Zonisamide Sandoz

kietosios kapsulės
Receptinis
Registruotojas:
Sandoz d.d., Slovėnija
Tiekimas:
Nesutrikęs

Pakuotės lapelis: informacija pacientui

Zonisamide Sandoz 25 mg kietosios kapsulės

Zonisamide Sandoz 50 mg kietosios kapsulės

Zonisamide Sandoz 100 mg kietosios kapsulės

zonizamidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  1. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  2. Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

- Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

  1. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Zonisamide Sandoz ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Zonisamide Sandoz

3. Kaip vartoti Zonisamide Sandoz

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Zonisamide Sandoz

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Zonisamide Sandoz ir kam jis vartojamas

Zonisamide Sandoz, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos zonizamido, vartojamas kaip vaistas nuo epilepsijos.

Zonisamide Sandoz yra skiriamas priepuoliams, sujaudinantiems vieną smegenų dalį (daliniams priepuoliams), kurie gali pereiti arba nepereiti į priepuolį, sujaudinantį visas smegenis (antrinė generalizacija), gydyti.

Zonisamide Sandoz gali būti vartojamas:

  • vienas suaugusiųjų priepuoliams gydyti;
  • kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos suaugusiųjų, paauglių ir 6 metų bei vyresnių vaikų priepuoliams gydyti.

2. Kas žinotina prieš vartojant Zonisamide Sandoz

Zonisamide Sandoz vartoti negalima, jeigu:

  • yra alergija zonizamidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • yra alergija kitiems sulfonamidų grupės vaistams, pavyzdžiui, sulfonamidų grupės antibiotikams, tiazidų grupės diuretikams ir sulfanilšlapalo grupės vaistams nuo cukrinio diabeto.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Zonisamide Sandoz priklauso grupei vaistų (sulfonamidų), kurie gali sukelti sunkias alergines reakcijas, sunkų odos išbėrimą ir kraujo sutrikimus, kurie labai retai gali būti mirtini (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

Gydymo zonizamidu metu pasitaiko sunkių išbėrimų, įskaitant Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromo atvejus.

Vartojant Zonisamide Sandoz kraujyje gali padidėti amoniako kiekis, dėl kurio gali pasikeisti smegenų funkcija, ypač jei taip pat vartojate kitų vaistų, kurie gali didinti amoniako kiekį (pvz., valproato), jei Jums yra genetinis sutrikimas, sukeliantis per didelį amoniako susikaupimą organizme (šlapalo ciklo sutrikimas) arba jei Jums yra kepenų sutrikimų. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei jaučiatės neįprastai mieguistas ar sumišęs.

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Zonisamide Sandoz, jeigu:

  • Esate jaunesnis nei 12 metų, nes Jums gali būti didesnė sumažėjusio prakaitavimo, šiluminio smūgio, plaučių uždegimo ir kepenų sutrikimų rizika. Jeigu Jums yra mažiau nei 6 metai, Zonisamide Sandoz Jums yra nerekomenduojamas;
  • Esate senyvas, nes Jums skiriamą Zonisamide Sandoz dozę gali reikėti koreguoti ir vartojant šio vaisto Jums yra didesnė alerginės reakcijos, sunkaus odos išbėrimo, pėdų ir kojų tinimo bei niežėjimo tikimybė (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“);
  • Jus kamuoja kepenų problemos, nes Jums skiriamą Zonisamide Sandoz dozę gali reikėti koreguoti;
  • Jus kamuoja inkstų problemos, nes Jums skiriamą Zonisamide Sandoz dozę gali reikėti koreguoti;
  • Skundžiatės akių sutrikimais, pvz., glaukoma;
  • Jus anksčiau kamavo inkstų akmenys, kadangi Jums gali būti didesnė rizika susiformuoti daugiau inkstų akmenų;
  • Gali susidaryti daugiau akmenų. Sumažinkite inkstų akmenų formavimosi riziką pakankamo vandens kiekio gėrimu;
  • Gyvenate arba atostogaujate tokioje vietoje, kur oras yra šiltas. Zonisamide Sandoz gali mažinti Jūsų prakaitavimą, todėl gali pakilti Jūsų kūno temperatūra. Sumažinkite perkaitimo riziką geriant pakankamai vandens ir būnant vėsumoje;
  • Per mažai sveriate arba netekote daug svorio, nes vartojant Zonisamide Sandoz galite dar prarasti svorio. Pasakykite gydytojui, nes tai gali prireikti kontroliuoti;
  • Esate nėščia arba galbūt pastojote (žr. skyrių „Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“ dėl papildomos informacijos).

