Tenloris

plėvele dengtos tabletės
Receptinis
Registruotojas:
KRKA, d.d., Novo mesto, Slovėnija
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Tenloris 50 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės

Tenloris 50 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės

Tenloris 100 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės

Tenloris 100 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės

losartano kalio druska/amlodipinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Tenloris ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Tenloris

3. Kaip vartoti Tenloris

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Tenloris

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Tenloris ir kam jis vartojamas

Tenloris sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos, losartanas ir amlodipinas. Abi šios medžiagos padeda kontroliuoti aukštą kraujospūdį.

  1. Losartanas priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių blokatoriais, grupei, kurie atpalaiduoja kraujagysles ir mažina kraujospūdį.
  2. Amlodipinas priklauso vaistų, vadinamų kalcio kanalų blokatoriais, grupei. Amlodipinas stabdo kalcio patekimą į kraujagyslės sienelę, todėl neleidžia kraujagyslėms susiaurėti ir tuo būdu taip pat mažina kraujospūdį.

Šių abiejų medžiagų veikla padeda išvengti kraujagyslių susiaurėjimo, kraujagyslės atsipalaiduoja ir kraujospūdis sumažėja.

Tenloris yra vartojamas aukštam kraujospūdžiui (hipertenzijai) gydyti, skiriant jį pacientams, jau vartojantiems šias losartano ir amlodipino dozes (užuot skyrus šiuos du vaistus atskirai).

2. Kas žinotina prieš vartojant Tenloris

Tenloris vartoti draudžiama:

  • Jeigu yra alergija losartanui, amlodipinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) ar kitiems kalcio blokatoriams. Tai gali būti niežulys, odos paraudimas ar kvėpavimo pasunkėjimas.
  • Jeigu Jūsų kraujospūdis yra labai žemas (hipotenzija).
  • Jeigu susiaurėjęs aortos vožtuvas (aortos stenozė) arba ištiko kardiogeninis šokas (būklė, kai širdis negali aprūpinti organizmo reikiamu kraujo kiekiu).
  • Jeigu patyrėte širdies smūgį ir sergate širdies nepakankamumu.
  • Jeigu yra didesnis nei 3 mėnesių nėštumas. (Taip pat geriau nevartoti Tenloris ankstyvojo nėštumo laikotarpiu. Žr. skyrių „Nėštumas“).
  • Jeigu sergate sunkiu inkstų nepakankamumu.
  • Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tenloris.

Privalote pasakyti gydytojui, jei manote, kad esate nėščia (arba galite pastoti). Tenloris nerekomenduojama vartoti ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir jo negalima vartoti, jeigu yra didesnis negu trijų mėnesių nėštumas, kadangi vartojamas šiuo metu jis gali stipriai pakenkti Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas“).

Svarbu, kad prieš pradėdami vartoti Tenloris, pasakytumėte gydytojui:

  • Jeigu Jums anksčiau yra buvusi angioneurozinė edema (veido, lūpų, gerklės ir (arba) liežuvio tinimas) (taip pat žiūrėkite 4 skyrių).
  • Jeigu gausiai vemiate ar viduriuojate, ir dėl to Jūsų organizmas neteko labai daug skysčių ir (arba) druskų.
  • Jeigu vartojate diuretikų (vaistų, kurie skatina šlapimo išsiskyrimą iš organizmo per inkstus) arba laikotės druskos kiekį ribojančios dietos ir dėl to Jūsų organizmas neteko nepaprastai daug skysčių ir druskų.
  • Jeigu žinote, kad yra susiaurėjusios arba užsikimšusios inkstų kraujagyslės arba jeigu neseniai buvo persodintas inkstas.
  • Jeigu Jūsų kepenų veikla sutrikusi (žr. 2 skyrių „Tenloris vartoti draudžiama“).
  • Jeigu sergate širdies nepakankamumu, susijusiu arba nesusijusiu su inkstų funkcijos sutrikimu, arba Jums kartu pasireiškia sunkus, gyvybei pavojingas širdies ritmo sutrikimas. Jeigu tuo pat metu esate gydomas beta adrenoblokatoriais, būtinas ypatingas atsargumas.
  • Jeigu yra širdies vožtuvų arba širdies raumens sutrikimų.
  • Jeigu sergate išemine širdies liga (ją sukelia kraujotakos širdies kraujagyslėse susilpnėjimas) arba smegenų kraujagyslių liga (ją sukelia kraujotakos smegenų kraujagyslėse susilpnėjimas).
  • Jeigu sergate pirminiu hiperaldosteronizmu (su padidėjusia antinksčių hormono aldosterono sekrecija susijęs sindromas, kurį sukelia šios liaukos veiklos sutrikimas).
  • Jeigu Jūsų kraujospūdis yra arba buvo labai padidėjęs (hipertenzinė krizė).
  • Jeigu esate senyvo amžiaus ir Jūsų dozę gali reikėti padidinti.
  • Jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:
  • AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilio, lizinoprilio, ramiprilio), ypač jei yra su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;
  • aliskireno;
  • jeigu vartojate kitų vaistų, kurie gali didinti kalio kiekį serume (žr. 2 skyrių „Kiti vaistai ir Tenloris”).

