Tolirasim

tabletės
Receptinis
Registruotojas:
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., Lenkija
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

Tolirasim 10 mg/5 mg tabletės

Tolirasim 10 mg/10 mg tabletės

Tolirasim 20 mg/5 mg tabletės

Tolirasim 20 mg/10 mg tabletės

Lizinoprilis / Torazemidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

  1. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Tolirasim ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Tolirasim

3. Kaip vartoti Tolirasim

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Tolirasim

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Tolirasim ir kam jis vartojamas

Tolirasim tabetėse yra dvi veikliosios medžiagos: lizinoprilis ir torazemidas, padedančios kontroliuoti aukštą kraujospūdį ir širdies nepakankamumo simptomus, pvz., dėl per didelio skysčių kiekio organizme atsirandančius tinimus.

Lizinoprilis yra angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorių klasės vaistas, mažinantis kraujospūdį didinančių medžiagų gamybą, išplečiantis kraujagysles ir palengvinantis širdies darbą pumpuojant kraują į visas jūsų kūno vietas. Torazemidas priklauso kilpinių diuretikų klasei. Jis padidina su šlapimu išskiriamo skysčio kiekį ir sumažina skysčio kiekį jūsų kraujagyslėse.

Gydytojas paskyrė vartoti Tolirasim, kurio vienoje tabletėje yra lizinoprilio ir torazemido, pakeisdamas jums šiuo metu skiriamą gydymą tokiomis pat lizinoprilio ir torazemido dozėmis vartojant du skirtingus vaistus. Dėl to sumažės vartojamų tablečių skaičius. Tolirasim galite vartoti dėl toliau išvardytų priežasčių:

- Jums pasireiškė širdies būklė, vadinama staziniu širdies nepakankamumu, kai širdis nesugeba pumpuoti kraujo taip, kaip turėtų.

- Jums pasireiškė širdies būklė, vadinama staziniu širdies nepakankamumu, ir nustatytas padidėjęs kraujospūdis.

2. Kas žinotina prieš vartojant Tolirasim

Tolirasim vartoti negalima:

- jeigu yra alergija lizinopriliui, torazemidui ar sulfonilšlapalo preparatams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

- jei esate nėščia arba žindote kūdikį;

- jei anksčiau vartojote vaistų, priskiriamų tai pačiai grupei kaip lizinoprilis, ir jums pasireiškė alerginių reakcijų, kurių simptomai buvo veido, lūpų, liežuvio, gerklės, kojų ir rankų patinimas, buvo sunku nuryti ar kvėpuoti (angioedema);

- jei sergate įgimta ar idiopatine angioedema;

- jei sergate cukriniu diabetu arba jums sutrikusi inkstų funkcija ir vartojate aliskireną;

- jei jūsų inkstų funkcija yra labai sutrikusi ir nesišlapinate;

- jei pasireiškė sunkus kepenų funkcijos sutrikimas;

- jei jūsų kraujospūdis yra labai žemas (hipotenzija);

- jeigu jūsų organizme cirkuliuojančio kraujo tūris yra mažas;

- jeigu jūsų kraujyje yra mažas natrio ar kalio kiekis;

- jei jums sunku šlapintis, pvz., dėl padidėjusios priešinės liaukos.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Tolirasim.