Jeigu Jums tinka bent vienas iš šių punktų, pasakykite savo gydytojui prieš vartojant Zonisamide Sandoz.

Vaikams ir paaugliams

Aptarkite su savo gydytoju šias rizikas:

Vaikų perkaitimo ir dehidratacijos prevencija

Zonisamide Sandoz Jūsų vaikui gali sukelti prakaitavimo sumažėjimą ir perkaitimą, kurie, jei vaikas nebus gydomas, gali sukelti smegenų pažeidimą ir mirtį. Vaikams rizika yra didžiausia, ypač karštu oru.

Kai Jūsų vaikas vartoja Zonisamide Sandoz:

  • stenkitės, kad Jūsų vaikas nesukaistų, ypač karštu oru;
  • Jūsų vaikas turi vengti intensyvios fizinės veiklos, ypač karštu oru;
  • duokite savo vaikui gerti daug šalto vandens;
  • Jūsų vaikui negalima vartoti šių vaistų: karboanhidrazės inhibitorių (pvz., topiramato ir acetazolamido) bei anticholinerginį poveikį sukeliančių vaistų (pvz., klomipramino, hidroksizino, difenhidramino, haloperidolio, imipramino ir oksibutinino).

Jeigu Jūsų vaiko oda yra labai įkaitusi ir mažai prakaituota arba neprakaituota, vaikas sumišęs, pasireiškia raumenų spazmai arba Jūsų vaiko širdies plakimas ar kvėpavimas tapo greitas:

  • nuveskite vaiką į vėsią, užpavėsintą vietą;
  • aptrinkite vaiko odą vėsiu (ne šaltu) vandeniu sudrėkinta kempine;
  • duokite vaikui gerti šalto vandens;
  • kreipkitės skubios medicininės pagalbos.
  • Kūno svoris: turite kiekvieną mėnesį stebėti vaiko svorį ir, jeigu vaikas nepriauga pakankamai svorio, kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją. Zonisamide Sandoz nerekomenduojama vartoti per mažai sveriantiems arba prastą apetitą turintiems vaikams, atsargiai reikia vartoti mažesnio negu 20 kg svorio vaikams.
  • Padidėjęs rūgšties kiekis kraujyje ir inkstų akmenys: sumažinkite šią riziką užtikrindami, kad Jūsų vaikas gertų pakankamai vandens ir nevartotų jokių kitų vaistų, kurie galėtų būti inkstų akmenų priežastimi (žr. „Kiti vaistai ir Zonisamide Sandoz“). Gydytojas nustatinės hidrokarbonato kiekį Jūsų vaiko kraujyje ir tirs jo inkstus (taip pat žr. 4 skyrių).

Neduokite šio vaisto jaunesniems nei 6 metų vaikams, nes nežinoma, ar šioje amžiaus grupėje galima nauda yra didesnė už riziką.

Kiti vaistai ir Zonisamide Sandoz

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  • Zonisamide Sandoz reikia atsargiai vartoti suaugusiesiems kartu su vaistais, galinčiais būti inkstų akmenų priežastimi, pvz., topiramatu ar acetazolamidu. Vaikams šio derinio vartoti nerekomenduojama.
  • Zonisamide Sandoz gali padidinti vaistų, pvz., digoksino ir chinidino, koncentraciją kraujyje, todėl šių vaistų dozę gali reikėti sumažinti.
  • Kiti vaistai, pvz., fenitoinas, karbamazepinas, fenobarbitonas ir rifampicinas, gali sumažinti Zonisamide Sandoz koncentraciją kraujyje, todėl Jūsų vartojamą Zonisamide Sandoz dozę gali reikėti koreguoti.