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje. Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Tenloris vartoti draudžiama“.

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams Tenloris vartoti nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir Tenloris

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Jeigu vartojate vaistų, kurie organizme sulaiko kalį arba kurie gali padidinti jo kiekį (pvz., kalio papildų, druskos pakaitalų, kuriuose yra kalio, arba kalį sulaikančių vaistų, tokių, kaip tam tikri diuretikai [amiloridas, triamterenas, spironolaktonas] arba heparino), apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Būkite ypatingai atsargūs, jeigu gydymo Tenloris metu taip pat vartojate šių vaistų:

  • Kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, nes jie gali dar labiau sumažinti kraujospūdį. Kraujospūdį taip pat gali sumažinti bet kuris iš šių vaistų ar vaistų klasė: tricikliai antidepresantai, vaistai nuo psichozės, baklofenas, amifostinas.
  • Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, indometacino, įskaitant COX-2 inhibitorius (vaistus, kurie mažina uždegimą ir kurių galima vartoti skausmui malšinti), nes jie gali susilpninti losartano kraujospūdį mažinantį poveikį.

Jeigu Jūsų inkstų funkcija yra sutrikusi, šių vaistų derinio vartojimas gali ją pabloginti.

Tenloris gali veikti kitus vaistus arba jį gali veikti kiti vaistai, pavyzdžiui:

  • ketokonazolas, itrakonazolas (priešgrybeliniai vaistai);
  • ritonaviras, indinaviras, nelfinaviras (taip vadinami proteazės inhibitoriai, vartojami ŽIV infekcijai gydyti);
  • rifampicinas, eritromicinas, klaritromicinas (antibiotikai);
  • jonažolės preparatai (hypericum perforatum);
  • verapamilis, diltiazemas (vaistai širdies ligoms gydyti);
  • dantrolenas (infuzija sunkiems kūno temperatūros sutrikimams gydyti);
  • takrolimuzas, sirolimas, temsirolimusas ir everolimuzas (vaistai, vartojami imuninės sistemos veikimui pakeisti);
  • simvastatinas (cholesterolio kiekį mažinantis vaistas);
  • ciklosporinas (imuninę sistemą slopinantis vaistas).

Vaistų, kurių sudėtyje yra ličio, kartu su Tenloris vartoti negalima, jeigu to atidžiai neprižiūri gydytojas. Gali reikėti imtis specialių atsargumo priemonių (pvz., kraujo tyrimų).

Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti Jūsų dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

  • Jeigu vartojate AKF inhibitorių arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Tenloris vartoti draudžiama“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

Tenloris vartojimas su maistu ir gėrimais

Žmonės, vartojantys Tenloris, neturėtų gerti greipfrutų sulčių ir valgyti greipfrutų. Taip yra dėl to, kad greipfrutai ir greipfrutų sultys gali didinti veikliosios medžiagos amlodipino koncentraciją kraujyje, kas gali nenuspėjamai padidinti kraujospūdį mažinantį Tenloris poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumas

Privalote pasakyti gydytojui, jei manote, kad esate (arba galite būti) nėščia. Paprastai gydytojas patars nutraukti Tenloris vartojimą prieš pastojimą arba tuoj pat, kai sužinosite, kad pastojote ir patars vietoj Tenloris vartoti kitus vaistus. Tenloris nerekomenduojama vartoti ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir jo negalima vartoti, jeigu yra didesnis negu trijų mėnesių nėštumas, kadangi jo vartojimas po trečio nėštumo mėnesio gali stipriai pakenkti Jūsų kūdikiui.

