Pakuotės lapelis: informacija pacientui
VAPRESS 40 mg plėvele dengtos tabletės
VAPRESS 80 mg plėvele dengtos tabletės
VAPRESS 160 mg plėvele dengtos tabletės
Valsartanas
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1. Kas yra VAPRESS ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant VAPRESS
3. Kaip vartoti VAPRESS
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti VAPRESS
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
1. Kas yra VAPRESS ir kam jis vartojamas
VAPRESS sudėtyje yra valsartano, kuris priklauso vaistų grupei, vadinamai angiotenzino II receptorių blokatoriais. Šios grupės vaistai padeda reguliuoti padidėjusį kraujospūdį.
Angiotenzinas II yra organizmo medžiaga, kuri sukelia kraujagyslių susitraukimą, tokiu būdu sukeldama Jūsų kraujospūdžio padidėjimą. VAPRESS blokuoja angiotenzino II sukeltą poveikį, todėl kraujagyslės atsipalaiduoja ir sumažinamas kraujospūdis.
VAPRESS gali būti vartojamas trimis skirtingoms būklėms:
2. Kas žinotina prieš vartojant VAPRESS
VAPRESS vartoti negalima:
Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti VAPRESS:
Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.
Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „VAPRESS vartoti negalima“.
Jeigu manote, kad esate nėščia (ar įtariate, jog pastojote), privalote pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu VAPRESS vartoti nerekomenduojama ir turi būti nevartojama, jeigu nėštumas yra didesnis negu 3 mėnesių, kadangi šiuo laiku vartojamas minėtas vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“);
Kiti vaistai ir VAPRESS
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
VAPRESS vartojant su tam tikrais kitais vaistais gali būti daroma įtaka gydomajam poveikiui. Gali prireikti keisti dozę, imtis kitų atsargumo priemonių ar kai kuriais atvejais nutraukti vieno iš vaistų vartojimą. Tai tinka tiek vaistams, kurie parduodami pateikus receptą, tiek nereceptiniams vaistams, tai yra:
Papildomai:
VAPRESS vartojimas su maistu ir gėrimais
Jūs galite vartoti VAPRESS valgio metu ar kitu laiku.
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Prieš transporto priemonės vairavimą, darbą su staklėmis, mechanizmų valdymą ar kitokį susikaupimo reikalaujantį darbą įsitikinkite, kaip VAPRESS Jus veikia. VAPRESS, panašiai kaip daugelis kitų vaistų, vartojamų padidėjusiam kraujo spaudimui gydyti, retais atvejais gali sukelti svaigulį ir paveikti gebėjimą susikaupti.
3. Kaip vartoti VAPRESS
Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas, kad gydymo rezultatai būtų geriausi ir sumažėtų šalutinio poveikio rizika. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką. Žmonės, kurių kraujospūdis didelis, dažnai nepastebi jokių šios problemos požymių. Dauguma jų jaučiasi normaliai. Vadinasi, gydymo metu labai svarbu, net ir gerai jaučiantis, lankytis pas gydytoją.
Suaugę pacientai, kurių kraujospūdis didelis. Įprasta dozė yra 80 mg per parą. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti didesnę dozę (160 mg arba 320 mg). Jis taip pat gali derinti VAPRESS su papildomu vaistu (pvz., diuretiku).
Vartojimas vaikams ir paaugliams (6‑18 metų amžiaus), kurių kraujospūdis didelis
Įprasta vieną kartą per parą vartojama valsartano dozė mažiau kaip 35 kg sveriantiems pacientams yra 40 mg.
Jei pacientas sveria 35 kg ar daugiau, įprasta vieną kartą per parą vartojama pradinė valsartano dozė yra 80 mg.
Tam tikrais atvejais gydytojas gali skirti didesnes dozes (dozė gali būti padidinta iki 160 mg ir didžiausios 320 mg dozės).
Suaugę pacientai, kuriuos neseniai ištiko širdies priepuolis. Po širdies priepuolio gydymas paprastai pradedamas ne anksčiau kaip praėjus 12 valandų, skiriama įprastinė 20 mg dozė du kartus per parą. 20 mg dozės gavimui VAPRESS tabletės yra netinkamos, kadangi jos nepagamintos perlaužimui į dvi lygias dalis.
Jūsų gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, geriamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti.
VAPRESS galima vartoti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies priepuolio gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka.
Suaugę pacientai, kurių širdies veikla yra nepakankama. Gydyti paprastai pradedama nuo 40 mg dozės, vartojamos du kartus per parą. Jūsų gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, vartojamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti.
