A52: Vėlyvasis sifilis

Vėlyvasis sifilis yra trečiasis sifilio etapas, kuris gali pasireikšti, jei ligos ankstyvieji etapai nebuvo tinkamai gydomi. Vėlyvasis sifilis dažniausiai prasideda po 1-20 metų nuo infekcijos pradžios. Šis etapas suskirstytas į latentinį (besimptomį) ir trečiąjį (terciarinį) sifilį.

Latentinis sifilis yra toks etapas, kuris gali tęstis metus ar net dešimtmečius. Žmonės su latentiniu sifiliu dažniausiai neturi simptomų, bet jie vis dar yra užkrėsti ir gali vėliau pereiti į terciarinį sifilį.

Terciarinis sifilis: šis etapas gali atsirasti metus ar net dešimtmečius po infekcijos pradžios ir gali sukelti rimtų komplikacijų, įskaitant:

-minkštus ulcerozinius mazgus, kurie gali atsirasti bet kurioje kūno dalyje ir gali pakenkti aplinkiniams audiniams.

-sifilinė neurologinė liga: sifilis gali pažeisti nervų sistemą, sukeldamas meningoencefalitą, paralyžių, demenciją ar kitus neurologinius simptomus.

-sifilinė širdies liga: sifilis gali pažeisti širdies vožtuvus ir aortą, sukeldamas rimtų širdies problemų.

Vėlyvasis sifilis yra rimta būklė, kuri reikalauja skubios medicininės pagalbos. Jei įtariate, kad galite turėti sifilį, kreipkitės į gydytoją kuo greičiau. Sifilis yra efektyviai gydomas antibiotikais ankstyvose stadijose, tačiau pažeidimai, atsiradę dėl vėlyvojo sifilio metu, gali būti negrįžtami.