Zanocin

plėvele dengtos tabletės
Receptinis
Kompensuojamas
Registruotojas:
Sun Pharmaceutical Industries Europe B. V., Nyderlandai
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

Zanocin 200 mg plėvele dengtos tabletės

ofloksacinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Zanocin ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Zanocin

3. Kaip vartoti Zanocin

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Zanocin

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Zanocin ir kam jis vartojamas

Zanocin veiklioji medžiaga yra ofloksacinas. Jis priklauso vaistų, vadinamų antibiotikais grupei. Ofloksacinas veikia naikindamas bakterijas, sukeliančias infekcines ligas.

Zanocin gydomos šios bakterijų sukeltos infekcinės ligos:

  • inkstų ar šlapimo pūslės (šlapimo takų);
  • krūtinės arba plaučių;
  • vyrų ar moterų lyties organų (lytinių takų). Įskaitant ir gonorėją, lytiškai plintančią infekciją, kuri gali paveikti ir vyrus, ir moteris;
  • odos ir poodinių audinių. Poodinis audinys yra po oda ir taip pat apima raumenis;
  • tam tikrų grupių pacientams gali būti naudojamas infekcijų prevencijai.

2. Kas žinotina prieš vartojant Zanocin

Zanocin vartoti draudžiama:

  • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ofloksacinui, arba bet kuriai pagalbinei Zanocin medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). Alerginės reakcijos požymiai yra išbėrimas, rijimo ar kvėpavimo sutrikimai, lūpų, veido, gerklės ar liežuvio tinimas;
  • jeigu Jums kada nors buvo sausgyslių patinimas (vadinamas tendinitu), paveikęs tokias sritis kaip riešo arba Achilo sausgyslės;
  • jeigu sergate epilepsija arba Jums yra priepuolių rizika;
  • jeigu turite gliukozės-6-dehidrogenazės trūkumą;
  • jei esate nėščia ar žindote kūdikį (žr. skyrių „Nėštumo ir žindymo laikotarpis“);
  • jei Jums mažiau nei 18 metų ir Jūs vis dar augate;
  • jei Jums buvo atlikta transplantacija;
  • jei Jūs turite retą paveldimą ligą, dėl kurios netoleruojate laktozės (laktozės netoleravimas) ar gliukozės (gliukozės netoleravimas).

Nevartokite šio vaisto, jei kuri nors iš aukščiau paminėtų būklių Jums tinka. Jei nesate įsitikinęs, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku prieš pradėdami vartoti Zanocin. Jeigu anksčiau vartodami chinolonų arba fluorochinolonų patyrėte bet kokią sunkią nepageidaujamą reakciją, fluorochinolonų / chinolonų grupės antibakterinių vaistų, įskaitant Zanocin, vartoti negalima. Tokiu atveju kuo skubiau pasakykite gydytojui.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Zanocin, jeigu:

  • Jums sutrikusi kepenų ar inkstų veikla;
  • esate vyresnio amžiaus;
  • sergate širdies liga arba sutrikęs širdies ritmas. Vartojant šiuos vaistus reikia būti atsargiems jei turite įgimtą prailgėjusį QT intervalą arba Jūsų šeimoje yra arba buvo pailgėjusio QT intervalo atvejų (matomi EKG, elektrinės širdies veiklos registravimo metu), Jūsų druskų pusiausvyra kraujyje sutrikusi (ypač mažas kalio ar magnio kiekis kraujyje), Jūsų širdies ritmas labai lėtas (bradikardija), Jūsų širdies veikla silpna (širdies nepakankamumas), praeityje turėjote širdies priepuolį (miokardo infarktą), esate moteris ar vyresnio amžiaus pacientas ir vartojate kitų vaistų, sukeliančių nenormalius pokyčius EKG (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Zanocin);

- vartojate vaistus, kurie daro poveikį Jūsų širdžiai (žr. skyrių „Kiti vaistai ir Zanocin“);

- Jūsų kalio ir magnio kiekis kraujyje yra žemas;