Zonisamide Sandoz vartojimas su maistu ir gėrimais

Zonisamide Sandoz galima vartoti kartu su maistu arba nevalgius.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

Jeigu esate vaisingo amžiaus moteris, Zonisamide Sandoz vartojimo laikotarpiu ir 1 mėnesį po Zonisamide Sandoz vartojimo nutraukimo turite naudoti patikimas kontracepcijos priemones.

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju. Jūs turite nenutraukti savo gydymo neaptarusi tai su savo gydytoju.

Jūs turite vartoti Zonisamide Sandoz nėštumo metu tik jeigu tai daryti liepia Jūsų gydytojas. Moksliniai tyrimai parodė, kad vaistus nuo epilepsijos vartojančių moterų vaikams padidėja įgimtų ydų rizika. Tyrimas parodė, kad nėštumo metu zonizamidą vartojusių moterų kūdikiai būdavo mažesni nei turėtų būti pagal jų amžių gimimo metu, palyginti su moterų, kurioms taikyta monoterapija lamotriginu, kūdikiais. Įsitikinkite, jog esate išsamiai informuota apie zonizamido vartojimo nuo epilepsijos nėštumo metu riziką ir naudą.

Vartojant Zonisamide Sandoz ir vieną mėnesį po vartojimo nutraukimo turite nežindyti.

Klinikinių duomenų apie zonizamido poveikį žmogaus vaisingumui nėra. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė vaisingumo kriterijų pokyčių.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Zonisamide Sandoz gali paveikti Jūsų koncentraciją, gebėjimą reaguoti/atsakyti ir Jūs galite jaustis mieguistas, ypač gydymo pradžioje arba padidinus dozę. Jei Zonisamide Sandoz Jus taip veikia, vairuojant ar valdant mechanizmus reikia būti ypač atsargiems.

Zonisamide Sandoz sudėtyje yra natrio

Šio vaisto kietojoje kapsulėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

3. Kaip vartoti Zonisamide Sandoz

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama suaugusiojo dozė:

Jeigu vartojate tik Zonisamide Sandoz:

  • Pradinė dozė yra 100 mg, vartojama kartą per parą.
  • Šią dozę kas dvi savaites galima didinti ne daugiau kaip po 100 mg.
  • Rekomenduojama dozė yra 300 mg, vartojama kartą per parą.

Jeigu vartojate Zonisamide Sandoz kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos:

  • Įprasta pradinė dozė yra 50 mg per parą, padalijant į dvi vienodas 25 mg dozes.
  • Šią dozę kas savaitę arba kas dvi savaites galima didinti ne daugiau kaip po 100 mg.
  • Rekomenduojama paros dozė yra nuo 300 mg iki 500 mg.
  • Kai kurie žmonės reaguoja į mažesnes dozes. Jei Jums pasireiškia šalutinis poveikis, esate senyvo amžiaus arba sutrikusi Jūsų inkstų arba kepenų veikla, dozė gali būti didinama lėčiau.

Vartojimas didesnio negu 20 kg svorio vaikams (6‑11 metų) ir paaugliams (12‑17 metų):

  • Pradinė dozė yra 1 mg vienam kg kūno svorio, vartojama kartą per parą.
  • Šią dozę kas savaitę arba kas dvi savaites galima didinti po 1 mg vienam kg kūno svorio.
  • Rekomenduojama paros dozė yra nuo 6 mg iki 8 mg vienam kg kūno svorio vaikui, kurio svoris ne didesnis kaip 55 kg, arba 300‑500 mg vaikui, kurio svoris didesnis kaip 55 kg (priklausomai nuo to, kuri dozė yra mažesnė), vartojama kartą per parą.

