Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
TVINGESTIN 400 mg plėvele dengtos tabletės
Ibuprofenas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra TVINGESTIN ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant TVINGESTIN
3. Kaip vartoti TVINGESTIN
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti TVINGESTIN
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra TVINGESTIN ir kam jis vartojamas
TVINGESTIN veiklioji medžiaga – ibuprofenas, priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei.
TVINGESTIN vartojamas trumpalaikio silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip mėnesinių, galvos, dantų, raumenų, sąnarių malšinimui, karščiavimo mažinimui.
Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.
2. Kas žinotina prieš vartojant TVINGESTIN
TVINGESTIN vartoti draudžiama:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės - TVINGESTIN reikėtų vartoti labai atsargiai
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti TVINGESTIN:
Tokie skausmą malšinantys ir uždegimą slopinantys vaistai, kaip ibuprofenas, ypač vartojami didelėmis dozėmis, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio arba insulto rizikos padidėjimu. Neviršykite rekomenduojamos dozės ir gydymo trukmės.
TVINGESTIN nevartoti su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU).
Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige (ypač sukėlusia kraujavimą iš virškinimo trakto arba jo prakiurimą) sirgusiems ir senyviems pacientams bei pacientams, kuriems tuo pat metu būtina vartoti mažas acetilsalicilo rūgšties dozes, būtina apsvarstyti virškinimo trakto gleivinę apsaugančių vaistų vartojimo galimybę.
Kraujavimas iš virškinimo trakto, išopėjimas ar perforacija gali atsirasti bet kurioje gydymo stadijoje, be jokių įspėjamųjų požymių. Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas paprastai būna dažnesnis, vartojant didesnes ibuprofeno dozes. Apskritai, tokie sutrikimai yra sunkesni senyviems pacientams.
Jeigu pacientams, vartojantiems ibuprofeną, pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto, gydymą šiuo vaistu būtina nedelsiant nutraukti.
Moterys, planuojančios pastoti, turi pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl vaisto vartojimo.
TVINGESTIN dėl vienkartinės dozės stiprumo nėra skirtas vaikams iki 12 metų amžiaus.
Sergant vėjaraupiais gali atsirasti sunkių komplikacijų odoje ir gleivinėse. Todėl, sergant vėjaraupiais, patariama vengti vartoti ibuprofeno.
Odos reakcijos
Vartojant TVINGESTIN buvo pranešta apie sunkias odos reakcijas. Jei jums pasireikštų odos išbėrimas, gleivinių pažeidimas, pūslės ar kitų alergijos požymių, TVINGESTIN vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, nes tai gali būti pirmieji labai sunkios odos reakcijos požymiai. Žr. 4 skyrių.
Infekcijos
TVINGESTIN gali paslėpti tokius infekcijų požymius kaip karščiavimas ir skausmas. Todėl gali būti, kad vartojant TVINGESTIN, gali būti vėluojama pradėti tinkamą gydymą, o dėl to gali padidėti komplikacijų rizika. Tokių atvejų nustatyta gydant bakterijų sukeltą pneumoniją ir su vėjaraupiais susijusias bakterines odos infekcijas. Jeigu vartojate šį vaistą sirgdami infekcine liga ir Jums pasireiškiantys infekcijos simptomai neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju.
Kiti vaistai ir TVINGESTIN
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
TVINGESTIN gali turėti įtakos kai kuriems kitiems vaistams arba gali būti jų veikiamas. Pavyzdžiui:
TVINGESTIN nevartoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.
Kai kurie kiti vaistai gali taip pat turėti įtakos gydymui TVINGESTIN arba gali būti jo veikiami.
TVINGESTIN vartojimas su maistu ir gėrimais
Jei gydymo metu atsiranda virškinimo trakto problemų, rekomenduojama vartoti vaistą valgio metu ar užsigerti vandeniu. Vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo patariama nevartoti alkoholio ir nerūkyti.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėščiosios negali vartoti TVINGESTIN paskutinių trijų nėštumo mėnesių metu. Šis vaistas gali sukelti vaisiaus inkstų ir širdies sutrikimų. Jis gali paveikti Jūsų ir Jūsų kūdikio polinkį kraujuoti ir dėl jo gimdymas gali būti vėlesnis arba ilgesnis, nei tikėtasi. Pirmo ir antro nėštumo trimestro metu TVINGESTIN galima vartoti tik jei paskyrė gydytojas. Jei šiuo laikotarpiu arba bandant pastoti Jums reikalingas gydymas, reikia vartoti mažiausią dozę trumpiausią įmanomą laiką. Nuo 20-osios nėštumo savaitės TVINGESTIN gali sukelti vaisiaus inkstų sutrikimų, jei šis vaistas vartojamas ilgiau nei kelias dienas, o dėl to gali sumažėti kūdikį supančio amniono skysčio kiekis (oligohidramnionas) arba vaisiaus širdies kraujagyslės (arterijos latako) susiaurėjimas . Jei Jums reikalingas ilgesnis nei kelių dienų gydymas, gydytojas gali rekomenduoti papildomą stebėseną.
