Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
STUGERON 25 mg tabletės
cinarizinas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra STUGERON ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant STUGERON
3. Kaip vartoti STUGERON
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti STUGERON
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra STUGERON ir kam jis vartojamas
STUGERON slopina pusiausvyros ar judėjimo sutrikimų sukeltus simptomus, įskaitant galvos sukimąsi ir svaigulį, ūžesį, pykinimą, vėmimą ir judėjimo sukeltus pykinimą ir vėmimą.
2. Kas žinotina prieš vartojant STUGERON
STUGERON vartoti negalima:
- jeigu yra alergija cinarizinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje),
- jeigu krūtimi maitinate kūdikį.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti STUGERON.
- Kaip ir kiti antihistamininiai vaistai, STUGERON gali sukelti viršutinės pilvo dalies skausmą (po “duobute”); vartojant po valgio, skrandis mažiau sudirginamas.
- Jei sergate Parkinsono liga, gydytojas turi nuspręsti, ar Jūs galite vartoti STUGERON. Parkinsono liga sergantiems pacientams ligos simptomai gali pasunkėti, todėl tokie pacientai STUGERON gali vartoti tik tuomet, kai nauda bus didesnė už galimą ligos pasunkėjimo pavojų.
- STUGERON gydymo pradžioje gali sukelti mieguistumą, todėl kartu geriant alkoholio, vartojant centrinę nervų sistemą (CNS) slopinančių vaistų arba vaistų depresijai gydyti (triciklių antidepresantų), būtinas atsargumas.
Kiti vaistai ir STUGERON
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
STUGERON gali sukelti mieguistumą, ypač gydymo pradžioje, todėl migdomųjų, raminamųjų ar kitų centrinę nervų sistemą slopinančių vaistų, taip pat alkoholio kartu su STUGERON vartoti reikėtų atsargiai.
Šis vaistas gali paveikti Jūsų organizmo reakciją atliekant odos mėginį alergijai nustatyti. Pasakykite gydytojui, jei 4 dienų laikotarpiu prieš atliekamą odos mėginį vartojote STUGERON.
STUGERON vartojimas su maistu ir gėrimais
STUGERON gali sukelti nemalonių jutimų skrandžio srityje; vaisto vartojant po valgio, skrandis mažiau sudirginamas. STUGERON tabletes geriau gerti po valgio.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nors tyrimų metu gyvūnams teratogeninio poveikio STUGERON nesukėlė, nėštumo metu jo galima vartoti tik nustačius naudos ir galimos žalos vaisiui santykį.
Žindymo laikotarpis
Ar STUGERON patenka į motinos pieną, nežinoma, todėl vartojant šio vaisto kūdikio žindyti negalima. Jei žindote kūdikį, nevartokite STUGERON.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Kadangi nuo STUGERON, ypač gydymo pradžioje, gali pasireikšti mieguistumas, reikia būti atsargiems vairuojant ir valdant mechanizmus.
STUGERON sudėtyje yra laktozės monohidrato
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Kaip ir visi antihistamininiai vaistai, STUGERON tabletės gali sukelti nemalonių pojūčių pilvo srityje
(skrandyje), todėl jų patartina gerti po valgio.
Tabletes reikia nuryti nekramtytas.
Rekomenduojamos dozės:
- pusiausvyros sutrikimai:
suaugusiesiems: po vieną tabletę tris kartus per parą.
- Judėjimo sukeltas pykinimas ir vėmimas:
suaugusieji ir vyresni nei 13 metų paaugliai: 1 tabletė likus mažiausiai pusvalandžiui iki kelionės; šią dozę gerti kartotinai kas 6 val.
6–12 metų vaikams rekomenduojama pusė suaugusiojo dozės.
Didžiausia dozė yra 100 mg per parą.
Jeigu manote, kad STUGERON veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Ką daryti pavartojus per didelę STUGERON dozę?
Jei išgėrėte tablečių daugiau nei skirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją
Pamiršus pavartoti STUGERON
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Toliau vaistą vartokite, kaip paskyrė Jūsų gydytojas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireškia ne visiems žmonėms.
Klinikinių tyrimų metu ir vaistui jau esant rinkoje gauta pranešimų apie šiuos šalutinius poveikius:
Dažnas (gali pasireikšti nerečiau kaip 1 iš 100 žmonių):
Vaistui jau esant rinkoje, gauta pranešimų apie šiuos labai retus (gali pasireikšti 1 iš 10 000 žmonių) šalutinius poveikius:
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės po {Tinka iki } ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
STUGERON sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra cinarizinas. Vienoje tabletėje jo yra 25 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, bulvių krakmolas, magnio stearatas, povidonas, talkas, kukurūzų krakmolas, laktozė monohidratas.
STUGERON išvaizda ir kiekis pakuotėje
STUGERON tabletės yra beveik baltos, disko formos, plokščios, nuožulniomis briaunomis, vienoje pusėje yra įspaustas simbolis “STUGERON”, kitoje – laužimo linijos žymė. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.
25 tabletės supakuotos į lizdines plokšteles. Kartoninėje dėžutėje yra dvi lizdinės plokštelės.
Registruotojas ir gamintojas
Gedeon Richter Plc.,
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest,
Vengrija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Gedeon Richter Plc. atstovybė
Maironio 23-3,
Vilnius
Tel. +370 5 268 53 92
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-12-29.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.