Pavyzdys: vaikas, sveriantis 25 kg, pirmąją savaitę turi vartoti 25 mg kartą per parą, po to kiekvienos savaitės pradžioje paros dozę reikia didinti po 25 mg, kol bus pasiekta 150‑200 mg paros dozė.

Jeigu manote, kad Zonisamide Sandoz veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  • Zonisamide Sandoz reikia praryti užgeriant vandeniu.
  • Nekramtykite kapsulių.
  • Zonisamide Sandoz turi būti vartojamos vieną arba du kartus per parą, kaip nurodyta Jūsų gydytojo.
  • Jei Zonisamide Sandoz vartojate du kartus per parą, pusę paros dozės reikia išgerti ryte, o kitą pusę dozės – vakare.

Ką daryti pavartojus per didelę Zonisamide Sandoz dozę?

Pavartojus Zonisamide Sandoz daugiau, negu reikia, turite nedelsiant pasakyti globėjui (giminaičiui ar draugui), savo gydytojui ar vaistininkui arba kreiptis į artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių, pasiėmus su savimi savo vaistą. Galite tapti mieguistas ir prarasti sąmonę. Taip pat Jums gali pasireikšti pykinimas, skrandžio skausmas, raumenų trukčiojimas, nevalingi akių judesiai, silpnumas, retesnis širdies plakimas, susilpnėję kvėpavimas ir inkstų veikla. Nemėginkite vairuoti.

Pamiršus pavartoti Zonisamide Sandoz

  • Praleidę dozę, nesijaudinkite: numatytu laiku vartokite kitą dozę.
  • Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Zonisamide Sandoz

  • Zonisamide Sandoz yra skirtas ilgalaikiam vartojimui. Nemažinkite savo dozės ar nenutraukite vartojimo, nebent tai daryti nurodė Jūsų gydytojas.
  • Jei gydytojas patarė nutraukti Zonisamide Sandoz vartojimą, Jūsų dozė bus mažinama palaipsniui, kad labiau sumažinti priepuolių riziką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Zonisamide Sandoz priklauso grupei vaistų (sulfonamidų), kurie gali sukelti sunkias alergines reakcijas, sunkų odos išbėrimą ir kraujo sutrikimus, kurie labai retai gali būti mirtini.

Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją, jeigu Jums:

  • tapo sunku kvėpuoti, patino veidas, lūpos ar liežuvis arba atsirado sunkus odos išbėrimas, nes šie simptomai gali rodyti, kad Jums pasireiškė sunki alerginė reakcija;
  • yra perkaitimo požymių: aukšta temperatūra, tačiau prakaituojate mažai arba neprakaituojate, dažnas širdies plakimas ir kvėpavimas, raumenų spazmai ir sumišimas;
  • kyla minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Nedaugeliui pacientų, gydytų vaistais nuo epilepsijos, pvz., zonizamidu, kilo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę;
  • skauda raumenis arba silpnai jaučiatės, nes tai gali būti nenormalaus raumenų irimo, dėl kurio galimas inkstų veiklos sutrikimas, požymis;
  • staiga atsiranda nugaros arba skrandžio skausmas, skauda šlapinantis arba šlapime pastebite kraujo, nes tai gali būti inkstų akmenų požymis;
  • vartojant Zonisamide Sandoz pasireiškia regėjimo sutrikimų, pvz., akies skausmas arba miglotas regėjimas.

Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją, jeigu:

  • atsirado nepaaiškinamas odos išbėrimas, nes tai gali išsivystyti į sunkesnį odos išbėrimą ar odos lupimąsi;
  • jaučiatės neįprastai pavargę arba karščiuojate, skauda gerklę, pabrinksta tonzilės arba pastebite, kad greičiau atsiranda kraujosruvų, nes tai gali reikšti, kad Jums yra kraujo sutrikimas;
  • yra padidėjusio rūgšties kiekio kraujyje požymių: galvos skausmas, mieguistumas, dusulys ir apetito netekimas. Gydytojui gali reikėti tai stebėti arba gydyti.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad turite nutraukti Zonisamide Sandoz vartojimą.

