Triptosan

kietosios kapsulės
Receptinis
Registruotojas:
Aconitum, UAB, Lietuva
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Triptosan 150mg kietosios kapsulės

oksitriptanas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Triptosan ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Triptosan

3. Kaip vartoti Triptosan

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Triptosan

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Triptosan ir kam jis vartojamas

Manoma, kad depresija kyla sumažėjus tam tikros medžiagos (serotonino) koncentracijai smegenyse. Triptosan didina serotonino koncentraciją galvos smegenyse.

Triptosan skiriamas lengvų depresijos epizodų gydymui.

2. Kas žinotina prieš vartojant Triptosan

Triptosan vartoti draudžiama:

- jeigu yra alergija veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

  • jeigu sergate sunkiu kepenų nepakankamumu ar kitomis sunkiomis kepenų ligomis;
  • jeigu sergate sunkiu inkstų nepakankamumu ar kitomis sunkiomis inkstų ligomis;
  • jeigu sergate vėžiu;
  • jeigu vartojate kitų vaistų nuo depresijos;

- jeigu anksčiau pavartojus L-triptofano pasireiškė taip vadinamasis eozinofilinės mialgijos sindromas (EMS).

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kaip ir vartojant kitus vaistus nuo depresijos, pirmąsias kelias gydymo Triptosan savaites ar ilgiau būklė gali nepagerėti, todėl labai svarbu tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir nenutraukti vaisto vartojimo arba keisti vaisto dozę nepasitarus su gydytoju.

Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas

Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais:

- jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;

- jeigu esate jaunas suaugęs asmuo. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

Geriant vaistų, kurių sudėtyje yra L-triptofano, pasireiškė eozinofilinės mialgijos sindromas (EMS). Šio sutrikimo priežastys iki šiol neišaiškintos. Jeigu vartojant Triptosan pasireiškia sąnarių ar raumenų skausmas, karščiavimas, dusulys, periferinių nervų uždegimas (neuropatija), patinimas ir odos pažeidimas (pvz., sklerozė, išbėrimas, dilgėlinė), nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Gydytojas nustatys, ar tai ne eozinofilijos mialgijos sindromas ir ar galima toliau gydytis Triptosan.

Vartojant oksitriptaną, ypač kartu su kitais vaistais nuo depresijos gali pasireikšti taip vadinamas serotonino sindromas. Serotonino sindromui būdinga sujaudinimas, nerimastingumas, tachikardija, padidėjęs kraujospūdis, padidėjusi kūno temperatūra, veido ir kaklo paraudimas, pernelyg didelis refleksų sustiprėjimas, galvos svaigimas, drebulys, prakaitavimo sustiprėjimas, žarnų peristaltikos suintensyvėjimas, orientacijos sutrikimas, vyzdžių išsiplėtimas ir raumenų trūkčiojimas.

Vaikams ir paaugliams

Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams vartoti nerekomenduojama.

Kiti vaistai ir Triptosan

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Būtina pasakyti gydytojui, jeigu kartu su Triptosan vartojate:

- fenotiazinų grupės vaistų nuo psichozės (pvz.: levomepromaziną, flufenaziną, tioridaziną), nes pavieniais atvejais gali sutrikti lytinė funkcija;

- migdomųjų ir vaistų nerimui mažinti, taip vadinamų benzodiazepinų (pvz.: alprazolamą, bromazepamą, brotizolamą, chlordiazepoksidą, diazepamą, estazolamą ir kitus), nes pavieniais atvejais gali sutrikti lytinė funkcija.

Triptosan vartojimas su maistu ir gėrimais

Maistas Triptosan vartojimui įtakos neturi. Vaistą galima gerti valgio metu arba nevalgius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu nerekomenduojama vartoti Triptosan.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Triptosan gali sukelti galvos svaigimą. Jeigu jaučiate galvos svaigimą, vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima.

3. Kaip vartoti Triptosan

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Triptosan kapsules reikia nuryti užgeriant stikline vandens.

Suaugusiesiems pacientams

Dozę nustato gydytojas. Įprastinė Triptosan paros dozė suaugusiems ligoniams yra 150 mg (1 Triptosan kapsulė) du kartus per parą.

Kas 3-4 savaites gydytojas įvertins Jūsų būklę ir nuspręs, ar reikia tęsti gydymą.

Senyviems pacientams

Senyviems pacientams gydymą Triptosan reikėtų pradėti vartojant per pus mažesnę nei rekomenduojama suaugusiems vaisto dozę.

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams vartoti nerekomenduojama.

Ką daryti pavartojus per didelę Triptosan dozę?

Atsitiktinai išgėrus per didelę vaisto dozę, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

Pamiršus pavartoti Triptosan

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Triptosan

Triptosan vartojimą reikia nutraukti palaipsniui sumažinant dozę. Nutraukus vaisto vartojimą staiga gali pasireikšti šalutinis poveikis.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant vaistą, dažniausiai diegia pilvą, pykina, prasideda viduriavimas, dingsta apetitas. Tačiau šis šalutinis poveikis buvo nestiprus ir vartojant įprastą dozę dažniausiai silpnėjo ir per 2‑3 dienas visai išnyko.

Labai dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti ne rečiau kaip 1 iš 10 asmenų): pykinimas, vėmimas. Šalutinis poveikis virškinimo traktui priklauso nuo dozės ir pasireiškia dažniau, vartojant vien tik Triptosan.

Dažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 asmenų): pakili nuotaika, galvos skausmas, mieguistumas, viršutinės pilvo srities skausmas, viduriavimas.

Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų): kraujo ląstelių eozinofilų padidėjimas (eozinofilija), nemiga, paraudimas.

Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų): apetito sumažėjimas, depresijos simptomų pasunkėjimas.

Šalutinio poveikio reiškiniai, kurių dažnis nežinomas(negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): apetito nebuvimas, galvos svaigimas, dažnas širdies plakimas, kraujospūdžio padidėjimas ar sumažėjimas, elektrokardiogramos sutrikimai. Vartojant dideles vaisto dozes gali pasireikšti trumpalaikiai nenormaliai pakilios nuotaikos požymiai (manija ar hipomanija).

Remiantis stebėjimo po vaisto patekimo į rinką duomenimis, gali pasireikšti sindromas, susijęs su eozinofilų kiekio kraujyje padidėjimu, sąnarių ar raumenų skausmu, karščiavimu, dusuliu, neuropatija, patinimu ir odos pažeidimu, kuris gali pasireikšti išbėrimu bei dilgėline (taip vadinamasis eozinofilijos mialgijos sindromas [EMS]).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Triptosan

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Triptosan sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra oksitriptanas. Kiekvienoje kietojoje kapsulėje yra 150 mg oksitriptano.

- Pagalbinės medžiagos kapsulės turinyje yra mikrokristalinė celiuliozė, talkas, magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, kapsulės korpuse – želatina, titano dioksidas (E171).

Triptosan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Triptosan kietosios kapsulės yra baltos spalvos, cilindro formos, užpildytos balkšvais arba rusvais milteliais.

Triptosan supakuotos lizdinėse plokštelėse po 20 kapsulių. Lizdinės plokštelės supakuotos į kartono dėžutes, kuriose yra 40 arba 60 kapsulių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

UAB Aconitum

Inovacijų g. 4, Biruliškių k.

Kauno r. sav.

Lietuva

Tel. +370 37 328008

Faksas +370 37 338487

el. paštas info@aconitum.lt

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-05-17.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/