A60: Išangės ir lyties organų (anogenitalinės) pūslelinės virusų [herpes simplex] sukeltos infekcijos

Lytinis herpis yra lytiškai plintanti infekcija, kurią sukelia herpes simplex virusas (HSV). Yra dvi pagrindinės HSV rūšys: HSV-1, dažniausiai sukelianti burnos pūslelinę, ir HSV-2, dažniausiai sukelianti genitalinį herpesą, nors abu virusai gali sukelti infekcijas abiejose vietose.

Simptomai gali skirtis priklausomai nuo to, ar tai yra pirmoji infekcija, ar tai yra pasikartojantis herpeso protrūkis. Pirmosios infekcijos simptomai gali apimti skausmingas pūslelines ant lytinių organų, burnos ar aplink burną, niežėjimą, deginimą ar skausmą šlapinantis, raumenų skausmus ir bendrą silpnumą. Pasikartojančios infekcijos dažniausiai yra mažiau intensyvios ir trunka trumpiau.

HSV yra labai užkrečiamas virusas, kuris perduodamas per tiesioginį odos su oda kontaktą, dažniausiai per lytinius santykius. Virusas gali būti perduodamas net tada, kai asmuo neturi jokių simptomų.

Nors nėra išgydymo nuo HSV, egzistuoja antivirusiniai vaistai, kurie gali padėti sumažinti simptomų sunkumą ir trukmę, taip pat mažinti infekcijos pernešimo riziką. Taip pat svarbu naudoti prezervatyvus lytinių santykių metu, kad apsisaugotumėte nuo HSV ir kitų lytiškai plintančių infekcijų.