Dažniausias Zonisamide Sandoz šalutinis poveikis yra lengvas. Jis pasireiškia pirmąjį gydymo mėnesį ir tęsiant gydymą paprastai sumažėja. 6‑17 metų vaikams šalutinis poveikis nesiskyrė nuo aprašyto toliau, išskyrus šias išimtis: plaučių uždegimas, dehidratacija, sumažėjęs prakaitavimas (dažnas) ir kepenų fermentų nenormalumas (nedažnas).

Labai dažnas šalutinis poveikis: gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių

  • sujaudinimas, dirglumas, sumišimas, depresija;
  • sutrikusi raumenų koordinacija, svaigulys, atminties pablogėjimas, mieguistumas, dvejinimasis akyse;
  • apetito netekimas, hidrokarbonato (medžiagos, kurios neleidžia kraujui tapti rūgštingu) kiekio sumažėjimas kraujyje.

Dažnas šalutinis poveikis: gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių

  • miego sutrikimas, keistos ar neįprastos mintys, nerimo ar emocingumo jausmas;
  • mąstymo sulėtėjimas, nesugebėjimas susikaupti, tarsenos nenormalumai, nenormalūs odos pojūčiai (dilgsėjimas), tremoras, nevalingas akių judėjimas;
  • inkstų akmenys;
  • odos išbėrimas, niežėjimas, alerginės reakcijos, karščiavimas, nuovargis, į gripą panašūs simptomai, plaukų slinkimas;
  • ekchimozė (maža mėlynė, sukelta kraujo nuotėkio į odą iš trūkusių kraujagyslių);
  • svorio kritimas, pykinimas, nevirškinimas, skrandžio skausmai, viduriavimas (vidurių laisvumas), vidurių užkietėjimas;
  • pėdų ir kojų pabrinkimas.

Nedažnas šalutinis poveikis: gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių

  • pyktis, agresyvumas, mintys apie savižudybę, bandymas nusižudyti;
  • vėmimas;
  • tulžies pūslės uždegimas, tulžies akmenys;
  • šlapimo takų akmenys;
  • plaučių infekcija ir (arba) uždegimas, šlapimo takų infekcijos;
  • mažas kalio kiekis kraujyje ir traukulių priepuoliai.

Labai retas šalutinis poveikis: gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10000 žmonių

  • haliucinacijos, atminties pablogėjimas, koma, piktybinis neurolepsinis sindromas (nesugebėjimas judėti, prakaitavimas, karščiavimas, šlapimo nelaikymas), epilepsinė būklė (užsitęsę ar pasikartojantys traukuliai);
  • kvėpavimo sutrikimai, dusulys, plaučių uždegimas;
  • kasos uždegimas (stiprus skrandžio arba nugaros skausmas);
  • kepenų veiklos sutrikimai, inkstų nepakankamumas, kreatinino (atliekamo produkto, kurį inkstai paprastai turi pašalinti) kiekio padidėjimas kraujyje;
  • sunkūs odos išbėrimai arba lupimasis (tuo pat metu galite blogai jaustis ar pradėti karščiuoti);
  • nenormalus raumenų irimas (galite justi raumenų skausmą ar silpnumą), dėl kurio gali sutrikti inkstų veikla;
  • tonzilių pabrinkimas, kraujo sutrikimai (kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas, dėl kurio gali padidėti infekcijų tikimybė ir galite atrodyti išbalę, jaustis pavargę ir karščiuojantys, taip pat gali greičiau atsirasti kraujosruvų);
  • sumažėjęs prakaitavimas, perkaitimas;
  • glaukoma, t. y., skysčio akyje blokavimas, kuris sukelia padidėjusį akispūdį. Gali pasireikšti akies skausmas, miglotas regėjimas ar susilpnėjęs regėjimas, tai gali būti glaukomos požymiai.