VAPRESS galima skirti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies nepakankamumo gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka.
VAPRESS galite vartoti valgant arba kitu laiku. Nurykite VAPRESS užgeriant stikline vandens. VAPRESS vartokite maždaug tuo pačiu laiku kiekvieną dieną.
Ką daryti pavartojus per didelę VAPRESS dozę?
Jei Jums labai svaigsta galva ir/ar alpstate, atsigulkite ir nedelsdami susisiekite su savo gydytoju. Jeigu netyčia išgėrėte per daug tablečių, susisiekite su savo gydytoju, vaistininku arba vykite į ligoninę.
Pamiršus pavartoti VAPRESS
Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją tuoj pat, kai prisiminsite, tačiau, jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, neišgertą dozę praleiskite.
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti VAPRESS
Gydymo VAPRESS sustabdymas gali sukelti jūsų ligos pablogėjimą. Nenutraukite vaisto vartojimo, nebent tai padaryti nurodė jūsų gydytojas.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. Galimas šalutinis poveikis
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsiant praneškite savo gydytojui, jeigu:
Jums nedažnai (gali pakenkti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių) pasireiškia angioneurozinės edemos (specifinės alerginės reakcijos) simptomai, tokie, kaip:
Kitas šalutinis poveikis yra toks:
Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)
Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)
Šalutinis poveikis, kurio dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)
Kai kurių šalutinių reakcijų dažnis gali būti skirtingas, priklausomai nuo Jūsų būklės. Pavyzdžiui, tokios reakcijos, kaip svaigulys ir inkstų funkcijos susilpnėjimas, rečiau buvo pastebėtos tiems pacientams, kurie buvo gydomi nuo aukšto kraujospūdžio, nei tiems, kurie buvo gydomi nuo širdies nepakankamumo ar po neseniai įvykusio širdies priepuolio.
Vaikams ir paaugliams bei suaugusiems žmonėms pasireiškiantis šalutinis poveikis būna panašus.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
5. Kaip laikyti VAPRESS
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
VAPRESS sudėtis
- Veiklioji medžiaga yra valsartanas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 40 mg, 80 mg arba 160 mg valsartano.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė 101, krospovidonas (A tipo), povidonas K30, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.
Tabletės plėvelė: polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E 171), makrogolis, talkas, chinolino geltonojo aliuminio dažalas (E 104).
VAPRESS išvaizda ir kiekis pakuotėje
VAPRESS 40 mg plėvele dengtos tabletės. Geltonos, apvalios, išgaubtos, plėvele dengtos tabletės, kurių branduolio skersmuo 8 mm.
VAPRESS 80 mg plėvele dengtos tabletės. Geltonos, apvalios, išgaubtos, plėvele dengtos tabletės, kurių branduolio skersmuo 10,4 mm, su vagele vienoje pusėje. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
VAPRESS 160 mg plėvele dengtos tabletės. Geltonos, išgaubtos, kapsulės formos, plėvele dengtos tabletės, kurių branduolio matmenys 17,5 x 8 mm, su vagele vienoje pusėje ir įspaudu „MC“ kitoje pusėje. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.
Tabletės yra supakuotos PVC/PE/PVDC-aliuminio lizdinėse plokštelėse ir PVC/PCTFE-aliuminio lizdinėse plokštelėse
Pakuotės dydžiai: 7, 14, 28, 30, 56, 60, 90, 98, 100 arba 280 plėvele dengtų tablečių.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Registruotojas ir gamintojas
Registruotojas
Medochemie Ltd.
1-10 Constantinoupoleos str. 3011 Limassol
Kipras
Gamintojas
Medochemie Ltd – Central Factory (Factory A)
1-10 Konstantinoupoleos Str. Zakaki
3011 Limassol
Kipras
Medochemie Ltd –Factory AZ
2 Michael Erakleous Street, Agios Athanasios Industrial Area
Agios Athanasios, 3011 Limassol
Kipras
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.
UAB „Medochemie Lithuania“ Gintaro 9-36 LT- 47198, Kaunas Tel. +370 37 338358 El. paštas: lithuania@medochemie.com |
Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Švedija | VAPRESS |
Bulgarija | VAPRESS |
Kipras | VAPRESS |
Čekija | VAPRESS |
Estija | VALSARTAN MEDOCHEMIE |
Graikija | VALPEROL |
Lietuva | VAPRESS |
Rumunija | VAPRESS |
Slovakija | VAPRESS |
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-11-06.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/