- vartojate vaistus, mažinančius kraujo krešėjimą (Vitamino K antagonistų, pvz., varfarino). Jūsų gydytojas turi atidžiai stebėti vartojant Vitamino K antagonistus ir Zanocin (Žr. skyrių „Kiti vaistai ir Zanocin“);

- Jūs turite ar kada nors turėjote psichikos sveikatos problemų;

- sergate diabetu;

- sergate liga, vadinama generalizuota miastenija, kuri sukelia raumenų silpnumą ir didelį raumenų nuovargį;

- turite nervų sistemos sutrikimo požymių (periferinė neuropatija);

- Jums diagnozuotas stambios kraujagyslės padidėjimas arba „išsipūtimas“ (aortos aneurizma arba stambios kraujagyslės periferinė aneurizma);

- Jūs praeityje patyrėte aortos atsisluoksniavimo epizodą (aortos sienelės plyšimą);

- Jums nustatytas nesandarus širdies vožtuvas (širdies vožtuvo nesandarumas);

- kuriam nors iš Jūsų giminaičių diagnozuota aortos aneurizma arba aortos atsisluoksniavimas ar įgimta širdies vožtuvo yda arba Jums nustatyta kitų rizikos veiksnių arba tokių sutrikimų pavojų didinančių sutrikimų (pvz., jungiamojo audinio sutrikimų, pvz., Marfano sindromas arba kraujagyslių Elerso-Danloso [Ehlers-Danlos] sindromas, Ternerio [Turner] sindromas, Sjogreno [Sjögren] sindromas [uždegiminė autoimuninė liga], arba kraujagyslių sutrikimų, pvz., Takajasu [Takayasu] arteritas, gigantinių ląstelių arteritas, Bechčeto [Behcet] liga, padidėjęs kraujospūdis arba nustatyta aterosklerozė, reumatoidinis artritas [sąnarių liga] arba endokarditas [širdies infekcija]);

Jeigu Jums pasireikštų ūminis stiprus skausmas pilvo, krūtinės arba nugaros srityje, kuris gali būti aortos aneurizmos ir atsisluoksniavimo simptomas, nedelsdami kreipkitės į skubios pagalbos skyrių. Jeigu Jums taikomas gydymas sisteminio poveikio kortikosteroidais, Jums gali kilti didesnė šių reiškinių rizika.

Jeigu Jūs staiga pradėtumėte dusti, ypač jei dusulys prasidėtų išsitiesus gulint lovoje, arba pastebėtumėte, kad patinusios Jūsų kulkšnys, pėdos arba pilvas, arba Jums prasidėtų palpitacijos (pajustumėte pagreitėjusį arba nereguliarų širdies plakimą), nedelsdami praneškite apie tai gydytojui.

Ilgalaikis, negalią sukeliantis ir galimai negrįžtamas sunkus šalutinis poveikis:

Fluorochinolonų / chinolonų grupės antibakteriniai vaistai, įskaitant Zanocin, siejami su labai retu, bet sunkiu šalutiniu poveikiu, kuris kartais gali būti ilgalaikis (trunkantis mėnesius arba metus), sukelti negalią arba būti galimai negrįžtamas. Jam priskiriamas rankų ir kojų sausgyslių, raumenų ir sąnarių skausmas, pasunkėjęs vaikščiojimas, neįprasti pojūčiai, tokie kaip badymas, dilgčiojimas, kutenimas, tirpimas arba deginimas (parestezija), jutimų sutrikimai, įskaitant regos, skonio, uoslės ir klausos sutrikimus, depresija, atminties sutrikimas, sunkus nuovargis ir sunkūs miego sutrikimai.

Jeigu pavartojus Zanocin pasireiškė bet kuris nurodytas šalutinis poveikis, prieš tęsdami gydymą nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jūs ir Jūsų gydytojas nuspręsite, ar gydymą reikia tęsti, ir apsvarstysite gydymą kitos klasės antibiotiku.

Gauta retų pranešimų apie galimą gyvybei pavojingą odos bėrimą (Stevens-Johnson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) susijusių su Zanocin tablečių vartojimu. Simptomai, kurie gali būti: į gripą panašūs simptomai, po kurių atsiranda skausmingas raudonas arba purpurinis bėrimas, kuris plinta ir susidaro pūslelės. Jeigu Jums išsivysto bet kuris iš viršuje minėtų dalykų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir informuoti gydytoją (Žr. 4 skyrių).

