūdžio sumažėjimas gali sukelti širdies plakimo padažnėjimą. Šiems vaistams priklauso:
Galbūt Jūs ir galite vartoti minėtų vaistų kartu su Sollazon ir Jūsų gydytojas galės nuspręsti, kas Jums tinka.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Sollazon nėštumo metu VARTOTI NEGALIMA.
Žindyvėms Sollazon vartoti NEREKOMENDUOJAMA.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Sollazon gali sukelti galvos svaigimą. Jeigu jaučiate svaigulį po Sollazon suvartojimo, ATSISAKYKITE VAIRUOTI ir valdyti mechanizmus bei praneškite savo gydytojui arba vaistininkui.
3. Kaip vartoti Sollazon
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Tam tikrą palankų Sollazon poveikį galite pajusti per 4–12 gydymo savaičių.
Po 3 gydymo mėnesių gydytojas gali pakartotinai įvertinti būklės pagerėjimą ir rekomenduoti nutraukti gydymą cilostazolu, jeigu gydymo poveikis yra nepakankamas.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Sollazon vaikams yra netinkamas.
Ką daryti pavartojus per didelę Sollazon dozę?
Jeigu dėl bet kokios priežasties pavartojote per daug Sollazon tablečių, Jums gali pasireikšti tokie požymiai ir simptomai, kaip stiprus galvos skausmas, viduriavimas, kraujospūdžio kritimas ir nereguliarus širdies plakimas.
Jeigu pavartojote daugiau tablečių nei Jums paskirta dozė, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę. Nepamirškite su savimi pasiimti pakuotę, kad būtų aišku, kokį vaistą suvartojote.
Pamiršus pavartoti Sollazon
Jeigu pamiršote pavartoti dozę, nesijaudinkite; palaukite, kol reikės vartoti kitą dozę ir išgerkite kitą tabletę, o toliau vartokite tabletes įprastai. NEGALIMA vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.
Nustojus vartoti Sollazon
Jeigu nustojote vartoti Sollazon, skausmas kojose gali atsinaujinti arba sustiprėti. Taigi Sollazon vartojimą reikia nutraukti tik jeigu pajausite šalutinį poveikį, reikalaujantį skubios medicinos pagalbos (žr. 4 skyrių), arba jeigu taip liepia gydytojas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu pasireiškia bet koks toliau išvardytas šalutinis poveikis, Jums gali prireikti skubios medicinos pagalbos. Nutraukite Sollazon vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią ligoninę.
Jūs turite nedelsiant kreiptis į gydytoją, jeigu karščiuojate arba Jums skauda gerklę. Jums gali reikėti atlikti kai kuriuos kraujo tyrimus, prieš atnaujinant gydymą.
Vartojant cilostazolo gauta pranešimų apie toliau nurodytą šalutinį poveikį. Jūs turite apie jį nedelsiant pranešti gydytojui.
Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)
Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)
Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, gali būti didesnė kraujavimo į akį rizika.
Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 žmonių)
Gauta pranešimų apie toliau išvardytą šalutinį poveikį, pasireiškusį cilostazolo vartojimo metu, tačiau jo dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Jeigu kuris nors iš šalutinių poveikių tampa sunkus, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt , taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt ). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Sollazon
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Pastebėjus matomų gedimo požymių (pvz., pakitusi spalva), šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Sollazon sudėtis
Sollazon išvaizda ir kiekis pakuotėje
50 mg tabletės. Bekvapės ar beveik bekvapės, baltos arba beveik baltos, apvalios, plokščios tabletės nuožulniais kraštais. Vienoje tabletės pusėje yra įspausta stilizuota “E”, kitoje – kodas “601”.
100 mg tabletės. Bekvapės ar beveik bekvapės, baltos arba beveik baltos, apvalios, plokščios tabletės nuožulniais kraštais. Vienoje tabletės pusėje yra įspausta stilizuota “E” ir kodas “602”, kita pusė yra lygi.
Kartono dėžutėje yra 28 (2x14), 56 (4x14) arba 98 (7x14) tabletės PVC/PVdC/aliuminio folijos lizdinėse plokštelėse ir pakuotės lapelis.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
EGIS Pharmaceuticals PLC
1106 Budapest, Keresztúri út 30-38.
Vengrija
Gamintojas
EGIS Pharmaceuticals PLC
1165 Budapest, Bökényföldi út 118-120.
Vengrija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:
EGIS PHARMACEUTICALS PLC atstovybė
Latvių g. 11-2, LT-08123 Vilnius
Tel.:+370 5 231 4658
Faks.: +370 5 210 7033
El. paštas: info@egis.lt
Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Vengrija | Noclaud 50 mg tabletta Noclaud 100 mg tabletta |
Čekija | Noclaud |
Latvija | Sollazon 50 mg tabletes Sollazon 100 mg tabletes |
Lietuva | Sollazon 50 mg tabletės Sollazon 100 mg tabletės |
Lenkija | Noclaud |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-03-03.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/