  • Jeigu jums diagnozuota hipotenzija (galite pastebėti, kad svaigsta galva ar pasireiškia lengvas svaigulys, ypač staiga atsistojus; tokiais atvejais reikia pagulėti pakėlus kojas). Trumpalaikės hipotenzijos atsiradimas nėra kontraindikacija toliau vartoti šį vaistą.
  • Jei jūsų organizmas neteko skysčių dėl gydymo diuretikais, dializės, druskos kiekį ribojančios dietos ar dėl stipraus ir ilgai trunkančio vėmimo ar viduriavimo.
  • Jei sergate vainikinių arterijų liga, smegenų kraujagyslių liga, yra susiaurėjęs aortos vožtuvas, gerokai sustorėjęs širdies raumuo ar yra širdies ritmo sutrikimų.
  • Jei turite inkstų problemų, įskaitant atsiradusias dėl vaistų vartojimo, yra susiaurėjusi viena ar abi inkstus krauju aprūpinančios kraujagyslės arba jums taikomas gydymas hemodialize.
  • Jei jums pasireiškė gelta.
  • Jei sergate su kolagenu susijusia kraujagyslių liga.
  • Jei jums pasireiškė angioedema.
  • Jei stipriai karščiuojate, skauda gerklę ar padidėję limfmazgiai (tai gali būti infekcijos, išsivysčiusios dėl sumažėjusio baltųjų kraujo ląstelių kiekio, simptomai).
  • Jeigu jums taikomas desensibilizuojantis gydymas nuo alergijos (pvz., bičių ar vapsvų įgėlimams) arba atliekama LDL aferezė (dalinis kraujo atskyrimas, siekiant iš kraujo pašalinti cholesterolį). Gydytojas gali nutraukti gydymą Tolirasim, kad būtų išvengta galimos alerginės reakcijos.
  • Jei jus informavo, kad jūsų organizme rastas nenormalus kalio, natrio, šlapimo rūgšties, kreatinino, gliukozės, cholesterolio, trigliceridų ar kraujo ląstelių kiekis.
  • Jei sergate diabetu ar podagra.
  • Jei pasireiškė sausas, nuolatinis kosulys, pasunkėjantis naktį (jį galėjo sukelti lizinoprilis).
  • Jei vartojate kurį nors iš toliau išvardytų vaistų: aliskireną; angiotenzino-II receptorių blokatorių (ypač jei jums diagnozuota su diabetu susijusių inkstų sutrikimų); kalio papildų; kalį tausojantį vaistą; druskos pakaitalą, kuriame yra kalio; ličio preparatą; aminoglikozidų ar cefalosporinų grupės antibiotiką.
  • Jei jums planuojama atlikti operaciją (įskaitant odontologinę), nes anestezijai naudojami vaistai gali per daug sumažinti kraujospūdį.
  • Jeigu vartojate toliau išvardytų vaistų, didėja angioedemos (greito poodinių audinių patinimo, pavyzdžiui, gerklės srityje) rizika:
  • sirolimuzą, everolimuzą ir kitus mTOR inhibitorių grupė vaistus (jie skiriami siekiant išvengti persodintų organų atmetimo).
  • Jei manote, kad esate (ar galite būti) nėščia.

Juodaodžiams asmenims angioedema gali pasireikšti dažniau; be to, jiems lizinoprilio kraujospūdį mažinantis poveikis gali būti mažiau veiksmingas.

Gydytojas gali reguliariai patikrinti jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį, elektrolitų (pavyzdžiui, kalio, natrio) kiekį kraujyje, kraujo ląstelių skaičių bei gliukozės ir lipidų kiekį jūsų kraujyje.

Vartojant torazemido galimi teigiami dopingo kontrolės testo rezultatai.

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams vartoti Tolirasim nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir Tolirasim

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) taikyti kitas atsargumo priemones.

Tam tikrais atvejais jums gali tekti nutraukti vieno iš vaistų vartojimą. Tai ypač taikytina pirmiau minėtiems vaistams – aliskirenui, angiotenzino-II receptorių blokatoriui, kalio papildams, kalį sulaikantiems vaistams, druskos pakaitalams, kurių sudėtyje yra kalio, kitiems vaistams, kurie gali padidinti kalio kiekį organizme (pavyzdžiui, heparinas ir kotrimoksazolis, dar vadinamas trimetoprimu/sulfametoksazoliu), ličio preparatams, aminoglikozidų ar cefalosporinų grupės antibiotikams.