Gauta pranešimų apie alergines (anafilaksines) reakcijas. Požymiai: bėrimas, apsunkintas rijimas ir kvėpavimo sutrikimas, lūpų, veido, gerklės ir liežuvio patinimas. Jei patiriate anafilaksinę reakciją, nustokite vartoti šį vaistą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją (Žr. 4 skyrių).

Jeigu pasireiškia stiprus, nuolatinis viduriavimas su krauju, galite turėti pseudomembraninį kolitą (PMEK). PMEK gali būti įvairus nuo lengvo iki pavojingo gyvybei sunkumo. Jeigu įtariate, jog turite PMEK simptomų, nustokite vartoti šį vaistą ir kreipkitės į gydytoją (Žr. 4 skyrių).

Šis vaistas gali sukelti traukulius. Jei Jus ištiko priepuolis, nustokite vartoti šį vaistą ir nedelsdami susisiekite su gydytoju (Žr. 4 skyrių). Pacientai, kuriems anksčiau buvo pasireiškusi epilepsija Zanocin tablečių vartoti negalima.

Retai gali pasireikšti sąnarių skausmas ir tinimas bei sausgyslių uždegimas arba plyšimas. Rizika yra didesnė, jeigu esate senyvo amžiaus (vyresni kaip 60 metų), Jums buvo persodintas organas, yra sutrikusi inkstų funkcija arba esate gydomi kortikosteroidais. Sausgyslių uždegimas ir plyšimai gali pasireikšti per pirmąsias 48 gydymo valandas ir net praėjus iki kelių mėnesių po gydymo Zanocin nutraukimo. Pasireiškus pirmajam sausgyslių skausmo arba uždegimo požymiui (pvz., kulkšnies, riešo, alkūnės, peties arba kelio), nustokite vartoti Zanocin, kreipkitės į gydytoją ir stenkitės nejudinti skausmingos vietos. Venkite bereikalingos fizinės veiklos, nes tai gali padidinti sausgyslių plyšimo riziką.

Jeigu atsiranda minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę, nustokite vartoti šį vaistą ir nedelsdami susisiekite su gydytoju (Žr. 4 skyrių).

Jei sutrinka Jūsų matymas arba atsiranda kitoks poveikis akims, nedelsiant pasikonsultuokite su akių gydytoju (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Zanocin tablečių nerekomenduojama vartoti, jei įtariama MRSA infekcija. Vartojant Zanocin tabletes, venkite stiprios saulės ir nenaudokite saulės šviesos lempų arba nesilankykite soliariumuose, nes Jūsų oda gali būti jautresnė šviesai.

Retai Jums gali pasireikšti nervo pažeidimo (neuropatijos) simptomų, tokių kaip skausmas, deginimas, dilgčiojimas, tirpimas ir (arba) silpnumas, ypač pėdose ir kojose arba plaštakose ir rankose. Jeigu taip atsitiktų, nustokite vartoti Zanocin ir nedelsdami pasakykite gydytojui, kad būklė netaptų galimai negrįžtama.

Jei nesate įsitikinęs, ar kuri nors iš aukščiau paminėtų būklių Jums tinka, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku prieš pradėdami vartoti Zanocin.

Kiti vaistai ir Zanocin

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Taip pat svarbu pranešti, jeigu vartojate vaistų, įsigytų be recepto, įskaitant augalinius vaistus. Zanocin ir kiti vaistai gali turėti įtakos vieni kitų veikimui.

Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate šių vaistų:

- metotreksatą, kuris vartojamas reumatinių ligų ir vėžio gydymui;

- kitų vaistų, kurie gali keisti Jūsų širdies ritmą: vaistų, priklausančių antiaritmikų grupei (pvz., chinidino, hidrochinidino, dizopiramido, amjodarono, sotalolio, dofetilido, ibutilido), triciklių antidepresantų, kai kurių antimikrobinių vaistų (priklausančių makrolidų grupei), kai kurių vaistų nuo psichozės.

