Pakuotės lapelis: informacija pacientui
Suvartar 80 mg plėvele dengtos tabletės
Suvartar 160 mg plėvele dengtos tabletės
Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės
valsartanas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra Suvartar ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Suvartar
3. Kaip vartoti Suvartar
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Suvartar
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra Suvartar ir kam jis vartojamas
Valsartanas priklauso vaistų grupei, kuri vadinama angiotenzino II receptorių antagonistais. Šios grupės vaistai padeda reguliuoti padidėjusį kraujospūdį. Angiotenzinas II yra organizmo medžiaga, kuri sukelia kraujagyslių susitraukimą, tokiu būdu sukeldama Jūsų kraujospūdžio padidėjimą. Valsartanas blokuoja angiotenzino II sukeltą poveikį, todėl kraujagyslės atsipalaiduoja ir sumažinamas kraujospūdis.
Suvartar 80 mg plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos trim skirtingais atvejais:
Širdies nepakankamumo simptomai yra dusulys, pėdų ir kojų patinimas dėl skysčių susikaupimo. Jų atsiranda, kai širdies raumuo nepajėgia perpumpuoti tiek kraujo, kad aprūpintų juo visus organus.
Suvartar 160 mg plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos trim skirtingais atvejais:
Širdies nepakankamumo simptomai yra dusulys, pėdų ir kojų patinimas dėl skysčių susikaupimo. Jų atsiranda, kai širdies raumuo nepajėgia perpumpuoti tiek kraujo, kad aprūpintų juo visus organus.
Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos
2. Kas žinotina prieš vartojant Suvartar
Suvartar vartoti negalima:
Jeigu bet kuris iš minėtų atvejų tinka Jums, Suvartar nevartokite.
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Suvartar:
- AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilį, lizinoprilį, ramiprilį), ypač jei turite su cukriniu diabetu susijusių inkstų sutrikimų;
- aliskireną;
Jeigu bet kuris iš minėtų atvejų tinka Jums, pasakykite savo gydytojui prieš vartojant valsartano.
Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.
Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Suvartar vartoti negalima“.
Kiti vaistai ir Suvartar
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Valsartano vartojant su tam tikrais kitais vaistais gali būti daroma įtaka gydomajam poveikiui. Gali prireikti keisti dozę, imtis kitų atsargumo priemonių ar kai kuriais atvejais nutraukti vieno iš vaistų vartojimą. Tai tinka tiek receptiniams, tiek nereceptiniams vaistams, ypač:
Be to:
Suvartar vartojimas su maistu ir gėrimais
Jūs galite vartoti valsartano valgio metu ar kitu laiku.
Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Prieš transporto priemonės vairavimą, darbą su staklėmis, mechanizmų valdymą ar kitokį susikaupimo reikalaujantį darbą įsitikinkite, kaip valsartanas Jus veikia. Valsartanas, panašiai kaip daugelis kitų vaistų, vartojamų padidėjusiam kraujo spaudimui gydyti, retais atvejais gali sukelti svaigulį ir paveikti gebėjimą susikaupti.
3. Kaip vartoti Suvartar
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė Jūsų gydytojas, kad gydymo rezultatai būtų geriausi ir sumažėtų šalutinio poveikio rizika. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką. Žmonės, kurių kraujospūdis didelis, dažnai nepastebi jokių šios problemos požymių. Dauguma jų jaučiasi normaliai. Vadinasi, gydymo metu labai svarbu, net ir gerai jaučiantis, lankytis pas gydytoją.
Suaugę žmonės, kurių kraujospūdis didelis. Rekomenduojama dozė yra 80 mg per parą. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti didesnę dozę (160 mg arba 320 mg). Jis taip pat gali paskirti Suvartar kartu su kitais vaistais (pvz., diuretikais).
6‑18 metų vaikai ir paaugliai, kurių kraujospūdis didelis
Rekomenduojama vieną kartą per parą vartojama valsartano dozė mažiau kaip 35 kg sveriantiems pacientams yra 40 mg. Mažesnės nei 80 mg Suvartar dozės vartoti neįmanoma. Jei reikia vartoti 40 mg dozę, reikia rinktis kitą rinkoje esantį tokio stiprumo valsartano vaistą.
Jei pacientas sveria 35 kg ar daugiau, įprasta vieną kartą per parą vartojama pradinė valsartano dozė yra 80 mg.
Tam tikrais atvejais gydytojas gali skirti didesnes dozes (dozė gali būti padidinta iki 160 mg ir didžiausios 320 mg dozės).
Suaugusiems žmonėms po neseniai įvykusio miokardo infarkto. Po širdies priepuolio gydymas paprastai pradedamas po 12 valandų, skiriama įprastinė 20 mg valsartano dozė du kartus per parą. Mažesnės nei 80 mg Suvartar dozės vartoti neįmanoma. Jei reikia vartoti mažesnę dozę (pvz., 40 mg), reikia rinktis kitą rinkoje esantį tokio stiprumo valsartano vaistą. Jūsų gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, geriamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti.
Suvartar galima vartoti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies priepuolio gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka.
Suaugusių žmonių širdies nepakankamumas. Gydyti paprastai pradedama nuo 40 mg valsartano dozės, vartojamos du kartus per parą. Mažesnės nei 80 mg Suvartar dozės vartoti neįmanoma. Jei reikia vartoti 40 mg dozę, reikia rinktis kitą rinkoje esantį tokio stiprumo valsartano vaistą. Gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, vartojamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti.