Atsargumo priemonių reikia, vaistą skiriant kartu su:

  • diuretikais (tiazidų grupės); kraujospūdį mažinančiais ar skausmą krūtinėje malšinančiais vaistais (pvz., nitroglicerinu); vaistais nuo sunkių psichikos ligų; morfino ar anestezijai naudojamų vaistų, nes tokiais atvejais gali pasireikšti hipotenzija;
  • nesteroidiniais vaistas nuo uždegimo (NSVNU) – jie slopina lizinoprilio ir torazemido poveikį; šiuos vaistus vartojant vienu metu gali pablogėti inkstų funkcija bei padidėti kalio kiekis kraujyje; torazemidas gali sustiprinti didelės salicilatų dozės poveikį nervų sistemai;
  • acetilsalicilo rūgštimi, jei pastarosios vartojate daugiau kaip 3 g kiekvieną dieną;
  • aukso preparatų injekcijomis, nes jie gali sukelti karščio pojūtį, pykinimą,vėmimą ir pernelyg didelį kraujospūdžio sumažėjimą;
  • simpatomimetiniais preparatais, pavyzdžiui, pseudoefedrinu, adrenalinu, nes jie susilpnina lizinoprilio poveikį; torazemidas gali susilpninti šių vaistų sukeliamą kraujagysles plečiantį poveikį;
  • citotoksiniais vaistais (pvz., metotreksatu) ar sisteminio poveikio kortikosteroidais – kartu vartojami vaistai gali sumažinti baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekį;
  • kortikosteroidais ir vidurius laisvinančiais preparatais – torazemidas gali dar labiau sustiprinti šių vaistų sukeliamą kalį iš organizmo pašalinantį poveikį;
  • geriamaisiais vaistais nuo diabeto (pvz., metforminu) ar insulinu – lizinoprilis gali dar labiau sumažinti cukraus kiekį kraujyje, ypač per pirmąsias vaisto vartojimo savaites bei inkstų sutrikimų patiriantiems pacientams; torazemidas gali susilpninti šių vaistų poveikį;
  • širdį veikiančiais glikozidais;
  • probenocidu – jis gali susilpninti torazemido poveikį;
  • aminoglikozidais ar cisplatinos preparatais – torazemidas, ypač vartojamas didelėmis dozėmis, gali sustiprinti šių vaistų sukeliamą klausą trikdantį ir inkstus pažeidžiantį poveikį, taip pat cefalosporinų sukeliamą toksinį poveikį inkstams;
  • teofilinu ir raumenis atpalaiduojančiais vaistais, kurių sudėtyje yra kurarės – torazemidas gali sustiprinti šių vaistų poveikį;
  • cholestiraminu – jis gali sulėtinti torazemido absorbciją, taigi ir jo poveikį;
  • audinių plazminogeno aktyvatoriais (kraujo krešulius suardančiais vaistais, kurie įprastai yra skiriami ligoninėje), nes gali padidėti angioedemos rizika;
  • vaistais, kurie dažniausiai yra skiriami siekiant išvengi persodinto organo atmetimo (sirolimuzu, everolimuzu ir kitais mTOR inhibitorių klasės vaistais). Žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“.

Tolirasim vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

Tolirasim galima vartoti kartu su maistu ar be maisto.

Perteklinis suvartojamas druskos kiekis gali sumažinti kraujospūdį mažinantį vaisto poveikį.

Jei vartojant Tolirasim nesate tikri, kiek galite išgerti, pasitarkite su gydytoju, nes kraujospūdį mažinančių vaistų ir alkoholio vartojimas gali sukelti papildomą poveikį.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Jei planuojate turėti kūdikį, ar iš karto sužinojus, kad esate nėščia, gydytojas įprastai patars nutraukti Tolirasim vartojimą ir vietoj Tolirasim paskirs vartoti kitą vaistą.Vaikų galinčios turėti, bet nėštumo neplanuojančios moterys, turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones.

Pasakykite gydytojui, jei žindote arba planuojate žindyti kūdikį. Per žindymo laikotarpį Tolirasim vartoti negalima. Jei norite žindyti kūdikį, gydytojas parinks kitą vaistą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis vaistas kartais gali sukelti galvos svaigimą, dvejinimąsi akyse ar net apalpimą, ypač pradedant gydyti arba pakeitus dozę, arba kartu vartojant alkoholio. Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus, turite palaukti ir sužinoti, koks yra Tolirasim poveikis jums.