Toliau išvardyti vaistai gali keisti Zanocin veikimą, arba Zanocin gali pakeisti jų veikimą:

- vaistai, stabdantys kraujo krešėjimą (Vitamino K antagonistai, pavyzdžiui, varfarinas);

- vaistai aukšto kraujospūdžio gydymui;

- vaistai, kurių sudėtyje yra geležies (anemijai gydyti) ar cinko;

- vaistai, padedantys užmigti (anestetikai);

- šlapimą varantys vaistai (diuretikai), tokie kaip furozemidas;

- antacidiniai vaistai, kurių sudėtyje yra magnio arba aliuminio – vartojami virškinimo sutrikimams gydyti;

- glibenklamidas - vartojamas diabeto gydymui;

- probenecidas - podagros gydymui;

- cimetidinas - vartojamas skrandžio opos arba virškinimo sutrikimams gydyti;

- sukralfatas - vartojamas skrandžio opoms gydyti.

  • Šie vaistai, vartojami kartu su Zanocin , gali padidinti šalutinių poveikių atsiradimo riziką:
  • kiti antibiotikai (tokie kaip eritromicinas, azitromicinas ar klaritromicinas);
  • vaistai nuo depresijos (pvz., amitriptilinas, klomipraminas ar imipraminas);
  • teofilinas - vartojamas kvėpavimo sistemos ligoms gydyti;
  • vaistai, vartojami širdies ritmo kontroliavimui (tokie kaip amjodaronas, chinidinas, prokainamidas arba dizopiramidas);
  • nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) - vartojami skausmo ir uždegimo malšinimui (pvz., ibuprofenas, diklofenakas ar indometacinas);
  • kortikosteroidai – vartojami uždegimui slopinti;

Zanocin vartojimas su maistu ir gėrimais

Kol vartojate Zanocin, negerkite alkoholio, nes tai gali sukelti svaigulį ir mieguistumą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Nevartokite šio vaisto jei:

  • jeigu esate nėščia, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti;
  • žindote kūdikį arba planuojate žindyti.

Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, pasitarti su gydytoju arba vaistininku, prieš vartojant bet kokį vaistą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Šis vaistas gali sukelti mieguistumą, svaigulį ir regos sutrikimus. Jei taip nutiktų, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

Svarbi informacija apie Zanocin tablečių ingredientus

Zanocin sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Zanocin

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo metodas

  • Šis vaistas vartojamas per burną.
  • Tabletę reikia užsigerti pilna stikline vandens.
  • Vartodami Zanocin venkite stiprios saulės šviesos, nesinaudokite saulės šviesos lempomis ir soliariumais.
  • Jei vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra geležies (anemijai gydyti), antacidų (sutrikusiam virškinimui ir rėmeniui gydyti) ar sukralfato (skrandžio opoms) pertrauka tarp abiejų vaistų vartojimo turi būti ne trumpesnė kaip dvi valandos.
  • Jei manote, kad vaistas veikia per silpnai arba per stipriai, nekeiskite dozės nepasitarę su gydytoju.

Vartojimo trukmė

Gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo. Dozės iki 400 mg suvartojamos per vieną kartą, ryte. Didesnes dozes reikia gerti padalijus į dvi dozes, vieną ryte, kitą vakare.

Kiek vaisto vartoti

Jūsų gydytojas Jums tiksliai nurodys kokį kiekį, kaip dažnai ir kaip ilgai Jums reikės vartoti Zanocin. Tai priklausys nuo infekcijos tipo.

Pacientams, kurių inkstų arba kepenų funkcija sutrikusi

Jei sergate inkstų arba kepenų nepakankamumu, gydytojas gali skirti mažesnę vaisto dozę.

Vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams vaisto vartoti negalima.

Senyvi pacientai

Senyviems pacientams, vartojantiems Zanocin, reikia stebėti inkstų funkciją atliekant kraujo tyrimus. Gali prireikti koreguoti Zanocin dozę. Tendinito ir sausgyslių plyšimo rizika padidėja vyresniems nei 60 metų pacientams.

