Videral 0,5 mg/ml geriamieji lašai (tirpalas)
kolekalciferolis
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
1. Kas yra Videral ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Videral
3. Kaip vartoti Videral
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Videral
6. Pakuotės turinys ir kita informacija
Videral sudėtyje yra kolekalciferolio (vitamino D3). Šis vaistas skirtas:
- jeigu yra alergija kolekalciferoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu yra hiperkalcemija (padidėjęs kalcio kiekis kraujyje);
- jeigu yra hiperkalciurija (padidėjęs kalcio kiekis šlapime);
- jeigu yra vitamino D hipervitaminozė (padidėjęs vitamino D kiekis kraujyje);
- jeigu Jums yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas (sunkus inkstų veiklos sutrikimas).
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Videral.
Esant kuriai nors iš šių būklių, gydytojas stebės kalcio kiekį Jūsų kraujyje arba šlapime.
Nevartokite Videral daugiau nei paskyrė gydytojas, nes galite perdozuoti. Tuo pat metu nevartokite kitų produktų, į kurių sudėtį įeina vitaminas D, išskyrus tuos, kuriuos paskyrė gydytojas.
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Tabletės, kurių sudėtyje yra aliuminio (skirtos rėmens gydymui), vartojant kartu su vitaminu D, yra geriau absorbuojamos.
Videral geriau vartoti pagrindinio valgio metu. Vartojimo palengvinimui Jūs taip pat galite maišyti lašus su maistu ar gėrimais.
Nėštumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu organizmui būtina gauti pakankamą vitamino D kiekį.
Jeigu gydytojas Jums skyrė Videral nėštumo metu, griežtai laikykitės gydytojo paskirtos dozės, kadangi vitamino D perdozavimas gali būti siejamas su vaisiaus apsigimimų rizika.
Žindymo laikotarpis
Žindymo laikotarpiu Videral vartoti galima.
Vitamino D ir jo metabolitų išsiskiria į motinos pieną.
Į tai turėtų būti atsižvelgiama, kuomet Jūsų vaikui papildomai bus skiriama vitamino D.
Perdozavimo atvejų žindomiems kūdikiams nebuvo nustatyta.
Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nebuvo tiriamas. Videral neturi žinomo šalutinio poveikio, kuris gali turėti įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Dozė priklauso nuo organizmo būklės, dėl kurios Jums buvo skirtas Videral, Jūsų kūno masės, vitamino D ir kalcio koncentracijos kraujyje. Dėl to, visuomet vartokite asmeniškai Jums paskirtą vitamino D dozę, net jei Jūs žinote, kad kažkam buvo paskirta žymiai didesnė dozė.
Rachito ir osteomaliacijos profilaktika vaikams ir suaugusiesiems:
Išnešioti naujagimiai
1 lašas per dieną (atitinka 500 TV vitamino D3).
Kūdikiai ir vaikai (nuo 28 dienų iki 23 mėnesių), vaikai ir suaugusieji
1 lašas per dieną (atitinka 500 TV vitamino D3).
Rachito profilaktika neišnešiotiems naujagimiams:
Neišnešioti naujagimiai
1 lašas per dieną (atitinka 500 TV vitamino D3).
Vitamino D trūkumo gydymas (įskaitant rachitą ir osteomaliaciją) vaikams ir suaugusiesiems, kuriems 25(OH)D koncentracija yra mažesnė nei 20 ng/ml (50 nmol/l):
Vartojimas vaikams
Kūdikiams iki 1 mėnesio:
2 lašai per dieną (atitinka 1000 TV vitamino D3).
Kūdikiams ir vaikams nuo 1 iki 12 mėnesių:
2 – 6 lašai per dieną (atitinka 1000 - 3000 TV vitamino D3).
Vaikams ir paaugliams nuo 1 iki 18 metų:
6 – 10 lašų per dieną (atitinka 3000 - 5000 TV vitamino D3).
Suaugusiems ir senyviems pacientams
14 – 20 lašų per dieną (atitinka 7000 – 10 000 TV vitamino D3).
Gydymo trukmė vaikams ir paaugliams nuo 0 iki 18 metų yra 6 savaitės, kol pasiekiama reikiama vitamino D koncentracija kraujyje gydytojas paims kraujo mėginius), po to taikomas palaikomasis gydymas, skiriant 500 – 1000 TV per dieną.
Gydymo trukmė suaugusiems yra 6 savaitės, kol pasiekiama reikiama vitamino D koncentracija kraujyje (gydytojas paims kraujo mėginius), po to taikomas palaikomasis gydymas, skiriant 1500 – 2000 TV per dieną.