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Zonisamide Sandoz

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Pastebėjus bet kokį kapsulių, lizdinių plokštelių ar dėžutės pažeidimą arba bet kokius matomus vaisto gedimo požymius, šio vaisto vartoti negalima. Grąžinkite pakuotę vaistininkui.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Zonisamide Sandoz sudėtis

Zonisamide Sandoz 25 mg kietosios kapsulės

Veiklioji medžiaga yra zonizamidas. Kiekvienoje kapsulėje yra 25 mg zonizamido.

Pagalbinės medžiagos:

  • kapsulės turinys: mikrokristalinė celiuliozė, hidrintas augalinis aliejus ir natrio laurilsulfatas;
  • kapsulės apvalkalas: želatina ir titano dioksidas (E171);
  • spaustuviniai dažai: šelakas, juodasis geležies oksidas (E172) ir kalio hidroksidas.

Zonisamide Sandoz 50 mg kietosios kapsulės

Veiklioji medžiaga yra zonizamidas. Kiekvienoje kapsulėje yra 50 mg zonizamido.

Pagalbinės medžiagos:

  • kapsulės turinys: mikrokristalinė celiuliozė, hidrintas augalinis aliejus ir natrio laurilsulfatas;
  • kapsulės apvalkalas: želatina ir titano dioksidas (E171);
  • spaustuviniai dažai: šelakas ir raudonasis geležies oksidas (E172).

Zonisamide Sandoz 100 mg kietosios kapsulės

Veiklioji medžiaga yra zonizamidas. Kiekvienoje kapsulėje yra 100 mg zonizamido.

Pagalbinės medžiagos:

  • kapsulės turinys: mikrokristalinė celiuliozė, hidrintas augalinis aliejus ir natrio laurilsulfatas;
  • kapsulės apvalkalas: želatina ir titano dioksidas (E171);
  • spaustuviniai dažai: šelakas, juodasis geležies oksidas (E172) ir kalio hidroksidas.

Zonisamide Sandoz išvaizda ir kiekis pakuotėje

Zonisamide Sandoz 25 mg kietosios kapsulės yra 4 dydžio (14,4 mm) kapsulės, kurių baltas nepermatomas korpusas ir baltas nepermatomas dangtelis, paženklintos juodu ženklu „Z 25“.

Zonisamide Sandoz 50 mg kietosios kapsulės yra 3 dydžio (15,8 mm) kapsulės, kurių baltas nepermatomas korpusas ir baltas nepermatomas dangtelis, paženklintos raudonu ženklu „Z 50“.

Zonisamide Sandoz 100 mg kietosios kapsulės yra 1 dydžio (19,3 mm) kapsulės, kurių baltas nepermatomas korpusas ir baltas nepermatomas dangtelis, paženklintos juodu ženklu „Z 100“.

Zonisamide Sandoz kietosios kapsulės tiekiamos dėžutėse supakuotose lizdinėse plokštelėse, kuriose yra:

25 mg: 14, 28 ir 56 kapsulės;

50 mg: 14, 28 ir 56 kapsulės;

100 mg: 28, 56, 98 ir 196 kapsulės.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57
SI-1000 Ljubljana
Slovėnija

Gamintojas

Noucor Health, S.A. Avda. Camí Reial 51-57

08184 Palau-solità i Plegamans (Barcelona)

Ispanija

arba

Salutas Pharma GmbH

Otto-von-Guericke-Allee 1, Sachsen-Anhalt

39179 Barleben

Vokietija

arba

Lek d.d.

Verovskova ulica 57

1526 Ljubjana

Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas

Šeimyniškių 3A

LT-09312 Vilnius

Tel.: +370 5 2636037

El. paštas: info.lithuania@sandoz.com

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

Malta, Švedija

Zonisamide – 1 A Pharma

Bulgarija

Зонизамид Сандоз

Kipras, Estija, Prancūzija, Italija, Lietuva, Latvija, Nyderlandai, Lenkija,

Zonisamide Sandoz

Vokietija

Zonisamid – 1 A Pharma

Danija

Zonisamide 1 A Farma

Ispanija

Zonisamida Sandoz

Kroatija, Slovėnija, Slovakijos respublika, Čekijos respublika

Zonisamid Sandoz

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2022-10-13.

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.