Šlapimo tyrimai

Zanocin vartojimas gali turėti įtakos šlapimo tyrimų rodmenims. Jei Jums planuojama atlikti šlapimo tyrimus, įspėkite savo gydytoją, kad vartojate Zanocin.

Ką daryti pavartojus per didelę Zanocin dozę

Jei išgėrėte daugiau Zanocin nei Jums paskirta, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Patariama kartu pasiimti ir vaisto pakuotę parodyti gydytojui, taip gydytojas žinos, ką vartojote. Perdozavimo atveju gali pasireikšti šis šalutinis poveikis: sumišimas, svaigulys, matomi dalykai, kurių nėra, drebulys, greitas nereguliarus širdies ritmas, sąmonės netekimas, traukuliai, pykinimas, kraujas išmatose.

Pamiršus pavartoti Zanocin

Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kaip įmanoma greičiau. Jei pamirštą dozę prisiminsite tada, kai greitai reikės gerti kitą, pamirštą dozę praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

Nustojus vartoti Zanocin

Vartokite Zanocin tiek laiko, kiek Jūsų gydytojas paskyrė. Nenutraukite tablečių vartojimo tik todėl, kad pasijutote geriau. Jei nutrauksite tablečių vartojimą, Jūsų būklė gali pablogėti.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nustokite vartoti Zanocin ir kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote kurį nors iš šių šalutinių poveikių – Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos:

Jums pasireiškė alerginė reakcija. Galimi simptomai: bėrimas, apsunkintas rijimas ir kvėpavimo sutrikimas, lūpų, veido, gerklės, liežuvio patinimas.

Labai reti atvejai, trunkantys ilgai (mėnesį arba metus) arba išliekančios nepageidaujamos reakcijos į vaistą, pvz., sausgyslių uždegimai, sausgyslės plyšimas, sąnarių skausmas, galūnių skausmas, sunkumas einant, nenormalūs pojūčiai, pvz., badymas, dilgčiojimas, kutenimas, deginimas, tirpimas ar skausmas (neuropatija), depresija, nuovargis, miego sutrikimai, atminties sutrikimas, taip pat klausos, regos ir skonio sutrikimas, kuris susijęs su chinolonų ar fluorochinolonų grupės antibiotikais, neatsižvelgiant į jau esamus rizikos veiksnius.

Gauta pranešimų apie fluorochinolonų nustatytus aortos sienelės išsiplėtimo ir susilpnėjimo arba aortos sienelės įtrūkimo (aneurizmų ir atsisluoksniavimo), dėl kurių gali plyšti aorta ir mirti pacientas, atvejus ir širdies vožtuvų nesandarumo atvejus (žr. 2 skyrių)

Nustokite vartoti Zanocin tabletes ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją pastebėję bet kurį iš šių šalutinių poveikių. Jums gali prireikti skubaus medikamentinio gydymo:

Labai retas (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):

  • traukuliai;
  • klausos problemos ar klausos netekimas;
  • kepenų funkcijos sutrikimai, dėl kurių gali pagelsti Jūsų akys ar oda (gelta);
  • sunkūs odos bėrimai (daugiaformė eritema, toksinė epidermio nekrolizė), įskaitant pūsles ir odos aplink lūpas, akis, burną, nosį arba lyties organus lupimąsi. Simptomai gali būti panašūs į gripą, po kurių atsiranda skausmingas raudonas arba purpurinis bėrimas, kuris plinta ir susidaro pūslelės. Jeigu Jums išsivysto bet kuris iš viršuje minėtų dalykų, turite nutraukti vaisto vartojimą ir informuoti gydytoją.
  • odos bėrimas sukeltas stiprios saulės šviesos;
  • raumenų silpnumas, sąnarių ir raumenų skausmas;
  • sausgylės plyšimas (Achilo sausgylė), kuris gali atsirasti abiejose kojose per 48 val. po pradėto gydymo;
  • sunkus inkstų uždegimas, dėl kurio gali sustoti inkstų veikla. Požymiai gali būti bėrimas, aukšta temperatūra ir bendras skausmas;
  • rankų ir kojų tirpimas ar dilgčiojimas, padidėjęs jautrumas prisilietimui;
  • pusiausvyros sutrikimai, galimi spazmai ir netaisyklingi, trūkčiojantys judesiai;
  • karčiavimas su šaltkrėčiu ir prakaitavimu – tai gali būti ženklas, jog sutriko kraujotaka, dar vadinama „leukopenija“;