Vitamino D trūkumo profilaktika aukštos rizikos grupių pacientams (įskaitant nutukusius pacientus, pacientus, kuriems sutrikęs vitamino D įsisavinimas, vartojančius vaistus, kurie įtakoja vitamino D metabolizmą):
Vaikams ir suaugusiems
Vitamino D trūkumo profilaktikai nutukusiems pacientams, pacientams, turintiems malabsorbcijos sindromų ir pacientams, kurie vartoja antikonvulsantų (prieštraukulinių vaistų), gliukokortikoidų (priešuždegiminių vaistų), priešgrybelinių vaistų ir vaistų AIDS gydyti, įtakojančių vitamino D metabolizmą, reikia skirti 2 – 3 kartus didesnes vitamino D dozes.
Pagalbinis osteoporozės (liga, dėl kurios sumažėja kaulų tankis, kaulai pamažu tampa silpnesni, trapesni, didėja jų lūžio rizika) gydymas pacientams, sergantiems vitamino D trūkumu ar pacientams, kuriems yra vitamino D nepakankamumo rizika.
Suaugusiems
1 – 2 lašai per dieną (atitinka 500 – 1000 TV vitamino D3).
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia.
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi
Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dozę reikia koreguoti atsižvelgiant į kalcio koncentraciją kraujyje. Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, vitamino D3 vartoti negalima.
Videral geriau vartoti pagrindinio valgio metu. Lašus geriausia gerti iš šaukšto. Reikia pasirūpinti, kad būtų suvartota visa dozė.
Kūdikiams lašus reikia įlašinti į buteliuką su pienu ar į maistą bei pasirūpinti, kad visa maisto porcija būtų suvalgyta.
Jei Videral yra vartojamas ilgai, gydytojas gali norėti reguliariai paimti kraujo mėginius, kad įsitikintų, kad Jums taikomas gydymas yra optimalus.
Jeigu suvartojote Videral daugiau, nei rekomenduojama, pasakykite gydytojui. Jei stipriai perdozavote, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, nes gali prireikti gydymo ligoninėje. Jeigu įmanoma, pasiimkite kartu su savim buteliuką, dėžutę ir šį pakuotės lapelį, kad galėtumėte parodyti gydytojui.
Dažniausiai pasireiškiantys perdozavimo simptomai yra šie: pykinimas, vėmimas, troškulys, vidurių užkietėjimas, anoreksija, svorio netekimas, galvos skausmas, adinamija (motorinio aktyvumo ar jėgos trūkumas), raumenų silpnumas, nuovargis, psichikos sutrikimo simptomai (pvz., euforija, apsvaigimas, sąmonės sutrikimas), didelis per parą išskiriamo šlapimo kiekis (poliurija), dehidracija (kūno skysčių netekimas), laboratoriniais tyrimais nustatytas didelis kalcio kiekis kraujyje ir šlapime (hiperkalcemija ir hiperkalciurija), inkstų akmenų formavimasis, inkstų nepakankamumas, EKG pokyčiai, nereguliarus širdies plakimas, pankreatitas (kasos uždegimas).
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepageidaujamo poveikio dažnis nėra žinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).
Pavartojus preparatų, į kurių sudėtų įeina vitaminas D, pasireiškė šie simptomai: padidėjęs kalcio kiekis kraujyje ir šlapime, vidurių užkietėjimas, vidurių pūtimas, pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas ir padidėjusio jautrumo reakcijos, pavyzdžiui, niežulys, išbėrimas arba dilgėlinė.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Šio vaisto laikymui specialių temperatūros sąlygų nereikalaujama.
Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas – 6 (šeši) mėnesiai.
Ant kartono dėžutės ir etiketės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
Skaidrus, aliejingas, bespalvis ar šviesiai gelsvos spalvos, bekvapis skystis.
10 ml rudos spalvos stiklo buteliukas su MTPE (mažo tankio polietileno) aplikatoriumi su lašintuvu ir DTPE (didelio tankio polietileno) užsukamuoju dangteliu. Buteliuke yra 10 ml tirpalo.
Kartono dėžutėje yra 1 (vienas) buteliukas ir pakuotės lapelis su vartojimo instrukcija.
Registruotojas
SOPHARMA AD
16 Iliensko Shosse Str.
Sofia 1220
Bulgarija
Gamintojas
SOPHARMA AD
16 Iliensko Shosse Str.
Sofia 1220
Bulgarija
arba
SOPHARMA AD
Industrial zone,
2800, Sandanski
Bulgarija
Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Latvija Videral 0,5 mg/ml pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums
Bulgarija Деавит Нео 0,5 mg/ml перорални капки, разтвор
Estija Videral
Lietuva Videral 0,5 mg/ml geriamieji lašai (tirpalas)
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-07-08.
Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.