Žindymo laikotarpis

Jei žindote kūdikį ar planuojate pradėti jį žindyti, pasakykite savo gydytojui. Nustatyta, kad nedidelis amlodipino kiekis patenka į motinos pieną. Tenloris nerekomenduojama vartoti motinoms, kurios maitina krūtimi ir Jūsų gydytojas gali parinkti kitą gydymą, jei norite maitinti krūtimi, ypač tada, kai kūdikis yra ką tik gimęs arba gimė anksčiau laiko.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Tenloris gali paveikti jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Jeigu dėl tabletės sukelia pykinimą, nuovargį, galvos svaigimą arba galvos skausmą, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų bei nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Tenloris sudėtyje yra laktozės ir natrio

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Šio vaisto vienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

3. Kaip vartoti Tenloris

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama Tenloris dozė yra viena tabletė per parą.

Šį vaistą galima vartoti prieš valgį arba po jo, tabletę užgeriant stikline vandens. Kasdieninę dozę turėtumėte gerti kiekvieną dieną beveik tuo pačiu metu. Nevartokite Tenloris su greipfrutų sultimis.

Svarbu, kad tęstumėte Tenloris vartojimą, kol Jūsų gydytojas nenurodė kitaip.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams Tenloris vartoti nerekomenduojama.

Ką daryti pavartojus per didelę Tenloris dozę

Jeigu atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pavartojus per daug tablečių, Jūsų kraujospūdis gali tapti labai žemas arba netgi pavojingai žemas. Galite jausti galvos sukimąsi, svaigimą, alpulį ar silpnumą. Jeigu kraujospūdžio kritimas yra ypač didelis, gali ištikti šokas. Jūsų oda gali tapti šalta, drėgna ir Jūs galite prarasti sąmonę.

Jūsų plaučiuose gali kauptis skystis (plaučių edema), sukeldamas dusulį, kuris gali išsivystyti per 24 – 48 valandas nuo vaisto pavartojimo.

Pamiršus pavartoti Tenloris

Jeigu atsitiktinai pamiršote pavartoti paros dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Tenloris

Jūsų gydytojas patars, kaip ilgai turite vartoti šį vaistą. Jeigu nutrauksite vaisto vartojimą anksčiau nei nurodyta, buvusi būklė gali atsinaujinti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pavartojus šio vaisto pasireiškė kuris nors žemiau nurodytas sunkus nepageidaujamas poveikis.

  • Staiga atsirado švokštimas, krūtinės skausmas, dusulys arba tapo sunku kvėpuoti.
  • Vokų, veido ar lūpų tinimas.
  • Liežuvio ar gerklės tinimas, sukeliantis didelį kvėpavimo sunkumą.
  • Sunkios odos reakcijos, įskaitant intensyvų odos bėrimą, dilgėlinę, viso kūno paraudimą, stiprų niežulį, pūsles, odos lupimąsi ir tinimą, gleivinės uždegimą (Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) ir kitas alergines reakcijas.
  • Širdies smūgis, širdies ritmo sutrikimas.
  • Kasos uždegimas, galintis sukelti stiprų pilvo ar nugaros skausmą, lydimą blogos bendros savijautos.

AMLODIPINAS

Buvo pranešta apie šį dažną šalutinį poveikį. Jeigu bet kuris iš šių šalutinių poveikių Jums kelia problemų arba trunka daugiau kaip vieną savaitę, turėtumėte susisiekti su savo gydytoju.

Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

  • kulkšnių tinimas (edema).

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

  • galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas (ypač gydymo pradžioje);
  • palpitacijos (stipraus širdies plakimo pojūtis), paraudimas;
  • pilvo skausmas, pykinimas (šleikštulys);
  • pakitusi žarnyno motorika, viduriavimas, vidurių užkietėjimas;
  • nuovargis, silpnumas;
  • regos sutrikimas, dvejinimasis akyse;
  • raumenų mėšlungis.