Retas (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 1 000 asmenų):

  • netolygus arba greitas širdies ritmas, alpimo jausmas;
  • viduriavimas vandeningomis išmatomis, kuriose gali būti kraujo, galimi skrandžio spazmai ir aukšta temperatūra;
  • alpimas, apsvaigimas ar svaigulys dėl mažo kraujospūdžio;
  • sausgyslių, tokių kaip Achilo, patinimas ar diskomfortas;
  • sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, kuris gali sukelti komą (hipoglikeminė koma). Tai svarbu pacientams, sergantiems diabetu.
  • delyras.

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija). Tai yra svarbu pacientams, sergantiems diabetu;
  • padidėjęs cukraus kiekis kraujyje;
  • sunki depresija ar psichikos ligos. Žmonėms, kurie yra linkę į depresiją, gali kilti minčių apie savižudybę arba savęs žalojimą;
  • nenormalūs, nekontroliuojami, nevalingi judesiai, pvz., judinimasis, vingiavimas ar kūno siūbavimas;
  • krūtinės raumenų silpnumas, kurie padeda kvėpuoti ir judinti kūno dalis, įskaitant kojas ir rankas (generalizuota miastenija);
  • nenormaliai greitas širdies ritmas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies ritmas, pakitęs širdies ritmas (vadinamas "pailgėjusiu QT intervalu", matomas EKG elektrinės širdies veiklos registravimo metu);
  • stiprus dusulys;
  • stiprus pilvo skausmas (pankreatitas);
  • stiprus odos bėrimas (Stivens-Johsnon sindromas), dėl kurio dali susidaryti pūslės, lupasi oda aplink lūpas, akis, burną, nosį ir genitalijas. Simptomai gali būti panašūs į gripą, po kurio atsiranda skausmingi raudonos ar purpurinės spalvos išbėrimai, kurie plinta ir susidaro pūslės. Jei vystosi bet kuri iš išvardintų simptomų, nustokite vartoti vaistus ir nedelsdami susisiekite su gydytoju;
  • reta odos reakcija, kuriai būdinga pūslių susidarymas;
  • bėrimai atsiradę po vaistų vartojimo – būdingas paraudimas, iškilimai, pūslelės, dilgelinė, niežėjimas ir kartais odos lupimasis ar skausmas;
  • odos paraudimas su stipriu pleiskanojimu (eksfoliatinis dermatitas);
  • sunkus sindromas, vadinamas rabdomiolize, kuris atsiranda dėl raumenų pažeidimo;
  • raumenų ar raiščių plyšimas;
  • akių uždegimas (uveitas);
  • apetito praradimas, odos ir akių pageltimas, šlapimo patamsėjimas, niežėjimas ar pilvo jautrumas. Tai gali būti kepenų sutrikimo, įskaitant mirtiną kepenų nepakankamumą, požymiai;
  • staigus karščiavimas su šaltkrėčiu ir prakaitavimu, skaudanti gerklė gali būti požymis susijęs su kraujotakos sutrikimu, dar vadinama agranulocitoze;
  • neįprastas kraujavimas ir mėlynės, kurių metu kraujas gali būti matomas dantenose, nosyje ar odoje. Tai gali būti požymiai kaulų čiulpo nepakankamumo.

Praneškite savo gydytojui, jeigu bet kuris iš šių šalutinių poveikių pasidarė sunkus arba trunka ilgiau negu keletą dienų:

Nedažnas (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 100 asmenų):

  • pykinimas ar vėmimas, viduriavimas arba pilvo skausmai;
  • kosulys ir nazofaringitas;
  • galvos skausmas, miego sutrikimai, galvos svaigimas arba nerimas;
  • odos išbėrimas arba niežėjimas;
  • akių dirginimas;
  • grybelinė infekcja.