Moterys, planuojančios pastoti, turi pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl vaisto vartojimo.
Nors ibuprofeno į motinos pieną patenka labai mažai, tačiau dėl atsargumo patariama žindančioms motinoms susilaikyti nuo ibuprofeno vartojimo.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ibuprofenas gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.
Vartojamas didelėmis dozėmis gali sukelti šalutinių poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas ir regos sutrikimai. Jeigu jaučiate tokį poveikį, neturėtumėte vairuoti ar valdyti mechanizmų.
TVINGESTIN sudėtyje yra laktozės ir natrio
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Šio vaisto vienoje tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.
3. Kaip vartoti TVINGESTIN
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas, arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Tabletę reikia nuryti nekramtant ir užsigerti pakankamu skysčio kiekiu.
Reikia vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir ją vartoti kuo trumpiau, kiek tai būtina simptomams palengvinti. Jeigu sergate infekcine liga ir Jums pasireiškiantys simptomai (pvz., karščiavimas ir skausmas) neišnyksta arba sunkėja, nedelsdami pasitarkite su gydytoju (žr. 2 skyrių).
Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai ir paaugliai
Gydymo pradžioje reikia vartoti vieną tabletę, užsigeriant vandeniu. Po to, jeigu reikia, vartoti po vieną tabletę kas 4 valandas. Per 24 valandas negalima vartoti daugiau kaip 3 tablečių.
Senyvi pacientai bei pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
Specialus dozavimas nereikalingas.
Vartojimas vaikams ir paaugliams
Jaunesniems kaip 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Ką daryti pavartojus per didelę TVINGESTIN dozę?
Jei suvartojote per didelę TVINGESTIN dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis. Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio, pilvo skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), viduriavimas, galvos skausmas, triukšmas, ūžimas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas, galvos svaigimas ir skausmas, kraujas šlapime, šalančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.
Gali pasireikšti dezorientacija ar sutrikusi sąmonė, retkarčiais sujaudinimas, mažas kraujo spaudimas, astma, inkstų ir kepenų pažeidimas.
Pamiršus pavartoti TVINGESTIN
Jeigu pamiršote išgerti TVINGESTIN, išgerkite iš karto, kai tik prisiminėte. Išlaikykite 4 valandų intervalą tarp suvartojamų dozių. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Pranešta apie TVINGESTIN sukeltas padidėjusio jautrumo reakcijas, kurios gali būti nespecifinės alerginės reakcijos ir anafilaksija: padidėjęs kvėpavimo takų reaktyvumas, pvz., astma, pasunkėjusi astma, bronchų spazmas, pasunkėjęs kvėpavimas; įvairios odos reakcijos, pvz., niežulys, dilgėlinė, angioneurozinė edema (pasireiškianti lūpų, liežuvio, gerklų tinimu), rečiau eksfoliacinės ir pūslinės dermatozės (įskaitant epidermio nekrolizę ir daugiaformę eritemą).
Tokie vaistai, kaip TVINGESTIN, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.
Toliau išvardijami nepageidaujami poveikiai, susiję su trumpalaikiu ibuprofeno vartojimu rekomenduojamomis dozėmis. Gydant lėtines būkles ilgą laiką, gali pasireikšti ir kitų nepageidaujamų reiškinių.
Nedažni šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):
Reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):
Labai reti šalutinio poveikio reiškiniai (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):
Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
Pastebėta, kad vartojant NVNU gali pasireikšti edema, padidėjęs kraujospūdis ir širdies nepakankamumas.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti TVINGESTIN
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
TVINGESTIN sudėtis:
- Veiklioji (-sios) medžiaga (-os) yra ibuprofenas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 400 mg ibuprofeno
- Pagalbinė (-ės) medžiaga (-os). Tabletės šerdis: mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, natrio laurilsulfatas, kroskarmeliozės natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: makrogolio polivinilo alkoholio skiepytasis kopolimeras, polivinilo alkoholis, glicerolio monokaprilokapratas, talkas, titano dioksidas (E171).
TVINGESTIN išvaizda ir kiekis pakuotėje
Tabletės yra ovalios, abipus išgaubtos, baltos spalvos, 16,6 ± 0,2 mm ilgio, 7,7 ± 0,2 mm pločio ir 5,4 ± 0,4 mm aukščio, plėvele dengtos.
Kartono dėžutėje yra 10 plėvele dengtų tablečių lizdinėje plokštelėje.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
UAB Corpus Medica
Sukilėlių pr. 61-2
LT-49333 Kaunas
Lietuva
Tel. +370 37 370054
Gamintojas
UAB IBE Pharma
Sukilėlių pr. 61-2
LT-49333 Kaunas
Lietuva
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-01-04.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.