3. Kaip vartoti Tolirasim

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją. Tai padės jums pasiekti geriausių rezultatų ir sumažinti nepageidaujamo poveikio pasireiškimo riziką.

Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą.

  • Tabletę rekomenduojama išgerti tuo pačiu metu kiekvieną dieną, pvz., ryte.
  • Nurykite visą tabletę užgerdami ją vandeniu.
  • Tolirasim galima vartoti kartu su maistu ar be maisto.

Ši dozė yra individuali ir priklausys nuo jūsų medicininės būklės bei kitų vaistų vartojimo. Gydytojas gali patikrinti, kaip jūs reaguojate į gydymą

išmatuodamas kraujospūdį ir atlikdamas tam tikrus kraujo testus. Atsižvelgęs į rezultatus, gydytojas gali paskirti didesnę ar mažesnę dozę. Jeigu Jums atrodo, kad Tolirasim poveikis yra per stiprus ar per silpnas, kiek įmanoma greičiau pasitarkite su gydančiu gydytoju.

Asmenys, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Jei jums pasireiškia inkstų sutrikimų, gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų kraujospūdžio rodmenis ir inkstų funkciją, gali pakeisti jūsų vartojamą dozę. Jei jums dėl inkstų sutrikimo atliekama dializė, gydytojui gali tekti kiekvieną dieną koreguoti Tolirasim dozę.

Asmenys, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Jei jums pasireiškia kepenų sutrikimų, gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų kraujospūdžio rodmenis ir kepenų funkciją, gali pakeisti jūsų vartojamą dozę.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams vartoti Tolirasim nerekomenduojama.

Ką daryti pavartojus per didelę Tolirasim dozę?

Neviršykite paskirtos dozės. Jei netyčia suvartojote per daug Tolirasim tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, Jums gali prireikti medicininės pagalbos. Gali pasireikšti toliau išvardyti sutrikimai: svaigulys dėl stipriai sumažėjusio kraujospūdžio, dusulys, dažnas ar lėtas pulsas, širdies permušimai, baimės pojūtis, kosulys ar skrandžio funkcijos sutrikimas. Jums gali susidaryti didelis šlapimo kiekis, pasireikšti mieguistumas ar sumišimo pojūtis.

Pamiršus pavartoti Tolirasim

Jei pamiršote suvartoti vaisto dozę, išgerkite ją iš karto, kai prisiminėte. Kitą dozę suvartokite įprastu laiku. Tačiau jei tuo metu beveik atėjo laikas suvartoti kitą dozę, praleistos dozės nevartokite.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Tolirasim

Nutraukus gydymą Tolirasim jūsų liga gali pasunkėti. Vartokite šį vaistą ir atvykite į visus vizitus pas gydytoją, net jei jaučiatės gerai. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, nebent taip daryti nurodytų gydytojas.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Tolirasim sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos – lizinoprilis ir torazemidas, kurias jūs jau vartojote atskiromis tabletėmis. Gali pasireikšti su abiem šiomis medžiagomis susijęs šalutinis poveikis. Gydantis gydytojas gali reguliariai užsakyti kraujo ir šlapimo mėginių tyrimus, kad patikrintų, ar Tolirasim sukėlė šalutinį poveikį.

Vartojant lizinoprilį arba torazemidą pasireiškęs šalutinis poveikis išvardytas toliau, jis gali pasireikšti vartojant Tolirasim.

Toliau išvardytas šalutinis poveikis gali būti sunkus; poveikiui pasireiškus nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Dažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 10): svaigulys (gali pasireikšti dėl per žemo kraujospūdžio); metabolinės alkalozės pasunkėjimas (simptomai – apatija, sumišimas, neritmiška širdies veikla, traukuliai, apsunkintas kvėpavimas); sumažėjęs cirkuliuojančio kraujo tūris (simptomai: svaigulys, didelis troškulys, itin išsausėjusi burna, sumažėjęs šlapinimasis, tamsios spalvos šlapimas ar vidurių užkietėjimas).