Retas (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 1000 asmenų):

  • apetito netekimas;
  • sumišimas, nerimas, košmarai, depresija, psichikos liga, mieguistumas, drebulys, eisenos sutrikimai, pasireiškiantys dėl prastos raumenų kontrolės;
  • regėjimo pakitimas;
  • skonio ir uoslės pakitimas arba praradimas;
  • kepenų ir inkstų fermentų pokyčiai matomi iš kraujo tyrimų;
  • bendras silpnumas;
  • kvėpavimo sutrikimai;
  • poodinės dalies patinimas (angioedema);
  • dilgelinė arba bėrimas su pūslėmis;
  • karčiavimas arba gausus prakaitavimas;
  • nenormalūs pojūčiai tokie kaip badymas, dilgčiojimas, tirpimas;
  • atminties sutrikimas;
  • matomi ir girdimi dalykai, kurių nėra (haliucinacijos, paranoja), nuomonių ir minčių pokytis (psichotinės reakcijos), kylančių minčių rizika apie savižudybę ir savęs žalojimą;

Labai retas (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 asmenų):

  • nuovargis, alpimas, svaigulys ir blyškumas. Tai gali būti anemijos požymiai;
  • mėlynės Jums gali atsirasti lengviau nei įprastai. To priežastis gali būti kraujo liga, vadinama trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas);

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):

  • Zanocin kai kuriems pacientams gali suaktyvinti porfirijos priepuolius (reta liga, dėl kurios sutrinka medžiagų apykaita);
  • nevirškinimas, vidurių pūtimas (žarnyno dujos), vidurių užkietėjimas;
  • karščiavimas, skausmas (nugaros, krūtinės, galūnių);
  • nervingumas;
  • drebulys;
  • skonio pojūčio praradimas;
  • laikinas sąmonės netekimas;
  • kosulys arba dusulys, sukeltas plaučių uždegimo;
  • burnos ir lūpų uždegimas;
  • artritas;
  • nenormalus fizinis silpnumas arba energijos trūkumas;
  • nuolatinis galvos skausmas su neryškiu regėjimu ar be jo (gėrybinė intrakranijinė hipertenzija).

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Pranešimą apie šalutinį poveikį galite pateikti šiais būdais: tiesiogiai užpildant formą internetu Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Vaistinių preparatų informacinėje sistemoje https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv arba užpildant Paciento pranešimo apie įtariamą nepageidaujamą reakciją (ĮNR) formą, kuri skelbiama https://www.vvkt.lt/index.php?4004286486, ir atsiunčiant elektroniniu paštu (adresu NepageidaujamaR@vvkt.lt) arba nemokamu telefonu 8 800 73 568. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Zanocin

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Zanocin sudėtis

  • Zanocin veiklioji medžiaga yra ofloksacinas. Vienoje tabletėje yra 200 mg ofloksacino.
  • Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: bevandenė laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė, magnio stearatas, polisorbatas 80, talkas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska ir išgrynintas vanduo. Tabletės plėvelė: Opadry OY-S58910 (hidroksipropilmetilceliuliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 400 ir talkas).

Zanocin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Baltos arba beveik baltos spalvos, apvali, abipus išgaubta, lygiu paviršiumi plėvele dengta tabletė, kurios vienoje pusėje yra užrašas 200, o kitoje – gili skiriamoji vagelė. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

Kartoninė dėžutė, kurioje yra lizdinė plokštelė iš skaidrios, permatomos PVC plėvelės ir aliuminio folijos. Joje supakuota 10 tablečių.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.

Polarisavenue 87

2132JH Hoofddorp

Nyderlandai

Gamintojai

Sun Pharmaceutical Industries Europe B.V.

Polarisavenue 87

2132 JH Hoofddorp

Olandija

TERAPIA S.A

Str. Fabricii nr. 124

400632 Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Rumunija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Sun Pharmaceutical Industries Limited atstovybė

Karaliaus Mindaugo pr. 68-3, Kaunas

Tel. +370-37-311843

el.paštas: baltics.orders@sunpharma.com

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-06-10.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.