Suvartar galima skirti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies nepakankamumo gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka.
Ką daryti pavartojus per didelę Suvartar dozę?
Jei Jums labai svaigsta galva ir (arba) alpstate, atsigulkite ir nedelsdami susisiekite su savo gydytoju. Jeigu netyčia išgėrėte per daug tablečių, susisiekite su savo gydytoju arba nuvykite į ligoninę.
Pamiršus pavartoti Suvartar
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją tuoj pat, kai prisiminsite, tačiau, jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, neišgertą dozę praleiskite.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti Suvartar
Jūsų gydymo valsartanu sustabdymas gali sukelti Jūsų ligos pablogėjimą. Nenutraukite vaisto vartojimo, jei to padaryti nenurodė gydytojas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Kai kurie simptomai, reikalaujantys neatidėliotinos medicinos pagalbos
Jums gali pasireikšti angioedemos (specifinės alerginės reakcijos) simptomai, tokie, kaip:
Jeigu Jums atsiranda bet kuris iš šių simptomų, nutraukite Suvartar vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją (taip pat žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).
Galimas šalutinis poveikis
Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių):
Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių):
Nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Kai kurių šalutinių reakcijų dažnis gali būti skirtingas, priklausomai nuo Jūsų būklės. Pavyzdžiui, tokios reakcijos kaip svaigulys ir inkstų funkcijos susilpnėjimas rečiau buvo stebimos tiems pacientams, kurie buvo gydomi nuo aukšto kraujospūdžio, nei tiems, kurie buvo gydomi nuo širdies nepakankamumo ar po neseniai įvykusio širdies priepuolio.
Vaikams ir paaugliams pasireiškiantis šalutinis poveikis būna panašus į atsirandantį suaugusiesiems žmonėms.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti Suvartar
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „ EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.
Pastebėjus, kad pažeista pakuotė ar yra matomų gedimo požymių, šio vaisto vartoti negalima.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Suvartar sudėtis
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 80 mg valsartano.
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 160 mg valsartano.
Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 320 mg valsartano.
Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 8000, raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172); papildomai Suvartar 160 mg ir 320 mg plėvele dengtose tabletėse: juodasis geležies oksidas (E172).
Suvartar išvaizda ir kiekis pakuotėje
Suvartar 80 mg plėvele dengtos tabletės
Tabletė yra rausva, apvali, maždaug 8,2 mm diametro, dengta plėvele, nuožulniais kraštais, vienoje jos pusėje yra vagelė, šalia kurios iš vienos pusės įspausta raidė „D“, iš kitos – „V“, kitoje tabletės pusėje įspaustos raidės „NVR“.
Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias puses.
Suvartar 160 mg plėvele dengtos tabletės
Tabletė yra pilkai oranžinė, ovali, maždaug 14,2 mm x 5,7 mm, dengta plėvele, šiek tiek išgaubta, vienoje jos pusėje yra vagelė, šalia kurios iš abiejų pusių įspaustos raidės „DX“, kitoje tabletės pusėje įspaustos raidės „NVR“.
Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės
Tabletė yra pilkai violetinė, ovali, maždaug 17,6 mm x 8,1 mm, dengta plėvele, šiek tiek išgaubta, nuožulniais kraštais, vienoje jos pusėje yra vagelė, šalia kurios iš abiejų pusių įspaustos raidės „DC“, kitoje tabletės pusėje įspaustos raidės „NVR“.
Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
Pakuotės dydžiai: vienoje pakuotėje yra 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 50x1, 56, 60, 84, 90, 98, 100 arba 280 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Sandoz d.d.
Verovškova 57
SI-1000 Ljubljana
Slovėnija
Gamintojas
Salutas Pharma GmbH
Otto-von-Guericke-Allee 1, 39179 Barleben
Vokietija
arba
Lek Pharmaceuticals d.d.
Verovškova 57, SI-1526 Ljubljana
Slovėnija
arba
Lek Pharmaceuticals d.d.
Trimlini 2 D, 9220 Lendava
Slovėnija
arba
LEK S.A.
ul. Podlipie 16, 95-010 Stryków
Lenkija
arba
LEK S.A.
Ul. Domaniewska 50 C, 02-672 Warszawa
Lenkija
arba
Novartis farmaceutica S.A.
Gran Vía de les Corts Catalanes, 764
08013 Barselona
Ispanija
arba
S.C. Sandoz S.R.L.
Str. Livezeni no. 7A
540472 Targu-Mures
Rumunija
arba
Novartis Farma S.p.A
Via Provinciale Schito 131
80058 Torre Annunziata (NA)
Italija
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A
LT-09312 Vilnius
Lietuva
Tel.: +370 5 2636037
El.paštas: info.lithuania@sandoz.com
Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Švedija, Austrija, Belgija, Kipras, Danija, Ispanija, Suomija, Prancūzija, Vengrija, Islandija, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija | Valsartan Sandoz |
Bulgarija, Lietuva | Suvartar |
Graikija | Valsartan/Sandoz |
Lenkija | Dipper-Mono |
Slovakija | Valsartan Lek |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-09-09.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/