Nedažnas (gali atsirasti ne dažniau kaip 1 asmeniui iš 100): krūtinės skausmas, nesugebėjimas šlapintis pacientams, kurių šlapinimasis yra sutrikęs; kraujo apytakos sutrikimas rankų ir kojų pirštuose, lydimas spalvos pokyčių ir skausmo (Reino sindromas).

Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1 000 žmonių): per žemas kraujospūdis; apalpimas; angioedema; pūslinė; labai sumažėjusi šlapimo gamyba; nepakankamos antidiuretinio hormono sekrecijos sindromas (simptomai – silpnumas, raumenų spazmai, galvos skausmas, tamsus šlapimas ar šlapimo tūrio pokyčiai, sumažėjęs apetitas, padidėjęs troškulys ar vidurių užkietėjimas, pykinimas vėmimas, prasta nuotaika, sumišimas, stuporas ar koma).

Labai retas (išsivysto mažiau kaip 1 asmeniui iš 10 000): Sunkios odos reakcijos (toksinė epidermio nekrozė, Stivenso-Džonsono sindromas, daugiaformė raudonė, odos pseudolimfoma), simptomų kompleksas (keli arba visi toliau išvardyti simptomai: karščiavimas, raumenų ir sąnarių skausmas, sąnarių uždegimas, bėrimas, odos pokyčiai, taip pat po šviesos poveikio); miokardo infarktas arba insultas; kasos uždegimas (simptomai: stiprus pilvo ir nugaros skausmas, labai prasta savijauta); staiga pasireiškiantis pilvo skausmas lydimas spazmų, pykinimo ir vėmimo (žarnyno angioedemos simptomai); kepenų funkcijos sutrikimai; bronchų spazmas; sutrikusi kaulų čiulpų funkcija; labai mažas raudonųjų kraujo ląstelių kiekis (simptomai: blyški oda, svaigulys, nuovargis, dusulys, didelis širdies susitraukimų dažnis, pageltusi oda ir akių baltymai, tamsus šlapimas); labai mažas trombocitų kiekis (simptomai: greitai atsirandančios mėlynės, savaiminis kraujavimas, mažos raudonos dėmelės ant odos); labai mažas baltųjų kraujo ląstelių kiekis (simptomai: silpnumas, karščiavimas, dažnos infekcijos).

Kitas galimas šalutinis Tolirasim poveikis

Dažnas (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 asmeniui iš 10): galvos skausmas, silpnumas, kosulys, viduriavimas, skrandžio skausmas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, sumažėjęs apetitas, raumenų spazmai, mažas kalio kiekis serume (dėl torazemido poveikio), mažas natrio kiekis kraujyje, padidėjęs šlapimo rūgšties, gliukozės, trigliceridų, cholesterolio ar tam tikrų kepenų fermentų aktyvumas kraujyje.

Nedažnas (gali atsirasti ne dažniau kaip 1 asmeniui iš 100): didelis kalio kiekis kraujyje (dėl lizinoprilio poveikio); sukimosi pojūtis, dažnesnis ar neritmiškas širdies plakimas; haliucinacijos; tirpimo pojūtis; sloga, burnos džiūvimas, impotencija, padidėjęs šlapalo ar kreatinino kiekis kraujyje.

Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1 000 žmonių): šlapimo takų infekcija; didelis šlapalo kiekis kraujyje; nenormalūs kraujo tyrimų rezultatai (sumažėjęs hemoglobino kiekis ar hematokrito vertė); mažas cukraus kiekis kraujyje pacientams, gydomiems geriamaisiais vaistais nuo diabeto ar insulinu; padidėjęs bilirubino kiekis kraujyje; nuotaikos pokyčiai; sumišimas; susilpnėjęs lytinis potraukis; nemiga; perteklinis mieguistumas; apetito netekimas; skonio pojūčio sutrikimas; nevirškinimas; dujų kaupimasis pilve; sutrikęs kvapų suvokimas; neryškus matymas; odos paraudimas; bėrimas; dilgėlinė; niežėjimas; gausus prakaitavimas; plaukų slinkimas; jautrumas šviesai, žvynelinė, dusulys; infiltratai plaučiuose; gerklų uždegimas; bronchų uždegimas; užsikimšusi nosis; gerklės skausmas; nugaros skausmas; sąnarių skausmas; peties skausmas; podagra; pieno liaukų padidėjimas vyrams.

Labai retas (išsivysto mažiau kaip 1 asmeniui iš 10 000): sumažėjęs šlapimo išskyrimas ar šlapimo nebuvimas; spengimas ausyse, klausos netekimas, ančių uždegimas, su alergija susijęs plaučių uždegimas arba infekcija; limfmazgių padidėjimas, autoimuninė liga, sumažėjęs trombocitų, raudonųjų kraujo ląstelių ir baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) kiekis kraujyje.

Lizinoprilis padidina kalio kiekį kraujyje, todėl gali sumažinti torazemido sukeliamą kalio netekimą.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Tolirasim

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima.Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Tolirasim sudėtis

  1. Veikliosios medžiagos yra lizinoprilis ir torazemidas. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg lizinoprilio (lizinoprilio dihidrato pavidalu) ir 5 mg torazemido.

<Tolirasim 10 mg/10 mg tabletės> Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg lizinoprilio (lizinoprilio dihidrato pavidalu) ir 10 mg torazemido.

<Tolirasim 20 mg/5 mg tabletės> Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg lizinoprilio (lizinoprilio dihidrato pavidalu) ir 5 mg torazemido.

<Tolirasim 20 mg/10 mg tabletės> Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg lizinoprilio (lizinoprilio dihidrato pavidalu) ir 10 mg torazemido.

  1. Pagalbinės medžiagos yra manitolis E421, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, magnio stearatas.

Tolirasim išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tolirasim 10 mg/5 mg tabletės yra baltos ar beveik baltos, apvalios, iš abiejų pusių išgaubtos, lygiais paviršiais abipus, 8,2 mm skersmens.

Tolirasim 10 mg/10 mg tabletės yra baltos ar beveik baltos, apvalios, iš abiejų pusių išgaubtos, su įspaustu ženklu „L10T10“ vienoje pusėje ir lygiu paviršiumi kitoje pusėje, 11,0 mm skersmens.

Tolirasim 20 mg/5 mg tabletės yra baltos ar beveik baltos, apvalios, iš abiejų pusių išgaubtos, vienoje pusėje įspausta tabletę per pusę dalijanti vagelė ir abiejose vagelės pusėse įrašas „LT“, kitos pusės paviršius lygus, 11,0 mm skersmens.

Tolirasim 20 mg/10 mg tabletės yra baltos ar beveik baltos, apvalios, iš abiejų pusių išgaubtos, vienoje pusėje įspaustas įrašas „L20T10“, kitos pusės paviršius lygus, 11,0 mm skersmens.

Šis vaistas tiekiamas dėžutėse po 30, 60 arba 90 tablečių. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 15 tablečių.

Tolirasim 10 mg/10 mg, 20 mg/5 mg, 20 mg/10 mg tabletės. Šis vaistas tiekiamas dėžutėse po 30, 60 arba 90 tablečių. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 10 tablečių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Partyzancka 133/151

95-200 Pabianice

Lenkija

Gamintojas

Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o.

Spółdzielcza 25 A

11-001 Dywity

Lenkija

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Čekija Tolirasim

Lenkija Toralis

Lietuva Tolirasim

Slovakija Lisemid 10 mg/5 mg, Lisemid 10 mg/10 mg,

Lisemid 20 mg/5 mg, Lisemid 20 mg/10 mg

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-01-10.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.