Šiame sąraše išvardyti ir kiti nustatyti šalutiniai poveikiai. Jeigu kuris nors iš išvardytų šalutinių poveikių pasunkėjo ar pastebėjote kokį nors kitą, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

  • nuotaikos kaita, nerimas, depresija, nemiga;
  • drebulys, skonio sutrikimai, alpimas, silpnumas;
  • galūnių tirpimas arba dilgčiojimas, skausmo pojūčio praradimas;
  • spengimas ausyse;
  • žemas kraujospūdis;
  • čiaudulys, sloga, kurią sukėlė nosies gleivinės uždegimas (rinitas);
  • kosulys;
  • nevirškinimas, burnos džiūvimas, vėmimas (pykinimas);
  • plaukų slinkimas, padidėjęs prakaitavimas, odos niežėjimas, raudonos dėmės ant odos, odos išblukimas;
  • šlapinimosi sutrikimas, padidėjęs noras šlapintis naktį, padažnėjęs šlapinimasis;
  • negalėjimas pasiekti erekcijos, diskomfortas arba krūtinės padidėjimas vyrams;
  • skausmas, bloga savijauta;
  • sąnarių arba raumenų skausmas, mėšlungis, nugaros skausmas;
  • svorio didėjimas arba mažėjimas;
  • krūtinės skausmas.

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):

  • sumišimas.

Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):

  • sumažėjęs leukocitų skaičius, sumažėjęs trombocitų skaičius, dėl ko gali atsirasti neįprastų kraujosruvų ar lengvas kraujavimas (eritrocitų pažeidimas);
  • padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija);
  • nervų sutrikimas, kuris gali sukelti silpnumą, dilgčiojimą arba nutirpimą;
  • dantenų patinimas;
  • pilvo pūtimas (gastritas);
  • kepenų funkcijos sutrikimas, kepenų uždegimas (hepatitas), odos pageltimas (gelta), kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas, kuris gali paveikti kai kurių medicininių tyrimų rezultatus;
  • padidėjęs raumenų įtempimas;
  • kraujagyslių uždegimas, dažnai lydimas odos bėrimo;
  • jautrumas šviesai.

Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • drebėjimas, nelanksti laikysena, veidas kaip kaukė, lėti judesiai ir maišymais, nesubalansuotas ėjimas.

LOSARTANAS

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų):

  • svaigulys;
  • žemas kraujospūdis (ypač organizmui netekus daug vandens iš kraujagyslių, pvz., pacientams, sergantiems sunkiu širdies nepakankamumu arba gydomiems didelėmis diuretikų dozėmis);
  • nuo dozės dydžio priklausomas ortostatinis poveikis, pavyzdžiui, kraujospūdžio sumažėjimas, pasireiškiantis stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties;
  • fizinis ir protinis silpnumas;
  • nuovargis;
  • per mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija);
  • per didelis kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija);
  • inkstų funkcijos pokyčiai, įskaitant inkstų nepakankamumą;
  • sumažėjęs eritrocitų kiekis (anemija);
  • pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, padidėja šlapalo kiekis kraujyje, kreatinino ir kalio kiekis serume.

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

  • mieguistumas;
  • galvos skausmas;
  • miego sutrikimai;
  • stipraus širdies plakimo pojūtis (palpitacija);
  • stiprus krūtinės skausmas (krūtinės angina);
  • oro trūkumas (dusulys);
  • pilvo skausmas;
  • stiprus vidurių užkietėjimas;
  • viduriavimas;
  • pykinimas;
  • vėmimas;
  • dilgėlinė (urtikarija);
  • niežulys (niežėjimas);
  • bėrimas;
  • vietinis patinimas (edema);
  • kosulys.

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):

  • padidėjęs jautrumas;
  • angioneurozinė edema;
  • kraujagyslių uždegimas (vaskulitas, įskaitant Henoko-Šionlaino (Henoch-Schönlein) purpurą);
  • tirpulio arba dilgčiojimo pojūtis (parestezija);
  • alpulys (sinkopė);
  • labai dažnas ir nereguliarus širdies plakimas (prieširdžių virpėjimas);
  • smegenų priepuolis (insultas);
  • kepenų uždegimas (hepatitas);
  • alanino aminotransferazės (ALT) kiekio kraujyje padidėjimas, kuris, nutraukus gydymą, dažniausiai išnyksta.

Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • trombocitų kiekio sumažėjimas;
  • migrena;
  • kepenų funkcijos sutrikimai;
  • raumenų ir sąnarių skausmas;
  • į gripą panašūs simptomai;
  • nugaros skausmas ir šlapimo takų infekcija;
  • padidėjęs jautrumas saulės šviesai (fotojautrumas);
  • nepaaiškinamas raumenų skausmas ir tamsus (arbatos spalvos) šlapimas (rabdomiolizė);
  • impotencija;
  • kasos uždegimas (pankreatitas);
  • mažas natrio kiekis kraujyje (hiponatremija);
  • depresija;
  • bloga bendra savijauta (negalavimas);
  • skambėjimas, zvimbimas, ūžesys ar spragsėjimas ausyse;
  • sutrikęs skonio pojūtis (disgeuzija).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Tenloris

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant pakuotės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Tenloris sudėtis

  • Veikliosios medžiagos yra losartano kalio druska ir amlodipino besilatas.

Tenloris 50 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos ir 6,94 mg amlodipino besilato, kuris atitinka 5 mg amlodipino.

Tenloris 50 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos ir 13,88 mg amlodipino besilato, kuris atitinka 10 mg amlodipino.

Tenloris 100 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg losartano kalio druskos ir 6,94 mg amlodipino besilato, kuris atitinka 5 mg amlodipino.

Tenloris 100 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės

Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg losartano kalio druskos ir 13,88 mg amlodipino besilato, kuris atitinka 10 mg amlodipino.

  • Pagalbinės tabletės šerdies medžiagos yra laktozė monohidratas, celiuliozės milteliai (E460), pregelifikuotas krakmolas, kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė (E460), bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas (E470b), karboksimetilkrakmolo A natrio druska ir geltonasis geležies oksidas (E172).

Pagalbinės 50 mg/5 mg tablečių plėvelės medžiagos yra raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172), polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000 ir talkas (E553b).

Pagalbinės 50 mg/10 mg tablečių plėvelės medžiagos yra raudonasis geležies oksidas (E172), polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000 ir talkas (E553b).

Pagalbinės 100 mg/5 mg tablečių plėvelės medžiagos yra raudonasis geležies oksidas (E172), polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000 ir talkas (E553b).

Pagalbinės 100 mg/ 10 mg tablečių plėvelės medžiagos yra geltonasis geležies oksidas (E172), polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000 ir talkas (E553b).

Žr. 2 skyrių „Tenloris sudėtyje yra laktozės ir natrio“.

Tenloris išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tenloris 50 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės yra rusvai oranžinės, ovalios formos (15 mm x 7 mm), abipus šiek tiek išgaubtos.

Tenloris 50 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės yra raudonai rudos spalvos, ovalios formos (15 mm x 7 mm), abipus šiek tiek išgaubtos.

Tenloris 100 mg/5 mg plėvele dengtos tabletės yra rausvos spalvos, ovalios formos (18 mm x 9 mm), abipus išgaubtos.

Tenloris 100 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės yra šviesiai rusvai geltonos spalvos, ovalios formos (18 mm x 9 mm), abipus išgaubtos.

Tenloris 50 mg/5 mg, 50 mg/10 mg, 100 mg/5 mg ir 100 mg/10 mg plėvele dengtos tabletės yra tiekiamos dėžutėse, kuriose yra lizdinės plokštelės po 10, 28, 30, 56, 60, 84 ir 90 plėvele dengtų tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

Gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

arba

TAD Pharma GmbH

Heinz-Lohmann-Straße 5

D-27472 Cuxhaven

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Vilniaus raj., Užubalių k.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27 40

Šis vaistas Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Valstybės narės pavadinimas

Vaisto pavadinimas

Vengrija, Estija, Lietuva, Latvija, Rumunija, Slovakija

Tenloris

Bulgarija

Тенлорис

Lenkija

Alortia

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-08-22.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.